Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dizi Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

Açıkçası çok beğendim. Sadece 2-3 eksiklikleri var.

1.Mehmed The Conqueror'un hayatını etkileyen ve akıl hocası olan Akşemsettin gibi birisinin canlandırılmamış olması.

2. Daha top adamdan askerlerin havaya fırlaması oldu :S Tamam yarı-belgesel-yarı dizi ama belgesel kısmı var diye üstüne düşmemek garip geldi bana.

3. Belki bu da benim tarihi bilgi eksikliğimden kaynaklanıyor Giustinuani'in Roma Savunmasında bu kadar etkili olduğunu bilmiyordum. Eksen hep Mehmet The Conqueror ve Lord Giustinuani ekseninde döndü. Roma Imparatoru'nun rolu çok pasifti. Koskoca Konstantin The Great'in soyundan gelen ve kudretli Roma Imparatorlugu Imparatoru olan birisi hiç mi ön plana atılmaz?

Tarihçilerin demeçleri çok iyi olmuş. Bir tarihçiden dinlemek güzeldir,keyif vericidir. Sadece Şengör biraz garip kaçtı ama onun Fatih dönemine olan ilgisi ve bilgisi araştırmacı konumuna sokuyor buyuk ihtimalle.

Ben beğendim açık konuşmak gerekirse,izlenebilir. Mehmed bu fikri küçüklükten itibaren kafasına koymuş olması ve geçmişte yaşadığı olayların geleceği şekillendirmesini de gösteriyorlar. Mehmed The Conqueror'un öfkeli,sabırsız,istediğini elde etmek için her yolu deneyen v.b gibi karakteristik özelliklerini yansıtmaları gerçekçilik açısından etkileyici olmuş.

Son düzenleme:
Black Sails

Max aşırı overrated ve gereksiz hype kasılan bir karakter.

Ayrıca Ned Low gibi bir adamı 4-5 bölümde harcamak nedir.

Charles Vane ise Elanor'un gölgesinde kala kala ışığı parlamayan bir yiğit.

10/8 verilir diziye.

Açıkçası çok beğendim. Sadece 2-3 eksiklikleri var.

1.Mehmed The Conqueror'un hayatını etkileyen ve akıl hocası olan Akşemsettin gibi birisinin canlandırılmamış olması.

2. Daha top adamdan askerlerin havaya fırlaması oldu :S Tamam yarı-belgesel-yarı dizi ama belgesel kısmı var diye üstüne düşmemek garip geldi bana.

3. Belki bu da benim tarihi bilgi eksikliğimden kaynaklanıyor Giustinuani'in Roma Savunmasında bu kadar etkili olduğunu bilmiyordum. Eksen hep Mehmet The Conqueror ve Lord Giustinuani ekseninde döndü. Roma Imparatoru'nun rolu çok pasifti. Koskoca Konstantin The Great'in soyundan gelen ve kudretli Roma Imparatorlugu Imparatoru olan birisi hiç mi ön plana atılmaz?

Tarihçilerin demeçleri çok iyi olmuş. Bir tarihçiden dinlemek güzeldir,keyif vericidir. Sadece Şengör biraz garip kaçtı ama onun Fatih dönemine olan ilgisi ve bilgisi araştırmacı konumuna sokuyor buyuk ihtimalle.

Ben beğendim açık konuşmak gerekirse,izlenebilir. Mehmed bu fikri küçüklükten itibaren kafasına koymuş olması ve geçmişte yaşadığı olayların geleceği şekillendirmesini de gösteriyorlar. Mehmed The Conqueror'un öfkeli,sabırsız,istediğini elde etmek için her yolu deneyen v.b gibi karakteristik özelliklerini yansıtmaları gerçekçilik açısından etkileyici olmuş.
Guistiniani ciddi manada kuşatmanın daha erken bitmesini önlemiş birisi. İmparator parasını ödeyebilmek için tek ayak üstünde bin taklayı boşuna atmıyor. Hani muharebe sahnelerinde 5-6 tane Yeniçeri kesmesi abartı tabi ama bunu belirtirken başka kaynaklara göre diye belirtiyorlar.

Guistiniani ciddi manada kuşatmanın daha erken bitmesini önlemiş birisi. İmparator parasını ödeyebilmek için tek ayak üstünde bin taklayı boşuna atmıyor. Hani muharebe sahnelerinde 5-6 tane Yeniçeri kesmesi abartı tabi ama bunu belirtirken başka kaynaklara göre diye belirtiyorlar.
Evet haklısın ama dediğim gibi tam olarak bu kadar önemli bir rol oynadığını bilmiyordum Konstantinopol Kuşatmasında.Roma İmparatorundan bile ön plana çıkmasına şaşırdım :S

Animasyon serisi olan Castlevania'yı bitirdim. İlk iki sezon güzeldi üçüncü sezon komple geçiş sezonu gibi belli bir noktaya kadar aşırı sıkıcıydı ve bitsin artık dedim ama sonlara doğru toparladı diyebilirim. Genel olarak konunun karakterlerin diyalogların olabildiğince basit ve klişe olduğu ama buna rağmen mükemmel karakter tasarımları, seslendirmeler, çok şekil ve tatmin edici savaş koreografileri ve harbi kaliteli çizimleri, efektleri sayesinde gayet eğlenerek izledim. Tavsiye ederim hoş vakit geçirirsiniz. Kerbelacı Isaac ve dünyanın en şanslı insanı Hector'a selam ederek 4.sezonu beklemeye koyuluyorum. Ayrıca Alucard, yaptığın delikanlılığa sığmadı ama delikanlı sana sığdı sanıyorum. Kendine gel *******

Geçen sene bu zamanlar Oz'a başlayıp 2 sezon izledikten sonra başka zaman devam etmek için salmıştım, devam etmem 1 sene sonrasına denk geldi. 1 haftada kalan 4 sezonu da izledim, bir tek son bölüm kaldı ve kendimi buna hazır hissetmiyorum.

Black Sails

Max aşırı overrated ve gereksiz hype kasılan bir karakter.

Ayrıca Ned Low gibi bir adamı 4-5 bölümde harcamak nedir.

Charles Vane ise Elanor'un gölgesinde kala kala ışığı parlamayan bir yiğit.

10/8 verilir diziye.
Flint, Miranda'dan sonra intikam bois olması kaygı vericiydi son sezon iyice batırdı. Demir iradeli kaptan olarak bilirdik Silver'ın gölgesinde kaldı sırf istediklerini yapabilmek için.

Silver, Bu adamda gereksiz hype yapılan bir karakter o kadar itliğine rağmen biraz muhabbet edip, ayağını verdi diye adamı ilah yaptılar.

Billy, Oh my boi dizideki en haklı karakter budur herhalde. Ne yaptıysa kimseye yaranamadı en sonunda kendi ayağına sıktı.

Teach, sadece ölümü görkemliydi başkada bir cacık yok.

Elanor, Hayatımda gördüğüm en ezik ruhlu, toksik karakterlerin başında geliyorsun. Herkese ihanet edip, Valiyle sırf hayatta kalmak için evlenip bide Vane gibi bir yiğit varken onunla evlenmen... İyi ki geberdin.

Rackham, sevemedim bir türlü bunu, tarihte önemli bir şahsiyetmiş falan ama cidden manitası Anne bile daha oturaklı bir karakterdi.

Dizinin sonunu güzel bağladılar en azından buda bir şey.

10/7.6

Keşke İstanbul'un fethini, Çanakkale savaşını bir de siperin karşı tarafından izlediğimiz bir film veya dizi çekilse de izlesek. Yine güzelleme yapılacaksa yapılsın Hollywood sineması gibi önemli değil çok da ama artık şöyle yapımlar bayat ve dandik olmayı bırakmalı. Perspektif değişmese bile anlatım değişmeli Dunkirk falan çok güzel iş mesela. Kahpe Bizans bile çekilen tüm İstanbul'un fethi temalı dizi/filmlerden iyi gözümde.

Son düzenleme:
Geçen sene bu zamanlar Oz'a başlayıp 2 sezon izledikten sonra başka zaman devam etmek için salmıştım, devam etmem 1 sene sonrasına denk geldi. 1 haftada kalan 4 sezonu da izledim, bir tek son bölüm kaldı ve kendimi buna hazır hissetmiyorum.
Dizinin erken bitirildiği çok belli. Çoğu karakterin gelişimi ve hikâyesi yarım kaldı, son sezonda ölen önemli karakterin ölümleri çok temelsiz ve rastgeleydi, yani karakterlerin ölecekleri belirlenmiş belki de ta en başından ama zaman sıkıntısından "Şöyle bir karakter ekleyelim bu öldürsün çıksın sonra" kafasında olmuş. Bazı olayların ucu fazla açık bırakıldı, Diane'in kaza kurşunu davası bir anda yok oldu, Miguel'in tahliye duruşmasının olacağı söylendi ama gösterilmedi aklıma daha gelmeyen birkaç önemli şey daha vardır kesin. Yine de çok iyi, çok sağlam dizi. Ön plandaki karakterlerin herhangi birinden nefret etmeniz çok zor.

Temizinden 8/10.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık