Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Daz Bones vs. Kaku

Kim kazanır?

• Daz Bones

Kullanılan: 0 0.0%
  • Kaku

Kullanılan: 2 100.0%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    2
Daz Bonez (Nam-ı Diğer: Mr1)

Bu karakter ilk önce Arabasta arcında karşımıza çıktı. Daha sonra da bu karakteri Impeldown arcında gördük. Bu arkadaş Supa Supa no Mi isimli meyveyi yemiştir. Bu meyve sayesinde vücudunun parçalarını çeliğe çevirebilmektedir. (İngilizce wiki'den, Türkçe'ye çevirince meyvenin adı Parça meyvesi oluyor. Sanırım en uygun tanım bu oldu.)

Ayrıca kılıç ustalarının korkulu rüyası olarak nitelendirilen bir adamdır. Ve Impel Down arcında gücünden hiçbirşey kaybetmediğini (ve hatta bana göre geliştiğini) kendi gözlerimizle gördük. Ve daha sonra Marineford arcında Mihawk'a karşı dayanabildiğini ve Mihawk'ın ismini bildiğini öğrendik.

Mr 1'ın dayanıklılığını anlatmama gerek olmadığını düşünüyorum.

Zoro vs Mr 1
[video=youtube;mtkb0BZhuWA]http://www.youtube.com/watch?v=mtkb0BZhuWA&NR=1[/video]

Dayanıklılığı için güzel bir örnek Mr 1 vs Mr 2
[video=youtube;eA-feWo-j44]http://www.youtube.com/watch?v=eA-feWo-j44[/video]

Mihawk vs Mr 1 & Crocodile

[video=youtube;ciISFHDyEfg]http://www.youtube.com/watch?v=ciISFHDyEfg[/video]

Kaku

Bu karakter ilk olarak Water 7'da karşımıza çıktı. Hepinizin de bildiği gibi orada Iceberg'in yanında bir gemi ustası olarak çalışyordu. Ve Iceberg'in çalışanlarına herkes çok güveniyordu, seviyordu. Daha sonra Kaku'nun aslında hükümetin Cp9 adı altındaki örgütünde çalışan ajanlardan biri olduğunu öğrendik. Ve bildiğiniz gibi bu arkadaşta Zoro'ya yenilmiştir.

Rokushiki ve Dört Kılıç Stili (Wiki)
Kaku'nun uzmanlık alanı Rankyaku'dur. Bu tekniğin bir çok özelliğini kullanabilir. Cp9'da ki en iyi kılıç ustasıdır. Yontou-Ryuu Stili'ni elindeki iki kılıç ve bacaklarıyla yaptığı Rankyaku sayesinde kullabilir. 2200'lük Douriki'siyle birimdeki en güçlü ikinci kişidir.

Kaku bütün Cp9 ajanları gibi 6 stilini iyi biliyor. Hatta birçok sefer buna şahit olduk. Ayrıca Kaku inanılmaz derecede hızlıdır.

Şeytan Meyvesi (Wiki)
Ushi Ushi no Mi, Model : Giraffe
Kaku şefi Spandam'ın verdiği Zürafa Modeli Ushi Ushi Meyvesi yemiştir. Bu meyve ona vücudunu tam zürafa veya insan/zürafa şekline dönüştürmesini sağlar. Kaku bu meyveyi Hasır Şapka Korsanları Enies Lobby'e baskın yapmadan önce yemiştir. İlk önce Zoro'nun karşısında meyvesinin güçlerini kullanmıştır. Ancak bu güçlere tam olarak hakim olamadığı görülmüştür. Ek olarak zürafa ya da insan/zürafa formunda bacaklarını Rankyaku'nun dışında daha başka saldırılar için kullanabilir. Normal insan formunda kare şeklinde bir burnu olduğundan zürafa formunda bu burun çok işe yaramaktadır. Boyununu içeri çekip burnuyla yaptığı Shigan tekniği çok güçlüdür.

Zoro vs Kaku
[video=youtube;QVQVFZ77aqM]http://www.youtube.com/watch?v=QVQVFZ77aqM[/video]

Diğer dövüşlerinden hiçbir görsel bulamadım. Kusura bakmayın.

Galley La vs. Big Helmet Pirates.
Kaku vs. Roronoa Zoro.
CP9 vs. Candy Pirates.
CP9 vs. Very Good's crew.

Benim görüşüm:
Bana göre çok zor ve uzun bir dövüş olur. En az 3-4 gün sürer ve Kaku kazanır. Neden derseniz:
Çünkü Kaku 6 stili biliyor. Ve bu 6 stildeki dayanıklılığı da hepimiz gördük. Mr1'ın dayanıklılığı büyük ihtimalle Kaku'dan 2 tırnak daha üst seviyededir.

Bu yönüyle bakarsak Mr1 1-0 önde.

Kaku çok daha hızlı. Hatta süper hızlı. Adam havayı tekmeliyor ve hantal Mr1 malesef Kaku'ya yetişemez. Şu anda durum 1-1 oldu, bu yönüyle bakınca Kaku kazandı.

Kaku çok daha güçlüdür. Bana göre. Çünkü kuleyi nasıl ortadan ikiye böldüğünü hepimiz gördük. (Gerçi Op evreninde o kulenin pek bir önemi yok) :) Belki Mr1'da da bu güç vardır. Ancak henüz bu güce şahit olamadık. Kaku 2-1 öne geçti.

Aklıma da başka birşey gelmiyor. Dediğim gibi dövüş çok uzun sürer ve Kaku kazanır.

(Ancak benim gönlüm Mr1'ın kazanmasından yanaydı, Kaku'ya kıl oluyorum.) :)

Açıklama: İlk denemem. İnşallah yüzüme gözüme bulaştırmamışımdır. :)

Reversi

abi kaku kazanır das'la karşılaştırmasaydın kakunun bacak fırtınası rahat keser das'ı abi gayette iyi ilk deneme başaralı (benim gözümde)

Dazın evi bir kaç parçaya bölen saldırısı vardı güç bakımından animede. Çok fazla bir güç farkı yok aralarında. Kaku çok daha hızlı ancak kılıç saldırıları ile dazı geçemez, daz kazanabilir bana göre. Dazın kollarını kılıç gibi kullanıp ataklara karşılık verip kılıç saldırıları yapsa bir nevi kılıç ustası olsa op evreninde çok sağlam ve enteresan bir karakter olur. Crocodile dönüş yapıcaksa eğer bu elemanda sağlam gelir zoronun şuana kadar karşılaştığı en sıkı adam ohm ile birlikte

Kaku ağlatır. Daz Bones logia gibi her yerini çelik yapamıyor. Büyük handikap. Kaku'ya karşı kazanma ihtimali yok bence.
Daz Bones'in vücudunun heryeri çelik zaten. Vücudunun istediği yerini keskinleştirebiliyor. Saldırılarınıda o şekilde yapıyor.

Kaku çeliği kesemediği taktirde Daz Bones'e zarar verebilecek gibi görünmüyor. Tabi çelik nesnelere yeterince kaba kuvvet uygulandığı taktirde yamultulabildiği gibi Kaku'da şiddetli darbeler vurursa Daz Bones'de aynı etkiyi yaratabilir belki. Kolu bacağı yamulmaz ama hasar verebilir.

Reversi

Kaku ağlatır. Daz Bones logia gibi her yerini çelik yapamıyor. Büyük handikap. Kaku'ya karşı kazanma ihtimali yok bence.
daz ne kadar çelik olursa olsun.kaku bacak fırtınasını meyve gücüyle çok iyi kombinleme yaptı.İlk sefer olmasına rağmen zoro epey zorlandı.Şimdi daha güçlü olmuştur.Das'ın alması gibi bir olay yok

Paramicia meyveye sahip. Her yerini çeliğe dönüştürmesi imkansız. Elbet açık verir. Yani demek istediğim Kaku'nun illa çeliği kesip kesmemesi önemli değil.
Yok usta o çevirmiyor ki meyveği yediği an otomatik olarak hep çelik yani onu kapatıp açamıyor. Luffy gibi oda kendini istediği zaman normal insan yapamıyor hep lastik.

vs'ye gelirse Kaku çeliği kesebiliyorsa çok rahat alır.

Mr1 gibi savunması olan bir adama Kaku'nun çeliği kesemediği sürece şansı olmaz diye düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık