Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Black Mirror (2011-)

En beğendiginiz bölüm

• Kullanılan toplam oy
    9
Yavaş yavaş izliyorum çabuk bitmesin diye. 2. sezon 2. bölümü izleyeceğim az sonra. Şimdiye kadar en beğendiğim Fifteen Million Merits. 6 bölüm olduğu için yavaş gidiyordum bugün yeni bölümleri gelince çok sevindim hiç haberim yoktu :flaugh:

Dizi sağlam ama çok sinir bozucu.Gelecekte bir adım öteye taşınacak uygulamaları biraz daha bilimkurgusal olarak sunmuş.Sistem eleştirisinden çok alıştırmak bilinçaltına işlemek asıl amaç.Örneğin kayıt aletini çıkartan kadına polis bile yardım etmiyor,reddediyor.Gelecekte herkese çip takıldığı zaman istersen takma yani sıkıysa.

İlk 2 bölümü izledim, 1. bölüm normal fazla etkilemedi beni . 2.bölüm gerçekten çok güzeldi acayip gerildim, bi süre sonra gerçeklik kavramı gidiyor gerçekten.Demekki neymiş annemiz arayınca telefonları acacakmışız :)

İlk üç bölümü izledim, sezon molası verdim kendime hemen tüketmeyeyim diye bölümleri.
Sezonu tam klasik BM bölümüyle başlatmışlar. İlk bölümdeki muhabbet bizim sosyal medya olayı direk. Twitterda fenomen olmak, instagramda beğeni kasmak vs. İnsanları bu hesaplara göre yargılayan bir çok kişi görüyoruz çevrede. Hatta bu benim, sensin. Kitleyi ötekileştirmeye gerek yok, biziz onlar. Sadece sanal alemle de sınırlı değil. İnsanlar popülaritesine göre konumlanabiliyor sosyal yaşantısında.
İkinci bölüm ısınma turuydu. BM'nin o geren psikolojik havasını göstermeye başladı dizi. Sonlara doğru, iç içe uyanma kısmı zorlama geldi senaryoda bana, ama gerilimi başarılıydı bölümün. Sonja karakteri havada kaldı, dizinin her bölümdeki alt metin verme durumu bu bölümde tam oluşturulamamış bence. Anne - çocuk - oyun dışında bağlantı yok. Yine de keyifliydi.
Üçüncü bölüm iyice diziye ısınma bölümü. Hacker teması güzel olmuş, bekliyodum bu sezon. Pedofili konusunu ele almaları da güzeldi. Bunu yaşayan insanın çaresizliğini hissettiriyor. Hackleyenlerin kimliğine dair daha fazla bilgi edinseydik güzel olurdu. İzleyenler arasında hackerlara farklı bakış açılarıyla bakacak bi yaklaşım oluşmuş. Bi kitle bu insanların deşifre olmasının gerektiğini savunurken, bi kitle özel hayata saygı olarak yaklaşabilir duruma. Gerçi bunun için kurbanlara yaptırdıkları eylemler iki kitle tarafından da etik bulunmaz herhalde. Güzel bölümdü yine.
Bir süre ara vermek istiyorum diğer bölümleri izlemeden ama ne kadar dayanabilirim bilmiyorum tabii.

3. sezonun son 2 bölümü çok sağlamdı. Özellikle 6. bölüm en iyi bölümü bile olabilir Black Mirror'un. Umarım yeni sezon gelir, çok kaliteli yapım.

3. Sezon 1. bölüm
Facebook'ta falan gördüğümüz benzeri bir sürü karikatür, video vs. şeyden sonra izlemek pek bir şey ifade etmedi. Öyle bir dünyada yaşasaydım da zaten uyum sağlayamaz, tır sürücüsü kadın gibi olurdum. Bu bir yana beş on sene önce izleseydim etkileyici olabilirdi. Gerçi şu anda günümüz dünyasının çok da bir farkı yok, tek farkı insanların birbirine telefon üzerinden oy vermemesi.
3. Sezon 2. bölüm
Twist üstüne twist yaptı. İlk bölümden sonra ilaç gibi geldi. Baya kaliteli bir bölüm olmuş. Adamın öleceği belliydi de değişik bir şekilde işledikleri için güzel oldu. Ayrıca tablodaki evin penceresinde adamın gözükmesi falan da çok hoştu. Ben de örümcekler hiç haz etmediğim için üzdü. Son olarak ben adam gibi delirmezdim diye düşünüyorum. Fakat öyle ya da böyle çoktan ölmüş olurdum o başka.
3. Sezon 3. Bölüm
Bunu da güzel işlediler. Çocuğun üstüne niye bu kadar gittiler diyordum, son da onu da vurdular. Troll face'te tam olmuş.
3. Sezon 4. Bölüm
Çok daha güzel işleyebilecekleri bir teknolojiydi. İlk dakikalarda sürekli tahmin etmeye çalıştım. Zaman yolculuğunda başlamıştım da 13. Kat da karar kıldım. Nitekim öyle de oldu. Eh, en azından ilişki lezbiyendi. Böyle dokunuşlar iyi.
3. Sezon 5. bölüm
Bu biraz tahmin edilebilirdi ve pek de özenilmişe benzemiyordu. Ayrıca sonunu da kötü bıraktılar. Ben birçok şekilde anlam çıkartabilirim yani. Neyse.
3. Sezon 6. Bölüm
Neden bu kadar uzun yapılmış bilmiyorum ama öldürme yöntemi olarak gayet güzeldi. Gerçi çok çabuk düştüler falan ama şu siyasi rolü olan adamı faraday kafesine falan koymayı düşünselerdi keşke. En azından meretin lafı geçeydi. Kadının ölü gibi gösterilip adamı aramaya devam etmesi ve mahkeme görüntüleri de biraz gereksiz olmuş.
3. Sezon Genel
Diğer sezonların neredeyse tüm bölümlerinden geri kalmış senaryolarıyla beklenileni veremedi. Keşke bu kadar çok çıkarmak yerine daha etkili şeyler yazsalardı. Yine de izlemesi fena değil.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık