Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dizi Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

Başlamayı düşünenler için birkaç kelam edeyim canım sıkılıyor çünkü :D Izleyip de sıkılıp beğenmeyenler kendini kötü hissetmesin. American Gods GoT'a rakip diye reklamı yapılıyormuş da kesinlikle yok öyle bir şey. Bu herkesin seveceği bir dizi değil. Öncelikle izleyicinin Mitolojiye falan ilgisi olması lazım, araştırmayı seven,göndermeleri falan yakalamayı seven izleyici olmak lazım. Yoksa dizi anlaşılması çok zor olabilir. Mesela ben bir bölüm izliyorum, sabah durdura durdura bir kere daha izliyorum, sonra bir yarım saat mitolojik göndermelerle ilgili araştırma yapıyorum, laf lafı açıyor 2 saati geçiyor, sonra Youtube'da bilgili insanların incelemelerini izliyorum, yine de yeterli gelmiyor bir şeyleri kaçırdığımı hissediyorum. Velhasıl çok kaliteli dizi ama kesinlikle herkese hitap eden bir dizi değil o konuda reklamlara aldırmayın. Beğenmeyen kalitesizdir demiyorum kesinlikle,dediğim gibi biraz özel ilgi istiyor.

Yalnız öyle bir yazmışım ki ben okusam gözüm korkar başlamazdım :D Ne olursanız olun bir şans verin bence. Kim bilir ilginiz olmadığını düşünüyorsunuz ama dizi sayesinde yeni ilgi alanı kazanacaksınız :rolleyes:

Doğru yoldasın sezon bitmeden başlama.
Hiç katılmıyorum, bence tam bölüm bölüm 1 hafta boyunca tartışmalık dizi.

Başlamayı düşünenler için birkaç kelam edeyim canım sıkılıyor çünkü :D Izleyip de sıkılıp beğenmeyenler kendini kötü hissetmesin. American Gods GoT'a rakip diye reklamı yapılıyormuş da kesinlikle yok öyle bir şey. Bu herkesin seveceği bir dizi değil. Öncelikle izleyicinin Mitolojiye falan ilgisi olması lazım, araştırmayı seven,göndermeleri falan yakalamayı seven izleyici olmak lazım. Yoksa dizi anlaşılması çok zor olabilir. Mesela ben bir bölüm izliyorum, sabah durdura durdura bir kere daha izliyorum, sonra bir yarım saat mitolojik göndermelerle ilgili araştırma yapıyorum, laf lafı açıyor 2 saati geçiyor, sonra Youtube'da bilgili insanların incelemelerini izliyorum, yine de yeterli gelmiyor bir şeyleri kaçırdığımı hissediyorum. Velhasıl çok kaliteli dizi ama kesinlikle herkese hitap eden bir dizi değil o konuda reklamlara aldırmayın. Beğenmeyen kalitesizdir demiyorum kesinlikle,dediğim gibi biraz özel ilgi istiyor.

Yalnız öyle bir yazmışım ki ben okusam gözüm korkar başlamazdım :D Ne olursanız olun bir şans verin bence. Kim bilir ilginiz olmadığını düşünüyorsunuz ama dizi sayesinde yeni ilgi alanı kazanacaksınız :rolleyes:

Sadece 1 afiş ve 10 saniyelik izlediğim fragmandan soruyorum:Lan mcshane odin mi ?

Ben indirip izlediğim için altyazıyı hazırlayan arkadaş detaylı bilgileri okuyup daha iyi anlayabiliyorum göndermeleri. Ekstra araştırma yapmadan da anlaşılıyor o zaman bence. Kitabını da okuyorum arada. Onda da çevirmen sağolsun güzek bir sözlük hazırlamış tanrılara dair.

Sadece 1 afiş ve 10 saniyelik izlediğim fragmandan soruyorum:Lan mcshane odin mi ?
Evet. Kuzgunlar falan mı vardı afişinde?

Spoilera almaya bile gerke yok aslında gözümüze gözümüze sokuyorlar bunu. Evet Odin, ama diğerleriyle ilgili spoiler yeme. Lan değil bu arada Ian Mcshane

Ben indirip izlediğim için altyazıyı hazırlayan arkadaş detaylı bilgileri okuyup daha iyi anlayabiliyorum göndermeleri. Ekstra araştırma yapmadan da anlaşılıyor o zaman bence. Kitabını da okuyorum arada. Onda da çevirmen sağolsun güzek bir sözlük hazırlamış tanrılara dair.
Evet çok güzel sözlükler var gayet anlaşılıyor onları okuyunca. Herkes benim kadar işsiz olmak zorunda değil tabi :D çevirmen notları da gayet iyi iş görür. Bir de bölümden sonra şu abinin videolarını izlemenizi tavsiye ederim, yayınlandıktan 1 gün sonra bölüm incelemesini yayınlıyor. Video 15dk falan oluyor ortalama.

Tartışabilmek için gerçekten bilgili olmak lazım. Yunan tanrılarını az biraz biliyorum ama ismini bile bilmediğim karakterler çıkıyor. Sezon bitince erinmeyip bir araştırma yaparsam tartışabilecek duruma gelirim o böyle olacak öyle değil şeklinde.

Şimdi tek gözlü olan Odin, geçen bölüm çıkan shadowun ağzından çıkan tek kelimeyle her şeyini öğrenen Loki bu ikisini tanıyorum yapabileceklerini biliyorum az çok.

Şu milleti içine alan siyahi kadını uzaktan yakından tanımıyorum misal, ilk afrikalı köleleri isyana zorlayan örümceği de tanımıyorum misal, aynı şekil slav 3 kız kardeş ve balyozlu dayıyı da tanımıyorum. Sonra lokinin yanında takılan 2 değişik arkadaşı da tanımıyorum.Son bölüm çıkan volkanların efendisi adında ki kellesi uçan arkadaşı da tanımıyorum.

Shadow herhangi bir kişiyi temsil ediyor mu yoksa diziye alelade koyulmuş bir karakter mi ? Onu sorsan onuda bilmiyorum. :D

Şuan Odinin peşinde kim var onu bile kavrayamadım. Bilgisizim yani.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık