Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Tartışma

Okumayı tercih ederim.
Demek istediğim İngilizce okumak varken Türkçesini bekleyip spoiler yemek olmaz. Ben de çıktığı gibi okuyacağım İngilizcesini.

O kadar sürer mi ya? :(

Yabancı dil bilmenin faydaları işte.
5.kitabın İngilzce ve Türkçe versiyonları arasında tam 2 yıl var. İnsanlar sürekli 'Ne zaman çıkacak?' diye sordukları için çevirmen isyan etmişti Twitter'da en son.

Tolkien'in farkı burada işte. Adam evreni temelden kurduğu için, yazdığı hikaye tıkanmadan akıyor.
Kendisi demiş ilham geldikçe yazıyorum diye, o yüzden Tolkien'le baya fark var. Belki kendisi bile bu kadar büyük bir evren olacağını tahmin etmemişti yazmaya başladığında.

Martin aslında 6.kitabı kabaca 2015 yılında bitirmiş ama memnun olmadığı ve kendi standartlarının altında olduğunu düşündüğü için yayınevine vermemiş. Yaptığı değişiklikler direkt kitabın kendisiyle (sanırım hikayeyle de alakalı) olduğu için birnevi kitabı yeniden yazıyormuş. Değişiklikler baya bir büyük anladığım kadarıyla. Asistanları masasından kalkmadığını ve sürekli yazdığını ve sona yakın olduğunu söylemişler.

Kitap bu yıl da yalan olmuş olabilir. Editör ve yayınlama derken bu yılın sonuna yetişeceğini sanmıyorum ben.
Müthiş bir yazar Martin. Her iki halini de okumak isterdim. Standart altı dediği de Brandon Sanderson seviyesi falandır.

Bir de bu kadar tembel olmasa şişko.

Müthiş bir yazar Martin. Her iki halini de okumak isterdim. Standart altı dediği de Brandon Sanderson seviyesi falandır.

Adamın içine sineni yazması ve yayınlaması daha iyi olur. Diğer türlü olayların akışını da kaybedebilir. Targaryen kitabının üzerinde çalışmasaydı belki bitirmişti şimdiye.

Kitabı başta 3 kitap olarak kurguladıkğından dolayı şu an içinden çıkamıyor veya içine sinmiyor durum.İlk kitapların kurgusu ve olay örgüsü o kadar mükemmeldi ki son iki kitap bile bozamadı o kitapların verdiği coşkuyu.Tekrar o seviyeye çıkmak istiyor muhtemelen.Aynı durum krakkatili güncesinde de var.Adam kitap çıkınca 3 kitap da hazır rahat olun ben milleti bekletenlerden değilim dedi ama kaç sene oldu hala çıkmadı son kitap.Kafasındaki kurgu ne kadar iyi olursa olsun kitaplar satmaya ve bir kitlesi oluşmaya başlayınca yazar daha da mükemmele çekmek istiyor seviyeyi doğal olarak.Kralkatili hadi neyse de Martin için durum çok daha kötü.Bağlayacağı bir dünya olay var ve çözmesi gereken bir sürü bilmece.Bakalım nasıl olacak.Dizi değil ki bu bas mantık hatasını geçsin gitsin yapamaz sonuçta.

Kitabı başta 3 kitap olarak kurguladığından dolayı şu an içinden çıkamıyor veya içine sinmiyor durum.İlk kitapların kurgusu ve olay örgüsü o kadar mükemmeldi ki son iki kitap bile bozamadı o kitapların verdiği coşkuyu.Tekrar o seviyeye çıkmak istiyor muhtemelen.Aynı durum kralkatili güncesinde de var.Adam kitap çıkınca 3 kitap da hazır rahat olun ben milleti bekletenlerden değilim dedi ama kaç sene oldu hala çıkmadı son kitap.Kafasındaki kurgu ne kadar iyi olursa olsun kitaplar satmaya ve bir kitlesi oluşmaya başlayınca yazar daha da mükemmele çekmek istiyor seviyeyi doğal olarak. Kralkatili hadi neyse de Martin için durum çok daha kötü.Bağlayacağı bir dünya olay var ve çözmesi gereken bir sürü bilmece.Bakalım nasıl olacak.Dizi değil ki bu bas mantık hatasını geçsin gitsin yapamaz sonuçta.
Bunu takdir ediyorum, ama bir yazar asla tam olarak tatmin olmaz yazdığından. O seviyeye çıksa bile çıkmadığını düşünebilir. Hatta o ilk üç kitabı bile yetersiz buluyor olabilir. Bu da kitapları bu kadar mükemmel yapıyor.
Bekleriz, yeter ki 3. kitap gibi mükemmel bir iş çıkarsın.

Bu seri biter, şüphem yok. Martin her şeyi düşünmüştür. Ama benim istediğim Martin'in bitirmesi. Ölüp de başkasının bitirmesini istemem. Onun anlatımı beni asıl çeken şey çünkü. Ve her ne kadar yüzde doksan emin olsamda şunu istiyorum; diziden farklı şekilde ilerlesin.

Dizi bittiğine göre bu başlığa uğrayabilirim. Şu 5 kitabın özetini Türkçe veya İngilizce bulabileceğim bir yer var mı? 2 yıl oldu bitireli dizi kitap kafamda bulamaç oldu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık