Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Charlotte Craker vs. Jozu

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    120
Tam da böyle bir vs konusu açacaktım ki varmış. Şunu bile yaptım.

Velhasıl kelam, bence kıran kırana bir mücadele olur. Cracker, Jozu'yu kesemez Jozu'da püskevitleri bitiremez zannımca.

Bence Cracker çok küçümseniyor. Dayanıklılığı zayıf olabilir fakat zaten meyvesiyle bunu kapatıyor. Haki ve meyve konusunda aşmış eleman. Birkaç gün sürer bu vs diye düşünüyorum.
Jozu ise inanılmaz güçlü biri ki büyük ihtimalle sol koludur WBnin. BM korsanlarında dengi Smothiedir. Jozu o yüzden ağır basan taraf gibi gözüküyor fakat bu elemana oldum olası kıl olurum. Millet Akainu ile kıyaslar aldırır falan fistan. Oyum Cracker reyize o yüzden.

Bunun dışında ikiside Doflamingodan güçlüdür. Fakat Dofun meyve yeteneği ikisinede ters geldiği için Dof teketekte ikisinide alır.

Jozu'nun savunması çok iyi tamam da saldırı konusunda aynı şeyi söylemek zor. O seviyedeki adamlar için konuşursam, Jozu'daki o savunma gücünün üstüne bir de o seviyedeki adamlar kadar saldırı gücü olsaydı, Jozu o seviyenin adamı olmazdı zaten.

Neyse işte, biraz karışık yazdım ama demek istediğim; Jozu saldırı konusunda bana çok da iyi gelmedi açıkçası. Rakip de talihsiz bir şekilde Cracker. Bu adamı yenebilmek için çok sağlam bir saldırı gücü lazım. Art arda bisküvi askerleri geçebilecek kadar olması lazım hem de. Böyle bir saldırı gücü yoksa savunmasının ne kadar sağlam olduğunun bir önemi kalmıyor.

Genel manasıyla ortada geçen bir dövüş olacaktır. Aynı seviyenin adamları olduğuna hiç şüphe yok. Yine de ben Cracker'ı biraz daha avantajlı görüyorum bu dövüşte. Bir de Jozu'yu elmas meyvesinden dolayı çok da abartmaya gerek yok. Teach'in tayfadan birisi bunun façasını çizmiş zaten. Ağır bir yenilgi almışlar. Bu isim Shiryuu da olabilir bir başkası da.

Cracker bence daha güçlü. Çünkü biskuvi askerleri belki elmas kadar sert değil ama g4 ile başa çıkıyormuş. Sınırsız olmasi sebebi ile. Bence Cracker Jozuyu yanina yaklaştırmaz. Jozuyu pekte görmedik ama beklenti üzerinden yorum yapiyorum. Cracker g4ü kesebilmesiyle jozuyu da kesebilecegini gösterdi. Ben Cracker çok zorda olsa milim farkla kazanır diyorum. Çünkü Luffyde yaptığı hatayı tekrar yapmaz artik Cracker. Gerçi jozuda çok defansif hir karakter. Cracker nasıl dayanıklılığını aşar bilemiyorum.

Jozu elmasa dönüşüyor, Luffy'nin lastik olması gibi hep elmas değil. Kesilemez diye bir şeyi yok. Hadi kesilemesin ama bir noktada gücü tükenir kaybeder Kraker'e. Fiziksel, birebir temiz bir dövüşte Kraker'i yenmek neredeyse imkansız. Anca özel bir gücün, durumun olacak da öyle indireceksin Kraker'i.

Bu adam cidden gördüğümüz en güçlü adamlardan biri. Jozu'yu harcar da şamarlar Kraker. Tabii Jozu yanına bir orman ve Nami'yi alırsa bir şansı olabilir :D

Marco≥Dofy>Cracker≥Jozu gibisinden bir sıralama mümkün. Saldırı anlamında Jozu'da hayvansal bir güç olsa da Cracker'la boy ölçüşemez. Jozu'nun elmas olayı tek sıkıntı, ciddi bi savunma veriyor adama. Lakin bir sonucu olacaksa illa kazanan Cracker olur. Sonuçta bu herifin elmastan zırhı var diye kesilemez, yenilemez diye bir mevzu yok. Yonkou olurdu o zaman.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık