Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Boruto: Two Blue Vortex

Evet arkadaşlar Manga’da güncele gelmiş bulunmaktayım.

Okuması zevkli ve akıcıydı yani beni hiç sıkmadı diyebilirim ama aynı zamanda büyük bir hayal kırıklığına uğradımı da belirtmeliyim. Sorunları sayayım size.

1. Ana karakter
Naruto karakterinin en büyük sorunlardan biri
teknikleriydi ve monoton dövüşleri. Üzülerek söylemeliyim ki Boruto’da hiçbir fark göremedim. Klişe saldırılar klişe yanıltmacalar klişe taktikler. Yani rakipten önce ne olacağını kestiriyordum o derece.

2.Rasengan-Kage bunshin
Abi şu teknikleri salın artık ya. Koskoca ninja evreninde şu iki teknikten başka teknik mi kalmadı. Hadi kage bunshin naruto’nun imzalı tekniği ama Boruto yavrum sana noluyor ya:/ hadi kage bunshin’i geçtim abi rasengan fırlatmak nedir? Siz ciddi misiniz neden rasengan fırlatıyorsunuz? Bir de her finisher saldırısında rasengan kullanılması beni benden aldı.
Dedim hadi bu çocuk Sasuke’den eğitim alacak kesin havalı ve farklı bir şeyler öğrenir diyordum bi baktım ilk öğrendiği şey rasengan hemde sasuke’den:(

3. Naruto
Manga başında Naruto’nun ne kadar meşgul olduğu ve ailesine vakit ayıramadığını belirtiyorlar.
Dedim iyi güzel kesin nadiren gösterirler ve havalı sahnelerde gelir diye düşünüyordum. Amma velakin AO arcı hariç Narutosuz vakit geçmedi. Vakti olmaya Naruto gidiyor çocukla eğitim yapıyor çiçek almaya gidiyor...

4. Kakashi
Abi bu adam nerde? Hikayenin belleğinden mi sildiniz? Öldü mü kaldı mı bari bi yaşam belirtisi gösterseydiniz. Hayır yani bu adam fan oylamalarında en yüksek toplam puanına sahip karakter. Bu adama oy veren insanlar için bari şu 39 bölümün birinde gösterseydiniz bari. Eğer aynı evrende bir seri çiziyorsan o evrenin önemli karakterlerini de görmek istiyoruz ister istemez.

5. Ağırlık
Yaşanan olayların hiçbir ağırlığı yok.
Hatırlıyorum da Naruto’da köye saldırı olduğunda yer yerinde oynardı herkes bi paniğe falan girerdi. Boruto’da saldırı geliyor çiçekçi kız İno saldırı geliyor diyor ve Naruto tamam ben hallederim diyor. Bir saldırı daha geliyor yine ben hallederim diyor yav köye saldırı geliyor köye sen nerden biliyorsun başka yerlerinin zarar görmeyeceğini? Eskiden olsa Gai-Kakashi-Asuma-Kurenai falan gelirdi saldırı olduğu zaman. Aradaki ağırlık ve kalite farkı aşırı fazla. Hokage dediğin en son gelir ve şovunu yapıp gider.

Şimdi az olsa da iyi yanların da vurgu yapayım.

1. Sasuke
Sasuke’yi çok iyi ayarlamışlar. Az görünüyor ve öz görünüyor. Adam işini yapıyor ve insanı sıkmıyor.

2.Karakter Tasarımları
Karakter tasarımları olsun kıyafetler olsun güzel ve insanın gözüne hitap ediyor.

Boruto’da alışılmışın dışına çıkarlar diye düşünüyordum farklı teknikler farklı sahneler görürüz sanıyordum ama maalesef monoton bir işleyiş var heleki tekniklerde.
Umarım bu durum değişir Kawaki’ye umut bağladım umarım o bizi üzmez.

Son düzenleme:
Bu arada Kakashi mangada bir kere bile görünmediği halde yine farkını ortaya koydu.
Boruto’da Kakashi’nin koleksiyon kartı o kadar dereğerli ki “Limited Event Promo” kartı olarak geçiyor.
Aslan parçası her alanda farkını gösteriyor.

Evet arkadaşlar Manga’da güncele gelmiş bulunmaktayım.

Okuması zevkli ve akıcıydı yani beni hiç sıkmadı diyebilirim ama aynı zamanda büyük bir hayal kırıklığına uğradımı da belirtmeliyim. Sorunları sayayım size.

1. Ana karakter
Naruto karakterinin en büyük sorunlardan biri
teknikleriydi ve monoton dövüşleri. Üzülerek söylemeliyim ki Boruto’da hiçbir fark göremedim. Klişe saldırılar klişe yanıltmacalar klişe taktikler. Yani rakipten önce ne olacağını kestiriyordum o derece.

2.Rasengan-Kage bunshin
Abi şu teknikleri salın artık ya. Koskoca ninja evreninde şu iki teknikten başka teknik mi kalmadı. Hadi kage bunshin naruto’nun imzalı tekniği ama Boruto yavrum sana noluyor ya:/ hadi kage bunshin’i geçtim abi rasengan fırlatmak nedir? Siz ciddi misiniz neden rasengan fırlatıyorsunuz? Bir de her finisher saldırısında rasengan kullanılması beni benden aldı.
Dedim hadi bu çocuk Sasuke’den eğitim alacak kesin havalı ve farklı bir şeyler öğrenir diyordum bi baktım ilk öğrendiği şey rasengan hemde sasuke’den:(

3. Naruto
Manga başında Naruto’nun ne kadar meşgul olduğu ve ailesine vakit ayıramadığını belirtiyorlar.
Dedim iyi güzel kesin nadiren gösterirler ve havalı sahnelerde gelir diye düşünüyordum. Amma velakin AO arcı hariç Narutosuz vakit geçmedi. Vakti olmaya Naruto gidiyor çocukla eğitim yapıyor çiçek almaya gidiyor...

4. Kakashi
Abi bu adam nerde? Hikayenin belleğinden mi sildiniz? Öldü mü kaldı mı bari bi yaşam belirtisi gösterseydiniz. Hayır yani bu adam fan oylamalarında en yüksek toplam puanına sahip karakter. Bu adama oy veren insanlar için bari şu 39 bölümün birinde gösterseydiniz bari. Eğer aynı evrende bir seri çiziyorsan o evrenin önemli karakterlerini de görmek istiyoruz ister istemez.

5. Ağırlık
Yaşanan olayların hiçbir ağırlığı yok.
Hatırlıyorum da Naruto’da köye saldırı olduğunda yer yerinde oynardı herkes bi paniğe falan girerdi. Boruto’da saldırı geliyor çiçekçi kız İno saldırı geliyor diyor ve Naruto tamam ben hallederim diyor. Bir saldırı daha geliyor yine ben hallederim diyor yav köye saldırı geliyor köye sen nerden biliyorsun başka yerlerinin zarar görmeyeceğini? Eskiden olsa Gai-Kakashi-Asuma-Kurenai falan gelirdi saldırı olduğu zaman. Aradaki ağırlık ve kalite farkı aşırı fazla. Hokage dediğin en son gelir ve şovunu yapıp gider.

Şimdi az olsa da iyi yanların da vurgu yapayım.

1. Sasuke
Sasuke’yi çok iyi ayarlamışlar. Az görünüyor ve öz görünüyor. Adam işini yapıyor ve insanı sıkmıyor.

2.Karakter Tasarımları
Karakter tasarımları olsun kıyafetler olsun güzel ve insanın gözüne hitap ediyor.

Boruto’da alışılmışın dışına çıkarlar diye düşünüyordum farklı teknikler farklı sahneler görürüz sanıyordum ama maalesef monoton bir işleyiş var heleki tekniklerde.
Umarım bu durum değişir Kawaki’ye umut bağladım umarım o bizi üzmez.
Boruto şuan bile Narutodan daha fazla jutsu biliyor.
İlerleyen dönemlerde Naruto gibi sadece kage bunshin ve rasengan kullanan bir çöp olacağını sanmıyorum.
Naruto doton kullandığında sevinçten zıplayacaktım bildiğin. Arada gidip o bölümü tekrar tekrar okuyorum.

Boruto şuan bile Narutodan daha fazla jutsu biliyor.
İlerleyen dönemlerde Naruto gibi sadece kage bunshin ve rasengan kullanan bir çöp olacağını sanmıyorum.
Naruto doton kullandığında sevinçten zıplayacaktım bildiğin. Arada gidip o bölümü tekrar tekrar okuyorum.
Valla Boruto istediği kadar su veya raiton atsın son saldırıyı rasengan ile yaptığı sürece bir anlamı kalmıyor maalesef:/
Naruto doton kullandığında ilk başta inanamamıştım kesin teknoloji falan kullanmıştır diyordum ama adam harbiden doton kullandı ya la:/ kendi serisinde rakibe ayıp olmasın diye kullanmadı koca yürekli oğlan:(

Iruka bana, insanları görünüşleriyle değil kişilikleriyle yargılamamı öğretti.
Haku bana, sevdiklerini korurken hiçbir kötülük veya iyilik olmadığını öğretti.
Neji bana öğretti ... gururunu geride bırakırsan kaderini değiştirebilirsin.
Rock Lee bana öğretti ... sıkı çalışmanın yetenekleri arttırdığını.
Kakashi bana öğretti ... takım çalışması ve dostluğun kuralların üstünde durduğunu.
Hinata bana öğretti ... aşkın savaşmaya değdiğini.
Sai bana ... hissiz bir hayatın değersiz olduğunu öğretti.
Sakura bana ... zayıflığın bir bahane olmadığını, bir seçenek olduğunu öğretti.
Gaara bana öğretti ... yalnızlığın ne kadar acı verici olabileceğini ve aşkın birini nasıl değiştirebileceğini.
Nagato bana, intikam ve nefretin sadece daha fazla intikam ve nefret getirdiğini öğretti.
Asuma bana öğretti ... gelecek nesillere bakmak ne kadar önemli.
Shikamaru bana öğretti ... bazen seni en çok rahatsız eden şeyleri bile yapmalısın.
Gai bana öğretti ... başkalarının senin hakkında ne dediği önemli değil.
Minato ve Kushina bana ebeveynlerinin sevgisinin her şeyi yendiğini öğretti.
Sarutobi, bana ... sorunların şiddetten çok şefkatle çözülmesi gerektiğini öğretti.
Sasuke bana öğretti ... sadece bir şeyler hayal etmemeli, aynı zamanda başarabilmeli.
Itachi bana öğretti ... bazen daha büyük iyilikler için fedakarlık yapmak zorundasın.
Tsunade bana öğretti ... ölüler için yaşayanları asla terk etmemelisin..
Jiraya bana, insanlığa olan inancından ve barış umudundan asla vazgeçmemen gerektiğini öğretti.
Obito bana ... doğru yöne dönmenin asla geç olmadığını söyledi.
Madara bana öğretti ki ... özgürlük olmadan barış yoktur.
Ve Naruto ... hepimiz biliyoruz ki Naruto bize çok şey öğretti. ama en önemli şey şudur: hayatında ne olursa olsun ... asla vazgeçme.

Iruka bana, insanları görünüşleriyle değil kişilikleriyle yargılamamı öğretti.
Haku bana, sevdiklerini korurken hiçbir kötülük veya iyilik olmadığını öğretti.
Neji bana öğretti ... gururunu geride bırakırsan kaderini değiştirebilirsin.
Rock Lee bana öğretti ... sıkı çalışmanın yetenekleri arttırdığını.
Kakashi bana öğretti ... takım çalışması ve dostluğun kuralların üstünde durduğunu.
Hinata bana öğretti ... aşkın savaşmaya değdiğini.
Sai bana ... hissiz bir hayatın değersiz olduğunu öğretti.
Sakura bana ... zayıflığın bir bahane olmadığını, bir seçenek olduğunu öğretti.
Gaara bana öğretti ... yalnızlığın ne kadar acı verici olabileceğini ve aşkın birini nasıl değiştirebileceğini.
Nagato bana, intikam ve nefretin sadece daha fazla intikam ve nefret getirdiğini öğretti.
Asuma bana öğretti ... gelecek nesillere bakmak ne kadar önemli.
Shikamaru bana öğretti ... bazen seni en çok rahatsız eden şeyleri bile yapmalısın.
Gai bana öğretti ... başkalarının senin hakkında ne dediği önemli değil.
Minato ve Kushina bana ebeveynlerinin sevgisinin her şeyi yendiğini öğretti.
Sarutobi, bana ... sorunların şiddetten çok şefkatle çözülmesi gerektiğini öğretti.
Sasuke bana öğretti ... sadece bir şeyler hayal etmemeli, aynı zamanda başarabilmeli.
Itachi bana öğretti ... bazen daha büyük iyilikler için fedakarlık yapmak zorundasın.
Tsunade bana öğretti ... ölüler için yaşayanları asla terk etmemelisin..
Jiraya bana, insanlığa olan inancından ve barış umudundan asla vazgeçmemen gerektiğini öğretti.
Obito bana ... doğru yöne dönmenin asla geç olmadığını söyledi.
Madara bana öğretti ki ... özgürlük olmadan barış yoktur.
Ve Naruto ... hepimiz biliyoruz ki Naruto bize çok şey öğretti. ama en önemli şey şudur: hayatında ne olursa olsun ... asla vazgeçme.
:/

Arada Youtube'de animeden sahnelere denk geliyorum. Boruto, Naruto, Jiraiya, Minato falan bir aradalar. Millet de izleyip coşuyor. Ben sövüp çıkıyorum.

132. Bölüm ile birlikte bu haftaki Boruto'nun maceraları yine müthişti. Hikayede her kulvarda yine çok ama çok heyecanlı olaylar gerçekleşmekte ve bölüm adeta şarıl şarıl akmakta. Ön gösterimle birlikte müthiş bir 23 dakika 54 saniye geçirdik.

Acaba Sakura-çan'ın bulmuş olduğu ve Sasuke-kun'un düşürdüğü katlanmış kağıt neydi? Sakura-çan ile Sarada-çan'nın şirin bir resmi mi yoksa Sasuke'nin aile fertlerinden bir not mu? Ya da bambaşka bir gizem yatıyor o noktada.

Diğer taraftan bölüm sonunda Jiraiya'nın "Uçiha Sasuke?" demesi ile birlikte gelecek haftaya büyük bir yatırım yapıldı, gerilim ve heyecan son dozda verildi. Bakalım ne olacak, neler yaşanacak, hangi gerçekler gün yüzüne çıkacak.

Tabi Boruto ile Neji ve Naruto etkileşimleri de hikayedeki nostalji, psikoloki ve dram seviyesini çok üst düzey bir hale getirdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık