Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Bleach (Anime)

0. takımı izlemek zevk verdi. Ben çok beğendim çok iyiydiler fakat bu kadar iyi olmalarının gidişatında fena yenilgi alacaklar gibi seziyorum. :(

Quincylerden Bazz B sevdik onunda sonunu Ywach getirdi püüüü. Ywach hile yapıyor dövüşten alın. :oops:

Analiz tarzı yazacağım ama üşeniyorum bol zaman ve uğraş lazım.Mangadan eksiltilen,değiştirilen eklenen çok şey var zaten asıl senaryo alternatife evrilmiş gibi.Ama birşeyi tam yapsalar şaşardım.Mangada olmayanı animeye koyup mangada olanı da animeden çıkarmışlar.Kısacası bölük pörçük iş olmuş böyle.Bir parçasına mangadan diğer parçasına da animeden bakın der gibi olmuş bütünü anime yapmamışlar. :( İchibei vs Yhwach dövüşü diğer sezon bütün olacak diyen kimdi o bilgiyi nerden okudu bilmiyorum ama dövüş verilmiş zaten geriye sadece dövüşün finali kalmış daha bundan sonra birşey geleceğini sanmıyorum.

Analiz tarzı yazacağım ama üşeniyorum bol zaman ve uğraş lazım.Mangadan eksiltilen,değiştirilen eklenen çok şey var zaten asıl senaryo alternatife evrilmiş gibi.Ama birşeyi tam yapsalar şaşardım.Mangada olmayanı animeye koyup mangada olanı da animeden çıkarmışlar.Kısacası bölük pörçük iş olmuş böyle.Bir parçasına mangadan diğer parçasına da animeden bakın der gibi olmuş bütünü anime yapmamışlar. :( İchibei vs Yhwach dövüşü diğer sezon bütün olacak diyen kimdi o bilgiyi nerden okudu bilmiyorum ama dövüş verilmiş zaten geriye sadece dövüşün finali kalmış daha bundan sonra birşey geleceğini sanmıyorum.
"Naziler önce komünistler için geldiler, bir şey demedim çünkü komünist değildim. Sonra Yahudiler için geldiler ve bir şey demedim çünkü Yahudi değildim. Sonra sendikacılar için geldiler ve bir şey demedim çünkü sendikacı değildim. Sonra Katolikler için geldiler ve bir şey demedim çünkü Katolik değildim ve sonra benim için geldiklerinde ise çevremde benim için bir şeyler diyecek kimse kalmamıştı." -Martin Niemöller-

En başta Rukia'ya yapılan saygısızlık sonrası o stüdyoyu yaksalardı bütün bunlar yaşanmazdı. Suç Japonya'daki Biliç fanlarında, yapan adamlarda değil. Alıcısı olan malı satarlar. Zaten kny tarzında patlayan ışıklı Biliç fikrini kabul ettiren adamların her şeyi yapma hakları var. Ben takdir ediyorum.

"Naziler önce komünistler için geldiler, bir şey demedim çünkü komünist değildim. Sonra Yahudiler için geldiler ve bir şey demedim çünkü Yahudi değildim. Sonra sendikacılar için geldiler ve bir şey demedim çünkü sendikacı değildim. Sonra Katolikler için geldiler ve bir şey demedim çünkü Katolik değildim ve sonra benim için geldiklerinde ise çevremde benim için bir şeyler diyecek kimse kalmamıştı." -Martin Niemöller-

En başta Rukia'ya yapılan saygısızlık sonrası o stüdyoyu yaksalardı bütün bunlar yaşanmazdı. Suç Japonya'daki Biliç fanlarında, yapan adamlarda değil. Alıcısı olan malı satarlar. Zaten kny tarzında patlayan ışıklı Biliç fikrini kabul ettiren adamların her şeyi yapma hakları var. Ben takdir ediyorum.
Yeni nesil öyle ışıklı patlamalı seviyor. :/ Eski kidolara baktım birde şimdi atılana yani nasıl çizmişler belli değil op çizimleri gibi.Tamam yeni bankai görmek süper oldu Senjumaru beşlinin en iyi karakteri muazzam tasarlamış yeni olan her diyalogla.Ama bunu koydun diye niye İchibei vs Yhwach dövüşünü bütün vermiyorsun.Ayrıca heyecandan uzak ost bile olmadan özet geçiyorsun.İchigo vs Yhwach bile geçen sezon ne kadar heyecanlı yapılmıştı.Mangada bu dövüş karşılıklı hamlelerle ayar üstüne ayarla geçiyor o açıdan hiç bölünmemesi lazımdı böyle etkisini alamadım.

Senaryoda bizim kafamızı karıştıran birçok şeyi küçük eklemeler ile çözmeyi başarmış Tite Kubo bu konuda takdir etmek lazım. Mangadan sahne atlamak pek hoş değil kesilen sahnelerin savaşlardan olması kötü ancak bunun hikayeye gerçekten katkısı olmuş.

Genel olarak 0.Takım hakkında bize söylenen 13 Takımın toplamından daha güçlü olduklarıydı ancak büyük ihtimalle Manga aceleye geldiği için bize İchibei hariç hiç işlenmemiş bir 0.Takım önümüze koyuldu. Güçlerini hiç göremedik ve bunun sonucu olarak Bleach topluluğunda genelinden bahsedersem 13 Takımın 0.Takımdan daha güçlü olduğu kanısı kesin gibiydi. Bu senaryoda ki tutarsızlıklardan biriydi.

Tutarsızlıklardan biride Yamamoto'nun 1000 Yıl önce Yhwach'ı nasıl yendiğine yönelikti. Çünkü 1000 yıl önce ki Yhwach'ı bizler tam gücünde biliyorduk. Bu yüzdende topluluk genelinde 1000 yıl önceki Yamamoto'nun seride ki en güçlü karakter olduğunu düşünen birçok insan vardı. Bu konuda tartışmışlığımda çoktur. Özellikle İchibei ile Yamamoto kıyaslandığında Yamamoto'nun yeneceğini söyleyecek çok fazla insan vardı. Ancak günümüzde yaşanılan savaşta Yhwach'ın kopyasıyla savaşan Yamamoto Bankai kullandı gücünü dibine kadar kullandı kopyasını yendi ancak sonra gelen Yhwach Yamamoto'yu gafil avlayarak eforsuz yendi. Burada ki tutarsızlık ise bir bilinmezlikti. Yhwach nasıl yenildi Yamamoto çok mu güçlüydü yoksa başka birşey mi oldu buda çözüldü.

Animede İlk Partta Flashback olarak gösterilen 1000 yıl önceki savaşta az çok bir fikir edindik. Orada Yhwach'ı Sasakibe arkasından vuruyordu devamında Yamamoto Yhwach'ı yeniyordu. Bu olunca Yhwach acaba Almighty'i kullanamıyor muydu acaba diye düşünürken cevap 2.inci Partta geldi. 2.inci Partta İchibei ile Yhwach'ın 1000 yıl önce ki kısa bir Flashback'ini gördük. Burada pazarlık yapılırken çıkan anlaşmazlıktan dolayı Yhwach ve İchibei kısa süreliğine savaşıyor ve devamında İchibei Ruh Kralının Kolunu kullanarak Yhwach'ın gözlerini yani Almighty yeteneğini Yhwach ölene kadar mühürlüyordu. (Mühürleme kısmından emin değilim belki de elinden almışta olabilir ama sonuç olarak bu olaydan sonra Almighty yeteneğini kullanamadığını gördük.) Bu Flashback ile birlikte biz şunu anladık ki 1000 yıl önce ki savaşta Yamamoto Almighty'e sahip olmayan Yhwach'ı arkasından vurarak yenmiş ve Yhwach'ı öldürmüştü. Zaten devamında yeniden dirilen Yhwach gözlerini kullanabilir hale gelecek.

0.Takım konusunda da yazar çok güzel toparlamış. İchibei bir istisna ancak kalan 4'lünün güçleri 3 dünyayı birden sarsabileceği etkileyebileceği için bir çeşit kan mührüyle mühürlenmiş. (Belkide vücutlarının içinde ki Ouken bu konuda kullanılmış olabilir.) Güçlerini kullanabilmelerinin tek yolu kalan 3 kişinin kendini feda ederek kan mührünü bozması ve bu sayede geriye kalan üyenin gücü serbest kalmış oluyor. Senjumaru'nun güçleri ve Bankai tasarımı inanılmaz olmuş. Gerçekten seride gördüğümüz en uçuk Bankai'lerden biri. Animede geçen ''1000 Kolun var 6 tanesi ile baş edebilirsin'' diyaloğu bana bu gücün 1000 kişiye kadar etkili bir biçimde kullanılabileceği imasını verdi. Ayrıca Bankai'yi açtığı esnada çıkan 3 dünyada ki sarsıntı ve orada bulunan kişilerin yoğun bir güç veya Reiatsu hissedip göğe bakmaları Senjumaru'nun serbest kalan gücüyle Yhwach hariç kalan en güçlü 6 Quincy'i yenmesi karşılık bile verememeleri gerçekten 0.Takımın güçlerinde ki mühürler olmadan ne kadar güçlü olabileceğini gözler önüne sermiş. Bu konuda söylenen 0.Takım 13 Takımın toplamından daha güçlüdür sözü tutarlı hale getirilmiş. Aynı zamanda Yamamoto fanları için üzücü olmuş. Çünkü görünen o ki zaten İchibei için benim için tartışılacak birşey yok Yamamoto'dan daha güçlü olduğu bariz ancak gördüğümüz Senjumaru'da gayet Yamamoto'yu yenebilecek halde. Büyük ihtimalle bu Nimaiya içinde geçerlidir. Kirio ve Tenjiro daha çok destekleyici güçlere sahip gibi görünüyor. Ancak yinede güçleri serbest bırakıldığında en az Yamamoto kadar güçlü olacakları bariz hale gelmiş.

Ancak bütün bunların sonucu olarak Manga'yı yıllar evvel bitirmiş seri çıkmadan önce de TYBW arc'ını yeniden okumuş biri olarak kafam karışıyor. Acaba alternatif bir senaryo'mu izleyeceğiz yoksa aynı senaryo daha detaylı işlenerek devam mı edecek ? Aynı senaryonun devam edeceğini düşünüyorum. Büyük ihtimalle bu sezonda kesilen sahnelerden kazanılan ek süreler hem Flashback'ler için hemde gelecekte Aizen'in savaşı için Urahara ve Kyoraku savaşının daha uzatılabilmesi için ve en önemlisi bize gösterilmeyen İchigo'nun Bankai'si için kullanılabilir. Bu part için evet biraz tatsızdı bende İchibei vs Yhwach savaşının kesilmesini pek istemiyordum ama bu diğer partları şahlandırabilecek bir tercihte olabilir. Bekleyip göreceğiz.

Son düzenleme:
Madem manganın bu kadar dışına çıktılar İchigo'nun hollow ve shinigami karışmış gerçek güçlerini göstersinler başka bir şey istemiyorum. Mangada resmen harcadılar. Kubo'ya da az kızmıyorum, birader senin hiç mi onurun yok ya? Seriyi bitir artık dediler diye bir sürü şeyi havada bırakıp istediğin şeyleri çizemeden bitirmeyi nasıl içine sindirebildin? Restini çekip başka dergiye gitsen kabul mü etmeyecekler sanki? Pes arkadaş onca sene geçti ama şu olaylara sinirim geçmedi.

Madem manganın bu kadar dışına çıktılar İchigo'nun hollow ve shinigami karışmış gerçek güçlerini göstersinler başka bir şey istemiyorum. Mangada resmen harcadılar. Kubo'ya da az kızmıyorum, birader senin hiç mi onurun yok ya? Seriyi bitir artık dediler diye bir sürü şeyi havada bırakıp istediğin şeyleri çizemeden bitirmeyi nasıl içine sindirebildin? Restini çekip başka dergiye gitsen kabul mü etmeyecekler sanki? Pes arkadaş onca sene geçti ama şu olaylara sinirim geçmedi.
Sebebinin rahatsızlık olduğunu hatırlar gibiyim, bilgisi olan paylaşsa iyi olur, yoksa Oda’dan hırsını alamayanlar mangasına final vermiş adama da sallamaya başlayacaklar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık