Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dünya'nın En Uzun Süre Yaşamış ve Halen Yaşayan Canlıları

Olayın anlayamadığım yanı burası, biyoloji bana göre değil
Anlaşılmayacak bir şey yok. Yaşam koşulları bozulduğunda, tekrardan yumurta haline dönüşüyor. Doğmadan önce nasılsa, öyle oluyor yani. Bedeni yaşam koşullarının düzeldiğini algıladığında, tekrardan doğuyor ve yaşamına devam ediyor. Mesela birkaç Su Ayısı'nı uzaya göndermişlerdi. Geri geldikleri zaman bir damla suyu hissedince kalkıp yürümeye başladılar. 60 sene eksi 200 derece sıcaklıkta beklettiler, dolaptan çıkardıkları zaman tekrardan canlandılar.

Kendin üzerinden anlatayım. Kriptobiyoz özelliğin var diyelim. 20 derecenin altındaki sıcaklıklarda yaşayamıyorsun. Yaşadığın yerde sıcaklık 20 derecenin altına düşüyor.. Bedenin bunu algılıyor ve uyumaya başlıyorsun. Çünkü o sıcaklıkta hayatta kalamazsın. Beden uyuduğunda, tüm fonksiyonlarını %0.001 ya da daha az bir rakama indirir. Saatte bir kez nefes alırsın (belki de hiç almazsın). Metabolizman çalışmadığı için, su ve besine ihtiyaç duymazsın. Hava 20 derecenin üstünde çıktığında, bedenin yaşam koşullarının tekrardan oluştuğunu anlar ve uyanırsın.

Anlaşılmayacak bir şey yok. Yaşam koşulları bozulduğunda, tekrardan yumurta haline dönüşüyor. Doğmadan önce nasılsa, öyle oluyor yani. Bedeni yaşam koşullarının düzeldiğini algıladığında, tekrardan doğuyor ve yaşamına devam ediyor. Mesela birkaç Su Ayısı'nı uzaya göndermişlerdi. Geri geldikleri zaman bir damla suyu hissedince kalkıp yürümeye başladılar. 60 sene eksi 200 derece sıcaklıkta beklettiler, dolaptan çıkardıkları zaman tekrardan canlandılar.

Kendin üzerinden anlatayım. Kriptobiyoz özelliğin var diyelim. 20 derecenin altındaki sıcaklıklarda yaşayamıyorsun. Yaşadığın yerde sıcaklık 20 derecenin altına düşüyor.. Bedenin bunu algılıyor ve uyumaya başlıyorsun. Çünkü o sıcaklıkta hayatta kalamazsın. Beden uyuduğunda, tüm fonksiyonlarını %0.001 ya da daha az bir rakama indirir. Saatte bir kez nefes alırsın. Metabolizman çalışmadığı için, su ve besine ihtiyaç duymazsın. Hava 20 derecenin üstünde çıktığında, bedenin yaşam koşullarının tekrardan oluştuğunu anlar ve uyanırsın.
Tamam bunu anladım ama bedenimin çalışması için enerjiye ihtiyacı var yani o kuluçka döneminde yaşamak için az da olsa enerjiye ihtiyacım var o süre ne kadar artarsa ihtiyacım olacak enerjinin de artması lazım yanlış mı düşünüyorum ?

Tamam bunu anladım ama bedenimin çalışması için enerjiye ihtiyacı var yani o kuluçka döneminde yaşamak için az da olsa enerjiye ihtiyacım var o süre ne kadar artarsa ihtiyacım olacak enerjinin de artması lazım yanlış mı düşünüyorum ?
Bedenin o enerji dengesini kendiliğinden ayarlıyor. Yaptığın kriptobiyozun özelliği de önemli. Ölümsüz Denizanası yumurta haline geçtiğinde hiçbir besine ya da enerjiye ihtiyaç duymaz, ancak Su Ayısı duyar. Yanıldığın noktalardan biri de, uyku modunda bedenin çalıştığını düşünmen. Böbreklerin, miden, karaciğerin, dalağın vs. bunların hiçbiri çalışmıyor. Sadece kalbin çok nadir kan pompalıyor ve beyninin uyanmaktan sorumlu olan kısmı çalışıyor. Böyle bir bedene normal şartlarda sahip olsan, binlerce yıl yaşarsın. Hem de uyumadan.

ben iyice yaşlanmadan bulsalar şu çok uzun yaşamayı ya :( hiç olmadı su ayısı gibi kriptobiyoza geçebilelim.50-100 yılda bir bi kaç seneliğine uyanalım.olmaz mı :(

ben iyice yaşlanmadan bulsalar şu çok uzun yaşamayı ya :( hiç olmadı su ayısı gibi kriptobiyoza geçebilelim.50-100 yılda bir bi kaç seneliğine uyanalım.olmaz mı :(
Çok uzun yaşayıp ne yapacaksın yav.Sıkılır insan.Sen 70 yaşına gelene kadar hayatta bir sürü sıkıntı ile karşılaşacaksın.Zor iş , sıkıntı yani çok uzun yaşamak.
Buna dair bir film izlemiştim.Adam Robottu ve çok uzun yıllar yaşıyordu (Ünlü bir ismin filmiydi adını unuttum şuan) yanlış hatırlamıyorsam 200-300 sene yaşıyordu.Tüm arkadaşları , sevdikleri , karısı vesaire hepsi ölüyordu.
Tabii bunu benim görüşüm.Uzun yaşamak bana göre sıkıntı.Ben sevdiklerimden önce ölmek isterim mesela.Tabii bu Allah'ın takdiri belli olmaz ama ben 70'i bile görebileceğimi zannetmiyorum , zaten o kadar yaşamakta istemem.

Kök hücreden böbrek yapan , organlar yapan çılgınlar var . Bilim çok umutsuz değil bir ışık var. :T
Protez el için artık hissetmeyi'de bulmuşlardı sanırım. Ölümsüzlüğe karşıyım.
Yaşlanma zor iş , bastonla gezmek gözlük kullanmak adama koyuyor.
Yaşlanmadan yaşasak ölsek :/ 100 bilmem kaç yaşına kadar yaşlanmadan takılsak sonra ölsek mükemmel olur. Tadından yenmez :T
( Yazar, burada biyolojik olarak yaşlanmaktan bahsediyor.)

Kök hücreden böbrek yapan , organlar yapan çılgınlar var . Bilim çok umutsuz değil bir ışık var. :T
Protez el için artık hissetmeyi'de bulmuşlardı sanırım. Ölümsüzlüğe karşıyım.
Yaşlanma zor iş , bastonla gezmek gözlük kullanmak adama koyuyor.
Yaşlanmadan yaşasak ölsek :/ 100 bilmem kaç yaşına kadar yaşlanmadan takılsak sonra ölsek mükemmel olur. Tadından yenmez :T
( Yazar, burada biyolojik olarak yaşlanmaktan bahsediyor.)
100 sene ne yapıcan Tensei :/ İnsan sıkılır o kadar süre yaşamaktan. Gerçi paran olursa diyeceğim olsa bile 50 senede bitirirsin be bu dünyayı.

100 sene ne yapıcan Tensei :/ İnsan sıkılır o kadar süre yaşamaktan. Gerçi paran olursa diyeceğim olsa bile 50 senede bitirirsin be bu dünyayı.
Biyolojik olarak yaşlanma olmayınca niye sıkılıyım :/ Gezer tozar , her türlü extrem olaylara bulaşırım :T
Evde Pc başında oturarak geçirecek değiliz ya :/ Dünyayı gezerim. Yani tüm organlarım kusursuz çalıştıktan sonra problem yok benim için yaşarım :T

Biyolojik olarak yaşlanma olmayınca niye sıkılıyım :/ Gezer tozar , her türlü extrem olaylara bulaşırım :T
Evde Pc başında oturarak geçirecek değiliz ya :/ Dünyayı gezerim. Yani tüm organlarım kusursuz çalıştıktan sonra problem yok benim için yaşarım :T
Onu dedim ya ben de. Gezecek yer mi kalır :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık