Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Dr. Stone

Sayfaya tıkladım, ilk resmi gördüm doğal olarak.

İçimden bu Sun ken rock'taki Ken'in ta kendisi dedim.

Sonra açıklamayı okuyunca ne olduğunu anladım

Animesini izliyorum.

Animenin ilk bölümleri baya sürükleyiciydi.Güzel seri ancak potansiyelini de heba ettiklerini düşünüyorum biraz.Daha ciddi ve derli toplu ele alabilirlermiş.Çocukların dünyayı kurtarması yerine daha böyle Psycho - Pass tarzı birşeyler olabilirmiş yani.

İlk bölümlerde çok kahkaha attığım yer oldu yalnız. :D

Eleman 3700 yıl her saniyeyi robot gibi sayan bir arkadaş.Ondan sonra da sıfırdan medeniyeti getireceğim diyor.

Ulan dedim 3700 yıl her saniyeyi sayabildiğine göre o iş daha kolay çocuk oyuncağı olur senin için.:hhh:

Düşmanlarının havada kuş kapması sahnesi de yardı geçti bu arada :D

Animesini izliyorum.

Animenin ilk bölümleri baya sürükleyiciydi.Güzel seri ancak potansiyelini de heba ettiklerini düşünüyorum biraz.Daha ciddi ve derli toplu ele alabilirlermiş.Çocukların dünyayı kurtarması yerine daha böyle Psycho - Pass tarzı birşeyler olabilirmiş yani.

İlk bölümlerde çok kahkaha attığım yer oldu yalnız. :D

Eleman 3700 yıl her saniyeyi robot gibi sayan bir arkadaş.Ondan sonra da sıfırdan medeniyeti getireceğim diyor.

Ulan dedim 3700 yıl her saniyeyi sayabildiğine göre o iş daha kolay çocuk oyuncağı olur senin için.:hhh:

Düşmanlarının havada kuş kapması sahnesi de yardı geçti bu arada :D
Bilmiyorum belki seni biraz mutlu eder ama şu an milleti taşa çeviren ne ise onu arıyorlar. 10-15 bölümdür okumuyorum ne gibi gelişmeler oldu bilmiyorum.

Animesi bitti ama ikinci sezonu çıkacak galiba.

Seyir zevki güzel sarıyor.Ama ana karaktere uyuz olmaya başladığım seri.Heyecanlandırıcı bu diye geveleyip duruyor.Hani bildiğin öbür elemanı tutuyorum.Doffy gibi falan da değil adam haklı çünkü.Dünyayı eski haline getireceksin de iyi mi olacak muhabbeti.Fanlık yok ama diğer tarafı tutuyorum öyle bir seri.Biraz kapitalizm propagandası fazla.Bazı şeyleri öveceğim diye dozunu kaçırmışlar.

İzlemek için animesinin bitmesini bekliyordum. İzledim ve mangasında da güncele kadar geldim.

Eğlenceli ve sürükleyici bir konusu, işleyici ve karakterleri var.

İlk sezondaki düşmanın düşüncesi daha doğru olsa da bu düşüncenin uygulanması ve sürdürülebilirliği imkansızdı. Senkuu ve diğerlerini yok etse ve bilimi yok etse ya da ettiğini düşünse de başka düşmanlar ortaya elbette çıkarları uğruna çıkacaktı. Düşüncesi ne kadar iyi gibi görünse de genç ve temiz dediği insanların düşünceleri ve asıl niyetleri hakkında gereksiz bir şekilde kendinden emindi. Onun, kendisinden büyük olanlara ya da diğer insanlara bu kininin travmatik bir alt yapısı olduğu biraz animede ve daha sonra da mangada veriliyor. Ama direkt olarak takındığı düşmanca tavır, kendinden eminliği bence biraz saçmaydı. -Tamam, elleriyle aslan öldürebilir ama bir hastalığa yakalansa, yaşlanıp savaşamaz hale gelse ne olacak :)-

Ana karakter de bilimsel bilgileriyle -o kadar şeyi nasıl hatırlıyor ve biliyor garip zaten :)-, insanları manipüle ediyor, sanki şu anki dünyayı kendi labaratuvarı gibi kullanmanın peşinde. Yine de serideki 'bilimi nasıl kullanacağı insana bağlı' anlayışıyla iyi şeyler uğruna ve insanların ölmemesi için uğraşıyor.

Animede 'neden ki' dediğim bazı şeylerin nedenlerine de mangada, zamanla değiniliyor. Çok fazla karmaşıklaşmadan biterse iyi ve eğlenceli bir manga.

Anime konusu açılmadığından buraya yazayım bari.

Yazdıklarım anime için geçerli. Belki manga yazdıklarımı geçersiz kılıyor ve hatta yanıltıyordur şu an.

Bence forumda çok az değer veriliyor. En azından takip ediliyor diyeyim.

Eğlenceli bir seri. Her karakter ayrı çatlak. Okul başlayınca devam edememiştim sonra kaldığım yerden itibaren 15 bölümü anında bitirdim.

Tek kötü yanı herkes ponçik. Hile ile Kinro'yu yere seren Magma bile iyi oldu. Tsukasa dahi en sonunda "Sen haklıydın Senku." diyecek ve eski dünyaya dönecekler gülümseyerek. Yani bu izlenimi uyandırıyor. Her şeyin iyi olduğu ve fazla tehlikenin atlatılmadığı bir seri Dr.Stone. Belki de bu yüzden ilgi yoğun değil.

Konu çok güzel ama, çok çok güzel. "Ulan nasıl aklınıza geldi bu?" denecek bir şey değil ama güzel.

Birakmak zorunda kaldim 1 2 ay ve tum herseyiyle beraber unuttum. Aferin bana. Guzel seri yazar hakikaten diger serilerinde bile(Sun Ken Rock ve Origin okuduklarima ithaf) hikaye ve karakteri cok iyi tamamliyor.

Birakmak zorunda kaldim 1 2 ay ve tum herseyiyle beraber unuttum. Aferin bana. Guzel seri yazar hakikaten diger serilerinde bile(Sun Ken Rock ve Origin okuduklarima ithaf) hikaye ve karakteri cok iyi tamamliyor.
Boichi bu sefer sadece çizer olduğu için, yoksa o salak yazamaz böyle bir hikaye.

Birkaç aydır biriksin diye salmıştım, dün tekrar güncele geldim. Açıkçası tempo biraz düşmüş gibiydi fakat son bölümler bence manganın en iyi yerlerinden.

Ayrıca Byakuya'nın yaşadıklarını kısa bir şekilde anlatan, 9 bölümlük bir yan hikaye de çıktı benim bölüm biriktirdiğim arada. Fena değildi, beğendim. Ana hikayeye bağlayabileceği bir olay var düzgün bağlarsa çok çok iyi olacak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık