Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Dragon ve Devrim Ordusu Beklentiyi Karşılayacak Kadar Güçlü müdür?

Garanti yonkou ne yahu, seride bu yonkou bolluğu nereden geliyor? Dragon ortalama Fuji seviyesidir, işte öğrencisi de Sabo. 20 tane de İvankov dan biraz güçsüz 1-2 tane ona yakın adamı vardır. Teach hiçbir yonkounun merkezini basamaz. Görünmez denge diye bir şey vardır. Yonkou bu sana karşı koymayı kafasına koyarsa, büyük zarar verir. Yeneceğini bilsen de 2 silah için ölümüne kavgaya kimse girmez.

Sabo direkt Shiryu'yu tutsa, Dragon ve Teach kalıyor. Teach ve Dragon vs atarken Burges mi zarar verecek Dragon'a? Adada başka devrimci ve silah avantajını saymıyorum bile. Her türlü avantaja sahipler. O adada Akainu ve Aokiji olsa biraz da denizci falan işte, oraya Teach giremezdi. Girerse kaçmayacak ciddi biri var diye giremezdi. Gücü yetmediği için değil, kazansa bile kaybedeceğinden giremezdi. Dragon da anlaşılan Akainu kadar bile caydırıcılık yok.

Teach gelince ben kin gütmüyorum deyip gitmiştir.
sen nerden garantisini veriyon dragon veya Sabonun kapıştığına da Dragon hakkında güç kıstası koyuyorsun.
Tahminen he işte arkadaşta onu yapıyor.

Şu da var Sabonun 2. adam görevini üstlenmesi ne bilem bende bi tık aşağı çekti devrimcileri güç olarak. Tamam ne kadar Sabo Fujinin karşısında ayakta filan durduysa meyveninde kaymağını yedi o anda ama adam meyvesiz o konumdaymış.
hımm dedirtti ama dragonu Fuji seviyesine çekmek hiç bir argüman yokken birde öğrencisi bile fuji ile öyle veya böyle kapışıyorken hiç olmaz.

şu da var umarım Oda 2. adamdan derken Dragonu katmayıp, X kişisine işin içine katıp öyle Sabo için 2. adam diyordur
yani güç olarak
dragon
X kişi
Sabo

Çekirdek kadro olarak bir yonkoudan güçlü olduklarını zannetmiyorum. Ama ordu sayısı olarak milyonu bulan bir asker sayısına sahip olduklarını düşünüyorum. Bu orduları ülke bazında yöneten kişiler de Pedro ayarında çıksa yeter. Atıyorum;

20 tane Pedro
1 yonkou (Dragon)
2 amiral (Sabo'dan güçlü olan bir komutan bekliyorum) Sabo da seri sonuna bir amiral eder.
1 milyon asker (?)

Bunun yanında Px'lerle mücadele edebilecek teknolojik çalışmaları olduğunu da düşünüyorum.

Ee yeter daha ne olacak ? Bizimkiler de destek çıktı mı tamam işte.

Not: Dragon'u küçümsemeyin. Adam dünyayı değiştirecek boru mu ?

Açıkçası Dragon'dan sonra en güçlü ikinci adamın Sabo olması beni tatmin etmiyor. Sabo ne zaman ikinci adam oldu bilmiyorum lakin Dressrosa'da meyvesiz haliyle ikinci adam olarak tanıtıldı. Bu, gücü mü yetkiyi mi yoksa her ikisini mi temsil ediyor belirsiz gerçi. Bence Sabo üstü biri daha olmalı, Sabo meyveyi yedikten sonra önüne geçmiş olmalı. Olay Ivankov ve Kuma'dan ibaret değildir, yani öyle olmasını umuyorum. Sağda solda deli gibi liderler vardı, bir şeyler çıkacaktır illa ki.
En güçlü ikinci adam

Şekil 1.a

Açıkçası Dragon'dan sonra en güçlü ikinci adamın Sabo olması beni tatmin etmiyor. Sabo ne zaman ikinci adam oldu bilmiyorum lakin Dressrosa'da meyvesiz haliyle ikinci adam olarak tanıtıldı. Bu, gücü mü yetkiyi mi yoksa her ikisini mi temsil ediyor belirsiz gerçi. Bence Sabo üstü biri daha olmalı, Sabo meyveyi yedikten sonra önüne geçmiş olmalı. Olay Ivankov ve Kuma'dan ibaret değildir, yani öyle olmasını umuyorum. Sağda solda deli gibi liderler vardı, bir şeyler çıkacaktır illa ki.
Dragon, Sabo'yu çocukluğundan beri tanıyor. Düşüncelerine, fikir yapısına sempati duyuyor. Bence bu yüzden Sabo yardımcısı oldu. Nasıl desem bir Kral'ın taht için en büyük oğlu yerine daha akıllı küçük oğlunu seçmesi gibi :p Sabo'dan güçlü kişiler çıkabilir devrim ordusunda. Sonuçta bu ordu Donanmayla savaşıyor, onlar kadar güçlü olmasalar da yakın güçte olmaları gerekir.

Devrimcilerin yonkou kadar güçlü olmalarına gerek var mi ki ?

Adamların işi fikir ile.Gidip bütün krallıkları güç ile devirseler halk bu kez işgalci diye bakacak bu adamlara.Zaten hükümet böyle kalbür üstu adalara ne kadar marine veriyordur ki.Tahminimce Morgan gibi adamlar bakıyordur kalbur üstü adalara.Onları devirmek için de bir Kuma bir İvankov olmaya gerek yoktur.Zaten denizci askerleri de devrimci ile korsanlara aynı tepkiyi vermiyordur.Kafa adamlar farklı tabi.
Fikir ile olabilir ancak karşılarındaki Dünya Hükümeti güç kullanıyor haliyle bunlara karşı koyabilmeleri için onlarında güçlü olmaları gerekir, yoksa istedikleri kadar fikir üretsinler, Dünya Hükümeti güç kullanarak yine istediği şekilde yönetmeye devam eder. Devrim için silahlı kuvvetler çok önemli, o sebeple bir sürü silah zulalamışlar Baltigo'ya, sabah akşam tatbikat yapıyorlar, adamların belli başlı bir ordusu var.

En güçlü ikinci adam

Şekil 1.a

Kuma yok artık :( Bence Kuma'dan güçlü biri vardır. X>Sabo>Kuma şeklindedir olay.

Dragon, Sabo'yu çocukluğundan beri tanıyor. Düşüncelerine, fikir yapısına sempati duyuyor. Bence bu yüzden Sabo yardımcısı oldu. Nasıl desem bir Kral'ın taht için en büyük oğlu yerine daha akıllı küçük oğlunu seçmesi gibi :p Sabo'dan güçlü kişiler çıkabilir devrim ordusunda. Sonuçta bu ordu Donanmayla savaşıyor, onlar kadar güçlü olmasalar da yakın güçte olmaları gerekir.
Sabo'ya yetki vermesinin nedeni uygulayacağı kararlara güvenmesindendir muhakkak. Bende senin gibi düşünüyorum bakıcaz artık umarım hayal kırıklığı yaşamayız :p

Ben bu foruma üye olduğumdan beri benim için en büyük gizem senin bu avatarındaki kişinin kim olduğuydu, Kuma diye düşünüyordum hep. Bu konuda dillenince Kuma'dır dedim güvenerek :( Kim peki?
Dragon'un sol kol'u muhtemelen, şu tanıtım şeyinde Sabo sağda bu reyiste solda çizilmişti.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık