Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Ailesi vs. Beyazbıyık Korsanları

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    186
Yok gerçekten kafa buluyon fedakarlıkları plan diye anlatıyordun. Hala Aokiji ve Wb buzu olayını plan diyorsun. Aokiji denizi dondurduysa Akinu ya da Kizaru niye 2 dk içinde halletmedi, bunu açıklar mısın?

Oars gibi bir müttefikleri var ve ortada tahrik falan yok kafasına göre daldı gitti, hani nerede müttefikler ile ortak yapılmış bir plan? Ha bütün planları Wb kafasında yapmış ama kimseye söyleme gereği duymamış anlaşılan. Wb geleceği görüyor anlaşılan nefes alması bile bir plan diyeceksin yakında.// Savaşta belli başlı planları olsa Marco sürekli sağa sola gitmezdi veya tek başına Ace'ye uçmazdı.

Zekiyim evet sürekli söylememe gerek yok, sende fanlık veya antilik yapacağına anlamaya çalışabilirsin değil mi?

Ayrıca Dof ailesi daha güçlü diyen yok, savaşta her zaman güçlüler kazanmaz.

Oz'un duvarın üstüne düşmesi tek başına gitmesini Wb'nin planı sayman korsanları bu yüzden daha zeki görmen olaya ne şekilde baktığını gösteriyor.

Hani buna Oda bile güler dedin ya evet bencede güler.:/

Yok gerçekten kafa buluyon fedakarlıkları plan diye anlatıyordun. Hala Aokiji ve Wb buzu olayını plan diyorsun. Aokiji denizi dondurduysa Akinu ya da Kizaru niye 2 dk içinde halletmedi, bunu açıklar mısın?

Oars gibi bir müttefikleri var ve ortada tahrik falan yok kafasına göre daldı gitti, hani nerede müttefikler ile ortak yapılmış bir plan? Ha bütün planları Wb kafasında yapmış ama kimseye söyleme gereği duymamış anlaşılan. Wb geleceği görüyor anlaşılan nefes alması bile bir plan diyeceksin yakında.// Savaşta belli başlı planları olsa Marco sürekli sağa sola gitmezdi veya tek başına Ace'ye uçmazdı.

Zekiyim evet sürekli söylememe gerek yok, sende fanlık veya antilik yapacağına anlamaya çalışabilirsin değil mi?

Ayrıca Dof ailesi daha güçlü diyen yok, savaşta her zaman güçlüler kazanmaz.

Oz'un duvarın üstüne düşmesi tek başına gitmesini Wb'nin planı sayman korsanları bu yüzden daha zeki görmen olaya ne şekilde baktığını gösteriyor.

Hani buna Oda bile güler dedin ya evet bencede güler.:/

1. O buzu iki dakka içinde halledebilecek gücü olan tek kişi orda Beyazsakal sakazuki meteor yağmurunu kullandığında bile buz tamamen yok olmadı... Açıkladımmı tamammı ? Sakazuki bile yapamadıysa Kizaru hiç yapamaz koca buz denizini iki dakika içinde yok edemez...

2.Ayrıca uğraşmaları gereken bir sürü dertleri var o sırada.. MArco su var joz u var 14 tane komutan var beyaz sakal var bunları bırakıp buzlamı uğraşıcaklar yarım saat az mantık kardeşim başka birşey değil.

3.Fedakarlıkları plan olarak anlatıyorum öylemi :D beyazsakal ağzıyla diyor ben buradan sağ çıkmayı beklemiyordum zaten şu genç adamı kurtarabilirsem bu hayattan emekliliğimi kazanmış olacağım diye bu nedemek la ? sence nedemek ? bi düşünsene adam bildiğin oraya işini bitirdikten sonra tayfasının kaçmasını sağladıktan sonra son darbeyi vurup tamamen adayı denize gömmek için gitmiş ÖNCEDEN PLANLAMIŞ yani :D

Eğer savaştaysan her planda bir fedakarlık vardır... Beyazsakalım yaptığı fedakarlık tamamen önceden hazırladığı ve marc0 ya bile söylemediği bir plan idi lakin başarılı olamadı ace nin ego su yüzünden... Daha açık anlatamam artık hitap yeteneğimi zorluyorum sayende :D

''Oz'un duvarın üstüne düşmesi tek başına gitmesini Wb'nin planı sayman korsanları bu yüzden daha zeki görmen olaya ne şekilde baktığını gösteriyor.''

Kardeş kusurabakmada Yok artık zeki olduğunu düşünmüyorum özelliklede şu cümleden sonra :D Kardeş ya okumuyosun ya anlamıyosun yada egon izin vermiyo aklını büyülüyo :D

4.Diyorum ki Ozun duvarın üstüne tek başına gitmesi WB NİN PLANI DEĞİLDİ !!!!! PLANIYDI DEDİM Mİ ALLAH İÇİN YA :D bak diyorum ki ben o olaydan sonra savaş sırasında ozun duvarın üstündeki mevcudiyetini baz alan bir plan düşünüp uygulamaya koydu ve infaz alanına 5. gemi ile ulaştı buda zeka gerektirir... Bunu önceden planlamadı yani savaş sırasında planladı ve uyguladı anlayabiliyomusun ya daha nasıl anlatayım

1. O buzu iki dakka içinde halledebilecek gücü olan tek kişi orda Beyazsakal sakazuki meteor yağmurunu kullandığında bile buz tamamen yok olmadı... Açıkladımmı tamammı ? Sakazuki bile yapamadıysa Kizaru hiç yapamaz koca buz denizini iki dakika içinde yok edemez...

2.Ayrıca uğraşmaları gereken bir sürü dertleri var o sırada.. MArco su var joz u var 14 tane komutan var beyaz sakal var bunları bırakıp buzlamı uğraşıcaklar yarım saat az mantık kardeşim başka birşey değil.

3.Fedakarlıkları plan olarak anlatıyorum öylemi :D beyazsakal ağzıyla diyor ben buradan sağ çıkmayı beklemiyordum zaten şu genç adamı kurtarabilirsem bu hayattan emekliliğimi kazanmış olacağım diye bu nedemek la ? sence nedemek ? bi düşünsene adam bildiğin oraya işini bitirdikten sonra tayfasının kaçmasını sağladıktan sonra son darbeyi vurup tamamen adayı denize gömmek için gitmiş ÖNCEDEN PLANLAMIŞ yani :D

Eğer savaştaysan her planda bir fedakarlık vardır... Beyazsakalım yaptığı fedakarlık tamamen önceden hazırladığı ve marc0 ya bile söylemediği bir plan idi lakin başarılı olamadı ace nin ego su yüzünden... Daha açık anlatamam artık hitap yeteneğimi zorluyorum sayende :D

''Oz'un duvarın üstüne düşmesi tek başına gitmesini Wb'nin planı sayman korsanları bu yüzden daha zeki görmen olaya ne şekilde baktığını gösteriyor.''

Kardeş kusurabakmada Yok artık zeki olduğunu düşünmüyorum özelliklede şu cümleden sonra :D Kardeş ya okumuyosun ya anlamıyosun yada egon izin vermiyo aklını büyülüyo :D

4.Diyorum ki Ozun duvarın üstüne tek başına gitmesi WB NİN PLANI DEĞİLDİ !!!!! PLANIYDI DEDİM Mİ ALLAH İÇİN YA :D bak diyorum ki ben o olaydan sonra savaş sırasında ozun duvarın üstündeki mevcudiyetini baz alan bir plan düşünüp uygulamaya koydu ve infaz alanına 5. gemi ile ulaştı buda zeka gerektirir... Bunu önceden planlamadı yani savaş sırasında planladı ve uyguladı anlayabiliyomusun ya daha nasıl anlatayım
Kizaru'yu gördük, denizi delik deşik ediyor 2 dk içinde, ayrıca Akainu koltuğundan kalkmadı bile Jozu buz dağı fırlatana kadar.

Kardeş Wb hasta olmasa farklı olur diyen sendin ama Wb'ye gelen yardımları görmüyorsun ya da görmek istemiyorsun.

Ace kurtarılmıştı dedin sonra saflığa öldü falan Ace kurtarılmadı en azından Wb tarafından. Luffy İd basıp İvankow falan ikna etmese Wb tarafı ağır yenilecekti. Jinbei İvankov Luffy'yi koruyan Hancock falan bir sürü denge değişti.

Ace ölmüştü ve Wb bir şey yapamazken Croco kurtardı. Ace tekrar ölmüştü son anda Luffy h. Haki saldı. Her defasında korsanlar tarafı güven kazanırken denizciler moral kaybetti. Hancock anahtarı Luffy'ye vermese ne yapacaklardı, anahtar yalan oldu. Peki Galdino'yu İd'den Luffy tarafı getirmese anahtarı kim yapacaktı. Marco kairosekili dolaşırdı.

Ace'yi Croco bıraksa ölmüştü ve denizciler o moralle dağıtmıştı. Garp, Marco'ya dur derken Luffy'ye karşı ikileme düştü.

Aokiji niye tüm denizi katman katman donduruyor. 3-5 metre dondurur geri çekilirdi ama o Zaman Wb bir şekilde karaya çıkartma yapardı, bence aksine bilerek alan oluşturdu ki tüm korsanları sıkıştırıp amiraller muazzam meyveleriyle toplu katliam yapacaktı.

Wb geri zekalı diyen yok bir kere bunu netleştirelim ayrıca bu konuda Wb de yok. Belki 40 yıldır savaşmış bu Ada'm azıcık ileri görüşlü olsun. Aokiji her yeri hayvan gibi buz katmanı yapınca müttefiklere arkaya dikkat edin dedi, e bu kadarını da desin. Ace'nin Roger bağını bilebileceklerini ön göremedi. Sonuçta Wb saygı duysa da Roger'dan ölümüne nefret eden adamlar var ve Squardo ortada.

Wb'nin aldığı anlık kararlar onu tecrübeli ve zeki yapar ama buraya müthiş planlı bir şekilde gelmiş yapmaz. Ayrıca dediğim gibi Wb yok bu konuda genel olarak diğer korsanlar planlı değil. Hatta Ace var bu konuda.:/ Savaşta Marco ve Jozu çok kolay saf dışı kaldı, bu adamlar o kadar kontrol sahibi ve planlı değil. Kapiş.:/

Bu arada herkes kendince plan yapar, ben Wb korsanlarını ve müttefiklerini plansız gördüm ve senin de kabul ettiğin gibi Dof ailesi bu açıdan öne çıkarıp savaşı değerlendirdim, peki bunda yanlış olan nedir söyler misin?

Her konuda milimetrik mi tartışıyoruz? Luffy, Kaido'yu kolay yener diyen var, ha der der kişinin düşüncesi saygı duyarsın ve farklı düşündüğünü söylersin. Herkes bir yere gidip saçmalıyorlar demeye başlarsa hiçbir şey tartışamayız. Zorla kabul ediyor falanda hoş değil, her söylediğimizi ölümüne savunmamız mı gerekiyor? Aksine sende kendini mutlak doğru görene kadar bir şeyleri kabul etmeyi dene, bence.:/

Keşke benim senaryomu okuyup karşı bir şey yazsaydın. Keyifli bir şekilde tartışırdık.

kardeş düşünce tartışmıyorum ben burda anlatamıyorum sana wb korsanları plan yapmadı demişsin bende hayır yaptılar diyorum ve en azından 10 kere ıspatladım sırf egondan dolayı hala farklı şeyler yazıyosun ne alaka konumuzla aceyi wb mi kurtardı luffy mi ivankovmu :D bu önemli değil ki...

Aokiji aksine bilerek sıkıştırmış korsanları sıkıştırmak içinmi :D nereye sıkıştırıyolar pardon platformun içi değil ki orası dışı ya neyse senin ego baya yüksek sana ne anlatsak boş..

Ben mütiş planlı bir şekilde geldi wb demedim bak çarpıtıyosun olayı SEN DEDİN PLANSIZ SAVAŞTILAR diye bende sana itiraz ettim sende kabul ettin bir kaçını bir kaçınıda kıvırdın olay bundan ibaret neleri anlatmışsın yukarda plan konusuyla alakası bile yok yazdıklarının :D işte tam olarak buna kıvırmak deniyor. Hiç kusura bakmican

Kabul edicen üstte yanlış bir laf ettin plansız savaştılar diye.. TÜm bu muhabbet ordan çıkıyor... Ha sonra kabul ettin 5 gemi olayını falanı filanı OZ un olayınıda en sonunda kabul ettin şükür en son msj ından anlaşılıyor.. Bukadar dı benim istediğim sağol diğer yazdığın kısımlar konuyla alakasız boş laf

Hele şu yazdığına bak herkees plan yapar diyosun sonrada wb korsanlarını plansız gördüm ben diyosun burdan ne anlayalım şimdi :D cümlelerin bile tutarlı değil boş.. neyse dahada yazmam artık sana egonu törpüle öyle tartışalım daha keyifli olur

kardeş düşünce tartışmıyorum ben burda anlatamıyorum sana wb korsanları plan yapmadı demişsin bende hayır yaptılar diyorum ve en azından 10 kere ıspatladım sırf egondan dolayı hala farklı şeyler yazıyosun ne alaka konumuzla aceyi wb mi kurtardı luffy mi ivankovmu :D bu önemli değil ki...

Aokiji aksine bilerek sıkıştırmış korsanları sıkıştırmak içinmi :D nereye sıkıştırıyolar pardon platformun içi değil ki orası dışı ya neyse senin ego baya yüksek sana ne anlatsak boş..

Ben mütiş planlı bir şekilde geldi wb demedim bak çarpıtıyosun olayı SEN DEDİN PLANSIZ SAVAŞTILAR diye bende sana itiraz ettim sende kabul ettin bir kaçını bir kaçınıda kıvırdın olay bundan ibaret neleri anlatmışsın yukarda plan konusuyla alakası bile yok yazdıklarının :D işte tam olarak buna kıvırmak deniyor
Yan he he ilk alıntıladığın mesajı okursan görürsün. Wb ailesi diye bahsetmişim sen hala bana Wb anlattın. Hiç planı yok dememişim ki ben hala bir kısmını kabul ettin diyon sen gerçekten iyi kıvırıyorsun.
Ayrıca benden alıntıladığın mesajın bir öncesinde senaryom var onu okusan anlardın. Neyi ispatladın, sanki 0 planlı demişim gibi konuşuyor birde. Konuyu bile okumadan gelmiş yazıyorsun insan gibi cevap atanda hata. Wb ailesi bu işte Dof tarafına göre daha plansız demişim geldin Wb Nasıl plansız Mf de sen başla gördün falan filan. Dof'a göre plansız mı plansız o zaman ne kasıyorsun.

Yok tatmin oldu, yok saçamala zorla kabul ediyor. Ego kimde herkes gördü.

İyi bir plan olursa Family kazanır kombo manyağı yapar tayfayı.Yeni ve ölümcül komboyu yazayım. Trebol aileden birini yapışkan sıvıyla dolu bir havuza atar.Sugar tetikte bekler.Law room açar aile üyesiyle yer değiştirir.Atik ve hızlı olan Sugar hemen dokunup affetmez.Gerekirse yapışmaz bir kıyafet bile giyer labaratuar elbiseleri gibi.Wb tayfası neye uğradığını şaşırır olaya uyanamaz bile. :)

İyi bir plan olursa Family kazanır kombo manyağı yapar tayfayı.Yeni ve ölümcül komboyu yazayım. Trebol aileden birini yapışkan sıvıyla dolu bir havuza atar.Sugar tetikte bekler.Law room açar aile üyesiyle yer değiştirir.Atik ve hızlı olan Sugar hemen dokunup affetmez.Gerekirse yapışmaz bir kıyafet bile giyer labaratuar elbiseleri gibi.Wb tayfası neye uğradığını şaşırır olaya uyanamaz bile. :)
Law yok yalniz :)

Wb tayfasi ezer gecer. Wbnin olaya el atmasina gerek bile yok. Muhtesem 3 lu Ace Joz ve Marco bitirir Mingo tayfasini.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık