Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Dragon ve Baltigo Gerçeği

Burges olmasa devrimciler saf gibi mi kalacaktı? Karargahı yoksa yine yem mi yapacaktı? Bilinmeyen bir karargahı yem etmek kadar saçma bir şey yok. Artık açık savaş başladıysa başka, dönecek yeriniz yok, savaşın mesajını mı verdi? Robin daha tarih bilmiyor, ne anlattı da Dragon ülke liderlerini ikna edecek? Ayrıca tarih bilsen kaç yazar, 1000 yıl öncesini ne yapalım, şu durumdan rahatsız olan zaten destek verirdi. Cobra gibi 20 aileden gelenlerin bilgisi olduğunu düşünüyorum. Şimdiye kadar bir şey yapmayıp neden şimdi yapsınlar.

Dragon tarih yüzünden mi karşı yoksa adaletsizlik yüzünden mi? Krallık sistemine bile karşı olabilir. Bir kral iyi diğeri kötü bunun garantisi olmaz. Devrim komutanlarını neden topluyor orayı çözemedim?

Cobra gibi dünya liderlerine Dragon ulaşamayacak kadar zayıf mı? Alabasta'ya gidip irtibata geçse tek tek bunları ikna etse daha kolay olmaz mı?

Konu güzel olmuş fakat liderleri Reverie gibi bir yerde toplamanın mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Ki toplantıya gidecek ülkelerin gemilerine denizci gemileri eşlik ediyor. Bu da olabildiğince geniş önlemler alınacağı anlamına gelir. Bu geniş güvenlik önlemlerinin olduğu yere kozu olan tüm devrimci liderlerini getirmek çok riskli bir hareket. Bunun dışında Robin hiç bir şey bilmiyor. Serideki rolü başkaları bir olayı anlatırken " Tüh! Bunu tam ben söyleyecektim." tarzı cümleler.

Bunun dışında başta da söylediğim gibi güzel bir konu.

Burges olmasa devrimciler saf gibi mi kalacaktı? Karargahı yoksa yine yem mi yapacaktı? Bilinmeyen bir karargahı yem etmek kadar saçma bir şey yok. Artık açık savaş başladıysa başka, dönecek yeriniz yok, savaşın mesajını mı verdi? Robin daha tarih bilmiyor, ne anlattı da Dragon ülke liderlerini ikna edecek? Ayrıca tarih bilsen kaç yazar, 1000 yıl öncesini ne yapalım, şu durumdan rahatsız olan zaten destek verirdi. Cobra gibi 20 aileden gelenlerin bilgisi olduğunu düşünüyorum. Şimdiye kadar bir şey yapmayıp neden şimdi yapsınlar.

Dragon tarih yüzünden mi karşı yoksa adaletsizlik yüzünden mi? Krallık sistemine bile karşı olabilir. Bir kral iyi diğeri kötü bunun garantisi olmaz. Devrim komutanlarını neden topluyor orayı çözemedim?

Cobra gibi dünya liderlerine Dragon ulaşamayacak kadar zayıf mı? Alabasta'ya gidip irtibata geçse tek tek bunları ikna etse daha kolay olmaz mı?

Burgess olmasa karargah yerinde duracaktı zaten. Karargah açığa çıktığında bunu kullandı. Robin kayıp yüzyıl hakkında bilgiler arıyor. Lakin çoktan Ohara - Alabasta tarihlerinden haberdar. Ve bunlar bizim bildiklerimiz. Ayrıca 'krallıklar şimdiye kadar bir şey yapmayıp neden şimdi yapsınlar?' Ne istiyordun Nefeltari ailesi hükümete mi saldırsın? Bunun dışında elbette her Kral'ın devrimin hükümet karşıtı düşüncelerine destek verecek hali yok. Ortalık bundan karışacak yazdım zaten. Eğer ortak bir düşünce çıkarsa Reverie'den , devrim ordusu liderlerinin orada bulunması birlik anlamı taşır , alınan global kararlar , krallar ve liderler tarafından bilinir. Son olarak Dragon tüm krallara ulaşıp tek tek ikna edebilecek olsaydı , 1- Doffy işsiz kalırdı(bu silah ticareti önlenirdi demek) 2- Hükümet kör , sağır , dilsiz demek.

Konu güzel olmuş fakat liderleri Reverie gibi bir yerde toplamanın mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Ki toplantıya gidecek ülkelerin gemilerine denizci gemileri eşlik ediyor. Bu da olabildiğince geniş önlemler alınacağı anlamına gelir. Bu geniş güvenlik önlemlerinin olduğu yere kozu olan tüm devrimci liderlerini getirmek çok riskli bir hareket. Bunun dışında Robin hiç bir şey bilmiyor. Serideki rolü başkaları bir olayı anlatırken " Tüh! Bunu tam ben söyleyecektim." tarzı cümleler.

Bunun dışında başta da söylediğim gibi güzel bir konu.

Robin konusunda yazdıklarınıza katılıyorum lakin Robin'i Kralları ikna için kullanacağını düşünüyorum Dragon'un. Şöyle ki Robin gibi işe yaramaz bir nakama 2 yıl boyunca devrimden bazılarına kitabe yazılarını okumayı öğretmiş olamaz mıydı? Bunun için en başta devrimin elinde bir kitabe olması gerekir. Ve bu spekülasyona girer. 2.si Robin'e devrimin ışığı denmesi gerek bilgisi yada bazı teorilere göre gerek annesinden dolayı olsun. Sadece Ohara'dan sağ çıkan tek insan olması. O 'adalet' sistemini anlatması için onu canlı bir kanıt haline getirir.

Dragon 800 yıldır bulunmayan adadan vazgeçtiyse bir amacı vardır. Bu bağlamda teori mantıklı geliyor.

Dragonun bu saate kadar beklemesinin sebebi neydi sence ? Veya bir önceki reverie'de bu planı uygulamaya koymamasının sebebi ?

Cevap net bana göre reveriede ki güruh teoride ki gibi iki geçmiş anlatmayla taraf değiştirecek insanlar değiller. Dediğin gibi bassa bile savaş için basarlar.

WG'de ki devletlerin hepsi kayıp yüzyılda bir şeyler çevirip pay almış. Bunların ataları kutsal ineklere yakın gruplardan birileri. Biraz ayrı tutulabilecekler Davul adası,Dressrosa ve Alabasta krallığı. Bunlar da zaten Luffy yandaşı ülkeler bunları kendi tarafıma aldım derse hoşnut olacak mıyız ? Hayır. Zaten kendini korumaya gücü olmayan ülkeler bunlar.

Bulunmama olaylarını dinlemeye ve dinlenmemeye bağlamışsın gayet mantıklı geldi o kısım ama gerisine katılamayacağım.

Güzel konu, güzel üslup, destekli teori. Emeğine sağlık. Bence tek sıkıntı bunların gerçekleşmesi için biraz erken olması, bazı parçalar eksik gibi hissettim ya da Oda cidden seriyi hızlandırıyor.

Güzel konu eyvallah.

Hep diyordum yine diyorum. Dragon şov başlıyor. Baltigo'nun yıkılması falan devrimcilerin çöküşü değil aksine yükselişi olacak. Reverie arcında Dragon'u göreceğimizden eminim diyebilirim. Baltigo yıkıldı bilgisini aldığımız bölümden beri bu anı bekliyorum zaten. O bölümün konusunda bunları yazdık diye dövmeli fanı ilan etmişlerdi beni. :/ He la Dragon fanıyım. :artiz:

Serinin başından beri yatırım yapılan, adını duyunca herkesin yusuf yusuf olduğu(yonkouda bile böyle tepki vermiyor insanlar), en çok aranan ve en tehlikeli ilan edilen adamın daha hiçbir icraatını göstermeden karizmasını çizdireceğini sananlar varsa daha çok beklerler. :/

Şu Bigmom meselesi bir an önce hallolsa da şu olayları görsek bea. Çok iyi olacak.

Güzel teori olmuş ellerine sağlık. Yalnız devrimciler bir krala gidip devrimci ol demiyorlar. Kralları deviriyorlar; Dofy'den silah alamayıp devrilen krallar gibi. Devrim halk hareketi olmalı. Reverie'de kralları ikna etmektense kralların ve hükümetin kötü yüzünü tüm dünyaya gösterip dünya genelinde bir isyan hareketi başlatmaları lazım. Dediğin gibi toplantıyı tüm dünyaya canlı izletebilirler bir şekilde. Cobra'nın konuşması falan yayınlanır, diğer liderlerin halkı önemsemediğini kullandıklarını bizzat anlattıkları konuşmalar yayınlanır halklar galeyene gelir vs. Ben bu şekilde bekliyorum. Tabi bunun için de erken olabilir. Luffy One Piece'i bulunca ne olacak o zaman :)

Güzel teori olmuş ellerine sağlık. Yalnız devrimciler bir krala gidip devrimci ol demiyorlar. Kralları deviriyorlar; Dofy'den silah alamayıp devrilen krallar gibi. Devrim halk hareketi olmalı. Reverie'de kralları ikna etmektense kralların ve hükümetin kötü yüzünü tüm dünyaya gösterip dünya genelinde bir isyan hareketi başlatmaları lazım. Dediğin gibi toplantıyı tüm dünyaya canlı izletebilirler bir şekilde. Cobra'nın konuşması falan yayınlanır, diğer liderlerin halkı önemsemediğini kullandıklarını bizzat anlattıkları konuşmalar yayınlanır halklar galeyene gelir vs. Ben bu şekilde bekliyorum. Tabi bunun için de erken olabilir. Luffy One Piece'i bulunca ne olacak o zaman :)
teşekkürler , elbette bir krala gidip devrimci ol demiyorlar , toplantıda da önce dünya hükümetinin karanlık tarafı gösterilecek. Ayrıca Kralları değil , krallıkları deviriyorlar. Kralıklar da ki eziyet gören halkı kurtarıyorlar. Kast sisteminin mevcut olduğu toplumları bozuyorlar. Goa Krallığı gibi. Onun dışında toplantıda devrimin düşüncelerini benimsemeyen Krallar monarşik ve hegemonyatik fikirlerini dışa vurduklarında toplantının gizlice dünyaya izletilip , bu tarz kralların çöküşü hazırlanabilir. Bu fikrini beğendim. Ve asıl amaç zaten Krallar'ı ordu gücü ile birlikte hükümetten kopartmak. Yani halk ayaklanıp Kral'ını tahttan indirse Dragon gene kazanmış oluyor. Bir çok kişi bunlar için erken diyor lakin , bu olayları görmemiz 2 seneyi bulur. 30-40 Bölümlük Totland da bile BM düşer mi iddiası yapılıyor.

teşekkürler , elbette bir krala gidip devrimci ol demiyorlar , toplantıda da önce dünya hükümetinin karanlık tarafı gösterilecek. Ayrıca Kralları değil , krallıkları deviriyorlar. Kralıklar da ki eziyet gören halkı kurtarıyorlar. Kast sisteminin mevcut olduğu toplumları bozuyorlar. Goa Krallığı gibi. Onun dışında toplantıda devrimin düşüncelerini benimsemeyen Krallar monarşik ve hegemonyatik fikirlerini dışa vurduklarında toplantının gizlice dünyaya izletilip , bu tarz kralların çöküşü hazırlanabilir. Bu fikrini beğendim. Ve asıl amaç zaten Krallar'ı ordu gücü ile birlikte hükümetten kopartmak. Yani halk ayaklanıp Kral'ını tahttan indirse Dragon gene kazanmış oluyor. Bir çok kişi bunlar için erken diyor lakin , bu olayları görmemiz 2 seneyi bulur. 30-40 Bölümlük Totland da bile BM düşer mi iddiası yapılıyor.
Şöyle ki burda WB'nin One Piece için söyledikleri var.
One Piece bulununca Bütün dünyayı yutacak savaştan bahsediyor. Hükümetin ters yüz olması için bu lazım. Devrimcilerin görevi halkları buna hazırlamak. Tepeden inme bir değişim olmasını engelleyip, halkların talebiyle, mücadelesiyle kendi devletlerini değiştirmeleri. Ama işte hükümetin kötü yüzünü tam anlamıyla göstermeleri için erken. One Piece'i bekliyor o iş. Kralların kötü olduğunu gösterebilirler. Alternatif bir dünya hükümeti kurduklarını ilan edip destek isteyebilirler. Büyük bir şeyler yapacaklarında hemfikiriz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık