Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Dressrosa Tarihi ve Kyros Anlatısı

@ÜbelBlatt

Ooo edebiyatçı olarak haa... :) Sağolasın üstat, senden böyle bir övgü almak... Bizimki acemice uğraş işte :) Katılmadığın yerleri tahmin edebiliyorum, bir çok zayıflık var kurguda... Umuyorum arc ilerledikçe o boşlukları ya da genel teoriyi daha yetkin bir biçimde geliştiririm. Tekrardan teşekkür ediyorum...

@Kadir T.

Bazı gülüşler? Hımmm... Buna hiç dikkat etmemiştim. Genelde her karakterin kendine özgü bir gülüşü oluyor OP'de, ancak çok ince bir yerden yakalamışsın... Olabilir vallahi. Yorumun için teşekkür ediyorum...

@Franky

Teşekkür ediyorum dostum. Umarım beğenini boşa çıkartmayan bir denklik olur mangada da. Poseidon'dan hemen sonra Uranüs ile ilgili bir bilgi gelir mi bilmiyorum ancak ben Enel'in kapak hikayelerinde ki ay halkı ile Kobito arasındaki benzerlikten böyle bir şey olabileceğine inanıyorum. Özellikle Poseidon ve Noah gibi Enel (Uranüs) ve Maxim eşliğine inanıyorum. Yine de bu Robin için bir hayal kırıklığı olabilir... :) Revecca da Vivi ayarında bir ablamız. Turnuvalara katılıyor, kazanıp beraber yaşayacağız falan diyor. Sanırım bu turnuvayı kazanınca Dof'tan meyve dışında bir şeyler isteme hakkına da sahip oluyorsun... Ancak muhtemelen senin dediğin gibi olacak. Tekrardan teşekkürler...

@Dragut

Teşekkür ediyorum dostum... :)

dusundugunun aksine hic sikilmadan, bir cirpida okudum eline saglik. bu arcta henuz kafamda belli bir teori olusmadi ancak dediklerinin cogu bana mantikli geldi. ozellikle fabrikanin, kolezyumun altinda olmasi fikri cok olasi :) poseidon henuz yeni gosterilmese, bu arcin yeni bir antik silahla ilgisi oldugunu dusunurdum. cunku karsimizda gereginden fazla yeni turler ve karakterler var, insan buradan cok onemli bir sey bekliyor. gerci yeni dunyaya girislerinde tum dunyayi sarsacak bir seyler olacagina eminim ama bunun ne olacagina dair henuz aklimda en ufak bir fikir yok.

ben de teoriden ziyade, kafamdaki bir dusunceyi soyleyeyim. arc basinda 20 yil once gibi bir kalip duyduk, bu aklimiza hemen korsanlar kralini ve onun donemini getiren bir kalip aslinda. kyros'un oro jackson tayfasindan biri olduguna kesinlikle inanmiyorum ama sahsen roger'in arkadasligini kazanmis eski kraldir diye dusunuyorum. bu yuzden de bu arc icinde yillardan beri bekledigimiz bir roger fb'si gorecegimize inaniyorum. ha neden boyle dusunuyorum, kesin bir iddiam yok ama roger'in luffy gibi bir kislik oldugunu dusunursek, seyahati sirasinda bu adayi azili bir korsandan veya baska bir tehlikeden korumus olmasi muhtemeldir. ayrica yeni dunya, yeni dunya diye basimizin etini yedi oda-sensei, boyle bir fb ile yeni dunyanin ne gibi tehlikeler barindirdigini, yeni dunyanin gucunu ve luffy'nin hedefinin ne oldugunu (roger'in seviyesi) gorebiliriz.

Okuduğun ve yorumladığın için teşekkür ediyorum dostum... Kusura bakma biraz geciktirdim ama uzun bir yorumlama yapmışsın, kuru bir teşekkürle geçiştirmek yerine hakkını vermek istedim, umarım affedersin... :) Fabrika - Kolezyum ilişkisi bir açıdan da bu güne kadar hiç mi kırılmamış gibi bir zayıflıkta taşıyor ama güzel olur diye düşündüm... :) Evet Antik Silahlar konusuna bundan sonra daha çok yoğunlaşacaklar ya da en azından genel olarak Pon. diye bir düşünce alıyor insanı... Ancak Oda genelde çok uzun bir zamana yayıp küçük küçük yediriyor bize böyle baba olayları... :) O yüzden pek belli de olmayabilir. Yine de derim ki nerede bir orman var, orada Pon. :) Çöl ülkesinde haydi diyelim bunu yeraltı mezarı yaptılar :)

Zaten Kyros - Oro Jackson ilişkisini Smoker net bir biçimde çürüttü gibi. Adam her gün bir dövüş yapsa dahi 3000 dövüşün zaman ortalaması bu ilişkiyi bir anlamda çürütüyor. Fakat dediğin gibi, Skypiea'da ki Gan Fall - Roger ilişkisi benzeri bir olayları olabilir bu ikilinin... ve dediğim gibi, ne yazık ki FB konusunda Oda'ya güvenmemek lazım. Hele hele de bir kavga dövüş FB'si... Çok zor çookk.. :) Öte yandan Dof'un neden bir anti-Roger'cı olduğunu açıklarken bu tip bir sahne görebiliriz. Bir biçimde başından geçen bir hadise ile ilişkisi olduğu kesin. Dof bu güne kadar yaratılmış en komplike ve dolu dolu bir anti-kahraman diyebiliriz sanırım. Crocodile'ın ve Dof'un geçmişi bu seride en çok merak ettiğim noktaları içeriyor açıkçası... :) Umarım bu konuda da Oda tatmin edici bir şeyler sunabilir bize...

Okuduğun ve yorumladığın için teşekkür ediyorum dostum... Kusura bakma biraz geciktirdim ama uzun bir yorumlama yapmışsın, kuru bir teşekkürle geçiştirmek yerine hakkını vermek istedim, umarım affedersin... :) Fabrika - Kolezyum ilişkisi bir açıdan da bu güne kadar hiç mi kırılmamış gibi bir zayıflıkta taşıyor ama güzel olur diye düşündüm... :) Evet Antik Silahlar konusuna bundan sonra daha çok yoğunlaşacaklar ya da en azından genel olarak Pon. diye bir düşünce alıyor insanı... Ancak Oda genelde çok uzun bir zamana yayıp küçük küçük yediriyor bize böyle baba olayları... :) O yüzden pek belli de olmayabilir. Yine de derim ki nerede bir orman var, orada Pon. :) Çöl ülkesinde haydi diyelim bunu yeraltı mezarı yaptılar :)

Zaten Kyros - Oro Jackson ilişkisini Smoker net bir biçimde çürüttü gibi. Adam her gün bir dövüş yapsa dahi 3000 dövüşün zaman ortalaması bu ilişkiyi bir anlamda çürütüyor. Fakat dediğin gibi, Skypiea'da ki Gan Fall - Roger ilişkisi benzeri bir olayları olabilir bu ikilinin... ve dediğim gibi, ne yazık ki FB konusunda Oda'ya güvenmemek lazım. Hele hele de bir kavga dövüş FB'si... Çok zor çookk.. :) Öte yandan Dof'un neden bir anti-Roger'cı olduğunu açıklarken bu tip bir sahne görebiliriz. Bir biçimde başından geçen bir hadise ile ilişkisi olduğu kesin. Dof bu güne kadar yaratılmış en komplike ve dolu dolu bir anti-kahraman diyebiliriz sanırım. Crocodile'ın ve Dof'un geçmişi bu seride en çok merak ettiğim noktaları içeriyor açıkçası... :) Umarım bu konuda da Oda tatmin edici bir şeyler sunabilir bize...
ben tesekkur ederim, yorumumu dikkate aldigin icin :) kolezyum-fabrika olayi hic de zayif degil aslinda. arenanin bilmem kac zamandir sampiyon olan adamini luffy utanmasa pipisiyle dovecekti. ayrica yere goge sigdirilamayan kralin yumrugu bile o kolezyumu yerle bir etmenin yanina yaklasamadi. olasi bir luffy-burgess veya chinjao dovusunde luffy'nin bir g3'une bakar olay.

fb konusunda kesinlikle haklisin, o yuzden ben de 'yillardir bekledigimiz' gibi bir kalip kullandim :D ama ilk defa bu kadar inaniyorum ki bir roger fb'si gorecegiz bu arcta.

doflamingo'ya gelince, ben bu adami yillardir elimden geldigince savunmaya calistim bu forumda. her zaman bana gore ne kadar onemli oldugunu, ne kadar guclu oldugunu belirttim ama bir cok arkadas pek tinlamadi. croco'dan gider yiyen adamdan bir sey beklenmez gibi laflar soylendi. vakti gelmisken tekrar soyleyeyim, crocodile-sama'yi kucumsemek de cok buyuk bir yanlistir :oleyo:

Hımm... Doğru diyorsun. Belki ilk defa bu seneki turnuvaya katılımda bu kadar kalibreli adamlar vardır. Çok olası geldi birden bana da. Umutlandırdın beni :) FB konusunda kullandığın ifadeyi gözden kaçırmışım, aynı umutlu bekleyiş var insanlarda demek ki... :) Vallahi dürüst olmak gerekirse ben de Dof'u belli bir noktaya kadar anca Sanji'nin dengi olur falan diyerek gördüm... :) Çok utandım bak şimdi... :) Dof kesinlikle bir büyük bilmece, OP'de bir muamma. Croco-Boy'u küçümseyenler halt etmiş... Nice şanlı yiğidin ilham kaynağı, Las Vegas'ın Andy Garcia'sı, Don Croco candır yav... Seride en sevdiğim, sevdiğim demiyeyim de ilgimi çeken iki karakter bu Timsah-Flamingo ikilisidir... :)

@Benn Beckman

Sağolasın dostum... Umarım tutarlılığı da bir o kadar olur... :) Oda sever ters köşeye yatırmacaları... :)

haha timsah flamingo ikilisi benim de favorimdir. bu iki adamin ettigi laflari gercek hayatta bile kullandigim oldu valla :) crocodile belki ilk seferinde kolay harcandi ama, doflamingo'nun oyle olacagini hic sanmiyorum. bu arc hic gormedigimiz kadar efsane bir arc olacaktir bence.

Gerçek hayatta kullanmak... ben çok sık yapıyorum... :) İnsanlar vay be haklısın tarzında tepkiler veriyor genelde... :) ahahah aklıma geldikçe gülüyorum bak... :) crocoda öyle kolay harcanmadı canım... Üç kere öldürdü Luffy'yi daha ne yapsın... :) yine de Dof çok daha zor olacak hikayenin akışı gereği sanırım... hadi crocoyu su buldun dövdün, dofun yeteneği bire bir anti-Luffy :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık