Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Dünya Hükümeti

Bu Oluşum Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 34 25.6%
  • Sevmem

Kullanılan: 99 74.4%

• Kullanılan toplam oy
    133
Antik silahları kalburüstü herkes bilmiyor muydu ki zaten? :d Crocodile bildiği için aklımda herkes biliyor gibi kalmış.
Antik silahlar bazı kişiler tarafından biliniyor olsa da gücünün sınırlarını çoğu kişinin bildiğini sanmıyorum. Gorosei ekibi gerçeklerin ortaya çıkmasından bu kadar korkuyorsa mutlaka bir mevzu vardır.

Şöyle sağlam bir Imu gifi olsa onu koyacağım aslında ama gif yapmasından pek anlamam.

Genelde fan çatışmaları kurgu içindeki karakter çatışmalarını da yansıtır niteliktedir. Ama Zorocu Luffyci çatışması bir garip. Yani bu ikisi arasında sorun olmasını geçtim arada yıkılmaz bir sadakat bağı var. Dışarıdan birisi okusa bu iki karakter çok pis rekabet halinde zannedecek.

Zoro fanları kaybeden tarafta değil ama Luffy haterları öyle. Yani Luffy üzerine kurulu bir seride ana karakteri sevmeyip ikinci karakteri ön plana çıkartmaya çalışmak manasız geliyor bana. Tabi tüm Zoro fanları böyle değildşr ama ben Zoro fanı olup da Luffy'i seven bir kişi görmedim.
Ben seviyordum yine. Dışarıdan nasıl gözüküyordu bilmiyorum ama hiçbir zaman Zoro>Luffy diyecek kadar da fanlığı abartmadım.
Antik silahlar bazı kişiler tarafından biliniyor olsa da gücünün sınırlarını çoğu kişinin bildiğini sanmıyorum. Gorosei ekibi gerçeklerin ortaya çıkmasından bu kadar korkuyorsa mutlaka bir mevzu vardır.
Kalın ile işaretlediğim kısım mantıklı. Crocodile ne kadar biliyordur o da var tabii.

Ben seviyordum yine. Dışarıdan nasıl gözüküyordu bilmiyorum ama hiçbir zaman Zoro>Luffy diyecek kadar da fanlığı abartmadım.
Ya hadi Sanji>Luffy deseler bile daha mantıklı.

Neden biliyor musun?

Çünkü bu güç konusunda tayfada Zoro'dan daha kibirli kimse yok. Luffy kral haki kullandığında bu kadarını yapamasa kaptanımız olamazdı diyen, Baraque Workstem teklif geldiğinde lideriniz olursam falan diyen bir tip. Yani öyle kendisinden güçsüz adamın emrine girmez Zoro..

Ya hadi Sanji>Luffy deseler bile daha mantıklı.

Neden biliyor musun?

Çünkü bu güç konusunda tayfada Zoro'dan daha kibirli kimse yok. Luffy kral haki kullandığında bu kadarını yapamasa kaptanımız olamazdı diyen, Baraque Workstem teklif geldiğinde lideriniz olursam falan diyen bir tip. Yani öyle kendisinden güçsüz adamın emrine girmez Zoro..
Onun haricinde de hiçbir mantığı yok bence. Luffy'nin daha güçlü olduğuna dair 27.000 tane daha kanıt bulunabilir.

Onun haricinde de hiçbir mantığı yok bence. Luffy'nin daha güçlü olduğuna dair 27.000 tane daha kanıt bulunabilir.
Bu arada zamanında şöyle bir konu açmıştım.

Teorinin ana konusu gerçekçilikten uzak gibi dursa da içerik sadece o değil :ehe: . Ayrıca Dünya Hükümetine dair olan burada yazdığım görüşlerimi bir miktar daha ayrıntılı biçimde aktardım bir bak istersen.

Bu arada zamanında şöyle bir konu açmıştım.

Teorinin ana konusu gerçekçilikten uzak gibi dursa da içerik sadece o değil :ehe: . Ayrıca Dünya Hükümetine dair olan burada yazdığım görüşlerimi bir miktar daha ayrıntılı biçimde aktardım bir bak istersen.
Hızlıca bir baktım da sabah tekrar bakayım. Gece yarısında olduğumuzdan herhalde, kendimi akademik makale okuyor gibi hissettim şimdi. :d

Dünya Hükümeti dediğiniz kadar kötü olsa Kutsal Ejderler değil halk kavanoz takardı. Adamlar halkı bu kadar düşünüyor işte. Ne güzel havayı soluyor insanlar. İleride Kutsal Ejderlerde ölümcül bir virüs olduğu ve halka yaymamak için kavanoz taktıkları açıklanınca çok kişi üzülecek yapılan bu fedakarlığa . :agla:

Hızlıca bir baktım da sabah tekrar bakayım. Gece yarısında olduğumuzdan herhalde, kendimi akademik makale okuyor gibi hissettim şimdi. :d
.dddd Ben de yazıyı tekrar okudum da harbiden çok karışık aktarmışım özellikle son kısımda.

Ama özet geçeyim, aslında antik krallık orijinal dünya hükümetini kurmuş olanlardır. D. Klanı ise aslında orijinal kutsal ejderlerdir. Antik krallığın tepesindeki ailelerdir. Ama eşitlikçi bir düzene geçmek istedikleri için diğer krallıklar tarafından indirilirler.

Daha da özetlersek hikayenin finalinde ağlak prensesler D.'ler oluyor. D.=Dragon sonucuna Garp'ın oğluna Dragon ismi koymasıyla vardım.

Hatta Sabo'nun saldırısının ismi ejder pençesi. Ama tesadüfe bak ki Kutsal Ejderlerin simgesi de bir pençe olarak lanse edilmekte hatta kölelere böyle dövme yaptırmaktalar.

Aslında alternatif teori Dragon'un kendisi kutsal ejderdir olabilir. Hancock Luffy'nin babasının kim olduğunu duyunca hayranlığı artacağına bir şeytanın oğlu olsan da demişti.

Kutsalların eski korsan falan çıkması zerre ilgi çekici değil.800 yıl önceye bu kadar önem veriyorsan adam gibi bir şey çıkartman gerekir.
Kutsallar değil IM. Kutsalların direkt korsan çıkması saçma olur.

IM'ye gelince, Oda'nın korsan tanımı takdir edersiniz ki geniş ?. Korsan adı altında uzaylı istilacı falan çıkar muhtemelen.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık