Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Devrim Ordusu ve Karasakal Korsanları Savaşı

• Konbuyu başlatan Sabo
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şair burada korsanfan tayfasını anlatmış. :D

Bunu Erkan12 atar diye düşünmüştüm ama sen attın.
Mesela bu adam bütün Marineford'u yıkıcam asıcam kesicem beni durdurun artık yenilmezim dedikten sonra Shanks geldi dövüşmek isteyen varsa gelsin dedi. Üstüne basa basa Teach sen ne dersin dedi. Teach'te ses yok ? :D Ne oldu 5 dakika önceki laflarına. Bu r değil mi şimdi?
Adam yenilmezim diyor, yanında 8 tane 1. Sınıf korsanla amiralden kaçıyor.
Yine Wb'ye atar gider yapıyor sonra Wb bunu yere mıhlayınca ben senin oğlunum unuttun mu diyor :D

Teach birinci sınıf korsan falan demiş.
Mangaka bu zamana kadar tek bir korsana muhteşem lakabını yakıştırdı o da Beyazsakaldı. Onun zıttı da Karasakal denen yüreksiz işte anlayın :(

Bunu Erkan12 atar diye düşünmüştüm ama sen attın.
Mesela bu adam bütün Marineford'u yıkıcam asıcam kesicem beni durdurun artık yenilmezim dedikten sonra Shanks geldi dövüşmek isteyen varsa gelsin dedi. Üstüne basa basa Teach sen ne dersin dedi. Teach'te ses yok ? :D Ne oldu 5 dakika önceki laflarına. Bu r değil mi şimdi?
Adam yenilmezim diyor, yanında 8 tane 1. Sınıf korsanla amiralden kaçıyor.
Yine Wb'ye atar gider yapıyor sonra Wb bunu yere mıhlayınca ben senin oğlunum unuttun mu diyor :D

Teach birinci sınıf korsan falan demiş.
Mangaka bu zamana kadar tek bir korsana muhteşem lakabını yakıştırdı o da Beyazsakaldı. Onun zıttı da Karasakal denen yüreksiz işte anlayın :(
Muhteşem lakabını beyazsakalın gücü ve denizlere saldığı korku yüzünden veriyor mangaka.Bulunduğu yonko konumu ve en güçlü adam ünvanı için.

Ancak karasakalın birinci sınıf diye bahsettiği şey korsanlık anlayışı.Luffynin özgür olup denizlerde dolaşmak istiyorum demesi gibi.
Yani gerçek bir korsan o şekilde davranır keyfi nasıl isterse.Usopp'un babasının canı istediğinde rakibini sağ bırakması gibi.Luffyde canı istediği için özgür olmayı seçmiş.Bundan keyif alıyor çünkü.

Umarım aradaki farkı anlamışsındır. :)

Mesela bu adam bütün Marineford'u yıkıcam asıcam kesicem beni durdurun artık yenilmezim dedikten sonra Shanks geldi dövüşmek isteyen varsa gelsin dedi. Üstüne basa basa Teach sen ne dersin dedi. Teach'te ses yok ?
Coby'den Teach bile etkilendi aklı başına geldi, gereksiz dövüştüğünü farketti, mangaka bu sahneyi boşuna çizmemiştir.

Şimdi aradaki fark şurada Burgess diyor ki bu adada acaip silahlar var buraya baskın yaparsak iyi iş çıkartırız, Teach buradan faydalanmak isteyecektir. Devrimcilerin adasını yağmalayabilecek kapasitede kaç tane korsan var, Teach Yonko olarak bunu yapabilecek kapasitede birisi.

Muhteşem lakabını beyazsakalın gücü ve denizlere saldığı korku yüzünden veriyor mangaka.Bulunduğu yonko konumu ve en güçlü adam ünvanı için.

Ancak karasakalın birinci sınıf diye bahsettiği şey korsanlık anlayışı.Luffynin özgür olup denizlerde dolaşmak istiyorum demesi gibi.
Yani gerçek bir korsan o şekilde davranır keyfi nasıl isterse.Usopp'un babasının canı istediğinde rakibini sağ bırakması gibi.Luffyde canı istediği için özgür olmayı seçmiş.Bundan keyif alıyor çünkü.

Umarım aradaki farkı anlamışsındır. :)
Ilk cümlen tamamiyle kendi fikrin. Muhteşem korsan diyorsa mangaka bu korsanlık vasıflarını kapsar bana göre. Adam ölürken özellikle Sırtını gösterdi hiç yara yok diye. Bunu gücünden dolayı mı çizdi yoksa mertliğinden dolayı mı?

Herneyse geç oldu yatıcam :D Ne Wb fanıyım ne de Teach'le alıp veremediğim var. Ama şöyle söyleyeyim mesela, gerçek dünyamıza bakarsak 8 kişi birisine dalıp onu patates etmişse o 8 kişinin tek Kişiyi dövmesi marifet sayılmayacağı gibi bu mangada da sayılmamalı. Öyle ya da böyle demek şartların eşitsizliğini değiştirmiyor maalesef.

kör topal

Şu ikisi hep Dragon'nun yanında duruyor.Rahat amiral seviyesi vardır bunlar :D Komutanlar olmasa da sadece Sabo ile Dragon yoktur orada.Görecez nasılsa.

He zaten amiral seviyesi bulmak ne ki yani amiraller çer çöp. Önününze gelene görmeden amiral seviyesi diyonuz da ivankovuda gördük hani görmesek inanıcaz.

Sabo

Büyük bir savaş olur mu? Bilmiyorum. Ama bence bir savaş olacak. Taraflarda kayıplar olmayacak. Bu savaşın asıl önemli kısmı Devrimcileri biraz daha fazla tanıyacağız gibi...

Benim asıl önemsediğim ve birazda teori kısmı, Devrimcilerin üyelerini tanıyacağız... en azından bunu umuyorum. Hiç beklemediğimiz kişiler devrimci çıkacak. Hem Denizcilerden hem korsanlardan...

Devrim ordusunun asıl büyük savaşını, kendisi kadar gizemli ve çok az fikir sahibi olduğumuz gorosei'ye karşı vereceğini düşünüyorum.

Kafamda tam anlamıyla oturduğunda bi teorim var onu şekillendirip paylaşmak istiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık