Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Deniz ve Meyveler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Merhaba arkadaşlar;
Birkaç yerde gördüğüm logia ve deniz konularından esinlendim ama aklıma harbi harbi takıldı sizinde fikirlerinizi almak isterim. ?

Belki şu konuda hem fikiriniz. Meyve kullanıcıları denize düştüklerinde güçlerini kaybetmiyor ama kendiliğinden kullanamıyor. Yani luffy denize düştüğünde çekiç vaziyetinde olur ama biri çekse uzaması gibi.

Şu açıdan bakarsak biraz garip hal alacak.
Logia kullanıcıları denize düşse çekiç olacak ama hepsi için geçerlimi ?

- misal aokiji denize düştü marine fordda ?
ama anında su üstünde kaldı dondurup.

- enel düşmüş olsa deniz veya ırmağa?
su üstünde kalıp kayarak toprak kenara yanaşacak olur ? (gerçek hayatta balık tutarken ırmağa elektrik verirler elektrik su üstünde kayıp gider)

Yani benim şahsi görüşüm veya anladığım kadarıyla nitelikli meyveler hariç kalanı su içinde kullanıcısı ölüme mahkum hale gelecek. yani luffy, kizaru, akainu, chopper düşse denize kurtaran olmasa gidecek öbür tarafa.

Bu arada brook kemikten ibaret suyun vücudunda kaçacağı bir yer kalmadı brook sudan çıkamaz ama çekiç olarak batar denizin dibine ama ölmez gibi geliyor.

sizin fikirleriniz ?

gördüğümüz kadarıyla hep batıyorlar suyun dibine ki batmıyacak olsa sadece kemik olan brook batmaz ağırlığı yok.. bence meyveler arası bir ayrım yok bu konuda...
ayrım var gibi ilk mesajda koyulaştırdım görmedi iseniz misal aokiji batmadı. ama ace logia kullanıcısı denize battı idi.

Meyvesi ne olursa olsun vucüdünün büyük bi kısmı suyun altındaysa batar derinlere. Brook belki bi istisna olabilir ama diğer bütün meyve kullanıcıları batar ve ölür. Aokiji konusunda ise dibe batmadan önce gücünü kullanarak suyu dondurduğu için ortada istisna bi durum yok. Enel'de vucüdünün tamamı dibe batmadan gücünü kullanır ve kayarsa suyun üstünde,kendini kurtarır.

Aokiji denize düşmeden öne buz formundaydı bu yüzden düştüğü yer direk buz oldu Enel düşerse aynı hsap olmadığından ölür.

vücudun ne kadarı suya girerse o kadarı çekiç oluyor brook hızlı koştuğu ve hafif olduğu için hiç suya girmiyor ve üstünde koşabiliyor aokoji bilincini kaybetmeden suya girerse birşey olmaz girmeden dondurur enel suyun üstünden gidebilir (bilinçliyken) ama diğerleri bencede pert olur tabi bu benim görüşüm

Aokiji denize düşmeden öne buz formundaydı bu yüzden düştüğü yer direk buz oldu Enel düşerse aynı hsap olmadığından ölür.
elektrik su üstünde kayıp toprak kenara yanaşıyor bildiğim kadarıyla su üstünde kaydığını biliyorum da toprak kenara yanaşmasından emin değilim. Ama enel batmaz veya elektrik ile ilgili meyveler batmaz.

Enelin suyun yüzeyinde sürüklenmesine gerek yok zaten uçuyor. Bunun yanında su meyve gücü üzerinde zayıflatıcı etkiye sahip Aokiji suyla temasını keserek bu durumdan kurtuldu. Enel için aynısı geçerli değil temasını kesemez suyla bu yüzden de sürüklenme konusu biraz zor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık