Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Ailesi vs. Beyazbıyık Korsanları

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    186
Hala bunun tartışması mı yapılıyor? Bi tarafta denizcilerin ana üssünü basıp savaşan ve denizcilerin başındaki adamın bile çekindiği bi tayfa diğer tarafta sırf Tsurudan bile köşe bucak kaçan Wgnin verdiği ünvana güvenip iş yapan bi tayfa. Biri yonkou öbürü savaş lordu tayfası. Ayıptır.

Yalnız bu konu serideki güç dengesinin ne denli dandik olduğunu ispatlar nitelikte. Genelde geyik yapılıyor ama ciddi ciddi Dof family'nin soru işareti ile de olsa ufak bir şansı var. Normal şartlarda hangi yonko tayfası olursa olsun ezer geçer. Ama MF'de gördüğümüz WB tayfası o kadarda büyüleyici bir güce sahip değildi.

Dof, Vergo-san ve Law WB gurubunda rahat tümen komutanı olacak güçte korsanlar. Pica gibi dehşet bir meyve kullanıcısı mevcut. Mekan müsait olduğu için Pica büyük tehlike. Ayol'u da unutmayalım. Birde Sugar-sama var. Roger'ı tekleyebilecek tek karakter:p

Tabi WB korsanları alır ama kafalarda bir acaba bırakan bir konu.

Hala bunun tartışması mı yapılıyor? Bi tarafta denizcilerin ana üssünü basıp savaşan ve denizcilerin başındaki adamın bile çekindiği bi tayfa diğer tarafta sırf Tsurudan bile köşe bucak kaçan Wgnin verdiği ünvana güvenip iş yapan bi tayfa. Biri yonkou öbürü savaş lordu tayfası. Ayıptır.
Bir insan ancak bukadar haklı olabilir... Her türlü düşünceye saygımız var ama bazen çok saçma karşılaştırmalar okuyorum...

Güzel noktaya değindin yazmayı unutmuşum, Violet orada devreye giriyor işte. Tabi sende farklı bir senaryo ile gelebilirsin saygı ile karşılarım.:cool: Ama WB ailesinin ne kadar plansız olduğunu MF içinde gördük hem de Dofy ailesinin ne kadar organize bir yapı olduğunu da Rosa'da gördük. Cücelerden tut, Sabo'ya kadar bin tane olmayacak şey vuku buldu. Bu sebeple şans veriyorum hem Trebol'ü de öldürdüm ya daha ne istiyorsunuz.:D

Edit: Yeniden bu konuda diretmem hafif mesajlar atıyorum, amaç eskiyi anmak.
Wb ailesi nekadar plansız olduğunu mu gördük ? Bence hepberaber görmedik tek başına görmüşsün sen bu plansızlığı...

Adamlar denizin altından 5 tane koca gemiyi farkettirmeden soktu içeriye hele 5. si tam bir süpriz olmuştu denizciler için... Okadar önlem alınmasına rağmen arkadan 50-60 gemi daha geldi bir anda piyasaya... Denizciler şok oldu. Ayrıyeten Beyazsakalın savaş sonunda yolu kapatıp tayfasının ace ile birlikte kaçmasını sağlama kendini feda etme planını da say sen... Büyük Dev OZ un fedakarlıkları ve ona dair savaş sırasında yapılan bir plan bu sayede infaz platformuna bir adım daha yaklaştılar...

Savaş sırasında doğaçlama olarak yapılan ayrı bir plan daha ; Luffy nin azmi ve kralın hakisini kullanmasından sonra beyazsakalın ve tayfasının onun üstüne oynayıp onu koruma planı ve bu sayede Luffy nin aceyi kurtarması planı

Pardon ya kim plansız savaşıyormuş biz göremedik öyle birşey...? Yonkou tayfası plan yapmadan düşünmeden öyle malak gibi savaş yaptığını söyledin bildiğin söyledin bunu ve ben şu an şoktayım...

Daha yaptıkları bir sürü strateji var savaş içinde nasıl okuyosunuz mangayı bilmiom ki..

Denizcilerin ise tek planı squardı kışkırtıp beyazsakalı bıçaklatmak korsanların beyazsakalına olan güvenini sarsmaktı ondada tam olarak başarılı olamadılar zaten... Paşifistaları yollayıp yanlardan saldırıp gemileri yok etmeyi denediler o planda suya düştü beyazsakal buzları kırdı yolu açtı...

Denizcilerin o savaştan galip ayrılmasının tek nedeni beyazsakalın hasta ve çok yaşlı olmasıydı adam kralın hakisini bile kullanamadı ki doğru düzgün ona rağmen ace yi kurtarmayı başardılar beyazsakalın istediği oldu lakin ace nin delikanlılığı ve mallığı işi bozdu...

Şu soruyu Oda ya sorsak Dof tayfasımı marc0 önderliğinde WB tayfasımı diye adam güler bize la

Son düzenleme:
Bir insan ancak bukadar haklı olabilir... Her türlü düşünceye saygımız var ama bazen çok saçma karşılaştırmalar okuyorum...

Wb ailesi nekadar plansız olduğunu mu gördük ? Bence hepberaber görmedik tek başına görmüşsün sen bu plansızlığı...

Adamlar denizin altından 5 tane koca gemiyi farkettirmeden soktu içeriye hele 5. si tam bir süpriz olmuştu denizciler için... Okadar önlem alınmasına rağmen arkadan 50-60 gemi daha geldi bir anda piyasaya... Denizciler şok oldu. Ayrıyeten Beyazsakalın savaş sonunda yolu kapatıp tayfasının ace ile birlikte kaçmasını sağlama kendini feda etme planını da say sen... Büyük Dev OZ un fedakarlıkları ve ona dair savaş sırasında yapılan bir plan bu sayede infaz platformuna bir adım daha yaklaştılar...

Savaş sırasında doğaçlama olarak yapılan ayrı bir plan daha ; Luffy nin azmi ve kralın hakisini kullanmasından sonra beyazsakalın ve tayfasının onun üstüne oynayıp onu koruma planı ve bu sayede Luffy nin aceyi kurtarması planı

Pardon ya kim plansız savaşıyormuş biz göremedik öyle birşey...? Yonkou tayfası plan yapmadan düşünmeden öyle malak gibi savaş yaptığını söyledin bildiğin söyledin bunu ve ben şu an şoktayım...

Daha yaptıkları bir sürü strateji var savaş içinde nasıl okuyosunuz mangayı bilmiom ki..

Denizcilerin ise tek planı squardı kışkırtıp beyazsakalı bıçaklatmak korsanların beyazsakalına olan güvenini sarsmaktı ondada tam olarak başarılı olamadılar zaten... Paşifistaları yollayıp yanlardan saldırıp gemileri yok etmeyi denediler o planda suya düştü beyazsakal buzları kırdı yolu açtı...

Denizcilerin o savaştan galip ayrılmasının tek nedeni beyazsakalın hasta ve çok yaşlı olmasıydı adam kralın hakisini bile kullanamadı ki doğru düzgün ona rağmen ace yi kurtarmayı başardılar beyazsakalın istediği oldu lakin ace nin delikanlılığı ve mallığı işi bozdu...

Şu soruyu Oda ya sorsak Dof tayfasımı marc0 önderliğinde WB tayfasımı diye adam güler bize la
Senin gibi okumadığım kesin. Bu ne hiddet sakin ol az.:/ Diğer arkadaş senin gibi düşündüğü için süper haklı bizde ölüyüz işte.:S

Wb hasta be yaşlı olmasa demek denizciler rezil olmuştu.:D

Konuyu sen başka yere çektin madem bende değerlendireyim.
Kendini feda etme planı mı var? Doğaçlama plan diye bir şeyi senden duydum sadece, adı üstünde doğaçlama, Nasıl plan olabilir. Luffy azim falan plan yahu? Wb bunların olacağını mı biliyordu? Luffy be beraberinde bir sürü yardım gelmese mal gibi kalmışlardı. Denizciler demek Wb'yi bıçaklatamasa yalan olacaklardı.

Bu konuyu ben açmadım ve sen her şeyi biliyorsan bize anlatırsın, Nasıl olsa Oda adına da karar verebiliyorsun.

Küsura bakma hiç böyle bir mesaj atmak istemezdim.

Plan diye sayacağımız tek şey gemileri kaplayıp gelmesi ve 1-2 tanesini saklaması.

Birincisi almak istediklerini alıyosun yazımdan ve sadece o cümleleri eleştiriyosun Yanlış fetva veren yarım imamlar gibisin =)
-5 gemiyle deniz altından bir anda savaş sahnesine çıkmak bir plan değilmi sence ?

-5. geminin sonradan süpriz olarak çıkması ayrıyeten bir plan değilmi ?

-Beyazsakalın ihtiyat kuvvetleri oluşturup başına squardı koyması ve geride kalıp arkamızı koruyun demesi ve arkamızdaki denizci gemilerini temizleyin demesi çıkış için bir plan değilmi ?

-Beyazsakalın tusunami yapması ve illaki aokijinin buz gücünü kullanacağını bilmesi ve korsanlara buzdan ilerleyecek bir alan yaptırması ( heralde salak değil beyazsakalın aokijinin gücünü biliyodur değilmi ? )... aksi taktirde bilmeseydi o tusunami aceyi de tehlikeye atardı ...

-Bütün korsan gemilerin belirli düzende ilerlemesi ve bölüklere ayrılması her birinin bir komutanı ve görevi olması... Sence önceden hazırlanmadı bunlar öylemi yani hurraa malak gibi daldı wb korsanları öylemi anladın sen :D

- Korsanların dikkatli izleseydin veya okusaydın dağınık bir şekilde değilde ayrı ayrı mevkilere bilerek saldırması denizci kuvvetlerini bölmesi ve beyazsakala yol açması plan deilmi ?

Ayrıca konuyu başka yere çekmedim doğaçlama plan ; savaş sırasında yapılan planlar demek oluyor yeterince açık anlattım lakin ego meselsi anlamak istemiyosun heralde yoksa zeki olduğuna eminim..

yada maksat tartışma olsun aykırı birşey söyliyeyim herkes benimle tartışsın meselesi =) peki bencede buggy ve tayfası marco önderliğinde ki wb tayfasını alır..

adam sonuçta roger ın miçosuydu yani kesin alır tabi.. Hemen bir başlık açayım bu konuda bir saniye beklersen orda tartışalım

Birincisi almak istediklerini alıyosun yazımdan ve sadece o cümleleri eleştiriyosun Yanlış fetva veren yarım imamlar gibisin =)
-5 gemiyle deniz altından bir anda savaş sahnesine çıkmak bir plan değilmi sence ?

-5. geminin sonradan süpriz olarak çıkması ayrıyeten bir plan değilmi ?

-Beyazsakalın ihtiyat kuvvetleri oluşturup başına squardı koyması ve geride kalıp arkamızı koruyun demesi ve arkamızdaki denizci gemilerini temizleyin demesi çıkış için bir plan değilmi ?

-Beyazsakalın tusunami yapması ve illaki aokijinin buz gücünü kullanacağını bilmesi ve korsanlara buzdan ilerleyecek bir alan yaptırması ( heralde salak değil beyazsakalın aokijinin gücünü biliyodur değilmi ? )... aksi taktirde bilmeseydi o tusunami aceyi de tehlikeye atardı ...

-Bütün korsan gemilerin belirli düzende ilerlemesi ve bölüklere ayrılması her birinin bir komutanı ve görevi olması... Sence önceden hazırlanmadı bunlar öylemi yani hurraa malak gibi daldı wb korsanları öylemi anladın sen :D

- Korsanların dikkatli izleseydin veya okusaydın dağınık bir şekilde değilde ayrı ayrı mevkilere bilerek saldırması denizci kuvvetlerini bölmesi ve beyazsakala yol açması plan deilmi ?

Ayrıca konuyu başka yere çekmedim doğaçlama plan ; savaş sırasında yapılan planlar demek oluyor yeterince açık anlattım lakin ego meselsi anlamak istemiyosun heralde yoksa zeki olduğuna eminim..

yada maksat tartışma olsun aykırı birşey söyliyeyim herkes benimle tartışsın meselesi =) peki bencede buggy ve tayfası marco önderliğinde ki wb tayfasını alır..

adam sonuçta roger ın miçosuydu yani kesin alır tabi.. Hemen bir başlık açayım bu konuda bir saniye beklersen orda tartışalım
Önce bazıları saçmalıyor diyorsun zaten altına da beni alıntılıyırsun. Oda adına konuşup bize güler diyorsun, şimdi bana açıkça salladığını anlamıyor muyum yani? Luffy'yi tapik edin plan o plan bu plan spontane gelişen her şeyi plan sayıyorsun bir kere. Wb'nin ileri görüşlü olması onları planlı yapmıyor. Squardo piyasada olmayınca liderlik ne olacağı belli değildi, oraya gidelim hele bir den den mushi ile haberleşiriz kafasında gelmişlerdi, buza atlayan ileri koştu.

Oars diye bir kozun var ve kafasına göre ileri gitti kendini harcadı bunun neresi plan şans yardım etti, düştüğü yer bu duvarların üstüymüş. Tamamen şans, Oars üzerinden bir plan yapılmadan gelinmiş. -1

Denizcilere gelelim amaç Wb'yi bıçaklatmak mı yoksa müttefikler arasında güvensizlik oluşturmak muydu? Eski Wb yemezmiş o saldırıyı bence bunu da bilerek yedi ve güven tazeledi. Müttefiklerin lideri gibi duran kişi Squardo'nun Roger ile geçmişi bile denizciler oradan vurdu ve başarılı oldu. +1

Duvarları kaldırmak ve Wb'nin deperimini bile aşmayacak şekilde yapmak bir plan.

Buz olayına gelelim Wb biliyor da denizciler bilmiyor mu, onun neler yapabileceğini? O buzu Kizaru veya Akainu niye eritmedi? Çünkü herkesi korsanları oraya çekmek işlerine geliyor, plan Wb'nin değil denizcilerin aslında.

Marco kafasına göre uçuyor, nerede burada bir plan?

Sen bana Nasıl geldiysen öyle geldim, istediğin kadar görüşümüz farklı olsun, sen saygılı gelseydin de istediğini yazsaydın, sıkıntı yoktu.

Korsanlar bölük bölük saldırdı olaylarını falan kabul ederim ama ilk mesajım başkaydı. Spontane gelişen olaylar üzerine de plan yapılabilir burada haklısın ama fedakarlıkları plan gibi gösteriyorsun.

Bu arada ben bu vs özelinde konuşmuştum, Marco'lara kıyasla Dof ailesinin işi gücü plan sayılır. Meyveler bile stratejik dağıtılmış.

Buggy şunu alırdı falan komik.:/

Bak yavaş yavaş imana geliyorsun saydıklarımın bir kaçını kabul etmeye başlamışsın lakin Beni tam olarak kavrayamadın... sen başta demişsin ki nekadar plansız olduklarını savaşta gördük diye .. Bende planları vardı diyorum ve açıklıyorum ve sen bir kaçını zorlada olsa kabul ediyosun =) ama bu seferde başka yerden vurmaya çalışıyosun yaptığın itirazlara bakarmısın :S çok komiksin gerçekten.

Marco kafasına göre uçuyor... Marco nun kafasına göre uçması bir plan dedim mi ben ?

Duvarları kaldırmak bir plan değildir dedim mi ? Ben denizcilere plansız demiyorum ki duvarları kaldırmaları tabiki önceden hazırlanmıştı korsanları birbirlerine karşı kışkırtmalarıda öyle.. Sen korsanlara plansız dedin ve şimdide bir kaç planları olduğunu kabul etmek zorunda kaldın..

- Planları sadece wb yi bıçaklamak DEMEDİM Kİ :D aynen senin dediğin gibi korsanlar arasında güvensizlik oluşturmak asıl plan evet bende söyledim zaten bunu
Dedim ki korsanların beyazsakala olan güvenini SARSMAK diye okumuyosun bak hiç okumuyosun :D

Oz un kafasına göre gitmesi bir plan dedim mi ?
Ortada bir plan vardı mutlaka ki Oz gibi bir kozları var lakin kendine hakim olamadı gitti plan bozuldu sonra yinede bir işe yaradı yani burada savaş içindeki duruma göre yeniden düşünüp hızlıca plan yapabilme becerisini gösteriyor wb nin ki bu önceden sakin sakin plan yapmaktan daha zor ve meşekkatli bir iştir ve bunu başarıyor... Sırf bu Oz olayı bile wb korsanlarının denizcilerden daha zeki olduğunu gösterir... ( Sen bunu anlayacak kadar zeki birine benziosun bilerek mi yapıyosun doğru söyle )

Buz olayına gelelim Wb biliyorda denizciler bilmiyomu demişsin... Güzel... Tabiki Denizcilerde biliyor Aokijinin gücünü lakin olayı başlatan Wb yani plan wb nin Denizciler Wb nin gücünü biliyorda İlk saldırısının tusunami olacağını nasıl kestirecekler ki OYSAKİİİİ tusunamiyi yapabilen adam için yaptıktan sonra AOKİJİ nin o tusunamiyi buz yapacağı okadar doğal bir durum ki..

AYRICAAA burdaki ince nokta aokiji gelen tusunami dalgalarını buz yaptıktan sonra beyazsakal saldırısını her şekilde engellyebilecekken onu denize düşürdü ki şeytan meyvesi yüzemez denizi buz yapmak zorunda kaldıııı...

yani Aokiji beyazsakalın saldırısıyla denize düşmese neden denizi buz yapsın ki adam gelen dalgaları durdurmuştu zaten !! ?? Ki buda bunun beyazsakal korsanlarının bir planı olduğunu ıspatlıyor.

AYRICAAA buz denizcilerin işine fazla yaramadı çünkü ;

Denizciler zaten korumalı bir alanda ordan topa tutar dururlar gemileri sakazuki meteor yağmuru yapar ki yaptı ( mesela buda denizcilerin güzel bir planıydı ve başarılı oldu )

Üstelik o BUZ duvarların kalkmasını bir süre engelledi yani bu nedemek denizcilerin planı buz olsa , duvarı engelledi peki eğer plan duvarsa buzu niye yaptın derler adama ??!! KAPİŞ ?

Ha şuna geleyim vs özelinde konuşmuşsun dof ailesinin işi gücü plan sayılır demişsin evet doğru... Eğer Wb korsanları vs Dof Korsanları olsa kesinlikle daha çok ve ayrıntılı ve zekice plan yapacak olan DOF korsanlarıdır
Neden biliyomusun WB korsanlarına göre kesinlikle çok güçsüzlerde ondan...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 1, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık