Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dragon Ball Super Anime Tartışma

Evet cell dunyaya tekrar geldi ama geldiginde super perfect formundaydi ve bu forma ulasmak icin no 17 ve no 18 e ihtiyaci olmadigini soyledi.no 17 kaiounun gezegeninde olmus olmasi lazim yani dunya da olmamasi lazim yanlis miyim?
No 17'nin öldüğü yer açısından haklısın. Görünüşte tam olarak Kaio'nun gezegeninde ölüyor. Cell No 17 ve No 18'i içine alıp kullanıyor ama hala hayattalar. Kaio'nun gezegeninde Cell parçalara ayrılınca 17'nin ölmesi gerekir.

Ama şu var. Cell özel bir belleğe sahip. Yani Cell, hayatta tek bir hücresi kalsa dahi tüm bilgilere sahip bellek ile eski haline tam olarak dönebiliyor. Cell'in Super Perfect Cell'e dönüşümü zenkai ile saiyajinlerin ölüme yaklaşınca katbekat güçlenme özelliklerini kullanabilmesinden kaynaklı bir durum. Kaio'nun gezegeninde neredeyse yok olduğu için gücü katbekat artıyor ve Super Perfect Cell oluyor. Ama taban gücü önceki hali olan ile aynı.

Buradan sonrası benim yorumum. Tahminimce Cell bellek ile eski haline dönünce No 17'yi de aynı şekil tekrardan yarattı ya da No 17 patlamada ölmedi ve bellekte saklıydı. Böylece bellek sayesinde No 17 hep hayattaydı denebilir. Keza 18'in bilgileri de bellekte olmalı ki Cell onları kullanabilsin.

Ya da başka bir bakış açısı ile Cell dünyadayken No 17'yi tam olarak özümsedi ve sindirdi. Dolayısıyla dünyada öldü denebilir. Cell dünyaya döndükten sonra No 18 olmadan bu son haline gelebildim diyor belleği kastederek ama No 17'den bahsetmiyor. No 18'in hayatta kalma sebebi Cell'in onu tam olarak sindirmemiş olmasıydı. Yani daha önce yutulan No 17'nin tam olarak sindirildiği ve öldüğü farz edilebilir ki böylece öldüğü yer olan dünyada dirilmiş olsun.

Ya da son olarak Toriyama pek sallamamış denebilir, unutmuş veya yaptım olsun demiş olabilir :D

Bölüm 87 : https://www.turkanime.tv/video/dragon-ball-super-87-bolum

Bölüm güzeldi, Goku patron için resmen öldürelim imasında bulundu :eek: Vegeta da dalacaktı Beerus'a tanrı manrı demeden ama bebek rahatsız olur diye yapmadı !

No 17 olayı da bitti. İleride Goten ve Trunks'un adayı koruması ile ilgili bir iki bölüm gelir. No 17 Kuririn'e nii-san diyor :flaugh:

@Komatsu Usta No 17 Kaio'nun gezegenine gitti sonunda, ama orayı bilmiyor denebilir. "Cell demek burada patladı" diyor. Yani dünyada dirilmiş belli ki.

92. Bölüme kadarki bölüm başlıkları açıklandı. Görünüşe göre, Mayıs 28'e kadar Turnuva başlamayacak.

Bu bölümler bana aşırı sıkıcı geliyor. Sen Dragon Ball'sun kardeşim, haddini bilsene? Senin yapman gereken tek şey bize dövüş izletmek, hikaye'ye ne odaklanıyorsun? Hikaye izlemek istesem gider One Piece izlerim, Nanatsu izlerim, FMA izlerim yahu.

Dragon Ball dediğin anime ''Kim kimi döver?'' üzerine kuruludur. Oturtup bize hikaye izletiyorsun. Ayıptır..

Genel olarak orta direk. Ama bazı bölümleri hoş oluyor. Seriyi seviyorsan eğer devam etmende bir sakınca yok bence.
Fillerı izlemeden güncele geldim. Super'in konularını ben beğendim fakat işleyiş kötü bunun yanı sıra mantık hataları gördüm seride. Hele o potara'nın gücünü değiştirdiler ya delirdim arkadaş. Z'de potarayı Goku'ya veren Kaio-shin, sonsuza kadar öyle kalacağını söylemişti. Şimdi birden 1 saat oldu olay. Güç dengesi diye bişe kalmamış oda canımı sıktı.Ne yalan söyleyim bunlara rağmen severek izledim. İlk aninem benim Dragon Ball'dır. O yüzden bu seride yeni bişeyler izlemek benim hoşuma gidiyor. İyiki biriktirmişin arka arkayada izlemek güzel oldu.

Gohan reise naptılar yav. Adamdaki potansiyel hiçbir ss de yoktu. :(

ssj blue olayı anlamıyorum. Gücünü ne kadar kısarsan kıs şu adamları sırf ki'ni kullanarak yerden kalkamayacak hale getirmen gerekiyor. Krillin, androidler, buu, 3 gözlü mal, muten roshi, piccolo..

Yeni mod geldikten sonra illa ki ele ayağa düşürecekler bunu. Krillin kimdir ya Allah aşkına.

Bebek bakıcısı Piccolo'yu severim inşallah ona güzel bir power up vermişlerdir. Amin.

Ultimate Gohan !!! Gohan yine dinozor'u es geçmedi, aldı bir parça :p

Kadın saiyajin Caulifla şaşırttı. Ön gösterimlerde ürkek, narin resmedilmişti ama şimdi arıza bir tip çıktı. Toei bizi trollemiş :D

Beerus ile Whis Bulma'dan çekiniyorlar :hhh: Vegeta da bebek bezleme tekniği öğrenmiş. Tien'den de bir tuhaflıklar çıkacak. O kadın yerine Launch olsaydı !!

Yamuça sahnesine gülmekten ziyade üzüldüm, cidden içimde bir burukluk oluştu. Yamuçaaa...

Muten Roshi-sama Tien'den daha güçlü olabilir ki bence bu olay daha güçlü olduğunu gösterdi.

Caulifla ile yine ters köşe yapmışlar. Kale adlı olan saiyajin efsanevi olan. Bu Caulifla daha güçlü gibi duruyor yinede, o da katılırsa 3 saiyajin onlarda, 3 saiyajin bizde olur.

Bir daha ki bölüm Gohan vs Goku'da Gohan Goku'yu aşabilir ya da turnuvada aşması için zemin hazırlanabilir. Ama Gohan Goku'yu aşacaktır.

power upların b.ku çıktı ssj blue beerusla yumruklaşırken evreni yok ediyordu şimdi android 18 ile denk güçte anasını satayım. belki android daha güçlü bile olabilir. Saiyajin gücü dbZ de gösterilen skalaya göre düşününce krillin vs gibi adamların çok üstünde olmalıydı. bi de super saiyan, super saiyan 2, super saiyan 3 ( sadece goku da) ssj god kaç tane power up var arada.

Ya power up verirken arayı bu kadar açmıcaktı, ya da şimdi bu çizilen bölümleri filler olarak film falan yapcaklardı.

Beerusla goku savaşında evrenin yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalma sebebi beerusun kontrol edemediği hakaishin ki si yüzünden. Yıkım tanrilari, melekler, Zeno bu kişiler harici kimse evren yok edemez. Tanrısal bir güç gerekli bunun için. Saiyajinler harici karakterleri çok eziklediler Z serisinde. Superde ucundan hakları veriliyor ama insanlar şimdide noluyor güç dengesi kalmadı diyor haklılar. Aslında olması gereken buydu benim hoşuma gidiyor diğer karakterler power up alınca.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık