Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Cilt 76 [Raw-SBS ve Ekstra Sayfalar]

76. Ciltte Manga 760 da aşağıdaki sayfada değişiklikler var.

Soldaki Jump'ta yayınlanan ve bizim de okuduğumuz kısım. - Sağdaki 76. Ciltte çıkan değiştirilmiş kısım.

Deşiklikler:
-Üst orta panelde görülen Dof'un eli gitmiş. Ve ayrıca kafasında kan var.
-Dof'un yaşı 8 idi, 10 olarak değiştirilmiş.
-Ve konuşma balonlarında da değişiklikler var. 76. Ciltte yer alan, değiştirilmiş diyaloglar aşağıda ki kırmızı yazan kısımlardır. (Kırmızı yazılar 76. ciltte yer alan halidir.)

Kapağın iç kısmından:

Yazının Türkçe'si:
Kadınların erkeklerden daha düşük seviye de görüldüğü eski geleneklerde, kadınlar samuray kocalarının her zaman 3 adım arkasında olurlardı. Eğer biz samuray olsaydık bu geleneğe uyarmıydık emin değilim. Bir katana taşırken böyle önemli kişilerin size yakın olması oldukça korkutucu olurdu. O yüzden 3 adımlık mesafe güvenlidir. Eğer bir erkekseniz "üç adımlık mesafeyi koru ve beni izle" diyebilmelisiniz. 79. cilt, 76. cilte 3 adım uzaklıkta. Hadi başlayalım.

Hancock u law a benzeten birtek ben miyim ? :bilmem:

Simdi kapakta bu arctaki onemli kilit kisiler var. Herkes tamam da kafama rebeccayla barto takildi. Bartonun luffy tarafinda cizilmesi de sasirtici. Bu kapak beni umutlandirdi barto gelir insallah tayfaya. Oda sever boyle ayrintilari

Roronoa Zoro

Doflamingo'nun kadın hali Matrix'teki Switch resmen. Bende de bi' sıkıntı olabilir.

http://onepieceex.com.br/sbs/online/76/#2

böyle bişi yapmışlar bizdede çevirsek fena olmaz.
Böyle bir şey yapmayı önceden düşündüm. Ama 76. Ciltin İngilizce çevirilerinin hepsi sbsde ne demek istenmişse direk sonucu yazmak gibi özet şeklinde olduğundan sağlıklı İngilizce çeviriye rastlayamadım. Mesela sbs sorularının birinde Oda'ya, amiralleri seçerken, onlara lakap verirken (Mor Kaplan gibi) Yi Çing isminde eski Çin bilgelik kitabında ki kişilik özelliklerine vs. göre mi yaptığını sormuş. Mesela bunun çevirisi çok üstün körü. Ki Oda bu soruya kaçamak cevap vermiş. Genel mantık "işimize yarayan ne, sonucunda ne demiş gibi sorulara cevap bulduk mu ayrıntıya gerek yok şeklinde.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık