Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Tartışma

Jon ölürsece yaşarsada çok şey değişir.Ned ölmeden önce ölümünün bu kadar şeye yol açabileceği tahmin edebilir miydik? Jon ölümüyle Sur karışabilir.Bunun üstüne ötekilerin denizden ilerleme durumuyla sur bir şekilde aşılabilir.Ötekiler koskoca bir orduyla güneye yürüyebilir ve bu kralların savaşını durdurabilir.Seride emin olduğumuz 2 şey var.2 ana güç unsuru.2 zıtlık.Sıcak ve soğuk.Ötekiler ve kırmızı büyücüler.Ötekilerin tanrısı ve Rhollor.İş tamamiyle bunun etrafında dönecek diye tahmin ediyorum ben.Zaten serinin adından da çok rahat anlayabiliriz olayın bunun etrafında döneceğini.''Buz ve Ateşin Şarkısı''.Ejderhalar ötekilerle olan savaşta çok çok mühim.Kralların savaşı çok küçük bir bölümü bence işin.

İşte Jon ölünce çok net şeyler olabiliyor, yaşayınca neler olacağını kestirmek güç ve Martin'in istediği de bu bana göre. Jon ölürse oradaki birlik bozulur ve ötekiler bu tarafa çok kolay geçer ama Martin onları hiç de kolay geçirmeyecek bu tarafa bence.
Ama dediğim gibi, asla kesin konuşamam, hiç belli olmaz bu herifin yapacakları.
Esas konunun o olduğu zaten belli de ne zaman esas konuya geleceğiz o belli değil. Herif 5 kitaptır gelemedi sadede. :/

zaten asıl olay taht değil ki. martin 5 kitap yazdı büyük ihtimal 6 nın büyük kısmı da böyle olacak. adam 6 kitaptır Ötekilerle olacak savaşı hazırlıyor.7. kitapta savaş olacak bitecek ve herşey sonuca bağlanacak baya uzun :D kış geldiğinde de öyle bi kaç ölümle atlatılmayacak. çok fazla insan ölecek.benim tahminimce %60-70 ölür karakterlerden. herkes yaşarsa hiç güzel olmaz :D

rickon'dan beklenti şu şekilde brandon , Bloodraven'ın yerini alacak büyük ihtimal, Arya intikamcı olacak ve suikastçi olarak kalacak, Robb öldü , Jon kendisi kışyarını reddetti, Sansa piremsescilik oynuyor ama akıllansa da stark soyunun ondan devam etmesini istemem. yani varis olarak sadece Rickon kalıyor :D

bu arada Jon Snow ölmez Westeros bölünmez !

edit: Sur ayakta kaldığı sürece Öteki güneye inemeyecek. Sur'un yıkılmasını dört gözle bekliyorum <3

zaten asıl olay taht değil ki. martin 5 kitap yazdı büyük ihtimal 6 nın büyük kısmı da böyle olacak. adam 6 kitaptır Ötekilerle olacak savaşı hazırlıyor.7. kitapta savaş olacak bitecek ve herşey sonuca bağlanacak baya uzun :D kış geldiğinde de öyle bi kaç ölümle atlatılmayacak. çok fazla insan ölecek.benim tahminimce %60-70 ölür karakterlerden. herkes yaşarsa hiç güzel olmaz :D

rickon'dan beklenti şu şekilde brandon , Bloodraven'ın yerini alacak büyük ihtimal, Arya intikamcı olacak ve suikastçi olarak kalacak, Robb öldü , Jon kendisi kışyarını reddetti, Sansa piremsescilik oynuyor ama akıllansa da stark soyunun ondan devam etmesini istemem. yani varis olarak sadece Rickon kalıyor :D

edit: Sur ayakta kaldığı sürece Öteki güneye inemeyecek. Sur'un yıkılmasını dört gözle bekliyorum <3
Birleşik Westeros mu kaldı hoca? Her köşede bir kral var.
Bu arada 6. kitap için en büyük beklentilerimden biri Rickon bölümleri olacak. Davos Rickon'u aramak için yamyamların olduğu şu kuzey adasına gidiyordu (ismini unuttum sakız gibi bir şeydi) Rickon'un Strak soyu için yaşaması gerekiyor. 8000 yıldır aralıksız yönetime devam eden bir soy bu şekilde sonlanmamalı.
Sur'u yıkacaklar büyük ihtimalle.

Skagos'a gidiyor. bölünsün zaten Westeros :D ben jon snow'un önemini şeyapmak için dediydim :D

zaten işgalci Targaryenler birleştirdi bişey varmış gibi Westeros'u. ne güzel bi dolu krallık varmış savaş varmış. 3 ejderhaları var diye hepsini ele geçiriyorlar :mad: where is the justice ? diye sorarlar adama :mad:

Herkes yaşarsa derken ? Zaten kimse yaşamıyor arkadaş herkes sırayla ölüyor yani.Bu arada skagos olayı ne ara belli oldu ben unutmuşum galiba Rickon en son yabanıl hatunla değilmiydi nerelere gitmiş o öyle :D

Kitapta "Lord ata binemeyen", şişko olan onu bulmuştu.
Wyman Manderly, dilsiz bir çocuktan Kışyarı işgali sırasında ölmediğini öğreniyor Rickon'un ve en son Skagos'a kadar takip ettiğini söylüyor çocuk. Yazıyla anlaşıyorlar. Bunun üzerine Lord ata binemeyen şişko da esir tuttuğu Davos'la Skagos'a gidip onu bulması için anlaşma yapıp salıveriyor. 6. kitapta en merak ettiğim povlardan biri Davos bu yüzden.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık