Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Doflamingo vs. Charlotte Cracker

Donquixote Doflamingo vs Charlotte Cracker

• Kullanılan toplam oy
    333
Gear 4’ten yedikleri saldırıları karşılaştırmışlar. Dof 4 tane yediğinde 10 saniye baygın kaldı. Luffy vakit kaybetmeden 1 kere daha vursa kkg’ye gerek yok zaten.

“Dof elbette daha dayanıklıdır” deme sebebim zaten o 4 saldırı dışında yedikleri. Yoksa o 4 darbeyi toplasan cracker’in yediğine eşit olmaz.
Apoo da Luffy'i 10 saniye bayıltıyor. Ne diyelim Apoo seri bir kaç saldırı daha yapsa yenecekti Luffy'i mi diyelim. Duvara çakışma sahnesinin aynısını Doflamingo da Luffy'e yapıyor ve bunun ardından Luffy'nin bayıldığı gibi bayılmıyor da. Anlık etkiler üzerinden dövüş yorumlamaya çalışmak insanı yarı yolda bırakır. Gerçi Law ile Doflamingo yakartop oynamış gibi yazmışsın.

Cracker'in yediği saldırı KKG'ın yarısı gücündeyse şaşırırım. Adam bir ciddi saldırı ile hayatını kaybediyordu. Doflamingo'nun yediği saldırıları alt alta yazsak on kıta şiir olur.

Şurada Fwish diye efekti vermiş rüzgar efekti koymuş resmen.Tabii yaralanınca artık bu kadar hızlı olamıyor.Luffy base halinde yumrukluyor arka arkaya.

Cracker bu haki ve bu hızla Doflamingo'ya vursa sonuç ne olur sanıyorsunuz. Cracker'ın havada yakalayacak kadar hızlı, kesecek kdar hakili olduğu bu tekniğin karşısında Doflamingo geldiğini göremeyecek kadar yavaş, en ufak bir darbe etkisi bırakamayacak kadar zayıf kalıyordu.

Öte yandan Luffy de Cracker'ın bisküvileri hakkında karşılaştığım en sert şey diyerek ya hakisini ya da cidden bisküvilerin yüksek direncini teyit ediyordu. Ve hatta g4'e geçmeden hiçbirini kıramıyordu bile. Ki Doffy g4'e çizik bile atamamış adam olarak Cracker'ın bisküvilerine zarar verecek.
Doflamingo'nun tek üstün yani dayanıklılığıdır. O da zaten Cracker'a ulaşamayacak biri için önemsiz sayılacak bir detay.

Cevap çok bariz değil mi.
Kesinlikle. G4'e karşı savaşabilen biri Cracker. Nami'nin sayesinde bisküviler Luffy'ye yakıt olmasa o vs'nin sonucu ne olurdu bilmiyoruz bile. Adamın en güçlü yanını nötrlemekle kalmadı, Luffy'ye yakıt yaptı Nami. Ona rağmen 12 saat sürdü vs.

Dof ise G4'e net ezildi. Sonuç net. Cracker>Dof. Kontrol yeteneği sayesinde gafil avlaması tek şansı.

dayanıklılık konusunda nasıl bobby funk düzeyinde oluyor tam anlamadım ama luffynin dediğine göre o güne kadar gördüğü en sert b.hakiye sahip kişi bu adam ki luffynin g4 formuna zarar vermiş, kesmiş biri. doflamingoda bunu görmedik. ve fakat sürekli püskevit spamlafığını gördük, spamlayamaz diyemiyoruz. çünkü spamladıkları yendi ama hala spamlamaya üretmeye devam etti. crackerin yediği saldırı sadece fırlatıldıktan sonra çarptığı askerleri değil, fırltılırken luffynin karnından bi hasar yemiş olmalı, zaten sonrasında askerler, dağlar tepeler, sonra da dev saraya kafa atıyor. doflamingo fanlarının en sevdiği argümanı kullanıcam şimdi, doflamingo bikaç saat meyve kullanınca abi meyve kullanmak güç harcıyor diyorlar, cracker de saatlerce meyve kullandığı için belki de dayanıklılığı azaldı. belki de bizi yanıltan bu.

mesela cracker asker spamladı, doflamingo bi kısmını durdurdu, fakat herifin sınırı yok istediği kadar spamlayacak belki de luffyde görmediğimiz taktikler geliştirecek. yada sınırı var diyelim doflamingonun yok mu :S doflamingo her askeri durdurabilecek mi :S bi de askerlerin sertliği vs sicimlerin keskinliği var işin içinde. mangaka göstermedikçe etkilerini bilemeyeceğiz birbirlerine :S belki de durdurulan askerler birden fazla kol çıkarıp iplerini kesecekler :S belki cracker askerleri kırıntıya çevirip tekrar form verecek falan :S bi de sıkıntı şu, crackeri luffy nasıl yendi? cracker luffynin formuna aldanıp başına, tedbiri bırakıp bi anda daldı ve hareketleri kısıtlandı, yani bu adamı doflamingo nasıl kapuğundan çıkaracak ki :S belki de ben hayal edemiyorum.

doflamingodan önce bolca dayak yiyen var ama o listeyi ben yapacak değilim :/ listeler hoşuma gitmiyor. neyse ben doflamingoya şans veremiyorum, kapışmasına kapışır falan da kazanacağı bi yola beni ikna edecek noktaları bulamıyoum.
Ben askerlerin parazit ile Doflamingo'nun kontrolü altına girme ihtimaliooldupunu düşünüyorum. Aslında Cracker'a hiç şans vermememin asıl nedenlerinden birisi bu. Askerleri kontrol eden taraf değişmese bile parazit karşısında Cracker için en iyi senaryo askerlerin hareketsiz kalması olur. Parazit tekniğinin herhangi bir sınırı olduğu söylenmedi tıpkı Cracker'ın asker spamlaması gibi. Doflamingo Dresrossa'yı ele geçirdiği gece tüm orduyu parazit ile kontrol altına aldığını biliyoruz. Hoş bunlara gerek kalmadan uyanış ile Cracker'ın içinde olduğu asker dışında tüm askerleri sicim yapması da işten sayılmaz ama forum başka meyvenin ürettiği güç dönüştürülmez gibi ilginç bir fikre sahip olduğu için bunu pek tartışma konusu etmek istemiyorum.

Evet Cracker büyük bir hata ile Luffy'i patlatacağını sanarak lömbürt diye atladı. Ancak bu durum tek bir saldırı ile yenildiği gerçeğini değiştirmiyor. Bu yüzden Bobby Funk seviyesi dedim. Tabi Bobby Funk işin gırgırı ancak dayanıklılık konusunda Cracke'in vasata uzak olduğunu söylemeye yeterli görüyorum. Bir Sanji dayanıklılığı yoktur mesela.

Burada asıl mesele doflamingonun kukla yapma kapasitesiyle crackerin bisküvi adam yapma kapasitesi arasındaki fark gibi duruyor. Bu anlamda hangisi daha hızlıysa kazanan o olur. Kesin bir cevap vermek zor bu savaşa

Ben askerlerin parazit ile Doflamingo'nun kontrolü altına girme ihtimaliooldupunu düşünüyorum. Aslında Cracker'a hiç şans vermememin asıl nedenlerinden birisi bu. Askerleri kontrol eden taraf değişmese bile parazit karşısında Cracker için en iyi senaryo askerlerin hareketsiz kalması olur. Parazit tekniğinin herhangi bir sınırı olduğu söylenmedi tıpkı Cracker'ın asker spamlaması gibi. Doflamingo Dresrossa'yı ele geçirdiği gece tüm orduyu parazit ile kontrol altına aldığını biliyoruz. Hoş bunlara gerek kalmadan uyanış ile Cracker'ın içinde olduğu asker dışında tüm askerleri sicim yapması da işten sayılmaz ama forum başka meyvenin ürettiği güç dönüştürülmez gibi ilginç bir fikre sahip olduğu için bunu pek tartışma konusu etmek istemiyorum.

Evet Cracker büyük bir hata ile Luffy'i patlatacağını sanarak lömbürt diye atladı. Ancak bu durum tek bir saldırı ile yenildiği gerçeğini değiştirmiyor. Bu yüzden Bobby Funk seviyesi dedim. Tabi Bobby Funk işin gırgırı ancak dayanıklılık konusunda Cracke'in vasata uzak olduğunu söylemeye yeterli görüyorum. Bir Sanji dayanıklılığı yoktur mesela.
wow ben de bunu diyeceğinden korkuyordum :S fakat yok o kadar da ileri gitmeyiz diye düşünmüştüm :S şimdi sen iki manipülatörü kapıştırıp birinin bu yetkisini elinden almaya gidiyorsun bu biraz fazla bence. üstüne başkasının ürettiği ve kontrolündeki meyve ürünlerini uyanışla hiç ediyorsun :S böyle bi etkileşimi hiç görmediğimiz için ben şu anlık olası görmüyorum :S ki crackerin de uyanışa sahip olduğu düşüncesindeyim, ihtimali çok düşük görüyorum birbirlerinin ürettiklerini çevirmelerini falan.

işte benim bahsettiğim de o, adam onca saat savaştıktan sonra bıktı ve daldı, bi ihtimal zayıflamış olmabilir. ayrıca savunma da yapmaya fırsatı olmamış, ne olduğunu anlamadığı için. adam luffynin karnına girince şaşırdk, kendini haki ile korumadığını da görüyoruz :S burdan ben dayanıklılığı hakkında küçük düşürücü bi yorum yapamıyorum.

Şurada Fwish diye efekti vermiş rüzgar efekti koymuş resmen.Tabii yaralanınca artık bu kadar hızlı olamıyor.Luffy base halinde yumrukluyor arka arkaya.
sonrasında da sıyrılabiliyordu veya bi anda luffynin yanında bitebiliyordu...

Kesinlikle. G4'e karşı savaşabilen biri Cracker. Nami'nin sayesinde bisküviler Luffy'ye yakıt olmasa o vs'nin sonucu ne olurdu bilmiyoruz bile. Adamın en güçlü yanını nötrlemekle kalmadı, Luffy'ye yakıt yaptı Nami. Ona rağmen 12 saat sürdü vs.

Dof ise G4'e net ezildi. Sonuç net. Cracker>Dof. Kontrol yeteneği sayesinde gafil avlaması tek şansı.
Luffy snakeman göstermediği için Crackere ulaşması zor görüyoruz fakat zırhından çıkardıktan sonra snakeman ile baya hırpalardı gibi geliyor, sonuçta karşısında katakuri yok.

Apoo da Luffy'i 10 saniye bayıltıyor. Ne diyelim Apoo seri bir kaç saldırı daha yapsa yenecekti Luffy'i mi diyelim. Duvara çakışma sahnesinin aynısını Doflamingo da Luffy'e yapıyor ve bunun ardından Luffy'nin bayıldığı gibi bayılmıyor da. Anlık etkiler üzerinden dövüş yorumlamaya çalışmak insanı yarı yolda bırakır. Gerçi Law ile Doflamingo yakartop oynamış gibi yazmışsın.

Cracker'in yediği saldırı KKG'ın yarısı gücündeyse şaşırırım. Adam bir ciddi saldırı ile hayatını kaybediyordu. Doflamingo'nun yediği saldırıları alt alta yazsak on kıta şiir olur.
Apoo’da o kadar sürmedi bu bir. İkincisi luffy zaten “iyiyim ben bırak beni” diyerek kalkıyor hemen. Zoro da “ciddi hasar almadan gidelim” diyerek dönüyor. Luffy burda dediğin gibi sadece bi anlığına baygınlık geçirdi. Kimse luffy yenilmiş gibi konuşmuyor. Dof’un durumu bu değil.

Adam o duvara çakıldığında herkes (luffy dahil) dövüş bitti diye seviniyor:

dof’un hala kendinde olduğunu o o kadar süre geçince şurda anca anlıyor:

Gördüğün gibi luffy şurda “one more time” diyerek gidiyor. Dof bu haldeyken şu kong gun’ı vursa her şey bitecek zaten:

burda vurduğunda biteceği çok belli. O his verilmiş zaten mangada. “Ah be 1 saniyeyle kaçırdı” diye bağırıyor manga.

Bi de o kadar yaklaştı ki gear 4 bozulduğunda dof’un yapışık olduğu duvara çarptı düşerken:

Sevinirken çok fazlasıyla zaman kaybetti. Ama 1-2 saniyesi olsa burda dof’un işi bitmişti zaten. Onu geçtim dövüşü bitirmeyip hemen kaçma kararı bile alsa leo bazooka’dan sonra aralarında yüzlerce metrelik mesafe var. Luffy burda son anda uçup dof’un önüne atlamasa gatz’a da ihtiyacı olmazdı mesela.
Yani diğer mesajlardaki “luffy’nin kazanması için tüm adanın luffy’i koruması gerekti” cümlesi de pek tutarlı değil. Çocuk dövüşün bitmediğini bilse hem dövüşü bitirebilirdi hem de zaten arada mesafe varken daha da mesafeyi açıp saklanabilirdi. Elindeki tüm zamanı boşa harcadıktan sonra dof’un baygın olmadığını öğrenip gitti adamın kucağına düştü acelesinden dolayı.

“Şiir yapılır” dediğin şeyleri ben sıralayayım.

2 vs 1’de luffy’den red hawk yedi. Law’dan injection shot yedi.

Teke tek’te Luffy’den 3-4 tane çok çok basit saldırı yedi adam sarsılmadı bile. Bisküvilere de zarar vermeyen şeyler bunlar (onlara elephant gun bile bişey yapmadı da neyse).

law’dan counter shock yedi. Counter shock vergo’ya bile düzgün hasar vermeyen bişey. sanji’nin tekmeleri vergoya daha çok hasar vermişti. Dof sanji’nin dj’leri armamentsiz bacakla durduruyor düşün ne kadar önemsiz.

Dof’u o hale getiren şey hasarını azalttığı gamma knife ve gear 4’ün 4 saldırısı. Diğer her şeyi toplasan bi elephant gun etmezler. O baygın halindeyken de luffy 1 kere daha vurunca bitecekti dövüş.

Dayanıksız demiyorum ama abartıyorsunuz.

dof kkg yedi diye ona daha dayanıklı demen luffy’nin son bölümde elephant gun’la vurduğu fodder’a hody’den dayanıklı demek gibi olmuş. Hody red hawk’la uçtu ve dövüş bitti o saldırıyla. Adam bi avuç hapla ayakta kalabildi. Ama bu fodder elephant gun yiyor hayırdır?

Spider web ve dof’un en güçlü saldırısı zaten hasarın bi kısmını yedi. Dof’a kalsa kkg’yi geçecekti o saldırı :D Ona rağmen saldırıyı yediğinde öyle uçtu ki adayı böldü kafasıyla. O saldırının %90’ı boşa gitti zaten.

cracker’in yediği saldırının leo bazooka gibi tekniklerden apayrı ligde olduğu ortada. Gear 4’ten darbe yiyemeyecek kadar dayanıksız olsa askerleri varken şöyle dalmaz zaten:

İddaa edildiği gibi askerlerin arkasında saklanıp dof gibi defansif dövüşürdü. Ama adam kendisi dalıyor.

Luffy’e ters dövüşen asıl kişi dof. Luffy’i 20 dk uzakta tutan, karşılık vermeyen kişi o. Luffy ipleri geçip dof’u yakaladığı an uçuruyor adamı. Cracker ise kendi zıplıyor zaten boundman’a.

Anket dovus vs'sinden daha cok populerlik anketine donmus gibi baska aciklamasi olamaz. Doflamingonun çapi crackera yetmez, kuklayla kontrol etme falan fanlarinin savundugu bos argumanlar. Bu seviyelerde doffun kukla teknigi kisiler ustunde ise yaramaz. Jozu ornegi serinin gecmislerinde kaldigi icin verilmesi pek saglikli degil. Cunku serinin zaman atlamasindan oncesi mantik hatalariyla dolu. G4e secde eden doffla, naminin meyve yetenegini 0ladigi halde 12 saat dovusen cracker bir olamaz ve luffy crackera hasar veremiyo 11 saat boyunca.

Şaka gibi ..Cracker in Doffynin astı Pica yı bile yeneceği kanımca şüpheli iken kaldı ki Doffy yenmek? Dof un sadece kuş kafesi tekniği yeter Cracker e...Uyanış tekniğini istediğiniz kadar görmezden gelin.Crackerin Doffy gibi bir adamla eşleşmesi onun için kötü bir eşleşmedir.Doffy için değil.Bisküviye haki eklemekten başla bir mahareti olmayan adamı iyice şişirdiniz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık