Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Dokuz Gölge

Teoriyi nasıl buldunuz? Sizce Wano'ya hangi üye gelir?

• Kullanılan toplam oy
    24
Bölümün olmadığı ve finallerime de çalışmam gereken bu haftada artur'un analizlerini okuyayım dedim. 1000 bölümle alakalı analizin içinde bana çok mantıklı gelen bir teori vardı. Bunun üstüne tartışabiliriz, fikirlerinizi çok merak ediyorum. Bahsettiğim Artur analizinin linki: https://thelibraryofohara.com/2021/01/04/chapter-secrets-chapter-1000-in-depth-analysis/

Teorimiz Toki'nin bahsettiği 9 gölge üzerine. Şu anda çatıda The Worst Trio(Luffy, Kid, Law) ve yanlarında Zoro ve Killer var. Bakıldığında en kötü nesil(Worst Generation)'den 5 kişi çatıda. Adada ise toplam 8 tane kötü nesil üyesi bulunuyor. Çatıdaki 5 üyenin dışında: Apoo, Hawkins ve X Drake. Gelelim Toki'nin konuşmasına:

Dikkat ederseniz Toki'nin burada belirttiği ifade "9 gölge". Bu 9 gölgeyi, biz 9 kızıl kın'a yorumladık ki bu da çok mantıklıydı. Şu an bulamadığım ama önceden okuduğum bir analizde ise, Oda için en kötü nesil'in ne kadar önemli olduğunu yazmışlardı. Serideki en önemli olayların ve serinin daha da çeşitlenmesinin nedeni olarak gösteriliyordu en kötü nesil. Oda da bunu bir sbs'de söylemiş hatta. Oda'nın bu karakterlere verdiği değerin ilk aklına geldiği zamandan çok daha fazla olduğunu düşünüyorum. Ve buradaki 9 gölge şaşırtmacası da Oda'nın düşünebileceği tarzdan.

Bir diğer taraftan burada da tartışılan olaylar, bu teoriyle daha mantıklı hale geliyor. Örneğin Killer:

1000. bölümde çatıdaki kişileri görüyoruz. Law, Kid ve Zoro artık sonlara doğru tahmin edilirken bir de Killer'ı görüyoruz ki çoğu insan şaşırmıştır. Killer o seviyeye pek de yakışmıyor açık konuşmak gerekirse. Ben gördüğüm zaman herhalde birini ya da bir durumu kurtarmaya yarayacak, veyahut yonko seviyesini göstermek için Killer feda edilecek diye düşündüm. Güç olarak kattığı çok bir şey göremiyorum ki yerine Sanji çok çok daha iyi olurdu. Sanji demişken de bir de o tarafı var bu durumun:

Sanji'nin de bir payı var bu teoride. İyice tayfanın sevilmeyen çocuğu olan Sanji(ki böyle şeyler yapıldıkça her geçen gün daha çok Sanji fanı oluyorum), çatıyı Killer'dan daha çok hak ettiği de bir gerçek. Sanji'nin bu durumda olmasının çok iyi bir nedeninin olması gerekiyor. Yukarıya çıkmamasının önemli bir sebebi olmalı. Aşağıda yapacağı kaliteli bir işi olabilir ya da bu tarz bir sebebe bağlanabilir. Eğer 9 gölge, 9 en kötü nesil olacaksa bu parça da oturur. Bu noktadan da teorimizi destekliyor.

Gelelim burada olmayan kötü nesil üyelerine: Teach, Bege, Bonney ve Urouge. Sizce bu üyelerden kimin Wano'ya gelme ihtimali var? Sizce bu teori gerçek olur mu?

Teori güzel olmuş eline sağlık.Worst Generation arasında gelmesi en olası olan isim Teach.Okuduğum bir teoride Big Mom'in yokluğunda Tüm Kek Adasında ki Poneglyph'i çalıp sonrasında Marineford'da olduğu gibi savaşın son anında Wano'ya geleceği idi.

Diğer novalardan ise Urouge dışında diğerlerinin gelmesi pek olası değil çünkü Bege'nin kapak hikayesi yeni bitti Bonney ise Marie Geoise'da.Urouge gelme ihtimali en yüksek olan nova olsa bile karakteri Oda doğru dürüst işlemediği için Wano'ya gelmesi için herhangi bir sebep düşünemedim.İlerleyen zamanlarda eğerki gelirse Oda o zaman geliş sebebinden bahsedebilir.

Killer neden ezikleniyor, ben onu anlamadım. Adamın neyini gördük ki bugüne kadar? Kaptanı nedense Luffy ile denk tutululurken, sağ kolu nova olmasına rağmen çok iplenmiyor. Killer'ın Zoro ile olan dövüşünü ölçü almam, hem aklı yerinde değildi, hem de kendi silahlarını kullanmıyordu. Bu adam bir Tatlı Komutanı olan Snack'i yenen Urouge ile kafa kafaya dövüşüyordu iki sene önce. Bence Sanji'den çok daha fazla hak ediyor orada olmayı.

Teori güzel olmuş eline sağlık.Worst Generation arasında gelmesi en olası olan isim Teach.Okuduğum bir teoride Big Mom'in yokluğunda Tüm Kek Adasında ki Poneglyph'i çalıp sonrasında Marineford'da olduğu gibi savaşın son anında Wano'ya geleceği idi.

Diğer novalardan ise Urouge dışında diğerlerinin gelmesi pek olası değil çünkü Bege'nin kapak hikayesi yeni bitti Bonney ise Marie Geoise'da.Urouge gelme ihtimali en yüksek olan nova olsa bile karakteri Oda doğru dürüst işlemediği için Wano'ya gelmesi için herhangi bir sebep düşünemedim.İlerleyen zamanlarda eğerki gelirse Oda o zaman geliş sebebinden bahsedebilir.
Ben de benzer düşünüyorum. Zaten 2 yonkonun birleşmesi, güç dengelerinin karışması derken birilerinin gelme olasılığı artmıştı gözümde. Bu teoriyi de okuyunca Teach'in gelme olasılığını yüksek görmeye başladım. Ortalık daha da karışabilir. Neden olmasın?

Killer neden ezikleniyor, ben onu anlamadım. Adamın neyini gördük ki bugüne kadar? Kaptanı nedense Luffy ile denk tutululurken, sağ kolu nova olmasına rağmen çok iplenmiyor. Killer'ın Zoro ile olan dövüşünü ölçü almam, hem aklı yerinde değildi, hem de kendi silahlarını kullanmıyordu. Bu adam bir Tatlı Komutanı olan Snack'i yenen Urouge ile kafa kafaya dövüşüyordu iki sene önce. Bence Sanji'den çok daha fazla hak ediyor orada olmayı.
Ne kadar silahı olmasa da Killer vs Zoro'da kolay düştü bence. Silahı olmadığını yazalım Killer'a. Zoro'ya yazacaklarımız:üçüncü kılıç yok, arkadan diğer eleman saldırmak için bekliyor ve bandana takmaması. Ben bunu gördükten sonra Sanji'nin altına yazdım bu adamı açıkçası.

Ne kadar silahı olmasa da Killer vs Zoro'da kolay düştü bence. Silahı olmadığını yazalım Killer'a. Zoro'ya yazacaklarımız:üçüncü kılıç yok, arkadan diğer eleman saldırmak için bekliyor ve bandana takmaması. Ben bunu gördükten sonra Sanji'nin altına yazdım bu adamı açıkçası.
Yalnız ben Zoro ile olan dövüşünü ölçü almam demişken, gidip oradan örnek vermen saçma oldu. Adamın aklı yerinde değilken, nasıl sağlıklı bir değerlendirme yapabiliyorsun?

Güzel teori olmuş. Ellerine sağlık. Bana soracak olursanız Urouge gelmeye müsait gibi duruyor. Apoo zaten savaş dışı kaldı. Hawkins şuan boşta gibi. Drake de alt katta işini bitirirse gelmesi güzel olur. Diğer novaların geleceğini pek sanmıyorum.

Oda çatıyı kendi kafasına göre Novalara ayırmış ve Sanji Nova olmadığı için çıkmıyor. Ayrıca Killer'dan daha çok da haketmiyor.

Çatıda 5 kişi var. Ben zaten geçen demiştim Apoo, Hawkins ve Drake'i de bekliyordum. Bege başka işlerle uğraşıyor. Oruç nerde belirsiz. Bonney de gelemez.

Eksik 2 kişi var. Bunun birisi Yamato olabilir. O gücü ve potansiyeli var. Kendisi bir nevi Nova da sayılır. Kalan 1 kişilik yeri kim doldurabilir bilemedim. Başka adam yok.

Yalnız ben Zoro ile olan dövüşünü ölçü almam demişken, gidip oradan örnek vermen saçma oldu. Adamın aklı yerinde değilken, nasıl sağlıklı bir değerlendirme yapabiliyorsun?
Ben oradaki olaya o gözle baktığımı belirtmek için söylemek istedim. Zoroda da handikap vardı. İki handikaplı rakibin dövüşünde bir sonuç çıktı sonuçta. Sağlıklı bir değerlendirme olmayabilir ama elimdeki veri bu. 2 sene önceki dövüşünün de baz alınması pek tutarlı olmaz

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık