Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk vs. Charlotte Katakuri

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    205
Mihawk diyom ama Katakuri az oy almış Oyumu ona vericem. Ayrıca kolay da olmaz alması. Orası yüzde 1500 kesin.

Zoro Luffy'le ilk tanıştığında ''Hedefime ulaşmama engel olursan seni öldürürüm'' gibi bir şey diyor.Yani o zaman 1. hedefinin DEİKU'luk olduğunu anlıyoruz.Sonra aradan o kadar zaman geçince Zoro Mihawk'a boyun eğdiğinde Mihawk ''Kendine daha önemli bir hedef bulmuş olmalısın ya da başka bir şey uğruna boyun eğiyor olmalı'' tarzı bir şey söylüyor.Burda mangaka Zoro'nun artık 1. hedefinin DEİKU'luk değil Luffy'nin kk olması,tayfasının hayatı olduğunu kastediyor.Şu sahneden şu yeni hedefin Zoro'nun yonko sağ kollarını geçmek olduğunu çıkarmak ayrı bir ustalık gerektiriyor.
Yani kendine bulmuş olduğu daha önemli hedef yonkou sağ kollarını aşmak(Katakuri gibi). Yani önceden Mihawk'ı geçmek olan hedefinden daha önemli olan yeni hedefi Katakuri'yi geçmek. Yani Katakuri'yi geçmek Mihawk'ı geçmekten daha zor. Yani.. o_O

---------------------

Ayrıca bu kadar büyütmeyin, Mihawk'ın her tür seviyede çıkması olasılık dahilinde. Kendiniz kesinkes inanabilirsiniz ama başkalarına hakaret etmeyin bir manga karakteri için.

Yani kendine bulmuş olduğu daha önemli hedef yonkou sağ kollarını aşmak(Katakuri gibi). Yani önceden Mihawk'ı geçmek olan hedefinden daha önemli olan yeni hedefi Katakuri'yi geçmek. Yani Katakuri'yi geçmek Mihawk'ı geçmekten daha zor. Yani.. o_O

---------------------

Ayrıca bu kadar büyütmeyin, Mihawk'ın her tür seviyede çıkması olasılık dahilinde. Kendiniz kesinkes inanabilirsiniz ama başkalarına hakaret etmeyin bir manga karakteri için.
Yanlış anlamışsın.Yeni hedefinin yonko sağ kollarını geçmek olduğunu iddaa eden ben değilim Erkan'dı.Zaten bu anlamı çıkarmak için yorumda ''...ayrı bir ustalık gerektiriyor'' yazmıştım.

Mihawk çok salak ya, sen yonkou sağ kolu yenecek kadar güçlü olma, amiral dengi olacak kadar da güçlü olma ama biri çıkıp ben KK olacam dediğinde tutup ''O iş beni geçmekten de zor'' de :hhh: Veya en güçlü insan op'u ve KK'lik ünvanını almayıp başkalarının da almasına engel olan kişi geldiğinde ''Bakalım aramızda ne kadar fark var'' de, Kim oluyon olum sen, cin olmadan adam çarpmaya çalışıyon.

Heralde insanların güçlerini ve konumlarını ölçemeyecek kadar önemsiz bir karekter yoksa bu derece saçmalamaz :bilmem:

Katakuri'nin kılıçustalığı ile alakası yok. Mihawk Zoro için son hedef diyorsanız Katakuri'de Zoro için son hedef sayılır. Zoro Katakuri'yi alacak güce gelirse hayli hayli yeter KK sağ kolu olmak için. Katakuri için söylenen sözleri tekrarlamaya gerek yok, yenilgi yüzü görmemiş, 1 milyarın üzerinde kelle ödülü olan bir Yonko sağ kolu. Vista, Jozu falan bile aynı pozisyonda değildir.

Son düzenleme:
Mihawk'ın Vista'dan güçlü olması muhtemel zaten. Çünkü kılıç ustalığı dışında bir bilgimiz yok farklı bir şeyde göstermedi. Bununla birlikte Mihawk'ın kolay alamayacağı da gösterildi. Bana göre Mihawk'ın Vista'dan güçlü olduğu bariz bununla ilgili bir somutluk aramadım.

Mihawk ve Luffy ile ilgili olarak somut olan şey. Mihawk'ın ciddi ciddi Luffy'e daldığıdır. Ama Luffy kaçmakla uğraşmıştır ve aralara Mihawk'ın o sürede aşamadığı birileri girmiş ve Mİhawk gayet ciddi olmasına rağmen ve kendisini tutmamasına rağmen varlık gösterememiştir. Mihawk ciddi olarak luffy'i öldürmeye çalışmadı gibi bir durum yok.

Vista ile karşılaşmalarından erken ayrılması ile ilgili veri ortaya koyuyorsun Mihawk'ın Vista ile arasında dağlar taşlar olduğuna dair veri koymuyorsun ortaya.
Ancak Mihawk vs Vista başlı başına bir veri. Mihawk'ın saldırısını Jozu'nun durdurması bir veri. Bunlar hep Mihawk'ın rakibinin kimler olduğunu gösteriyor. Bu rakiplerinden daha güçlü de olsa seviyesini belirleme adına veri koyuyor önümüze mangaka.
Vista 5. tümen komutanı da ama Ne Ace'den ne de Thatch'den güçsüz olduğunu sanmıyorum. WB'nin tayfasında tümen komutanlarının bir güç sıralmasını ifade ettiğini sanmıyorum. Net olan tek şey Marco. Benzer şekilde BB'nin tayfasında da Shiryuu'nun 1. değil 2. sırada olduğunu hatırlatayım

Croco iade-i itibar edildiyse mangaka seviyesini yeterince ifade edemedim deyip bakın asıl seviyesi bu demiş anlamına gelir. Yani sen diyorsun ki Croco Alabastada güçsüz gözüktü MF'de itibarı iade ediliyor. Yani hakkı teslim ediliyor. Yani diyorsun ki hakkı MF'de yaptıklarıdır. İade-i itibarın anlamı budur. Ha yok hakkını vermedi şişirdi anlamında dediysen bu iade-i itibarını vermek olmuyor başka bir şey oluyor. Haddinden fazla şişirmek oluyor. Fazla şişirdiğini iddia etmek ise Manga'da sunulanın gerçeği yansıtmadığını ifade etmek anlamına gelir.

Shanks'ın dağ haydutuna bile eyvallah ettiğini neden es geçiyorsun ve Mihawk ile açık bir samimiyetleri olduğunu?
Orada önemli olan Buggy değil Shanks. Örneklendirmen yolu ile gideyim Buggy Shanks'e yaptığını savaş meydanında Mihawk'a yapsa Kaido'ya yapsa ne olur?
Shanks'ın karakterini ve samimiyetini ele almayıp Mihawk Shanks'e atar yapacak kadar güçlüdür amiral altı olamaz görüşünü dile getiriyorsun ve bu Mangaya uygun mu oluyor?

Eylemler sözlerden daha önemlidir. Adam WB'ye slash attı cevabını aldı. Karakterlere karizma kastırmak adına yapılan sözlere çok fazla değer vermeye gerek yok.
Aksi taktir de senin dediklerinden şöyle bir sonuç çıkıyor. Mihawk WB ile arasındaki farkı anlamak için kılıcını çekmek zorunda kaldı. Çünkü o gerçek bir kılıç ustası değil !!
Ama öyle değil. Çünkü sözler değil eylemler önemli Mihawk anlamak için kılıcı çekti hatta saldırdı ve cevabını aldı. Ha fırsat bulsa yine dalmaz mıydı WB'ye dalardı. Bu seviyelerdeki adamların aralarında ki güç farkını bilmek birbirlerine dalmaktan alı koymaz. Mihawk Shanks'in gücünün farkında olup olmamasının ona atarlanmasına ya da dalmasına engel değil. Kaldı ki Shanks bazı yönleri ile Luffy gibi bir adam biri kendisine atarlanınca bir bakar kim atarlanıyor ve ne diye atarlanıyor diye.

Ayrıca Mihawk geldi diye endişelenen tayfa üyelerinden bahsetmişsin. Adam elbet de çekinecek sonuçta kendisinden çok güçlü biri. Ancak o adamlar tayfadaki çöp adamlar bile değildir. Öyle olmasa bile Wihawk geldi diye endişelenip kaptanına haber vermekle en doğrusunu yapmıştır. Yine mangadan hatırlarsan tayfasına yeni katılmış 94 m'lik bir adam Shanks izin verse kendini öldürtme pahasına karşı çıkacak WB'ye. 94 milyonluk bir adamın da WB'nin kim olduğunu bilmediğini düşünmezsin herhalde. Adamın o anki duyguları korkudan ziyade öfke ve onur meselesi. Sanırım bu veri Wihawk >WB demeye yetiyor ! O yeni tayfa üyesi de öğrenmiştir önemli meselelerde aradan çekilip meseleyi Shanks ve tayfanın ağır toplarına bırakması gerektiğini.

Mangayı okuyup kendi düşüncelerini kendi yorumunu ifade etmende hiç bir sakınca yok. Buranın güzelliği bu zaten. Sorun manganın şifrelerini çözmüş ve ortaya Mihawk'ın amiral altı olmadığına dair pardon Yonkou gücünde olduğuna dair müthiş bir matematik ortaya koymuş gibi hadi gelin diye meydan okuman : ))
Yani söylediğin şeyler herkesin malumu ancak senin gibi düşünen de var düşünmeyen de yoruma açık meseleler yani.

Elbetteki anlatabiliyorsun ancak itiraz ettiğim hususlara odaklandıramadım sanırım seni. Ben Mihawk vistadan kaçtı demedim yani o attığın şey Mihawk'ın kaçmadığı ile ilgili arasındaki seviye ile alakalı değil. Kaldı ki amiral altı olmadığı ile hiç alakalı değil. Yani Katakuri ile karşılaştırılmayacak kadar güçlü olduğuna dair de bir veri yok. Konun içindeki başlıklar için değil konundaki amaç ve ortaya koyduğun görüş ile ilgili bir somutluk yok dedim. Yoksa Mihawk Vista ile kılıç tokuşturdu demek de bir somut veridir. Ancak nihai görüşüne bir etkisi var mı önemli olan bu. Kimse ortaya somut bir veri koyamaz zaten kolay kolay. Koyması da gerekmez görüşünü ifade etmek için ancak ben sen bunu yapmış gibi -e hadii- mesajlarına gönderme yaptım : ))

Ortaya koyduğun verilerin çoğunun absürt olduğunu düşünmüyorum zaten. Ancak hiçbirinde Mihawk amiral altı değildir demek için yeterli bir veri yok. Katakuri'yi havada karadan alır demek için yok. Yonkou demek için hiç yok. Veri derken itirazlara -e hadi -diyebileceğin somut bir veri yok. Yoksa bir okur olarak sen Yonkou dengidir demişsin zaten elbet senin gibi düşünen başka arkadaşlar da vardır.

Dipnot: Jinbei'nin filler olması Mihawk açısından üzücü kendi seviyesindeki birini kolayca devre dışı bırakabildiğini görürdük : ))

Ve yineliyorum Mihawk çok zorlanarak alır : ))
Sesli mesaj yöntemi gelmeli artık bu konu hakkında yazmaktan bıktım :)

Ayrıntıya girmeden genel-geçer cevap vericem. Çok tartışmaya girdim çünkü konu hakkında. O yüzden mazur gör.

Croco'nun hakkı Mf'deki halidir diye düşünüyorum. Mangaka Arabasta'da yanlış yaptığını tescillemiş oldu kısacası.

Mihawk hakkında da şöyle diyeyim. Zoro'nun nihai hedefi amiral altı olamaz. Aynı zamanda "En" ünvanına sahip biri de amiral altı olamaz.

Luffy-Zoro, Shanks-Mihawk. İki kişi iki hayal.

Serinin başında Luffy, Zoro ile eşit güçte çizildi.
Geçmişte Shanks Mihawk ile dövüştü denildi.

Sbs ya da röportajların birinde Oda, Zoro için Luffy ile eşit savaşçı ruhuna sahip dedi.

Sbs ya da röportajların birinde Oda Shanks için kılıç ustalığı en üst düzey ama Mihawk 1 numara dedi.

Zoro için defalarca "neden kaptan değil" denildi. Bu Zoro'nun kaptan yerine geçebilecek çapı olduğunun işareti.

Kuma Th'de kaptanın yerine geçmek istiyorsan onun acılarını almalısın dedi. Zoro çok kötü durumda olmasına rağmen bu sınavdan da geçti ve ayakta kaldı vs.

Gördüğün gibi mangakanın söz konusu Luffy ve Zoro olunca yaptığı kıyaslar gerek manga sahneleri gerekse dolaylı kaynaklarla ortada. Mangaka neden bu ikisini ve bu ikisiyle ilişkili olan Mihawk ve Shanks'ı karşılaştırma derdine girdiğinde birini diğerinden aşağı görmüyor, neden onca karakter varken Zoro'yu Luffy ile eşit görüyor bunları bir düşünmek lazım.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık