Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Bölüm Analizleri

Öncelikle 20 dakika falan uyuduğumu belirtmek isterim. Olası tüm hatalar için şimdiden özür dilerim.

926. bölümün kapak çizimini öneren kişi ile bu bölümünü kapağını öneren kişi aynı: Onanchuru. Babangida gibi adı var mübarek. Maymun kardeşimiz aynı Luffy gerçekten. Üzerine giydiği Wanted posteri de farklı bir şey söylemiyor gerçi. Ama Oda efendi bize göre sol, maymuna göre sağ üst tarafa "Oda" yazmadan geçmemiş.

Onun dışında iki bölüm arasındaki Hancock çizimine bakacak olursanız Oda'nın bu noktada dahi kendini geliştirmeye devam ettiğini görebilirsiniz.

Bölüm bir önceki bölümün kaldığı yerden devam ediyor. Zorojuro ve Sangoro birbirlerine Yosun ve Kaş olarak hitap ediyorlar, şaşırtıcı değil ama pek tabii ki hoş. :)

Oda Zoro'yu art arda çizdiği -biri yakın, biri uzak- iki panelde de kılıca davranırken çizmiş. Unutmamış yani. Bu arada, bir taraftan da Drake kardeşimiz dinozor moduna geçiş yapıyor. Hawkins de onu izliyor.

Bir sonraki sayfaya geçmeden hoşuma giden şu yeri de atayım:
Pek bir alakası yok ama aklıma Demokles'in Kılıcı geldi.

Orochi boş boş bağırıp silahlı samuraylarından yardım isterken Tiki Taka Toko'yu da Sanji'ye teslim eden, onu Kaş'ın korumasına bırakan bir Zoro var.

Ayrıca şu karaktere de dikkat çekmek istedim nedense. Sanki arkta kendine yer edinebilecek ve hâlihazırda tanıdığımız biri gibi geldi.

Usopp ve Franky, Zoro'nun başkentte olması üzerine yorum yapıyorlar da bu adamı bir an bile sallamadığınız için yazıklaaağr ooolsuun.

Zoro duruma epey içerlemiş. Yasu'nun kanı da yerde kalsın istemiyor. Ayrıca Toko'nun da hâlinden anladığı için 2 kılıçla olduğuna bakmadan saldırıyor. Tiki Taka Toko da gülmeye devam.

Avel Orochi öylece bakıyor 720 pound'luk saldırıya. Yani Kyoshiro efendi gelmese Orochi efendi sizlere ömür.

Sanji Zoro'yu azarladığı sırada Drake tepesinde bitiyor. Tabii geçiriyor bir tane ama burada efsane bir sahne var. Zoro kendi üzerine gelen mermileri ve Franky'nin onun önüne geçmesini fark ediyor. Franky'e de hepsi senindir diyor. Her ikisi açısından da muazzam sahne.

Franky tekme tokat giriyor, Yasu'nun bedenini alıyor. Uzaklardan Usopp gözlüğünü takmış yardım ediyor. Kurbağa kardeşimiz de olayları bir bilgin gibi karşılıyor. Robin ve Nami de olaya dahil oluyor. Vay be. Duygulanalım mı illa? Tayfanın bir arada bir şeyler yapıyor olması ne hoş, değil mi?

Orochi topukluyor, Zoro hışımla saldırmaya devam ediyor, bıraksalar öldürecek yani bildiğin. Kyoshiro ise buna izin veremeyeceğini, Shogun'un gardiyan köpeği olduğunu söylüyor. Çok ilginç bir karakter doğrusu. Hem çizimi hem rahatlığı ve tavrı hem de hiçbir şekilde anlaşılamıyor olması epey hoş.. Ayrıca boyu da Zoro'dan epey uzun.

Rasetsu bölgesinde çıkan isyan bir yana Udon bölgesinde çılgınlar gibi tezahürat eden bir saftirik Luffy'miz var. Luffy'nin tezahüratı sayesinde Queen, Luffy'nin buraya kiminle birlikte geldiğini öğrenmiş oluyor.

Dövmenin bir kısmı Queen gibi geldi:

Kamazou, Orochi'nin ona verdiği görevi yerine getirmekte başarısız olduğu için Udon'a getirilmiş ve akıbeti, yani kaderi de Queen'in ellerine bırakılmış. Fa fa fa şeklinde gülen bir Kamazo'muz var. Kendisini Çİçek Başkentinde yakalamışlar. Dönüşte de Kid'i bulmuşlar.

Bu arada Kamazo'nun gülüşü: Fa fa fa !!!

Kid öylece bağırıyormuş, onlar da birkaç kez ateş etmişler ve Kid de hiç karşı koymamış. Kaido'nun adamının yaptığı yoruma göre Kid deniztaşı kelepçelerini unutmuş lakin gerçekte olan şey Kid'in ayan beyan bilerek yakalanmış olması.

Kid Kamazo'ya diyor ki "Gülüşünden daima nefret ettin ve bir an geldi, bir daha gülmez oldun." diyor. Kamazo kendisine gülenleri ölümün eşiğine getirmiş ve bir gün tamamıyla saklayabilmek adına maske dahi takmış. Peki ya sonrasında ne oldu diye çığırıyor başkan, tayfamıza ne oldu diye soruyor çaresizce. Evet, bunu Kamazo'ya, yani Killer'a soruyor efediler. Bakın bu dramdır.

İlginç bir şekilde Luffy Killer'ın kim olduğunu anında tanıyor. Bu adamın salaklığı meyve gücüyle bağlantılı falan mı ya bu ne? Hafızası da mı gevşek bu salağın? Aha size iş. Luffy her zaman çocuk kalacak zira bedeni gibi zihniyeti de gevşek.

Hyo başkan diyor ki Smile kurbanı olan yoldaşlarını kurtarmaya mı çalıştı?

Ulan sahneye, olaylara bak ya.

Kid ve Killer aynı anda, ayaklarından zincirlenerek, baş aşağı bir şekilde suya sokuluyorlar.

Queen bir yandan Sumo dövüşünü idare ederken diğer yandan da Kid ve Killer ile uğraşıyor. Ayıp be.

Luffy ve Hyo ölene dek Kid ve Killer suyun altında kalacak, yani boğulacak. Kid ve Killer'ın yaşaması içinse Luffy ve Hyo'nun ölmesi gerekiyor, bunun yollarından biri de sumo sahasının dışına çıkmaları ve ardından boyun kelepçelerinde bulunan bıçakların boyunlarına girerek onları öldürmesi. Ortada durup dururken manasız bir ikilem oluştu.

Queen ve astları tüm bunlar olurken danstan da mahrum kalmıyorlar, aferin ulan Oda. :/ Queen diyor ki pek çok suç işleyip yüksek ödül almış olsan dahi 5 santimetre kalınlığındaki suda boğulup gidersin. Âlâsı olsan ne yazar. Yalnız ben de şunu diyorum. Kaido da belki suda boğularak öldürülür, kim bilir?

Luffy Queen'e saldırsa da adeta bir çocuğun yetişkin birine saldırması gibi nafile. Umarım buradan bir şeyler çıkarmaya çalışanlar olmaz. Adamın içinde olduğu durup belli. Ayrıca dümdüz yumruk atıyor, Lufy bana atsa o yumruğu bana bile nafile gelir neredeyse. :(

Queen'in ilaveten gergin olmasının sebebi ise O-shiruko'nun bitmiş olması. Peki o-shiruko'nun bir numaralı talepkârı kim? Bildiniz. Big Mom, Gerçek Queen geldi. Öyle ki dışarıdaki korumalarla olan iletişimleri de kesilmiş.

Queen her biriniz geberip gideceksiniz diyor lakin Luffy, nerede öleceğime karar verecek olan benim diye yapıştırıyor cevabı. Aslan parçası be. Lafta kalmasa bari diyeceğim de...

Şimdi bir toplayalım.

Bu sahnenin benzerini gördüğümü hatırlıyorum ama net bir şey söyleyemem. Kyoshiro'nun çizgisi hiçbir zaman belli değil. Burada Kamuran ile birlikte gösterilmiş olmaları da bence belirli bir şeye işaret. Her hâlükârda Kyoshiro'nun saf kötü olmaması da gayet hoş. Oda'nın cebinde daima orijinal karakterler yatıyor, takdir edilesi gerçekten.

Unutmamak lazım ki Orochi'ye laf eden kişi de Kyoshiro'dan başkası değildi.

Yok efendim ben köpeğiyim bilmem ne, geçelim bunları.

Bu ne?

En sağdaki neden kaçmıyor? Ondan bir soldaki Smile yemiş. Diğerleriyse gülmüyor zira yememişler.

Drake'in hörgüç gibi duran kısmı nereden geliyor bilmiyorum zira Allosaurus'un öyle çıkıntıları yok. Ben Google'ın yalancısıyım.

Koka'ya selam verin. Drake'e pek işlememiş belli ki ama doğrudan bir saldırı olarak da bakılmaması gerekiyor. Hemen gaza gelmeyelim yani. Daha ziyade zıplama hareketi yapmış desek daha doğru. Ee koka niye var diyebilirsiniz. Ben Oda mıyım diyeceğim de siz de haklısınız. Daha güçlü zıplayabilmek için tabii ki kırmızı başlıklı kızlar.

Zoro'nun koka'sı var mı yok mu bilemedim, tam çıkartamadım yani. Gerçi pek bir önemi olduğu söylenemez. 28 sayfa tartışacaksınız ne de olsa.

Şimdi Killer'a gelelim. Öncelikle:

Killer'ın dünya umurunda değilmiş gibi duruyor. Fa fa fa diye cevap verirken bir noktada gözlerinden yaş, burnundan da sümük boşalıyor. Ulan çok acıklı be. Aslında ağladığına göre kendinde olduğu da söylenebilir ama kafasıyla nasıl oynamışlarsa garibimin artık. Neyse. En azından insan gibi yemek yiyebileceği için sevinebiliriz.

Lanet olası Pandaman'i bulamadım. Belki de yoktur. Bulana 5 beri.

Benden bu kadar. Haftaya görüşmek üzere.
Ellerine sağlık :) güzel bir yazi olmuş gene

Zehahaha vs Fafafafafa

Who wins?

Öncelikle 20 dakika falan uyuduğumu belirtmek isterim. Olası tüm hatalar için şimdiden özür dilerim.

926. bölümün kapak çizimini öneren kişi ile bu bölümünü kapağını öneren kişi aynı: Onanchuru. Babangida gibi adı var mübarek. Maymun kardeşimiz aynı Luffy gerçekten. Üzerine giydiği Wanted posteri de farklı bir şey söylemiyor gerçi. Ama Oda efendi bize göre sol, maymuna göre sağ üst tarafa "Oda" yazmadan geçmemiş.

Onun dışında iki bölüm arasındaki Hancock çizimine bakacak olursanız Oda'nın bu noktada dahi kendini geliştirmeye devam ettiğini görebilirsiniz.

Bölüm bir önceki bölümün kaldığı yerden devam ediyor. Zorojuro ve Sangoro birbirlerine Yosun ve Kaş olarak hitap ediyorlar, şaşırtıcı değil ama pek tabii ki hoş. :)

Oda Zoro'yu art arda çizdiği -biri yakın, biri uzak- iki panelde de kılıca davranırken çizmiş. Unutmamış yani. Bu arada, bir taraftan da Drake kardeşimiz dinozor moduna geçiş yapıyor. Hawkins de onu izliyor.

Bir sonraki sayfaya geçmeden hoşuma giden şu yeri de atayım:
Pek bir alakası yok ama aklıma Demokles'in Kılıcı geldi.

Orochi boş boş bağırıp silahlı samuraylarından yardım isterken Tiki Taka Toko'yu da Sanji'ye teslim eden, onu Kaş'ın korumasına bırakan bir Zoro var.

Ayrıca şu karaktere de dikkat çekmek istedim nedense. Sanki arkta kendine yer edinebilecek ve hâlihazırda tanıdığımız biri gibi geldi.

Usopp ve Franky, Zoro'nun başkentte olması üzerine yorum yapıyorlar da bu adamı bir an bile sallamadığınız için yazıklaaağr ooolsuun.

Zoro duruma epey içerlemiş. Yasu'nun kanı da yerde kalsın istemiyor. Ayrıca Toko'nun da hâlinden anladığı için 2 kılıçla olduğuna bakmadan saldırıyor. Tiki Taka Toko da gülmeye devam.

Avel Orochi öylece bakıyor 720 pound'luk saldırıya. Yani Kyoshiro efendi gelmese Orochi efendi sizlere ömür.

Sanji Zoro'yu azarladığı sırada Drake tepesinde bitiyor. Tabii geçiriyor bir tane ama burada efsane bir sahne var. Zoro kendi üzerine gelen mermileri ve Franky'nin onun önüne geçmesini fark ediyor. Franky'e de hepsi senindir diyor. Her ikisi açısından da muazzam sahne.

Franky tekme tokat giriyor, Yasu'nun bedenini alıyor. Uzaklardan Usopp gözlüğünü takmış yardım ediyor. Kurbağa kardeşimiz de olayları bir bilgin gibi karşılıyor. Robin ve Nami de olaya dahil oluyor. Vay be. Duygulanalım mı illa? Tayfanın bir arada bir şeyler yapıyor olması ne hoş, değil mi?

Orochi topukluyor, Zoro hışımla saldırmaya devam ediyor, bıraksalar öldürecek yani bildiğin. Kyoshiro ise buna izin veremeyeceğini, Shogun'un gardiyan köpeği olduğunu söylüyor. Çok ilginç bir karakter doğrusu. Hem çizimi hem rahatlığı ve tavrı hem de hiçbir şekilde anlaşılamıyor olması epey hoş.. Ayrıca boyu da Zoro'dan epey uzun.

Rasetsu bölgesinde çıkan isyan bir yana Udon bölgesinde çılgınlar gibi tezahürat eden bir saftirik Luffy'miz var. Luffy'nin tezahüratı sayesinde Queen, Luffy'nin buraya kiminle birlikte geldiğini öğrenmiş oluyor.

Dövmenin bir kısmı Queen gibi geldi:

Kamazou, Orochi'nin ona verdiği görevi yerine getirmekte başarısız olduğu için Udon'a getirilmiş ve akıbeti, yani kaderi de Queen'in ellerine bırakılmış. Fa fa fa şeklinde gülen bir Kamazo'muz var. Kendisini Çİçek Başkentinde yakalamışlar. Dönüşte de Kid'i bulmuşlar.

Bu arada Kamazo'nun gülüşü: Fa fa fa !!!

Kid öylece bağırıyormuş, onlar da birkaç kez ateş etmişler ve Kid de hiç karşı koymamış. Kaido'nun adamının yaptığı yoruma göre Kid deniztaşı kelepçelerini unutmuş lakin gerçekte olan şey Kid'in ayan beyan bilerek yakalanmış olması.

Kid Kamazo'ya diyor ki "Gülüşünden daima nefret ettin ve bir an geldi, bir daha gülmez oldun." diyor. Kamazo kendisine gülenleri ölümün eşiğine getirmiş ve bir gün tamamıyla saklayabilmek adına maske dahi takmış. Peki ya sonrasında ne oldu diye çığırıyor başkan, tayfamıza ne oldu diye soruyor çaresizce. Evet, bunu Kamazo'ya, yani Killer'a soruyor efediler. Bakın bu dramdır.

İlginç bir şekilde Luffy Killer'ın kim olduğunu anında tanıyor. Bu adamın salaklığı meyve gücüyle bağlantılı falan mı ya bu ne? Hafızası da mı gevşek bu salağın? Aha size iş. Luffy her zaman çocuk kalacak zira bedeni gibi zihniyeti de gevşek.

Hyo başkan diyor ki Smile kurbanı olan yoldaşlarını kurtarmaya mı çalıştı?

Ulan sahneye, olaylara bak ya.

Kid ve Killer aynı anda, ayaklarından zincirlenerek, baş aşağı bir şekilde suya sokuluyorlar.

Queen bir yandan Sumo dövüşünü idare ederken diğer yandan da Kid ve Killer ile uğraşıyor. Ayıp be.

Luffy ve Hyo ölene dek Kid ve Killer suyun altında kalacak, yani boğulacak. Kid ve Killer'ın yaşaması içinse Luffy ve Hyo'nun ölmesi gerekiyor, bunun yollarından biri de sumo sahasının dışına çıkmaları ve ardından boyun kelepçelerinde bulunan bıçakların boyunlarına girerek onları öldürmesi. Ortada durup dururken manasız bir ikilem oluştu.

Queen ve astları tüm bunlar olurken danstan da mahrum kalmıyorlar, aferin ulan Oda. :/ Queen diyor ki pek çok suç işleyip yüksek ödül almış olsan dahi 5 santimetre kalınlığındaki suda boğulup gidersin. Âlâsı olsan ne yazar. Yalnız ben de şunu diyorum. Kaido da belki suda boğularak öldürülür, kim bilir?

Luffy Queen'e saldırsa da adeta bir çocuğun yetişkin birine saldırması gibi nafile. Umarım buradan bir şeyler çıkarmaya çalışanlar olmaz. Adamın içinde olduğu durup belli. Ayrıca dümdüz yumruk atıyor, Lufy bana atsa o yumruğu bana bile nafile gelir neredeyse. :(

Queen'in ilaveten gergin olmasının sebebi ise O-shiruko'nun bitmiş olması. Peki o-shiruko'nun bir numaralı talepkârı kim? Bildiniz. Big Mom, Gerçek Queen geldi. Öyle ki dışarıdaki korumalarla olan iletişimleri de kesilmiş.

Queen her biriniz geberip gideceksiniz diyor lakin Luffy, nerede öleceğime karar verecek olan benim diye yapıştırıyor cevabı. Aslan parçası be. Lafta kalmasa bari diyeceğim de...

Şimdi bir toplayalım.

Bu sahnenin benzerini gördüğümü hatırlıyorum ama net bir şey söyleyemem. Kyoshiro'nun çizgisi hiçbir zaman belli değil. Burada Kamuran ile birlikte gösterilmiş olmaları da bence belirli bir şeye işaret. Her hâlükârda Kyoshiro'nun saf kötü olmaması da gayet hoş. Oda'nın cebinde daima orijinal karakterler yatıyor, takdir edilesi gerçekten.

Unutmamak lazım ki Orochi'ye laf eden kişi de Kyoshiro'dan başkası değildi.

Yok efendim ben köpeğiyim bilmem ne, geçelim bunları.

Bu ne?

En sağdaki neden kaçmıyor? Ondan bir soldaki Smile yemiş. Diğerleriyse gülmüyor zira yememişler.

Drake'in hörgüç gibi duran kısmı nereden geliyor bilmiyorum zira Allosaurus'un öyle çıkıntıları yok. Ben Google'ın yalancısıyım.

Koka'ya selam verin. Drake'e pek işlememiş belli ki ama doğrudan bir saldırı olarak da bakılmaması gerekiyor. Hemen gaza gelmeyelim yani. Daha ziyade zıplama hareketi yapmış desek daha doğru. Ee koka niye var diyebilirsiniz. Ben Oda mıyım diyeceğim de siz de haklısınız. Daha güçlü zıplayabilmek için tabii ki kırmızı başlıklı kızlar.

Zoro'nun koka'sı var mı yok mu bilemedim, tam çıkartamadım yani. Gerçi pek bir önemi olduğu söylenemez. 28 sayfa tartışacaksınız ne de olsa.

Şimdi Killer'a gelelim. Öncelikle:

Killer'ın dünya umurunda değilmiş gibi duruyor. Fa fa fa diye cevap verirken bir noktada gözlerinden yaş, burnundan da sümük boşalıyor. Ulan çok acıklı be. Aslında ağladığına göre kendinde olduğu da söylenebilir ama kafasıyla nasıl oynamışlarsa garibimin artık. Neyse. En azından insan gibi yemek yiyebileceği için sevinebiliriz.

Lanet olası Pandaman'i bulamadım. Belki de yoktur. Bulana 5 beri.

Benden bu kadar. Haftaya görüşmek üzere.
Eline sağlık, analiz için teşekkürler. Dr*ke'in hörgüç gibi görünen şeyi pelerin değil mi? Sanki perspektiften kaynaklı hörgüç gibi durmuş.

Eline sağlık, analiz için teşekkürler. Dr*ke'in hörgüç gibi görünen şeyi pelerin değil mi? Sanki perspektiften kaynaklı hörgüç gibi durmuş.
Teşekkürler. :sapkali:
Pelerin olmasına pelerin ama pelerin olsa dahi niye o şekilde duruyor ki? Altında bir şey olması gerekmez mi o şekilde durması için?

Japonya'da Kurbağa Günüymüş. Dahası Küresel Dünya Günü de varmış ama 20 Haziran'da. Japonya'daki yanlış anlamadıysam şöyle bir şey: Para, arkadaş ve bunun gibi "iyi şeyler"in elden çıkması hâlinde geri dönmesini sağlayan, şans getirdiğine inanılan bir hayvanmış. Sebebi de kurbağanın aynı zamanda kaeru, yani geri dönmek anlamına geliyor olması. Bilirsiniz Japonların böyle kelime oyunları boldur.

Jinbeeeeeğğğ!

Stampede görselinde kaydadeğer ne var bilemiyorum. Bahsedecek ne söyleyebilirim ki sizin göremediğiniz ya da farklı bir anlama gelen? Law meyve gücünü kullanıyor, room açmış. :/

Bölüme şu arkadaşla başlayalım.

Ardından da şunu koyalım:

Çünkü ilk sayfada göze çarpan pek bir şey yok.

Bu Orochipu'nun tahtırevanı ve adamlarının üzerindeki sembolü bir araştırmak gerekebilir belki ama zaten kaç bölümdür görüyoruz, geçelim efendim Orochipu'nun tekinin milleti yakalama sevdasını.

Zoro ve Kyoshiro'nun kapışmasına geçelim. Bu kez net bir şekilde gözüküyor ki Zoro haki kullanmıyor. Kyoshiro halk arasında da epey güçlü gözüken biri ki Zoro'nun ona karşı koymasına şaşırıp onu da güçlü buluyorlar. Yalnızca bununla da kalmıyor Zoro da zorlanıyor ayan beyan. Tabii bu Zoro daha güçsüz demek değil doğrudan ama dişli bir rakip olduğu kesin. Kaldı ki Kyoshiro, Zoro'nun saldırılarını sükûnetle karşılıyor resmen. Bana kalırsa rahatlıkla söyleyebiliriz üç samuray gücünde olduğunu. Bu karakter çok nötr biri gibi geliyor bana. Hatta şöyle söyleyeyim. Herhangi bir taraf seçmeden, öylesine yaşayan biri olsa da hiç sırıtmazdı.

Zoro'nun "Bu kim?" demesini görmeyenler olmuş. Onu da şöyle bırakayım madem:

Zoro'yu da gömdüm sanmayın. Pek çok şeyle aynı anda uğraşma gibi bir handikapı daha var zira.

Orochi Oniwabanshu ortaya çıkıyor. Arka planda duran karakterler bir tuhaf. Kimisinin kafa yapısı değişik kimisinin yüzünde maske var. :/

Fukurokuju'nun elinde Wanted posterleri var. Luffy ve Zoro'nun ödülleri çarpıyor. Herhangi bir değişme yok ödüllerde doğal olarak ama şöyle bir şey var. Hawkins bu Fukurokuju'ya Hasırşapkalardan bahsetmiş. Bir kişiyi yakalamaları kafiymiş. E Luffy var elinizde deli misiniz?

Oda Law'a sakal çizmeyi unutmuş ama sorun değil. 1-2 karalama kafi. :oleyo2:

Adını bilmediğimiz kaypak suratlı Orochi Oniwabanshu üyesi güya müzik aletiyle saldırıyor "Bebenben" yani müzik aletinin çıkardığı sesle lakin Zoro'nun da belirttiği gibi yalnızca silah. Saldıran arkadaş şu:

Sanji hâlâ babası için çılgınlarca ağlayan has be has O-toko'yu Sanji'ye veriyor. Niyeyse lakabıyla sesleniyor hâlâ. :/ Neyse, Usohachi güzel.

Usopp Sanji'ye diyor ki sen kızı bana bırak da dinozora dikkat et. Sanji de diyor ki ederim. Aradan bir sayfa ve birkaç saniye geçiyor ki Sanji tarafından yalnızca ısırılma saldırısı aldığını sanan Sanji Drake'in kuyruğuyla birlikte uçuyor. Sanji birkaç çizikle birlikte kalkıyor. Yalnız sigarasının ucunda duman göremiyorum. Ulan bu adamın başka nesi var? Sigarasını elinden almayın bari! Şey, pardon. Ağzından. Ağzına başka bir şey almasından iyidir neticede, değil mi? Vinsmoke geyiğini de geçiyorum.

Brook "Starving Skeleton" oluyor gene. Hatırlamayanlar olabilir diye eski bölümlerde yaptığım açıklamayı tekrar kopyalayayım:

"Starving Skeleton'un yalnızca bir fabl olmadığının bahsi geçiyor. Gashadokuro olarak da bilinen bu mite göre hayaletler, açlıktan ölen insanların kemiklerinden oluşturdukları devasa bir iskelet formuna bürünüyor ve ardından da gece sularında, kırsal mekânlarda yiyecek gezginleri arıyor.

Souma no Furudairi, ya da Takiyasha the Witch and the Skeleton Spectre olarak bilinen bu tablo Utagawa Kuniyoshi tarafından yapılmış. Ukiyo-e stilinde uzman olan bu kişi Utagawa okulunun bir üyesiymiş. Kabuki aktörleri, kediler, efsanevi hayvanlar, güzel kadınlar ve manzaralar çizermiş."

Brook bu hâl ve tavırlarıyla ninjaları kaçırırken Kamuran'ı koruyor. Belki aranızda yeni yeni okuyan birileri vardır da Kamuran kim ulan diyordur. Kendileri Komurasaki, yani Hiyori olurlar efendim. Diğer yandan Daikoku Fuujin ve Raijin'e kadının peşine düşmesini söylüyor zira daha önce Zorojuro ile birlikte görmüşler. İsimleriyle tanıyor olmaları ne güzel. Düşmanın adını bilsin, kafi!

Oda bir detay olarak gülen, yani Smile mağduru birini çizmiş:

Yanındaki kişiyse nedense Vivi'yi anımsatıyor. Ulan bari arka plandaki kadınları aynı çizme. :oleyo2:

Law da ayan beyan Hawkins'in dibinde tayfa üyeleriyle görüşüyor. Bu ne cesaret yiğidim? Görünüşe göre Bepo ortalıkta yok. Hawkins de diyor ki sahip olduğun güçle ufak bir eforla dahi hepsini kaçırabilirsin, her birini aynı yerde tutmak aptallık olurdu. Aferin size, aferin.

Hawkins kendini kesiyor lakin beklendiği üzere canı yanan başkası. Bu kez mağdur Shachi. Penguin'ink afasındaki kuş da çok tatlı yav. Ne kadar zamandır var aslında ama Usopp'un kurbağası gibi dikkat çekiyor şimdi. Her neyse. Hawkins'in 4 canı varmış. Onu öldürmenin tek yolu da Law'ın astlarını kesmesiymiş. Zor iş. 3 canı Bepo, Penguin ve Shachi'ninse biri de kendisinin. Yalnız Bepo da yakınlarda olabilir mi acaba?

İkisini bir araya getirelim madem.

Kurbağa reyiz her geçen gün durgunlaşıyor, ühü.

Fuujin ve Raijin Kamuran'ı yakalıyor lakin Sanji'nin radar sistemi bunu tespit ediyor.

Komik mi desem iyi Haki mi desem bilemedim. Yalnız Sanji bir yandan Drake saldırırken diğer yandan karı kız kesiyor. Takdir etmek lazım. Yalnız tam da bu gecikme sebebiyle Kamuran'ı bir başkası kurtaracak. Evet, Zorojuro! Sanji o kadar çaresiz bir durumdaki iyi bir özellik olarak gösterebileceği tek şey ödülü kalmış. Yazık da diyemeyeceğim, sonuna kadar müstahak. Suratına sıçtığım. :(

Kuri'de, Bakura Kasabasının dışında Ashura Douji tarafından dövülen bir Kin'emon görüyoruz. Inuarashi reyiz ortalığı sakinleştirmeye çalışıyor. Kral be. Yasu'nun kendini feda etmesiyle birlikte planın ortaya çıkmaması sağlanmıştı. Kin'emon da bu tür bilgiler aracılığıyla Shutenmaru'yu tavlamaya çalışıyor. Yalnız ilginç bir durum ortaya çıkıyor. Shutenmaru bizimkilere bir şey gösterecekmiş. Bu arada afiyet olsun paşam.

Udon'da ön, ikinci ve üçüncü kapı paramparçaaaaa. Kaido'nun adamları Big Mom'ı tanıyor lakin BM'nin kendisinden haberi yok. Şapkası da öyle. Hâlâ uyumaya devam ediyor.

Napolyon uyan yavrum, uyan!

Queen'in de Luffy'nin de aklı çıkıyor BM'yi görünce. Kaido'nun adamlarından çok daha fazla çıkıyor hem de. Ee kadının gücünü bilenin hâli belli oluyor. Luffy'nin gözlere bah, garibim.

BM'yi buraya getirmişken Luffy'yi kurtarmayı düşünen O-tama'yı yanaklarından öpüyoruz. Momo'yu yanlarına almıyorlar zira tanınabilir. Diğer yandan Chopper bana niye bu kadar güveniyorsun diye boş laflar peşinde.

BM'nin kale alıp çağırdığı kişiyse O-tama. :)

Bu ana dek meyve formunu hiç göstermeyen Queen, BM'yi görür görmez çaktırmadan dinozorluğa geçiş yapıyor.

Queen ile BM tartışırken Luffy Kid ve Killer'ın sudan çıkarılmasını talep ediyor. Koca yürekli kaptan be. Diğer yandan Queen efsane bir öz güvenle hâlihazırda hiç olmayan O-shiruko'yu BM'ye vermemekten bahsediyor. Tam anlamıyla şey kafalı bu adam. Görseli görenler anladı.

Kiku ve Chopper safa ve iyi niyet içerisinde, BM'nin şu anki hâlinin nazik olması sebebiyle zorbalığa uğramış olabileceğini düşünürken felaketin kendisiyle karşılaşıyorlar. Amerikan Güreşi izlemiş sanki BM, alaşağı etmenin ne demek olduğunu görselli anlatımıyla birlikte öğretiyor bizlere, biliyorduysak da üzerinden geçmiş oluyoruz.

Bölüm bu kadar. Haftaya ara var. Şimdi Brachiosaurus'a bakacağız. Tabii ona bakmadan önce Brachio Tank V'a bakalım.

Sunny Go'nun alametifarikalarından biri olan Burakio Tanku Go-Gō!!!

Yunancada kol kertenkelesi anlamına gelen bir kelimeden üretilmiş Brachiosaurus kardeşimiz. Ortalama boyları 12-16 metreyken yükseklikleri 30 metreymiş. 25 ton çekiyormuş bu hayvan. Günde 200 kilogram yeşillik yemesi gerekiyormuş bir de zira otobur bir dinozormuş. Bu kadar uzun olmasının sebeplerinden biri de diğer Brachiosaurus'larla adeta bir yarışın içine girmiş olmaları görülüyor. Tabii kesin bilgi değil.

Bu arada Babafingo'nun yemek krizlerini bilmemesi ya da bilse de sallamamasına karşılık Babanuki'nin Babafingo'yu krizler hakkında uyarması... :/ Çapsız Queen! Öyle ortalıkta Japon askeri gibi dolaşmakla olmuyor.

Bölümde pek bir şey yok. 946. bölümde görüşmek üzere.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık