Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Dr. Vegapunk Üzerine

Sizce bu teorinin tutma ihtimali nedir?

• Kullanılan toplam oy
    21
WG'nin içinde olan çok önemli bilgileri veya devrimde kullanmak üzere devrim için halka gösterelecek kayıtları (video, resim, ses kaydı vs.) toplamak için olabilir mi acaba? Hem bana göre Kuma'nın insan haline geri dönüşü olacak gibi. Eğer Dragon-Vegapunk ilişkisi varsa ki büyük ihtimal var. Bakalım... :)
Mantıklı görünüyor ama Dünya Hükumeti'ndekiler naslsa robot oldu diye Kuma'ya bu kadar güveniyorlar mıdır ki ? Daha doğrusu sence Kuma'nın geçmişte Devrim Ordusu'nda olduğuna dair hiçbir fikirleri yok mudur ?
Ben de Kuma'nın zihninin bir şekilde geri döneceğini düşünüyorum, eğer Devrim uğruna geri dönüşü olmayan bir yola girdiyse serideki en büyük fedakarlıklardan birini yapmış demektir (gerçi geri dönecek olsa bile yaptığı büyük bir hareket).

Mantıklı görünüyor ama Dünya Hükumeti'ndekiler naslsa robot oldu diye Kuma'ya bu kadar güveniyorlar mıdır ki ? Daha doğrusu sence Kuma'nın geçmişte Devrim Ordusu'nda olduğuna dair hiçbir fikirleri yok mudur ?
Ben de Kuma'nın zihninin bir şekilde geri döneceğini düşünüyorum, eğer Devrim uğruna geri dönüşü olmayan bir yola girdiyse serideki en büyük fedakarlıklardan birini yapmış demektir (gerçi geri dönecek olsa bile yaptığı büyük bir hareket).
ben yanlış hatırlamıyorsam eğer ki hatırlıyor olabilirim. kuma nın eskıden korsan ve devrım ordusundan oldugunu bıldıklerı için robot yapılmasını ıstıyolardı. Yanlış hatırlama olasılıgımda yüksek emin olamadım şimdi :)

Konuyu yeni okudum. Güzel hazırlamışsın ellerine sağlık.

Vegapunk ın esinlenildiği kimseler bence Edison, Da vinci, Tesla, Einstein vb. Çünkü Oda bi karakteri tek kişiden değil de kişilerin karmasında oluşturuyor genelde. Bütün bilim adamlarını toplamış Vegapunk diye birini oluşturmuş gibi geldi bana.

Oda neredeyse gördüğümüz, dişe dokunur her şeyi/kişiyi birbiriyle ilişkilendirdi. Bu bağlamda Kuma-Dragon-Vegapunk ilişkisi bekliyorum ki Vegapunk ın kayıp yüzyıldan bihaber olması bana çok da mantıklı gelmiyor. ;) Bu da Vegapunk ı Dragon un ajanı bile yapabilecek bir yola götürür bizi.

Bir de aklıma Enel-Sentomaru bağlantısı geldi. Oda ikisine de tomoe sembolü çizmiş. Sentomaru Vegapunk ın koruması zaten. Artık nasıl bir bağlantı çıkaracak bilmiyorum ama bu ayrıntıyı es geçeceğini hiç zannetmiyorum. :cool:

Son olarak, Momonosuke nin meyvesi Vegapunk ın yaptığı bir meyve. Başarısız diye bir söylenti olsa da artık başarısız diyemeyiz sanırım. :D

@meeteor

ben başarısızdan kasıt olarak gerçek bi zoan gibi olmaması diye bahsettiklerini düşünüyordum.(momo nun insan hali ile ejderha haline geçişlerde sorun var gibi). cc nin yaptığı yapay meyvelerde normal hallerine dönüştüklerini göremedik..

@meeteor

ben başarısızdan kasıt olarak gerçek bi zoan gibi olmaması diye bahsettiklerini düşünüyordum.(momo nun insan hali ile ejderha haline geçişlerde sorun var gibi). cc nin yaptığı yapay meyvelerde normal hallerine dönüştüklerini göremedik..
Momonosuke halleder bi şekilde. Zaten bi ejder bi de insan ortasını bulmak da ona kalsın. Her şeyi Vegapunk tan beklemiyelim. :D Şaka bi yana, Momo nun insana dönüşebilmesi bile yapay meyvede bir başarıdır bence. :)

Makine adası konusunda da şöyle bi durum var. Enel in hikayesindeki ada Japonca: " カラクリ島 ", Vegapunk ın memleketi Japonca: " からくり島 " bu şekilde yazılıyor. Japonca ya yeteri kadar vakıf olamadığım için sadece ikisinin bir birinden farklı olduğunu söyleyebiliyorum. ;)

Momonosuke halleder bi şekilde. Zaten bi ejder bi de insan ortasını bulmak da ona kalsın. Her şeyi Vegapunk tan beklemiyelim. :D Şaka bi yana, Momo nun insana dönüşebilmesi bile yapay meyvede bir başarıdır bence. :)

Makine adası konusunda da şöyle bi durum var. Enel in hikayesindeki ada Japonca: " カラクリ島 ", Vegapunk ın memleketi Japonca: " からくり島 " bu şekilde yazılıyor. Japonca ya yeteri kadar vakıf olamadığım için sadece ikisinin bir birinden farklı olduğunu söyleyebiliyorum. ;)
aynı yerde yaşamamışlarsa vegapunk ve tsukimi arasındaki bağlantı kalmıyor gibi... momo mümkünse ejder olarak kalsın :D bende başarı olarak görüyorum vegapunk un yaptığı meyveyi.. ama vegapunk meyveyi yaparken nasıl bi hedef belirleyip kendini başarısız buldu onu düşünmek lazım.. belki gerçek bi şeytan meyvesi yapmayı düşünüyordu belkide daha üstününü mesela denizden etkilenmeyen gibi.. adam dahilerin dahisi olunca beklentisi de fazla olabilir :D

Japonca kanji konusunu ben de düşündüm ama Wikia'da Vegapunk'ın çocukluğunun geçtiği Karakuri Adası'nın kanji ile yazılışı yer almıyordu, başka yerde de araştırmadım işin gerçeği :D. Japonca üzerine benim de fazla bilgim yok ama verdiğin her iki Kanji'yi de Google Translate'te çevirince 'Karakuri Adası' sonucunu veriyor (yani Karakuri'yi çevirememiş, her ikisinde de 'Karakuri' kelimesinin geçtiği buradan anlaşılıyor). O nedenle ben hala aynı ada olduklarını düşünüyorum, ama kanji bilen bir arkadaş konuya el atarsa çok iyi olacaktır :).

Momonosuke, şeytan meyvesi güçlerini kullanacağı zaman zihninde Doflamingo'nun görüntüsü canlanıyordu. O sayıları şimdi tam hatırlayamıyorum ama yediği meyve Caesar Clown'un işleminden geçmiş miydi ? Geçmemişse bu da oldukça ilginç bir durum demektir.

ben yanlış hatırlamıyorsam eğer ki hatırlıyor olabilirim. kuma nın eskıden korsan ve devrım ordusundan oldugunu bıldıklerı için robot yapılmasını ıstıyolardı. Yanlış hatırlama olasılıgımda yüksek emin olamadım şimdi :)
Sanırım öyle bir bilgi yok hocam, yalnızca Dünya Hükumeti ile bir anlaşma yaptığı söyleniyor.

Eline sağlık, güzel fikirler ortaya sunmuşsun, konuyu neden daha önce görmemişim anlamadım :D,

Zaman konusunda şöyle bir durum var, 4 spacey'i yenen uzay korsanı Enel geldiği sırada hala oradaydı, bu durumda ya korsanlar yüzlerce yıldır orada yada spaceylerin balonlu yolcuğu yüzlerce yıl sürdü, ama iki fikirde pek olası görünmüyor, balonla dahi olsa ay'a ulaşmanın o kadar uzun sürmemesi lazım, sürse dahi o kadar uzun süre spaceyler enerjisiz nasıl idare edebildi, öte yandan eğer korsanlar yüzyıllardır oradalarsa (yüzlerce yıl yaşayabildiklerini göz ardı etsek dahi) çok yavaş çalışmışlar demektir çünkü bir kazı projesi yürütüyorlar gibi görünmesine rağmen Enel gelene kadar yer altındaki şehri dahi açığa çıkaramamışlar..

Eline sağlık, güzel fikirler ortaya sunmuşsun, konuyu neden daha önce görmemişim anlamadım :D,

Zaman konusunda şöyle bir durum var, 4 spacey'i yenen uzay korsanı Enel geldiği sırada hala oradaydı, bu durumda ya korsanlar yüzlerce yıldır orada yada spaceylerin balonlu yolcuğu yüzlerce yıl sürdü, ama iki fikirde pek olası görünmüyor, balonla dahi olsa ay'a ulaşmanın o kadar uzun sürmemesi lazım, sürse dahi o kadar uzun süre spaceyler enerjisiz nasıl idare edebildi, öte yandan eğer korsanlar yüzyıllardır oradalarsa (yüzlerce yıl yaşayabildiklerini göz ardı etsek dahi) çok yavaş çalışmışlar demektir çünkü bir kazı projesi yürütüyorlar gibi görünmesine rağmen Enel gelene kadar yer altındaki şehri dahi açığa çıkaramamışlar..
Tsukimi'nin ölmesine sebep olan patlamanın Uzay Korsanları tarafından gerçekleştirildiğini hiç düşünmedim ben. Teğmen Spacey Maxim'in patlamasını o patlamaya benzetiyor, ama yine de öyle bir karara varmak için yeterli değil bence. Tsukimi'nin ölümüne sebep olan patlamanın daha mühim bir olay olduğunu düşünüyorum, Dünya'dan görülecek kadar büyük çünkü. Yani kısacası spaceyler uzun zamandır yolculukta, ama Uzay Korsanları'nın Ay'da geçirdikleri vakit o kadar uzun değil muhtemelen. Bir de bir ara büyük bir düzenleme yapmam lazım bu teoriye :D, olayları adamakıllı birleştiremedim ve hatalı noktalarım olduğunun farkındayım.

ellerine saglık vergapunkla ilgili bilgileri bir araya toplayıp güzel bir teori ortaya cıkarmısın.

tek sıkıntı tsukiminin yasayıs zamanıyla ilgili.orada görüldügü üzere straw-sat ve smoker acıklamıs ama bizim tegmeni ve digerleri yenen uzay korsanı enel geldiginde hala orda.yani vegapunktan bir nesil önceki büyük bir bilim admaı olması hatta vegapunkın babası olması bile daha makul bir teori.

diger konunda kendi konumu attım bilka sehri ve aydakilerle ilgili cok kapsamlıdır.o konuya bakarsan shandora,bilha ve skypielılar nerdeyse 1000 yıl önce dünyaya inmiş.ve adamlar bu robotları daha öncedende yapıyormuslar,kaynakları tükenince ayı bıramıslar yani belkide 1500 yıldır spacey yapıyorlar.senin tsukimin bunu kendi basına yakın bir zamanda basarıyor.

adayı iyi yakalamısın kanji cevirisne bakınca dedigin gibi aynı ada cıkıyor,zaten adanın tanıtımı dehaların adası sekliden oldu,tsukimi ve punkın aynı adada yasaması makul.ama senin ddigin gibi cok uzun bir süre önce degil gibi duruyor.

üsteli spaceylerin orjinalleri kanatlı yani,tsukimi ya kendi öz bilinciyle aynı seviyede teknolik robot yaptı,yada daha öncesinde karsılastıgı bir kanatlı var ;)

enelle sentoumarudaki aynı simgeye bakarsak.biri bilkalı digeri,ise mavi denizde yasıyor.ikisindede kanat yok.tsukimi bu teknoliji rahatca kanatsız yaptı.acaba diyorum tsukimi ve vegapunkun kökenini aya baglarmı.çünkü sentoumaru direk vegapaunka korumaya verilmiş,enel bilkalı ve skypielılar,shandoralılar unutmus olsada,bilkalılar hala nesilden nesile antik sehirleri bilkayı unutmamıslar aydaki ;)

o yüzden vegapunk için az daha beklemek lazım.

en önemliside kökeninde ziyade tarafı.sonuna kadar wgden yanamı ? yoksa devrimcimi ? bence kökeni aya yada antik krallıga (ki teknolojik bilgilerine bakarsak ay daha makul) baglanıcak ve onlarda antik krallıgın müttefikleri oldugu için vegapunk bizim tarafa gecer.içimde öyle bir his var :ehe:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık