Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Buffalo

'Eski Donquixote Korsanları' forumunda Smoker tarafından 25 Oca 2016 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Severim

  3 oy
  17.6%
 2. Sevmem

  14 oy
  82.4%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 18,889
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Buffalo, (Baffarō) eski Donquixote Ailesi'nde Pica Birliği'ne bağlı bir yönetici ve dövüşçüydü. Gerçek adı henüz açıklanmamıştır. Kyros tarafından mağlup edilmiş ve Doflamingo'nun da yenilmesinin ardından tutuklanmıştır.

  Görünümü

  Buffalo, biçimsiz vücutlu oldukça iri bir adamdır. Bacakları çok kısa ve incedir. Saçları pervaneye benzer (Evet, o gördüğünüz meyve gücü değil adamın saçı). Saçları ile meyve gücünü kullandığında eski model bir planöre benzer. Ön dişleri oldukça büyüktür ve üzerinde Donquixote Korsanları'nın simgesi vardır. Suratı üzgünken bile gülümser bir haldedir. Üzerinde sarı kürkten tek parça bir palto vardır ve bedenine çapraz asılı iki adet büyük zincir bulunur. Kahverenginde değişik botları vardır.

  Buffalo daha 14 yaşındayken ile yaşıtlarına oranla iri bir vücuda sahipti. Dişleri şimdikine oranla çok küçüktü. Saçları iki yandan çıkan antenlere benziyordu ve kafasında pembe bir bere vardı. 20 yaşındayken dişleri şimdikine benziyordu, ancak üzerinde sembol yoktu. Saçları ise uçak pervanesinden çok, gemi pervanesine benzemekteydi. Elbiseleri de koyu renkteydi.

  Kişiliği

  Buffalo, "aile"sine çok sadık biridir. Doflamingo'nun Baby 5'i "erkek arkadaşları"ndan uzak tutmak için sekiz şehri yakıp yıkmasından gururla bahsetmiştir. Tayfasına olan sadakati ön planladır. Trafalgar D. Water Law, Donquixote Rosinante'yi sırtından bıçaklayınca, bunu hemen Doflamingo'ya yetiştirmeye çalışmıştır. Kyros, klon Doflamingo'nun kafasını kestiğinde ise, Doflamingo'nun öldüğünü düşünmüş ve büyük bir öfke ile Kyros'a saldırmıştır.

  Buffalo çocukluğunda oldukça neşeli, sakar ve şaka yapmayı seven biriydi. Dayak yemesine rağmen haylazlıktan vazgeçmezdi. O yaşlardayken Pica'nın sesine güldüğü için işkence görmüştür. Her çocuk gibi o da şekere karşı koyamazdı. Law onu bir dondurma karşılığında kandırmış ve bıçaklama olayını örtbas etmiştir.

  Buffalo kumar oynamayı seven biri gibi görünmektedir. Baby 5'dan görevden döndükten sonra kumar oynamak için 2.000.000 Beli istemiştir. Kumarda hile yapılmasına çok sinirlenir. Doflamingo'nun adamları onun yokluğuna güvenerek Issho'yu kumarda kandırmıştır.

  Cümlelerin sonuna "nnnniin" getirme gibi tuhaf bir huyu vardır. Bunu söylediği zamanki sesi, pervane sesine benzer.

  Yetenek ve Güçleri

  Eski Donquixote Korsanları'ndaki bir yönetici olan Buffalo güçlü bir adamdır. Genelde Baby 5 ilse birlikte takılır ve onunla birlikte kombine saldırılar yapar. Buffalo'nun daha çocukken katıldığı tayfada, bu noktaya kadar gelebilmesi onun gücüne işarettir. Diamante'nin söylediğine göre tayfaya girmeye çalışan 100 kişi, en fazla iki gün dayanabilmiştir.

  Buffalo'nun insanlık dışı bir dayanıklılığı vardır. Şogun Franky'nin General Topu'ndan bir sürü saldırı yemiş, üzerine de Nami'nin Yıldırım Temposunu almış bunlara rağmen yıkılmamıştır. En son Usopp'un Totsugeki Ryuseigun saldırısı ile etkisiz hale gelmiştir.

  Şeytan Meyvesi
  Buffalo, Paramecia türü bir meyve olan Guru Guru no Mi'yi yemiştir. Bu meyve onu bir tür dönen adama dönüştürmüştür. Meyve gücü ile ayaklarını ve saçlarını pervaneye dönüştürerek, uzak mesafelere uçabilir. Büyük bir bedeni olduğundan üzerinde insan taşıyabilir. Ayrıca pervaneleri ile güçlü rüzgarlar yaratabilir. Ayrıca kendini her yerden dönderebildiği için, Baby 5'ın silaha dönüşmüş bedenini elinde tutup kolunu bedeninin merkezinden döndererek hasar etkisini arttırabilir.

  Silahları
  Buffalo dönme yetenekleri ile Baby 5'ın bazı silah güçlerini kombine ederek kullanabilir. Baby 5'ın büyükçe bir bıçağa dönüşmüş bedenini yüksek bir dönüş hızıyla sallar, bu sayede ağır zırhları bile delebilir.

  Ek Bilgiler

  - Buffalo'nun her cümlenin sonuna "-dasuyan" eki getirme alışkanlığı vardır.
  - Buffalo'nun adının ve yeteneğinin, II. Dünya Savaşı sırasında Amerika tarafından kullanılan pervaneli savaş uçağı Brewster F2A Buffalo'dan esinlenildiği düşünülmektedir.

  Künye

  Adı: Buffalo
  Okunuşu: Baffarō
  İngilizce Adı: Buffalo
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 692, Anime 618
  Bağlantısı: Donquixote Korsanları (Eski)
  Unvanı: Korsan
  Yaşadığı Yerler: Spider Miles (Eski), Dressrosa (Eski)
  Yaşı: 30
  Durumu: Canlı

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Guru Guru no Mi (Tr. Dönme Dönme Meyvesi, İng. Spin Spin Fruit)
  Anlamı: Dönmek
  Türü: Paramecia
   
 2. Mesaj Sayısı 7,175
  Üyelik Tarihi31 May 2014
  Baby 5 ile iyi ikili oluşturuyorlardı.
  Eline sağlık.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık