Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Cilt 78 [sbs]

Paylaşılan SBS Soruları:

S: Buffalo'nun saçlarını her gün yapma nedeni?
C: Saçları kıvırcık.

S: Barrels korsanlarında Dory denilen çocuk gerçekten X Drake mi?
C: Evet. Babası Barrels bir denizci subayı idi ve Drake babasından denizci olma izni alacağının hayalini kuruyordu. Daha sonra bir şeyler oldu ve Barrels oğluna şiddet uygulayan bir korsan ve zalim bir adam oldu. Drake babasına inandı ve onu takip etti, o zaman 19 yaşındaydı. Çok genç olmasına rağmen babasından korkuyordu. Ve sonra Drake denizciler tarafından korunan biri oldu. Ancak, tuğamiral olmasına rağmen kaderin bir tür oyunuyla kariyerini bıraktı ve bir korsan oldu. Ona ne oldu? Yakında neler olacağını çok merak ediyorum!

S: Japon Deniz Kuvvetlerinde her cuma yemekte köri olmak zorunda. One Piece dünyasında da böyle mi diye sormuş biri.
C: Evet.

S: One Piece dünyasında annelerin ölüm oranı neden bu kadar yüksek?
C: Çünkü "macera" ve "anne" birbirine zıt kavramlar.

S: Senor Pink'in oğlu Gimlet'in ismi orjinalde bir kokteyl den mi geliyor?
C: Evet, orijini bir polisiye romandan. Ayrıca Russian(Senor'un eşinin adı viz çevirinde Russian(Lucianne)) da bir alkollü içecek adıdır.

S: Robin ve Nami'nin göğüsleri çok büyük. Bu Oda-san'ın zevki mi?
C: Bunu sık sık söylüyorum, ben genç delikanlıların hayallerini çiziyorum.

S: 76. ciltteki 762. Beyaz Şehir isimli Law'ın Cora-san'a sokulduğu bölümde Cora-san'ın tuttuğu gazetedeki yazıda Crocodile görünüyor. Yazının içeriği nedir?
C: Crocodile'ın 30 yaşında olduğu zamandan bir yazı. O genç, Shichibukailerden biri ve hatta Beyazsakal'dan ağır bir yenilgi aldıktan sonrası. Korsan avlayan bir Shichibukai olarak Alabasta Krallığı'na göz koydu. Bu yazı onun kahramanca faaliyetleri hakkında bilgi veriyor.

S: Buggy kuş kafesinden geçebilir mi?
C: Evet yapabilir.

X-Drake hakkında bu kadar kapalı cevap verdiğine göre ilerde (bir umut yakında) görürüz. Daha şimdiden alt metin hazırlığına başlandığını da düşünürsek güzel bir şeyler çıkacaktır diye tahmin ediyorum.

"Ben genç delikanlıların hayallerini çiziyorum." Ahahahaa.

Paylaşım için teşekkürler.

Çıkan SBS sorularının tam çevirilerine baktım. İlk gelen çeviriler biraz daha olayın özünü vermeye yönelik olduğu için ve tam çevirilerde söylenmek istenen şeyde değişiklik oluşturan bir durum olmadığından tam halini çevirmeye gerek duymadım.

Ayrıca seri ile alakasız ve gereksiz soruları da çevirmedim. Buna örnek olarak: "Her zaman gazlı içecekleri tek seferde içtiğimde mideme zarar veriyorum. Ne yapmalıyım?" tarzında gereksiz sorular.

S: Pica'nın omuzundaki o iğne gibi şeyler nedir?
C: Eğer bir karpuzu olgunlaşması sırasında dikdörtgen bir kutuya koyarsanız dikdörtgen bir karpuz elde
edersiniz. İşte Pica'da gelişme dönemi boyunca o şekilde omuz pedleri kullandı ve omuzları öyle oldu.

S: Artık Luffy ve Doflamingo'nun savaşma zamanı geldi. Bu savaşı Luffy'nin kazanmasını istiyorum.
C: Ben de öyle düşünüyorum!! Hadi ona tezahürat yapalım.

Zou'da veya hangi adada olursa macera olucaklar benim gözümde kesinleşti gibi Vegapunk,Drake,Pacifista,Kuma bunlar üzerine kurulu bir arc.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık