Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Deep Web Hakkında

Peki ben mantığını anlayamadım. Bu parayı nasıl elde ediyorsun? Nasıl kullanıyorsun ?
Sen üretiyorsun, belirli bir algoritması var. Gerçek hayatta devletler basacakları para kadar altın bulundurmalıdır. Sen de kullandığın bilgisayarın işlemci gücü ne kadarına yetiyorsa, o kadar bitcoin üretebiliyorsun. Tabi bu bitcoinin karşılığı sadece hava. Fakat sende 20 bitcoin var diyelim, bu 20 bitcoini bir başkasına gerçek para birimi karşılığında satabiliyorsun.

Sen üretiyorsun, belirli bir algoritması var. Gerçek hayatta devletler basacakları para kadar altın bulundurmalıdır. Sen de kullandığın bilgisayarın işlemci gücü ne kadarına yetiyorsa, o kadar bitcoin üretebiliyorsun. Tabi bu bitcoinin karşılığı sadece hava. Fakat sende 20 bitcoin var diyelim, bu 20 bitcoini bir başkasına gerçek para birimi karşılığında satabiliyorsun.
Hmm.. Mantıklı tabii. Bir sorum daha mesela diyelim makinan 20 bitcoin üretti. Sattın bunu gerçek para karşılığında veya item falan aldın bitti paran. Belirli bir süre sonra tekrar 20 bitcoinin oluyor mu yoksa bu sefer parayla alman ya da bir şekilde birşeyler satarak bulman mı gerekiyor ? Bir süre önce okumustum bir yerde de ilginç gelmişti.

Hmm.. Mantıklı tabii. Bir sorum daha mesela diyelim makinan 20 bitcoin üretti. Sattın bunu gerçek para karşılığında veya item falan aldın bitti paran. Belirli bir süre sonra tekrar 20 bitcoinin oluyor mu yoksa bu sefer parayla alman ya da bir şekilde birşeyler satarak bulman mı gerekiyor ? Bir süre önce okumustum bir yerde de ilginç gelmişti.
Hayır, algoritma senin makinene özgü bir şey. Dediğin gibi olsa, herkes bitcoin zengini olurdu.

Smoker ın dediği gibi ingilizceniz sağlamsa, boş luzumsuz şeyler kadar güzel ve işe yarar şeylerde mevcut :D.
Dilim sağlam değil yüzeysel baktım, ama tanıdıkarımdan kullananlar memnun :D

:D :D

İnternet tabanının 6.katmanı ne demek 5.katman da varmış 4-3-2-1 diye gidiyor heralde bu arada google deep wep yazdım kafası kopuk insan çıktı nasıl bir tip bunlar :D
Yazının girişinde var katman muhabbeti. Aslını yazayım da gör.

0. Seviye İnternet
Bildiğimiz internet ve içindeki her işe yarar/yaramaz bilgi.

1. Seviye İnternet
Nam-ı diğer, Surface Web (Yüzey Ağı). İnternetle vasatın üstünde haşır neşir olan insanların bulabildiği, kullandığı bilgi ve servisler. Örnek olarak hostingler, kullan-at e-posta servisleri, üniversite ağları vb. diyebiliriz.

2. Seviye İnternet
Nam-ı diğer, Bergie Web (Bergie Ağı). Eğer FTP Server kullanmayı biliyorsanız kilitlenmiş google sonuçlarına ulaşabiliyorsanız, 4chan’dan FreeHive’dan RSC’den haberiniz varsa, siz aynı zamanda bir Bergie Ağı kullanıcısısınızdır. Bergie Ağı DNS üzerinde döner ve buradaki siteler hala indekslenmemiştir.

3. Seviye İnternet
Nam-ı diğer, Deep Web. Deep Web, anonim ağları bilen, Proxy kullanmaya alışkın, Tor gibi servislerden haberdar kullanıcılar içindir. Genellikle ulaşılması zor ve gizli kısımlara işaret eder.

4. Seviye İnternet
Nam-ı diğer, Charter Web (Charter Ağı). Deep Web’in devamı niteliğindedir. Artık buraya DarkNet diyebiliriz, çünkü sitelerin DNS kullanmadığı bir evredesinizdir. Deep Web ve Charter Web’de bol bol illegal içerik ve hizmeti bulabilirsiniz.

5. Seviye İnternet
Nam-ı diğer, Marianas Web (Mariana Ağı). Adını dünya üsündeki en derin çukurdan almış bu katman, sadece adı konmuş bir efsane gibidir. "Oraya giden bir daha dönmedi" tarzı yorumlar dışında hakkında pek bilgi yoktur. Rivayet o ki, Closed Shell Network (Kapalı Kabuk Ağı) ve Polymeric Falcighol Derivation adlı bir hesaplama yardımıyla ulaşılabiliyormuş.

6. Seviye İnternet
Bilinen en tehlikeli seviyedir. Hakkında hiçbir bilgi yoktur. Sınırları belirsiz ve sonu belli değildir. En gelişmiş teknolojiyle bile erişelememiştir.

7. Seviye İnternet
7. seviye savaş bölgesi olarak tabir edilir. Eğer bir gün ulaşılabilinirse, herkes kendi için savaşacaktır. Amaç seviye 8’e başka insanların çıkmasını önlemektir.

8. Seviye İnternet
8. seviye direkt erişime açık değildir. Kimsenin tam olarak bilmediği bir Primarch Sistemi tarafından kontrol edilir. Bu sistem ilk olarak 2000’li yıllarda tesadüfen keşfedilmiştir. Sistem, tepkisiz ve tüm internete değiştirilemeyen rastgele komutlar göndermektedir. 8. seviye, günümüz bilgisayarların baş edemeyeceği devasa bir işlem gücü olan “Level 17 Quantum T.T.001 Level Function Lock” kullanır.
Evet, bu yazanlara inanan insanlar var.

Pdf kaynaklarını okuyabilecek yeterlilikte ingilizcesi olanlar haricinde, hiç bir normal insan evladının işine yaramayan, bunların haricinde hasta ruhlu şahsiyetlerin paylaşım yaptığı, her türlü pisliğin bulunduğu, satıldığı bir yer.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık