Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Devasa PX Gemisi: MF Pacifista

Sizce?

• Hayır,güzel bir fikir değil.Ama Oda bunun benzeri birşeyi işler.

Kullanılan: 0 0.0%
  • Hayır,güzel bir fikir değil.Oda bunu işlemez.

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    10
Şu anda bahsedeceğim konu,olan birşeyden çok olacak ya da daha doğrusu olmasını istediğim bir şey.Konunun doğru yerde açıldığına inanıyorum.Bu animede görmek istediğim ve dünyayı sarsacak güçlerden biri olabilecek fikri size tanıtmak istiyorum: MF Pacifista.Bu gemiyi anlamak için önce Uçak Gemisi'nin ne olduğunu anlamamız gerek.

Uçak Gemisi (Aircraft Carrier)

Uçak Gemisi,dünyada çok az devletin sahip olduğu kıtalararası görevlerde bulunan yüzen bir kaledir.Üzerinde 40-80 arası uçak bulunan,bir kontrol noktasının noktasının bulunduğu,neredeyse 1000'den fazla mürettebat sayısına ulaşan,devasa bir yüzen uçak pistidir.Hatta bazı Uçak Gemilerinde Nükleer Denizaltı bile bulunmaktadır.Genellikle Nükleer Reaktörler ile çalışırlar.Genel olarak Anakaraya yakın bir konumda Fırkateynler,Muhripler ve Denizaltılar tarafından korunur.Üzerindeki fazlaca sayıda uçak sayesinde,bulunduğu bölgedeki hava kontrolünü ele geçirir ki bu zaferin en büyük anahtarlarındandır.Yapımı son derece meşakatli olan bu yapı,dünyanın en maliyetli ve zorlu askeri teknolojisidir.

Pacifista Projesi

Dr.Vegapunk'un en büyük projelerinden biri,Bartholomew Kuma'yı bir robota dönüştürüp onun gibi robotlar yapabilmek oldu.Her ne kadar Luffy bunları teklese de,Timeskip öncesi tayfanın tek bir PX'e bile karşı duramaması ve Marineford Savaşındaki PX ordusunun Beyazsakal Korsanlarına adeta kıyım yapması,onların hala hafife alınamayacağının yegane göstergesi.Özellikle onlarcası birlikte hareket ettiğinde,yıkılmaz ve kıyımcı bir orduya benzemektedirler.

Yeni Teknoloji

Dr.Vegapunk'un ürettiği ve Fujitora'nın bahsettiği yeni icat,ona göre Shichibukailerin yerini alabilecek cinste bir güç.Bu teknolojinin ne olduğunu henüz bilmesek bile ben şahsen Savaş Lordlarının yakalanması için bu teknolojilerin kullanılacağı fikrindeyim.Yoksa Hancock'a Coby'i göndermek veya Mihawk'a 3 gemi göndermek ve başarı elde etmeyi beklemek son derece absürttür.

Denizaltı

Law'da da görmüş olmamıza rağmen,fazla öne çıkmamış korsanların bile artık denizaltılarına ve torpidolara sahip olduğunu görüyoruz.Bu da bizi ''Denizcilerde bunu kullanamaz mı'' sorusuna itiyor.

Büyük PX Amiral Gemisi: MF Pacifista

Kendi oluşturduğum bu gemi,kısaca sadece en zorlu ve en uzun görevlere gidebilen,devasa bir kale.Bir İmparatora veya birkaç Lord'u devirmek için harekete geçildiğinde kullanılacak cinsten.Daha çok İmparatorlar için.Şöyle ki eğer bu gemi ve yanında birkaç 10-20 gemiyi yanınıza alırsanız,net bir şekilde bir İmparator Karargahı'na denk bir güce ulaşabilirsiniz.

MF Pacifista'nın sahip olduğu bazı özellikler:

• 2000+ Asker
  • 300-400+ Pacifista Robotu
  • Haliyle Komutanlık Edecek Bir Donanma Amirali ve Birkaç Koramiral
  • Yeni Vegapunk Teknolojisi
  • 10-20 civarında Denizaltı
  • Son Teknoloji Savaş Topları ve Torpidolar
  • Çelik Gövde Tasarımı (Muhtemelen Deniz Taşı ile Zenginleştirilmiş)
  • Denizci Savaş Gemilerden En Az 5 Kat Daha Büyük Bir Tasarım
  • Çok Düşük İhtimal Dahi Olsa Caesar'ın Kimyasal Silahları

Kısaca bu gemi,yüzen küçük bir Donanma Karargahı'dır.Saldırdığı adaya yoğun olarak asker ve PX çıkarması yaptığı için,son derece yıkıcı bir güce sahiptir.Yeni Teknoloji de Çıkarma'ya destek olacaktır.Siz bu fikir hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu gemiye başka bir şey eklenebilir mi? Ve böyle bir şey görecek miyiz?

Not: Oluşturduğum geminin bir Uçak Gemisi'nden çok bir Amfibi Çıkarma Gemisi olduğunu şimdi fark ettim ama aralarında çok büyük farklar olmadığı için gayet anlaşılabilir olduğunu düşünüyorum :D

Son düzenleme:
Bu fikrini beğendim Wegapunk'ın yeni teknolojik oyuncağı. Yüzen yada uçan savaş gemisi. Daha fazla teknoloji daha fazla asker mantıklı.
Wano'ya gelirlerse kendilerine bir uyarım olacak . Girişte, gelenleri tokatlayan amiral seviyesinde bir şelale var. :ehe:

Uçan ada gibi bir şeylerde olur senin fikrine benzer aynı mantıkla.
Ben aslında Pluton'un öyle bir şey olacağını düşünüyorum.Uçan Gemi fikri ne yazıkki Enel tarafından çalınmış olsa da daha iyi bir şekilde işlenilebilir.

Lakin Uçan Ada'nın bazı problemleri var.Üzerindeki askeri gücü bir şekilde yere indirmek zorunda.Bu problem olabilir.Bunun dışında,uçan bir ada görüyoruz zaten :D :

Ben aslında Pluton'un öyle bir şey olacağını düşünüyorum.Uçan Gemi fikri ne yazıkki Enel tarafından çalınmış olsa da daha iyi bir şekilde işlenilebilir.

Lakin Uçan Ada'nın bazı problemleri var.Üzerindeki askeri gücü bir şekilde yere indirmek zorunda.Bu problem olabilir.Bunun dışında,uçan bir ada görüyoruz zaten :D :

Ben daha küçük hareket kabileyeti yüksek silahlarla donanmış yapay zekayla kontrol edilebilen geri kalanı hemen hemen dediğin gibi bir prototip bir ada bekliyorum. Biraz uçuk oldu ama senin fikrinden aklıma gelenler bunlar. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık