Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Denizciler Korsan Olsaydı, Ödülleri Ne Kadar Olurdu?

Açıkçası bende amirallerle kapışabileceğini hatta onları yenebileceği düşünüyorum. Şuana kadar 2 sağ kol gördük savaşırken. Marco ve Katakuri. Marco 3 amiral ile de karşılaştı savaştı ve hiçbiri ona kayda değer bir hasar veremedi. Buda demektir ki hasar verebilmeleri için uzun bir süre geçmesi gerekiyor. Öte yandan Marco'da amirallerle tekme atıp kan akıtmaktan fazlasını yapamadı. Yani Marco'da uzun süre dövüşmeli hasar verebilmesi için. Kata ise Luffy'e karşı dövüştü,onun amiral karşısında ne yapacağını bilmiyoruz ama Dof ve Cracker'i ordan oraya uçuran G4'ü dövmesi onun gücü hakkında ipucu veriyor. Snakmen'e karşı bile denk gidiyordu ki bunu yaparken karnında kafası kadar delik olması ve saatlerde dövüşmüş olması unutulmamalı. Eğer yeni amiral diye tanıtılsaydı o hakiler ve meyve kullanımıyla pek garipseneciğini sanmam.

Açıkçası bende amirallerle kapışabileceğini hatta onları yenebileceği düşünüyorum. Şuana kadar 2 sağ kol gördük savaşırken. Marco ve Katakuri. Marco 3 amiral ile de karşılaştı savaştı ve hiçbiri ona kayda değer bir hasar veremedi. Buda demektir ki hasar verebilmeleri için uzun bir süre geçmesi gerekiyor. Öte yandan Marco'da amirallerle tekme atıp kan akıtmaktan fazlasını yapamadı. Yani Marco'da uzun süre dövüşmeli hasar verebilmesi için. Kata ise Luffy'e karşı dövüştü,onun amiral karşısında ne yapacağını bilmiyoruz ama Dof ve Cracker'i ordan oraya uçuran G4'ü dövmesi onun gücü hakkında ipucu veriyor. Snakmen'e karşı bile denk gidiyordu ki bunu yaparken karnında kafası kadar delik olması ve saatlerde dövüşmüş olması unutulmamalı. Eğer yeni amiral diye tanıtılsaydı o hakiler ve meyve kullanımıyla pek garipseneciğini sanmam.
Akainu vs Aokiji savaşı 10 gün sürdü.Yani Amirallerin her türlü vakti var :flaugh::flaugh:

Luffy'de o yaranın daha büyüğü vardı. Hele Kata'nın beş mete olduğunu düşünürsek çok daha büyüğü.

Ve o yaranın olmasının sebebi Kata'ya kardeşinin yardım etmesi.

Dövme olayında ise düşen kendisi oldu ama. Hele de Dof G4 açıldıktan sonra 20 dakika dövüşüp Luffy'i bayıltmışken Kata neden bu kadar abartılır anlamam.

Akainu vs Aokiji savaşı 10 gün sürdü.Yani Amirallerin her türlü vakti var :flaugh::flaugh:
Evet ve savaşta Aokiji'nin yenilmesinin sebebi söylediğine göre dikkatsizliğimiş. Yani Akainu ondan çok güçlü olduğu için değil ondan daha dikkatli ve hırslı olduğu için yenebilmiş onu. Ben sağ kollar için de aynısını düşünüyorum. En azından şuana kadar gördüklerimiz için bunu diyebilirim. Savaşta en dikkatli ve motivasyonu olan kazanacaktır bence

Denizcilere ödül biçmek için Yonkou ödüllerini bilmemiz gerekiyor.

Garp ödülü > Her Yonkou'nun üstü.
Kong > Kaido civarı
Sengoku ödülü > Big Mom üstü Kaido birazcık altı
Akainu > Big Mom üstü Kaido birazcık altı
Aokiji > Big Mom ile eşit
Kizaru > Big Mom altı ancak tüm sağ kolların üstü

Fujitora ile Ryokugyu kapalı kutu.

Evet ve savaşta Aokiji'nin yenilmesinin sebebi söylediğine göre dikkatsizliğimiş. Yani Akainu ondan çok güçlü olduğu için değil ondan daha dikkatli ve hırslı olduğu için yenebilmiş onu. Ben sağ kollar için de aynısını düşünüyorum. En azından şuana kadar gördüklerimiz için bunu diyebilirim. Savaşta en dikkatli ve motivasyonu olan kazanacaktır bence
E yani savaşta tam oalrak ne olduğunu bilmiyoruz ama Akainu ile Aokiji birbirine denk zaten.10 gün sürmesi bunu da açıklıyor.Eğer Akainu daha güçlü olsaydı 6 7 güne düşerdi sanırım

Luffy'de o yaranın daha büyüğü vardı. Hele Kata'nın beş mete olduğunu düşünürsek çok daha büyüğü.

Ve o yaranın olmasının sebebi Kata'ya kardeşinin yardım etmesi.

Dövme olayında ise düşen kendisi oldu ama. Hele de Dof G4 açıldıktan sonra 20 dakika dövüşüp Luffy'i bayıltmışken Kata neden bu kadar abartılır anlamam.
Luffy Kata'dan daha dayanıklı ve daha iradeli olduğu için kazandı o dövüşü. Boşuna daha D'nin iradesi demiyorlar ki Luffy Dler içinde bile özel. Yani Luffy'nin Kata'dan daha dayanıklı olması Kata'nın performansını küçültmez.
Dof'un 20 dj dayanması o süre boyunca dayak yediğini değiştirmiyor. G4'ün o zaman ki süre sınırı nedeniyle yıkılmadı yoksa Luffy'den güçlü olduğundan değil.

Evet dayanıklı olduğu için kazandı. Burası çok bariz.

Peki Luffy'den daha dayanıklı olan (İlk düşen Luffy olduğuna göre, hele de bu adamın iç organları parçalanmışken) Doflamingo'yu Kata nasıl indirecek?

İki cmw elması tuttun mu taa nereye fırlatırsın. Ancak 30 santimlik kayayı kaldıramazsın bile. Bu o kayayı iki santimlik elmastan daha mı sağlam yapıyor?

Açıkçası Kata üç haki türünde ve striking kuvvet denilen statta üstün ancak Doflamingo geri kalan her statta, özellikle dayanıklılıkta üstün.
Luffy daha önce düştü diye Dof daha dayanıklı olmuyor. G4'den önce kayda değer darbeler bir red hawk bir de Law'ın saldırısı. Law'ın saldırısı organları parçalıyor ama görüyoruz ki Dof meyve gücüyle dikiyor organlarında ki yaraları. Belki tamamen iyileşmedi ama hasarı büyük oranda azalttı. G4'de ise özellikle meyve uyanışına kadar oldukça hasar aldığı doğru. Meyve uyanışı dan sonra ise gördüğümüz kısımlarda bazı atakları karşılıyor. Yani dayanıklı evet ama Kata veya Luffy'den fazla değil bu dayanıklılık. Kata yıllardır darbe almadığı ve saatler boyunca haki harcamasına ve delikli bir şekilde dövüşmesine rağmen G4'e karşı iyi dayandı. Luffy ise hayatının en büyük dayanığı yiyip üstüne kocan bir yara almsına rağmen düşmedi. Bence Dof'tan dayanıklı olduğu açık.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık