Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dracule Mihawk (Bıçaklı) vs. Roronoa Zoro (Güncel)

Sonuç ne olur?

• Kullanılan toplam oy
    117
Luffy'nin Kata'ya zarar verememesinin sebebi Kata'ya ulaşmasını engelleyen K.H idi. Bu noktada gelişim kaydettiğini fark etti Kata. Yani sırf sen adammışsın helal olsun seni kendi dengim görüyorum olayı olduğunu düşünmüyorum. Açıkça dengi bir rakibi olarak gördüğünü ilan etti Kata.

Ayrıca çoğu kişi öyle düşünmese de Luffy Nami faktörü olmasa da ölümüne bir dövüşte kendisine çok ters olsa bile Cracker'i yenerdi diye düşünüyorum .
Sadece o dövüş sonrasında Luffy'nin ayakta kalabilmesi ve yoluna devam etmesi gerekiyordu ki Sanjiden sağlam bir dayak yesin ve öfkeli orduya kaybetsin.
Luffy'nin dövüşleri yerde öl gibi yatarak bitirmek gibi bir huyu var zorlu rakiplerine karşı. Luffy'nin asıl sınırlarını o seviyesi gösteriyor.
Ayrıca Kata LG4'ü gördükten sonra uffy'e Cracker'i nasıl yendiğini anladım şeklinde konuşmuştu.

Zoro'nun G4'e yaklaşan bir saldırısı olmadığı ortada, kabul ediyorum. Ama bununla birlikte kendisini ciddi olarak zorlayan bir rakiple karşılaşmadığı, ölümüne bir dövüş yapmadığı da ortada. Malum Luffy Dof'la dövüşene kadar kozlarını ortaya dökmedi. Zaten ben bu sebeple Zoro'yu gösterdikleriyle değil Luffy'nin sınırlarına göre belirliyorum. Yani G4 gibi olmasa da özel saldırısı olduğu kesin bana göre Zoro'nun. Ve bunu Wano'da göreceğiz. Wano'da göreceğiz diye Zoro şimdi o seviye de değil anlamı çıkmaz.

Gördüklerimizle değerlendireceksek Zoro Komutan alamaz ve bıçaklı Mihawk'a yenilmese bile, yenemez.
Görmediklerimizden fazla bir şey çıkacağını zannetmiyorum.Tıpkı Luffynin k.haki power-up ı gibi tayfa da sınırlarını zorlayarak gelişiyordu.Şimdi ise 2 arktır sadece Luffy sınırlarını zorluyor.Tayfanın şu saatten sonra zaman atlaması öncesi gibi bir işleyiş ile ilerleyeceğini hiç sanmıyorum.Seri artık tamamen luffy bazlı olduğundan Luffy sürekli sınırlarını zorlayıp güçlencekken tayfa elemanları ya denk ya da kendinden güçsüzler ile eşleşip yenecekler.Danaya girer gibi de girerler.Yani Luffynin sınırı üzerinden güç belirlemeye kalkmak yaramaz bu saatten sonra.Çünkü Luffy uçup gidecek.

Zoroda bunlara dayanarak G4 benzeri güç beklemediğimden Mihawk kılıçsız bile alabilir bunu.

Mihawk b.hakiye dikkat çekmişti elinde iğnede olsa o b.hakiyle zoro onu şuan için kesemez.Elindeki eşya çok işlevsel olmadığı için zorlanarakda olsa mihawk acımaz.

Peki şöyle birşey söylesem. Katakuri Luffy'nin normal yumruklarını b.hakide eziyordu ama Luffy kaslarını kaslarını şişirince bi anda üstün gelmeye başladı, adamın sert moçi savunması folloş oldu. G4 ile fiziksel bi güç patlaması geldi. Aynı şekilde G4 hakili darbe alırken de haki kullandığı bölgede bile meyvenin esnekliğini kullanıp enerjiyi emiyor. Yani eşyanın, materyalin bi önemi yok diyemeyiz. Kaldı ki Mihawk'ın kendi sözüdür tavşan avlamak için tüm gücünü kullanan ahmaklardan biri değilim. Demek ki arada baya bi fark var.
Hocam yorumunda mihawkı mı yoksa zoroyu mu destekledin tam anlayamadım :) fakat şöyle ki g4 modunda luffy çok daha fazla ve daha güçlü bir haki kullanıyor o yüzden kata ile kapışabildi aynı zamanda katanın hakisini geçti de diyemeyiz çünkü aynı şekilde kata da g4 e ciddi hasar verdi. Senin yorumun da benim yorumumu destekliyor aslında hakini geliştirerek aşabilirsin karşındaki rakibini luffy de öyle yapıyor şu an. Materyal önemlidir tabi kılıca haki basarsak mı daha işlevli olur yoksa çakıya mı. Fakat çakıya basılan haki çok daha güçlüyse kılıç birşey yapamaz bence.

Görmediklerimizden fazla bir şey çıkacağını zannetmiyorum.Tıpkı Luffynin k.haki power-up ı gibi tayfa da sınırlarını zorlayarak gelişiyordu.Şimdi ise 2 arktır sadece Luffy sınırlarını zorluyor.Tayfanın şu saatten sonra zaman atlaması öncesi gibi bir işleyiş ile ilerleyeceğini hiç sanmıyorum.Seri artık tamamen luffy bazlı olduğundan Luffy sürekli sınırlarını zorlayıp güçlencekken tayfa elemanları ya denk ya da kendinden güçsüzler ile eşleşip yenecekler.Danaya girer gibi de girerler.Yani Luffynin sınırı üzerinden güç belirlemeye kalkmak yaramaz bu saatten sonra.Çünkü Luffy uçup gidecek.

Zoroda bunlara dayanarak G4 benzeri güç beklemediğimden Mihawk kılıçsız bile alabilir bunu.
G4 sınırını zorlayınca çıkan değil zaten olup da gizlediği bir güçtü. Eğer dediğin gibi Zoro'da böyle bir koz yoksa ben de Mihawk'a yenileceğini en azından yenemeyeceğini düşünüyorum.

G4 sınırını zorlayınca çıkan değil zaten olup da gizlediği bir güçtü. Eğer dediğin gibi Zoro'da böyle bir koz yoksa ben de Mihawk'a yenileceğini en azından yenemeyeceğini düşünüyorum.
Sınırı zorlanmasa çıkmayacak bir teknik de aynı zamanda.Haybeye kullanılacak kadar basit bir teknik değil.Zayıf düşürüyor adamı.

Öyle bir kozu yok bana göre ama çıkabilir mi,çıkabilir.Çıkarsa şaşırırım sadece.

Sınırı zorlanmasa çıkmayacak bir teknik de aynı zamanda.Haybeye kullanılacak kadar basit bir teknik değil.Zayıf düşürüyor adamı.

Öyle bir kozu yok bana göre ama çıkabilir mi,çıkabilir.Çıkarsa şaşırırım sadece.
Luffy'de öyle evet, hen bir zayıflık getiriyor yeni teknikleri. Alışana kadar da devam ediyor. Tabi Zoro'nun Ashura'sın da bu yoktu. Bakalım Ashura'yı tekrar gördüğümüzde level atlamış olacak mı. Belki de dediğin gibi bir kozau yoktur. Sadece Hakili Ashura olur ve beklentiden uzak kalır.

Luffy'de öyle evet, hen bir zayıflık getiriyor yeni teknikleri. Alışana kadar da devam ediyor. Tabi Zoro'nun Ashura'sın da bu yoktu. Bakalım Ashura'yı tekrar gördüğümüzde level atlamış olacak mı. Belki de dediğin gibi bir kozau yoktur. Sadece Hakili Ashura olur ve beklentiden uzak kalır.
Ashura G4 gibi de değil sanki.İki kere kullandı mangada ikiside tek seferlikti.Yine böyle bir şey olabilir.9 kol çıkartacağına 49 kol da çıkartabilir :)

Hocam yorumunda mihawkı mı yoksa zoroyu mu destekledin tam anlayamadım :) fakat şöyle ki g4 modunda luffy çok daha fazla ve daha güçlü bir haki kullanıyor o yüzden kata ile kapışabildi aynı zamanda katanın hakisini geçti de diyemeyiz çünkü aynı şekilde kata da g4 e ciddi hasar verdi. Senin yorumun da benim yorumumu destekliyor aslında hakini geliştirerek aşabilirsin karşındaki rakibini luffy de öyle yapıyor şu an. Materyal önemlidir tabi kılıca haki basarsak mı daha işlevli olur yoksa çakıya mı. Fakat çakıya basılan haki çok daha güçlüyse kılıç birşey yapamaz bence.
Yorumdaki her cümleye parantez açıp açıklasam mı diye düşündüm ama tahmin ettiğim gibi üşendim. Mihawk güçlüdür diyorum ama kılıç değil de dandik bi bıçakla karşısına çıkabileceği bir adam değil artık Zoro diyorum.

G4 kısmı örnekti sadece, konu dışı ben bi spoilera alayım

G4'te neye göre çok haki kullandığını bilmiyoruz, yani hakisini madem güçlendirebiliyor niye normal yumruklarında kullanmıyor :S Kaslarını şişirip aynı formu korumaya çalışması yüzünden mi fazla kullanıyor bu hakiyi yoksa bedeni şiştiği için daha çok alana haki yüklediği için mi :S Yoksa sürekli haki kullandığı için mi... Sebebi kesinse sen söyle, neden daha güçlü G4 hakisi :S Normal b.hakisinden ne farkı var? Benim düşünceme göre bi farkı yok, farkı oluşturan form.

Mesela şu Bobby Funk diye bi eleman vardı, bedeni doğuştan sert, haki yüklenmiş balta sırtında kırılıyor adam savunmada bile değilken :S Yine eşyaya örnek :/ Neyse benden bu kadar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık