Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Katakuri & Donquixote Doflamingo vs. Monkey D. Garp

Kim Kazanır?

• Dof ve katakuri kazanır

Kullanılan: 45 31.7%
  • Garp kazanır

Kullanılan: 99 69.7%

• Kullanılan toplam oy
    142
Katakuri = Sengoku desek
Dofi'de o ayarda bir adam. 2 tane Sengoku'yu yener mi dersek bence yenemez.

2 sene sonraki Garp olsa kesin kazanırlar derimde 2 yıl önceki yine düşündürüyor. Dofi'den emin olamıyorum.

Garp roger'a denk olsa yanında sengoku varken shikiyi yenmek için marineford'u yokedecek kadar savaşmalarına gerek kalmazdı.

Roger'a denk olmasa bile doflamingoya falan yenilecek değil tabiki. Adamın şimdiki yumruğu bile g4 kadar güçlü ve onun üstüne rokushiki sahibi biri. Dof'a bir kere vursa dof geri dönene kadar katakuriyle teke tek kalır. Baktı dof yaklaşıyor bu sefer katakuriyi uçurur o geri gelene kadar doflamingoyu döver.
Shiki sahnesi çok abartılıyor.
Benim hatırladığım Shiki ortalığı yakıp yıkıyor, Garp ve Sengoku karşısına dikiliyor, Garp yumruğu çakıyor ve Shiki gözünü hapishanede açıyor. Sanki ikiye bir dövüşmüşler gibi lanse ediliyor hep.

Garp roger'a denk olsa yanında sengoku varken shikiyi yenmek için marineford'u yokedecek kadar savaşmalarına gerek kalmazdı.

Roger'a denk olmasa bile doflamingoya falan yenilecek değil tabiki. Adamın şimdiki yumruğu bile g4 kadar güçlü ve onun üstüne rokushiki sahibi biri. Dof'a bir kere vursa dof geri dönene kadar katakuriyle teke tek kalır. Baktı dof yaklaşıyor bu sefer katakuriyi uçurur o geri gelene kadar doflamingoyu döver.
Shiki ve sengokunun meyvesi hasar yaratmaya çok uygun. Bu yüzden marinefordun yarısı yıkılıyor olabilir.

1)- amiral karşısına çıkmadı. Sadece ufak sürtüşmeler.
2)- amirale yakın güç ?
3)- karaborsa olayı doğru fakat bunun güçle ilgisi ne ?
4)- sızdırma da normal dofun gücü ile ilgisi yok.
5)- Dof tabiki normal değil bende severim fakat hep dediğim gibi dressrosada olan dressrosada kalmalı.
Fujitora'ya saldırdı ve onu öldürmek istediğini açıkladı. Bu sence bir meydan okuma olmayabilir ama genel kanı bunun bir meydan okuma olduğu yönünde. Aokiji karşısında Aokiji'nin uyarısını umursamayıp saldırmaya devam etti, arkadan aldığı bir saldırıyı savuşturdu ve çekildi, bana çok korkmuş gibi gözükmedi, en azından Kaido'yu duyunca daha çok çekinmişti. Jozu'nun Aokiji'yi dikkat dağınıklığı olmadığı sürece durdurabilmesi onun gücünün ona yakın olduğunu kanıtlar. Güçleri birbirine yakın olmayan karakterler, birbirlerini durduramazlar. Karaborsada muhatap olduğu kişiler sorun çıkardığı vakit kaba kuvvetle bu işi çözmek zorunda. Caesar iş yaparken Doffy'nin gücüne güvenerek iş yapıyor mesela. Yoksa kimse Dof'u umursamaz, ona güvenip pazara dahil olmaz, belli bir çap ve kuvvet gerekli sadece politik yetenek değil. Vergo çapında ve mevkisinde bir karakter bu adamın yancısı konumundaysa o da Dof'un gücünü gösterir. Dof senaryo icabı yenilmesi gerekiyordu ve yenildi. Garp'ta yenilmesi gerekiyorsa mangaka onu da yendirmeyi başarır. Mesela Garp'ın rakiplerine karşı tedbir alarak dövüştüğünü biliyoruz, Chinjao'nun kafasını ezebilmek için antreman yapması gibi, şayet Dof ve Kata'nın güçlerini daha önce görmediyse hazırlıksız yakalanabilir ve gayette yenilebilir. İkisi de son derece kuvvetli karakterler.

Bu Shiki sahnesi bence de çok abartılıyor.Hani 2v1 atıp zar zor yenseler tamam dicem de muhtemelen adam akıllı hasar bile almadan Shiki'ye odunu verdiler.Adam orda katliam yapıyor teke tek atıcak zaman değil.En kısa yoldan işini bitirmeye çalıştılar işte ne var ki bunda.

Fujitora'ya saldırdı ve onu öldürmek istediğini açıkladı. Bu sence bir meydan okuma olmayabilir ama genel kanı bunun bir meydan okuma olduğu yönünde. Aokiji karşısında Aokiji'nin uyarısını umursamayıp saldırmaya devam etti, arkadan aldığı bir saldırıyı savuşturdu ve çekildi, bana çok korkmuş gibi gözükmedi, en azından Kaido'yu duyunca daha çok çekinmişti. Jozu'nun Aokiji'yi dikkat dağınıklığı olmadığı sürece durdurabilmesi onun gücünün ona yakın olduğunu kanıtlar. Güçleri birbirine yakın olmayan karakterler, birbirlerini durduramazlar. Karaborsada muhatap olduğu kişiler sorun çıkardığı vakit kaba kuvvetle bu işi çözmek zorunda. Caesar iş yaparken Doffy'nin gücüne güvenerek iş yapıyor mesela. Yoksa kimse Dof'u umursamaz, ona güvenip pazara dahil olmaz, belli bir çap ve kuvvet gerekli sadece politik yetenek değil. Vergo çapında ve mevkisinde bir karakter bu adamın yancısı konumundaysa o da Dof'un gücünü gösterir. Dof senaryo icabı yenilmesi gerekiyordu ve yenildi. Garp'ta yenilmesi gerekiyorsa mangaka onu da yendirmeyi başarır. Mesela Garp'ın rakiplerine karşı tedbir alarak dövüştüğünü biliyoruz, Chinjao'nun kafasını ezebilmek için antreman yapması gibi, şayet Dof ve Kata'nın güçlerini daha önce görmediyse hazırlıksız yakalanabilir ve gayette yenilebilir. İkisi de son derece kuvvetli karakterler.
Kuzanın Nasıl bir tip olduğunu biliyoruz fazla güç kullanmıyor.
Bu yüzden jozu/jose o kadar dayandı.
Ayrıca dof seninle savaşmaya niyetim yok diyor (kuzana).
Karaborsada iş yapacak kadar güçlü kabul ediyorum bege de yer altında iş yapıyor. Ayrıca doflamingonun arkasında KAİDO var-dı.
Ve son dediğine katılıyorum hikaye gereği olan - olmak zorunda kalan birçok şey gördük.

Garp roger ayarında bi adam olsa yanında bi de sengoku varken shikinin marinefordu yıkabilmesi saçma geliyor bana.

Shiki 2 vs 1'de uzun süre dayanıp denk dövüşmüştür demiyorum. ama roger zaten shikiden apaçık üstün bi karakter. Garp roger'a denk olsa yanında bi de sengoku varken shikiyi mahvederlerdi. Hem shiki marineford'a o kadar hasar vermeye zaman bulamazdı hem de garp o kadar güçlü olsa zaten oraya dalmaya cesaret etmezdi.

-Shiki'nin tüm marineleri aşağılayıp siz rogerı yakalayamazsınız demesi
-garp'ın roger hakkında "asla arkasını dönüp kaçmadı" demesine rağmen garp'ın roger'ı hiç yakalayamaması
-buggy'nin beyazsakal hakkında "korsanlar kralıyla denk dövüşebilen tek kişiydi" demesi de garp'ın roger seviyesinde olmadığını doğruluyor.

Kısaca Roger>Shiki=garp+sengoku demiyorum. Garp korsankralı seviyesinde değildi diyorum sadece.

Garp Zamanında o kadar güçlü olsaydı blackbeard garp+sengokuya meydan okuyup marinefordu yıkamazdı. Garp ve sengoku belki blackbeard'ı yenebilirdi ancak bunu marineford yıkılmadan önce yapamazlardı. Shiki durumu da bence buna benzer bi olaydı.

Önceki mesajımda dediğim gibi garp'ın bu vs'yi kazanacağını düşünüyorum. Ama roger'a denk seviyede bi adamın blackbeard'ı shanks kadar korkutamayacağına, shikinin marinefordu yıkmasına izin vereceğine inanmıyorum.

Garp roger ayarında bi adam olsa yanında bi de sengoku varken shikinin marinefordu yıkabilmesi saçma geliyor bana.

Shiki 2 vs 1'de uzun süre dayanıp denk dövüşmüştür demiyorum. ama roger zaten shikiden apaçık üstün bi karakter. Garp roger'a denk olsa yanında bi de sengoku varken shikiyi mahvederlerdi. Hem shiki marineford'a o kadar hasar vermeye zaman bulamazdı hem de garp o kadar güçlü olsa zaten oraya dalmaya cesaret etmezdi.

-Shiki'nin tüm marineleri aşağılayıp siz rogerı yakalayamazsınız demesi
-garp'ın roger hakkında "asla arkasını dönüp kaçmadı" demesine rağmen garp'ın roger'ı hiç yakalayamaması
-buggy'nin beyazsakal hakkında "korsanlar kralıyla denk dövüşebilen tek kişiydi" demesi de garp'ın roger seviyesinde olmadığını doğruluyor.

Kısaca Roger>Shiki=garp+sengoku demiyorum. Garp korsankralı seviyesinde değildi diyorum sadece.

Garp Zamanında o kadar güçlü olsaydı blackbeard garp+sengokuya meydan okuyup marinefordu yıkamazdı. Garp ve sengoku belki blackbeard'ı yenebilirdi ancak bunu marineford yıkılmadan önce yapamazlardı. Shiki durumu da bence buna benzer bi olaydı.

Önceki mesajımda dediğim gibi garp'ın bu vs'yi kazanacağını düşünüyorum. Ama roger'a denk seviyede bi adamın blackbeard'ı shanks kadar korkutamayacağına, shikinin marinefordu yıkmasına izin vereceğine inanmıyorum.
Garp zaten kk seviyesi değildir.Kk dediğimiz yonko üstü bir seviyedir bana göre.Fakat şu da var.Garp'ın Roger'la kapışabilmesi için illa kk seviyesi olması gerekmiyor.Bana göre Garp'ın zirvesi yonkodur ve yonko seviyesi bir adam Roger'la kapışabilir.Yani kk dediysek yonko seviyesi adamı kolayca yener demedik biraz üstüdür diyoruz.

Shiki'nin mfyi yıkmasına neden bu kadar takıldın ? Shiki dediğimiz adam muhtemelen en az amiral ayarı bir adamdı ve 3 tane en az amiral ayarı adamın kapışmasında mfnin yarısının yıkılmasından daha doğal ne olabilir ki ? Garp zaten öylesine 1 yumruk sallasa olduğu yeri yıkar.Sengoku keza öyle.Shiki desen aynı anda 4-5 gemi fırlatsa her türlü yıkılır orası.

Bakınız burada roger kendi ağızı ile bir birimizi neredeyse defalarca kez öldürüyorduk diyor

Bakınız burada da garp'ın aslında gücünü anlatıyorlar kimse seni davet etmedi gemileri yıkıcan diye bu adam eminim ki savaşırken ortalıgın anasını aglatıyor psikoya bağlıyor ve sonda mesele roger olunca garp-san rogerı rahat bırakmıyor diyor garp ve sengoku degıl garp diyor daha ne olsun :)

Bakınız burda 3 amirale karşı yüz yüze kapışmış bir marco hasar almadı lakin garp uçarak bir yumrukla la nere gidiyon bebe diyip yere çaktı :) ve ivankovun ve korsanların korkularını gorebılıyorsunuz yüzlerinden ve 22:48'de denizcelerin kendi ağızlarından sahip olduğumuz en iyi muhafız harekete geçti diyorlar :)

http://www.dizimob1.com/one-piece-476-bolum/

NOT : Garp'ın insan üstü hızı oldugunu gücü olduğunu biliyoruz don chinjao'nun hakili kafasını tek yumrukla patates ettiğini'de biliyoruz :) sakazuki yi almaya tereddüt etmeden gittiğini de biliyoruz bu adamın D. olduğunuda biliyoruz aklınız nasıl kesiyor doff gıbı katakuri gibi adamların bırlesip boyle bırını ındıreıblmesını :) GARP = ROGER bunu mangaka defalarca bahsetti ki ilerleyen zamanlarda savaşlarını gösterirlerse görürüz yonkoular gibi bir birilerine üstünlük sağlayamamışlardır .

Ve shiki mevzusunu açan arkadaşlar o bölümü izlerler ise sengoku ve garp gelmeden önce zaten shiki ortalıgı aglatmıs denizcilerden tepe yapmış :) sonra garp ve sengoku gelıyor ve shiki gözlerini bir açıyor ki hapishanede agızı yuzu şişmiş durumda :) shikinin meyve gucu beyazsakal gibi ortalıgı yıkmaya layık bırsey gemıyı ucur at bu kadar .

Ve geçen nette gördüğüm bir teoriden alıntılar yapim garpın gücüne örnek olarak :)

" Bir iki gün sonra One Piece episode 0’ın tamamını yükleyeceğim sayfaya. Orada göreceksiniz ki Garp&Sengoku vs Shiki oluyor fakat sonunda “Koramirali buradan götürün çabuk” diye endişeli bir ses geliyor. Sanki düşman Shiki değilmiş de Garp’mış gibi.
Garp konusunda bu kadar endişenilmesinin sebebi şu: Eğer Garp, tüm gücünü kullanırsa Marineford’u yerle bir edebilir. Bu yüzden Garp’ın hemen savaştan uzaklaştırılmasını istediler orada.
Marineford savaşında Sengoku’nun söylediğini hatırlayın: “Bu bizim sonumuz olabilir”. Bütün Koramiraller, Amiraller savaş alanındaydı. Hepsi dövüştü. Denizciler ellerinde ne kadar kart varsa ortaya serdi fakat Garp hiç dövüşmedi bile. "

Anlayacağınız doff ile katakuri gitsin amiraller ile dövüşsün :) GARP Reis ağır kaçar onlara 2 vs 1 amiral alırlar artık :)

Teoriyi okumak isteyenler buyursun : https://www.facebook.com/One.Piece.Turkey/posts/1011872072209340:0

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık