Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Doğu Mavi Tutarsızlıkları/Mantıksızlıkları

Ahaha ne güzel senaryolar geldi :D, ama ferit kusura bakma oyum crovliye gidiyor, onunki daha dramatik olmuş :D,

Neyse işin özeti Shanks-Luffy-haydut üçgeninde bir problem olduğu konusunda hemfikiriz sanırım :p..

@Smoker,

- Morgan'ın görevi kötüye kullandığı kısım nedir, ben hatırlayamıyorum.

- O ihtimali bende düşünmüştüm, olasılığı yüksek bir durum.

- Shanks kolunu feda etmeden mirası devredemez miydi..? yada Luffy'i kurtarırken kolunu kaptırdı diyorsan, Shanks gibi bir adamın o deniz canavarına kol kaptırması ne kadar makuldür..?

- Buggy topunun daha güçlü versiyonu olarak addettiği Muggy topu'nun savaş sırasında ne kadar önemsiz kaldığını düşününce silahın o kadarda etkili bir unsur olduğunu düşünmüyorum, ayrıca bu planı başka biri yapsa deneyimsizliğine/bilgisizliğine bakarak normal karşılardım(örneğin Krieg'i eleştirmedim bu konuda) ama Buggy dünyanın nasıl işlediğini bilen bir adam, o silahın güçlü insanlar karşısında bir anlamı olmayacağını gayet iyi biliyor olması gerekirdi.

- Kuro'nun olayındaki tersliği belirtmek istemiştim, önce parayı garantileyip diğer işleri sonra halletmiyor oluşu karakterin düşünce yapısında bir çarpıklık olduğunu gösteriyor. Pekala önce köyü yağmalayıp, sonra ölüm tezgahını yapıp en sonunda da adamlarını öldürüp sırra kadem basabilirdi, yıllarca sürecek bir plana hiç gerek yoktu.

- Arlong'un hedefi konusunda net değilim şuan, ama sadece doğu mavi için bile abartılı bir durumdu, Smoker olmasa ve Arlong doğu maviyi ele geçirse bile hükümet hiç bir şey olmamış gibi mi davranacaktı, Arlong'un hükümdarlığı ancak kelebek ömrü kadar olurdu.

- İkinci kısımda yazdıklarımın karakterlerin kişilikleriyle kılıf uydurulabilecek şeyler olduğu aşikar, belirtmiştim zaten, ama Arlong'a kılıç çeken adamın davranışını korku ile açıklamak ne kadar makuldür..

Çok sıkılıyorum la cidden, yapacak başka işim olsa hiç uğramazdım bile buralara :D, lol'den de sıkıldım :( (ama hikayede olsa takılıyorum ben böyle şeylere o da bir gerçek)..
- Halktan zorla para toplamak ve kendi emrindeki askerleri öldürmek yeterl mi?

- Kolunu kaybetme mevzusu, senin olayı nasıl algıladığınla alakalı. Adam Rayleigh'e bile, "Kaptanımızla aynı sözleri söyleyen bir çocukla karşılaştım" diyor. Luffy'nin amacına daha sıkı tutunması için, böyle bir fedakarlık yapması normal.

- Buggy'nin tutarlı tek davranışı yok ki, bunda bir tutarlılık bekliyorsun. Sorun Buggy'de değil, sende.

- Kuro yine ölmemiş olacaktı. Kuro'nun derdi, Kuro'nun ölü olarak bilinmesiydi. Dediğin şekilde böyle olmazdı. 3 sene kendini unutturması daha mantıklı.

- Kimse bir şey yapmazdı. Tutuklansa bile, Jinbe'nin adamı olduğu için dokunulmazlığı olacaktı. Zira o sıralar Jinbe halen Shichibukai idi. Ayrıca 30. bölümden Arlong'u durdurmak için Doğu Mavi'ye Denizci Amirali gelmesini mi bekliyordun? O bölümler için normal bir plandı, o bölümlerde kaldı. Senin bu plan mantığı ile, Urouge hiç yola çıkmamalı mıydı?

- Halktan zorla para toplamak ve kendi emrindeki askerleri öldürmek yeterl mi?

- Kolunu kaybetme mevzusu, senin olayı nasıl algıladığınla alakalı. Adam Rayleigh'e bile, "Kaptanımızla aynı sözleri söyleyen bir çocukla karşılaştım" diyor. Luffy'nin amacına daha sıkı tutunması için, böyle bir fedakarlık yapması normal.

- Buggy'nin tutarlı tek davranışı yok ki, bunda bir tutarlılık bekliyorsun. Sorun Buggy'de değil, sende.

- Kuro yine ölmemiş olacaktı. Kuro'nun derdi, Kuro'nun ölü olarak bilinmesiydi. Dediğin şekilde böyle olmazdı. 3 sene kendini unutturması daha mantıklı.

- Kimse bir şey yapmazdı. Tutuklansa bile, Jinbe'nin adamı olduğu için dokunulmazlığı olacaktı. Zira o sıralar Jinbe halen Shichibukai idi. Ayrıca 30. bölümden Arlong'u durdurmak için Doğu Mavi'ye Denizci Amirali gelmesini mi bekliyordun? O bölümler için normal bir plandı, o bölümlerde kaldı. Senin bu plan mantığı ile, Urouge hiç yola çıkmamalı mıydı?
- Ben gerçekten hatırlayamıyorum, ne halktan para topladığını nede adamlarını öldürdüğünü, benim hatırladığım "emrime uymayan kendi kafasına sıksın dediği" ve çatıda emre ittatsizlik eden bir adama vurması -ki öldüğü şüpheli onunda- onun dışında bir falsosunu hatırlayamıyorum, o kısımları mangadan gösterebilirsen memnun olurum,

- Evet olaya nasıl baktığına göre değişiyor, Luffy'nin amacına daha sıkı sarılmasını o kol mevzu olmadan da sağlayabilirdi benim gözümde,

- Buggy konusunda anlaştık o zaman,

- Nasıl ölmemiş olacaktı, yine aynı planı sadece değişik sırada işletecekti ve 3 yıl beklemesi gerekmeyecekti,

- Önce açıklamaya çalışıp sonra "o bölümle için öyleydi" diyorsun, seç birini, açıklaman yetersiz geldi bana sırf Jinbe için bütün doğu maviden vazgeçmezlerdi muhtemelen, "o kısımlar için öyleydi" demende genel için mantıksız olduğunu kabul ettiğini gösteriyor sanırım, son kısım için ise özellikle yazdığım şu kısmı atlıyorsun gibi "bu plan mevzunda sadece Buggy ve Arlong'u eleştiriyorum, deneyimsiz adamlara lafım yok"..

Ustaca koyduğum bilek hareketinden sonra mı bir de :(
Üzgünüm :( ..

- Ben gerçekten hatırlayamıyorum, ne halktan para topladığını nede adamlarını öldürdüğünü, benim hatırladığım "emrime uymayan kendi kafasına sıksın dediği" ve çatıda emre ittatsizlik eden bir adama vurması -ki öldüğü şüpheli onunda- onun dışında bir falsosunu hatırlayamıyorum, o kısımları mangadan gösterebilirsen memnun olurum,

- Evet olaya nasıl baktığına göre değişiyor, Luffy'nin amacına daha sıkı sarılmasını o kol mevzu olmadan da sağlayabilirdi benim gözümde,

- Buggy konusunda anlaştık o zaman,

- Nasıl ölmemiş olacaktı, yine aynı planı sadece değişik sırada işletecekti ve 3 yıl beklemesi gerekmeyecekti,

- Önce açıklamaya çalışıp sonra "o bölümle için öyleydi" diyorsun, seç birini, açıklaman yetersiz geldi bana sırf Jinbe için bütün doğu maviden vazgeçmezlerdi muhtemelen, "o kısımlar için öyleydi" demende genel için mantıksız olduğunu kabul ettiğini gösteriyor sanırım, son kısım için ise özellikle yazdığım şu kısmı atlıyorsun gibi "bu plan mevzunda sadece Buggy ve Arlong'u eleştiriyorum, deneyimsiz adamlara lafım yok"..

Üzgünüm :( ..
-

Toplanan paraların azaldığını söylüyor.

Burda da emrine uymayan adamını öldürmeye teşebbüs ediyor. İkisi arasında pek fark yok.

- Ben sana iki farklı alternatif sundum. Deneyimsiz adamlar lafı, sadece senin uydurduğun bir kulptan ibaret. En basitinden Kid'i ele alalım. Bu adam Korsanlar Kralı olmak için yola çıktığında, Beyazsakal hala hayattaydı. Kid'in Beyazsakal'ı yenebileceğini düşünmesi çok mu mantıklı da, Arlong ya da Buggy'yi düşünceleri yönünden eleştiriyorsun?

- Para kısmını hatırlamıyordum, makul bir sebep rüşvet, o tamamdır.

- Bu her konuda böyledir, deneyimsizlik ve hevesle birşeye niyetlenirsin, zor bi hedef olduğunu bilsende yapabileceğine inanırsın ama işin iç yüzünü gördükçe yavaş yavaş ayakların yere basmaya başlar, Croco'nun dediği gibi "bu denizi daha yakından tanıdıkça hayallerinin daha fazlasından vazgeçmeyi öğrenirsin", Kid'in bile 2 yıl önceki hali ile şimdiki arasında fark var, daha makul davranır olmuş, yeni dünyanın standardını ve kendi gücünü görmüş ona göre davranmaya başlamış, direkt gidip de bir yonkou'nun karşısına dikilmemiş, sınırlarını biliyor yani, Buggy ve Arlong'sa sınırlarını bilmiyorlar, harita yada silah, hiçbir şey onları hayalledikleri şeylere yaklaştıramaz bunu bilmeleri lazım..

- Para kısmını hatırlamıyordum, makul bir sebep rüşvet, o tamamdır.

- Bu her konuda böyledir, deneyimsizlik ve hevesle birşeye niyetlenirsin, zor bi hedef olduğunu bilsende yapabileceğine inanırsın ama işin iç yüzünü gördükçe yavaş yavaş ayakların yere basmaya başlar, Croco'nun dediği gibi "bu denizi daha yakından tanıdıkça hayallerinin daha fazlasından vazgeçmeyi öğrenirsin", Kid'in bile 2 yıl önceki hali ile şimdiki arasında fark var, daha makul davranır olmuş, yeni dünyanın standardını ve kendi gücünü görmüş ona göre davranmaya başlamış, direkt gidip de bir yonkou'nun karşısına dikilmemiş, sınırlarını biliyor yani, Buggy ve Arlong'sa sınırlarını bilmiyorlar, harita yada silah, hiçbir şey onları hayalledikleri şeylere yaklaştıramaz bunu bilmeleri lazım..
- Kid'in yarısı yok yalnız, fark etmişsinir? Yarısını kim götürmüş bilinmez, ancak bir Yonko'ya dalıp da, ağır yaralanmış olabilir. Bundan da ders çıkarmıştır. Buggy ve Arlong'u ise daha planlarının başında gördük. Hayal kırıklığına uğrayıp, daha farklı yöntemler deneyebilirlerdi. Buggy ve Arlong Yeni Dünya görmüş kişiler diyorsun, bu yüzden planları mantıksız geliyor sana. Ancak Korsanlar Kralı olmak için yola çıkan adamlar da, Beyazsakal'ın en güçlü adam olduğunu biliyorlar.

Buggy konusunda Usta bence çok haklısın bu adam KK tayfasından birisi olarak hakiyide bildiğine göre aptal bir topla denizlere egemen olması gülünç. Kid örneği ise bence çok farklı bir şey tamam Beyazsakalın gücünü filan biliyor ama tecrübe sıfır, genç kanı kaynıyor, neyin ne olduğunu dünyanın kaç bucak olduğunu bilmiyor. Zaten anlayıncaya kadar kol gidiyor sonra İttifak arayışlarına giriyor. Ama Buggy her şeyin farkında bir amiralin ne olduğunu bilen adam böyle davranmamalıydı. Tutarsızlık demekten ziyade aptal derim.

Shanks olayı ise bu kadar apartacak ne var ben anlamıyorum 12 yıl önce deniz canavarına kol kaptırıyor. Ne olmasını bekliyordunuz deniz canavarı kolu ısırır ve dişleri binbir parçaya mı bölünmesini mi? Bir zahmet kolu ısırınca alsınlar denizlerin korkulan canavarı ise:bilmem:

Croco-Boy

Bana da Doğu Mavideyken Amiral amiral diye çağırdıkları tipler garip gelirdi. Fill bölüm mü yoksa manga mı tam hatırlamıyorum fakat Şişman bi tane domuzu koymuşlar Amiralliğe bide Filoyla geziyor saçmalığa bak.

Oda'yı takdir ediyorum yazdığı seri takdire şayan fakat bazı yerleri gerçekten kurtaramıyor adam :))

Unknown

Buggy olayı serinin sorunu değil karaterin sorunu eğer o topla dünyayı yönetseydi sorun olurdu.Adamın planı sadece bu hayali yani aptalca olsada Buggy sonuçta bu..

Shanksın kol olayında son saniyede kopan kolu ile luffy i geriye attıysa eli içerde kalmış olabilir ama dendiği gibi sis bombası problemliydi.

Ben Doğu mavide en çok Krieg olayında takılmıştım gücün yok sadece ekipman ve kandırarak KK olmaya çalışmak bana aşırı derecede aptalca gelmişti.Birde sadece bir günlük ve restorantla Grandline a açılma planı ise ayrı bir olaydı.Ama buda tamamen Buggy gibi sadece planlamışlar tokat yiyip geri dönüceklerdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık