Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Diamante

'Eski Donquixote Korsanları' forumunda Smoker tarafından 17 Oca 2016 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Severim

  9 oy
  16.4%
 2. Sevmem

  46 oy
  83.6%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Diamante, eski Donquixote Korsanları'nın üç üst düzey yöneticisinden biriydi. Donquixote Ailesi'nde Karo koltuğunda otururdu ve Diamante Birliği'nin lideriydi.

  Diamante, Dressrosa'daki Corrida Kolezyumu'nun sorumlusuydu. Bu yüzden kendisine Kolezyum Kahramanı lakabı takılmıştır. Kyros tarafından mağlup edilmiştir ve Doflamingo'nun da yenilmesinin ardından diğer tayfa üyeleriyle birlikte tutuklanmıştır.

  Görünümü

  Diamante, üzerinde sarı desenler olan kahverengi ve tuhaf bir şapka takar. Uzun saçları bu şapkanın altından dökülür. Yüzünde alnından başlayıp, çenesinde biten ve gözlerinin üzerinden geçen turuncu ve kırmızı renkte çizgiler vardır. Dijital renklendirilmiş mangada pembe gömlek, mor pantolon ve kızıl renkte bir pelerin giymektedir. Animede ise gömleği beyazdır ve pantolonu kırmızı renktedir. Pelerini ise, pantolonundan daha açık bir kırmızı renktedir. Son derece uzun bir adamdır. 3.05 boyu olan Doflamingo'dan daha uzun görünmektedir. Ayrıca gövdesi kaslıdır. Bacakları bedenine göre çok uzun görünmektedir. Bu yüzden ilk görüldüğü zaman kendisi Uzunbacak Kabilesi üyesi sanılmıştır. Animede gözleri mavi renktedir.

  Çocukken eskimiş bir korsan şapkası takardı. sırtında ise yine eskimiş bir pelerin vardı. Beyaz atlet ve çizgili pantolon giyiyordu. Dressrosa'nın işgal edildiği zamanlarda yüzündeki çizgiler yoktu.

  Kişiliği

  Diamante kendisine ne zaman güzel bir şeyler söylense, söyleyenden kati suretle bunu yapmamasını ister. Övgüyü kabul ettiğinde ise, karşısındakinin kendisini yücelttiğini ya da olmayan özelliklerini öne çıkardığını düşünür.

  Diamante çok zalim bir adamdır. Bellamy'nin kolezyumda yenilmesinin ardından ona çok ağır sözler söylemiştir. Riku Ailesi'nin tahttan indirilme olaylarında yanan şehre bakarken çok mutlu olmuştur. Kendi tarafından olanlara, çocuk bile olsalar saygı duyar. Diamante duyarsız ve canavarca hisleri olan bir adamdır. Viola'ya onun kardeşini nasıl öldürdüğünü gülerek anlatmıştır. Aynısını Rebecca'ya da yapmış, onun annesinin ölümü ile dalga geçmiştir. Rosinante'nin suratına akılsız bir adam olduğunu söylemiştir. Bunlara rağmen tayfasından biri ile dalga geçilmesine tölerans göstermez.
  Diamante az da olsa sportmenliğe önem veren biridir. Rebecca'nın finalistlerden biri olmasını gururlarına yediremeyen ve ona saldırmaya çalışan birkaç gladyatörü bizzat kendisi durdurmuştur. Ayrıca maddi konularda dürüstlüğe önem verir, Rosinante'den yaptığı işten kazandığı parayı istemiştir. Adil biri görünmesine karşın, Kyros ile yaptığı dövüşte onun açık vermesi için kızına saldırmaya çalışmıştır. Ayrıca Kyros'u bacağından vurarak çelik top yağmurundan etkilenmesine sebep olmuştur.

  Birçok One Piece karakteri gibi, Diamante'ninde kendine has bir gülüşü vardır: "Uhahahaha".

  Yetenek ve Güçleri

  Diamante, Corria Kolezyumu'nun eski sorumlusu olduğundan, tüm tesis üzerinde söz söyleme hakkına sahipti. Ayrıca Kolezyum Kahramanı olarak tanınıyord. Karo koltuğunda oturduğundan, Donquixote Korsanları'nın en güçlü üç adamından biriydi.

  Doflamingo, Diamante'ye kolezyum dövüşleri konusunda güvenirdi. Diamante'nin gücü ve yetenekleri ile Jesus Burgess, Bartolomeo, Rebecca ve Lucy'yi indirebileceğine inanmıştır.

  Diamante 14 yaşındayken bile Vergo, Trebol ve Pica ile birlikte koca bir şehri yıkacak kadar güçlüydü. 35 yaşındayken Trebol ve Pica ile birlikte tüm Dressrosa ordusunu yenmiştir.

  Diamante, Haki hakkında bilgi sahibidir. Luffy ve Don Chinjao'nun çarpışmalarının Haoshoku Haki etkisiyle bu kadar büyük olduğunu belirtmiştir. Hatta 14 yaşındayken bile bu konuda bir şeyler biliyordu. O da Haoshoku Haki sahibi birinin kral olabilecek donanıma sahip olduğuna inanmıştır.

  Şeytan Meyvesi
  Diamante, Paramecia türü bir meyve olan Hira Hira no Mi'yi yemiştir. Bu meyve sayesinde kendisini ve dokunduğu her şeyi bayrak gibi dalgalandırabilir. Maddeler yumuşak bir görünüm kazansalar da, orijinal özelliklerini korurlar.

  Silahları
  Diamante'nin pelerini normalde çeliktendir. Fakat Şeytan Meyvesi gücünü kullanarak çeliği dalgalandırır. Bu yüzden dışarıdan bakıldığında normal bir pelerine benzer. Çelik pelerini ona sağlam bir savunma sağlar.

  Bunun yanı sıra çakmaklı bir tabanca kullanır. Bu tabanca ile Rebecca'nın annesi Scarlett'i öldürmüş, Kyros'u bacağından yaralamış ve Rebecca'yı da annesine yaptığı gibi öldürmeye çalışmıştır. Ayrıca ince bir kılıç kullanır. Meyve gücü ile kılıcını dalgalandırarak kılıcını yeni biçimlere sokabilir. Kılıcının esnekliğini arttırarak, menzilini genişletebilir ve beklenmedik açılardan saldırılar yapabilir.

  Diamente'nin üzerinde içinde demirden toplar olan konfeti atıcıları ve bu toplardan korunmak için taşıdığı demirden bir şemsiye vardır. Meyve gücü ile bunları kumaş gibi inceltip katladığı için, rahatça üzerinde taşıyabilir.

  Kılıç Ustalığı
  Diamante yetenekli bir kılıç ustasıdır. Trafalgar D. Water Law'u kılıç konusunda o eğitmiştir. Law'un da ne kadar iyi kılıç kullandığı açıkça görülmüştür. Kılıç yetenekleri Corrida Kolezyumu'nun namağlup gladyatörü Kyros'a karşı koyacak kadar iyidir.

  Ek Bilgiler

  - Diamante İtalyanca, İspanyolca ve Portekizce'de "Elmas" demektir. Elmasın şekli, kart oyunlarındaki karo motifi ile örtüşür.
  - Vergo ve Donquixote Rosinante'nin "Corazon" takma adını kullanmalarından dolayı, Diamante'nin de gerçek bir isim olmama ihtimali vardır.
  - Diamante, pelerini ve ince kılıcından ötürü İspanyol matadorlara benzer.

  Künye

  Adı: Diamante
  Okunuşu: Diamante
  İngilizce Adı: Diamante
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 700, Anime 629
  Bağlantıları: Donquixote Korsanları (Eski)
  Unvanları: Korsan (Eski), Üst Yönetici (Eski), Kolezyum Kahramanı (Eski)
  Lakabı: Kolezyum Kahramanı (Jap. Koroshiamu no Eiyū, İng. Hero of the Colloseum)
  Yaşadığı Yerler: Spider Miles (Eski), Dressrosa (Eski)
  Yaşı: 45
  Durumu: Canlı

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Hira Hira no Mi (Tr. Dalgalanma Dalgalanma Meyvesi, İng. Ripple Ripple Fruit)
  Anlamı: Bayrak, Süzülme
  Türü: Paramecia
   
  Son düzenleme: 19 Oca 2016
 2. Yami Destruction God

  Yami (Destruction God)
  Mesaj Sayısı 1,337
  Üyelik Tarihi11 Nis 2014
  Ellerine sağlık dostum ;)
   
 3. The-Hound the Black Swordsman

  The-Hound (the Black Swordsman)
  Mesaj Sayısı 1,492
  Üyelik Tarihi9 Ağu 2013
  Teşekkürler. Diğer karakterleride bekliyoruz.
   
 4. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Yavaş yavaş geliyor. Okuyanı az olsa da, yapasım var bu aralar.
   
 5. MRTFR Yare Yare Daze

  MRTFR (Yare Yare Daze)
  Mesaj Sayısı 2,501
  Üyelik Tarihi1 Tem 2012
  Elinize sağlık hocam. Meyve gücünün dalgalandırdığı nesneleri hafifletme gücü de var mıdır acaba? Çelik bir pelerini taşımak normalde pek kolay olmasa gerek.
   
 6. Tyrion Lord of the cüce.

  Tyrion (Lord of the cüce.)
  Mesaj Sayısı 1,991
  Üyelik Tarihi30 Mar 2014
  Noobun önde gideni. Don krieg falan döver bunu. Böyle konuların devamı dileği ile teşekkürler :good:
   
 7. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,890
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Muhtemelen hafifliyordur. Ağırlığı aynı derecede kalsa, o kadar rahat dalgalanmazdı.
   
 8. Patates Leydisi still alive

  Patates Leydisi (still alive)
  Mesaj Sayısı 192
  Üyelik Tarihi8 Haz 2015
  Hocam ellerine sağlık, devamını sabırsızlıkla bekliyorum.
   
 9. amaneden (?)
  Mesaj Sayısı 19,758
  Üyelik Tarihi13 Kas 2014
  Dof'un Diamante deyişini seviyorum bir tek. :(
   
 10. hdbfresh Co Admin Site Yetkilisi

  hdbfresh (Co Admin)
  Mesaj Sayısı 4,443
  Üyelik Tarihi1 May 2013
  Eline sağlık. Kütüphanenin devamının gelmesi güzel olur.
  Not: Diamante'yi seven varmış. :)
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık