Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Doğu Mavi Düellosundaki Atlanan Sahne

Blackbeard'in dövüşmeye niyeti yok. Neden olsun, adamın amacı ID mahkumlarını çıkarmak. Lafitte bile söylüyor artık kaptanımızın seninle bir işi kalmadı diye. Doc Q'de baya şanslısın gibi laflar ediyor. Yani, Luffy kendi kendine kaşınıp birden bire BB'ye yumruk atıyor. BB'nin demediğini bırakmaması senin bakış açın, o olayı Luffy'ye anlatıyor, Ace sayesinde hayatta kaldın diyor, ne demiş adam, doğruyu söylemiş. Yalan söylediği ve özellikle tahrik ettiği bir yer varsa hatırlamıyorum tekrar bakmak lazım.
Yalnızca yalan söyleyerek mi tahrik ediliyor insanlar? Doğruyu söyleyerek tahrik edilemez mi yani? Resmen çarpıtıyorsun. Ne diyeyim ben şimdi bunun üzerine? Adam doğruyu söylüyor tahrik yok ne demek yahu? Bal gibi de tahrik ediyor adamı. BB'nin dövüşmeye niyeti olsun olmasın karşısındaki kişinin tahrik olacağı ve saldıracağı apaçık.

Yalnızca yalan söyleyerek mi tahrik ediliyor insanlar? Doğruyu söyleyerek tahrik edilemez mi yani? Resmen çarpıtıyorsun. Ne diyeyim ben şimdi bunun üzerine? Adam doğruyu söylüyor tahrik yok ne demek yahu? Bal gibi de tahrik ediyor adamı. BB'nin dövüşmeye niyeti olsun olmasın karşısındaki kişinin tahrik olacağı ve saldıracağı apaçık.
Sana göre yalan söylemesi lazımdı yani, kıvırtacaktı Luffy karşısında, yanlışlıkla oldu kusura bakma falan mı demesi gerekiyordu, asıl o zaman adamı korkak ilan ederdiniz, gerçi yine etmeye çalışıyorsunuz da savunuyoruz, bunu yapsaydı ben bile savunmazdım, doğrusu neyse söylemiş, Luffy'den korkacak hali yok, saldırırsa kendi kaşınır dayağı yer, adamın öz güveni yüksek sonuçta, korkmadan rahat rahat herşeyi anlatıyor.

Mesela Bonney olayınıda sen tahrik olarak görürsün, Teach'e göre değil, rahat rahat soruyor gel benim kadınım ol diye, adamın ahlaki değerleri yok ki, bu adam tam anlamıyla bir korsan, Bonney de kendi açısında tahrik olup saldırıyor ve Teach'i kanatıyor, aynı Luffy gibi. Şimdi Bonney güçlü mü oldu ? Hayır, sadece Teach'i hazırlıksız yakalamış oldu.

Sana göre yalan söylemesi lazımdı yani, kıvırtacaktı Luffy karşısında, yanlışlıkla oldu kusura bakma falan mı demesi gerekiyordu, asıl o zaman adamı korkak ilan ederdiniz, gerçi yine etmeye çalışıyorsunuz da savunuyoruz, bunu yapsaydı ben bile savunmazdım, doğrusu neyse söylemiş, Luffy'den korkacak hali yok, saldırırsa kendi kaşınır dayağı yer, adamın öz güveni yüksek sonuçta, korkmadan rahat rahat herşeyi anlatıyor.
Nereden çıkardın bana göre yalan söylemesi gerektiğini? Kendin çalıp kendin oynamasan doğru düzgün konuşacağız da yok yani.

Bana kalırsa gereksiz bir konu bunun için açmaya bile değmez tamamiyle anti fanlık ile açıldığı belli.
Konuyu açma amacım gerçekleri ortaya çıkarmak. Kim kimin fanı beni ilgilendirmez. Sonuçta bir adam güçsüz olunca fanı mı azalıyor. Güçsüz karakterlerinde fanı olabilir.

Nereden çıkardın bana göre yalan söylemesi gerektiğini?
Bunu söyledin ;

Yalnızca yalan söyleyerek mi tahrik ediliyor insanlar? Doğruyu söyleyerek tahrik edilemez mi yani?
Doğruyu söylemesin, yalan söylemesin, ne yapmasını bekliyorsun ? Luffy orada ona bir soru sormuş, ve hesap soruyor belli ki. Sessizce durup ve geçip gitmesi beklenemez, illa ki cevaplayacaktı. Doğruyu söylemiş, Luffy'den korkacak hali yok.

Son düzenleme:
Al sana denklemin Mihenk taşı ;
Sengoku, Ace, Aokiji vede WB hepsi birden altına eder.

Yani bu tablodan çıkartacağımız sonuç; Cavendish>Zoro>Mihawk>Luffy>WB>BB>Sengoku>Aokiji>Ace :D
WB nasıl korkmuş öyle.

Sengoku özellikle.

Aokiji'i söylemiyorum bile baksanıza resmen terlemiş korkudan.

Al sana denklemin Mihenk taşı ;
Sengoku, Ace, Aokiji vede WB hepsi birden altına eder.

Yani bu tablodan çıkartacağımız sonuç; Cavendish>Zoro>Mihawk>Luffy>WB>BB>Sengoku>Aokiji>Ace :D
Güzel oldu. :D
Her şey değişiyor da Cavendish'in yeri değişmiyor. :respect:

Zoro fanı değilim, Mihawk fanı da değilim.

Zira hiçbir zaman Ninjalar, Samuraylar falan ilgimi çekmemiştir.

Naruto'yu da sevmem bu nedenle.

Ama Mihawk'ı böyle ufak tefek şeylerle eleştirmenin manası yok.

Mangaka onaylı, One Piece evreninin en iyi kılıç ustasıdır kendisi. Nokta.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık