Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Big Mom Düşecek mi?

Sizce Big Mom arc sonunda düşecek mi?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Koca Ana nasıl düşer, düşüncelerimi yazayım.

Reiju birilerinden sağlam dayak yemiş. Şayet bunun sorumlusu, Koca Ana tarafından birileri ise Germa66 sadece bu yüzden Mom ile düşman olabilir.

Sonra Bege var, Bege'nin tek basına Ana'ya ihanet etmesi gibi bir ihtimal bana göre yok. İllaki yanına başkalarını bulmuş ve Ana'ya karşı bi kalkışma yapacak cesareti kendinde görmüştür. Bu da basit bir kaç kişiyi yanına almasıyla olacak şey değil. Sonuçta Bege Mom'un gücünü iyi biliyor. Kaldı ki Bege ilk defa Mom'la mücadele etmiş değil. Taraf değiştirmiş olsa bile daha önce Kid, Apo ve Urouge ile Ana'ya meydan okumuştu, yani Ana'nın gücünü iyi biliyor. Sonuç olarak Bege, kime ihanet ettiğinin farkında ve ihaneti ancak onu alt edebileceğini düşündüğü güçlü bağlantılar kumuş ise dener.

Bir de Luffy o kitaptan çıkacak. Pekii nasıl çıkacak ? Büyük ihtimal Mont-d'Or bi şekilde etkisiz hale getirilip, meyve yeteneği ortadan kalkacak ve Luffy serbest kalacak. Sadece Luffy'mi kurtulacak? Tabi ki hayır, O kütüphanede bulunan her kes kurtulacak. Kitapların içerisine hapsedilmiş, Mom'a düşman güçlü savascılar da olabilir, neden olmasın ki?

Şu an için; Luffy, Jinbe, Bege ve Bege'nin müttefikleri Ana'ya karşı mücadele eder diyebiliriz. Germa66'nında Ana'ya karşı mücadele etme ihtimali var. Bege'nin müttefiklerinin yeterince güçlü olduğunu varsayar, bunun üzerine kitaplardan kurtulacak güçlü savascıları da eklersek, Mom bu arc düşer :)
Davetliler var bir de onları unutmuşsun.

Davetliler var bir de onları unutmuşsun.
Onlar da aklıma geldi ama ne Ana'nın yanında ne de karşısında yer alırlar diyemedim. Sonuçta kimin geleceğini bilmiyoruz ama Mom'un bi korku imparatorluğu kurduğu aşikar; Ana'nın davetine gelmeyenler bir yakını üzerinden cezalandırılıyor, kendi oğlunu öldürüyor, tayfadan ayrılmak isteyen Jinbe'nin karşısına kol bacak kesmeli bi rulet getiriliyor, damadı olacak kişiyi bir yakınını öldürüp, ellerini koparmakla tehdit edebiliyor... Sonra Luffy'nin hapsedildiği kitabın sayfalarının birinde ''Gang'' isimli birisi vardı. Benzer tehditler Bege için de yapmış olabilir. Yani Bege ve kendi ailesinden olan pek çok kişi bi şekilde mecbur bırakılarak bu aileye dahil olmuş olabilir. Dolayısıyla bu insanların Koca Ana'yı sevmeyip, ona ilk fırsatta ihanet etmeleri kaçınılmaz bi hal alıyor. En yakınındakiler bile bu kadına sırt çevirirse şaşırmayın..

Sonuç olarak bu kadın, bu arc düşer :)

Arkadaşlar resme uzaktan bakınca neler oluyor daha iyi görebiliyoruz..Eninde sonunda büyük bir savaş olacak ..Shanksın gizliden gizliye Dragon ile ittifak kurduğunu düşünüyorum. O yüzden şu anda hiç bir şey yapmıyor gibi gözükebilir ama o büyük savaş için hazırlık yaptığını ve Dragona müttefik topladığını düşünüyorum.Ayrıca 2 yıl atlamadan sonra müttefik olma durumları gözümüze boşuna sokulmuyor bence.

Germa 66 ya gelirsek bence Luffy ve Dragon için harika bir müttefik diyebilirim.Sonuçta epey bir askeri gücü var.Sanji ve Luffy yardımıyla doğru yola geleceğini düşünüyorum.Dolayısıyla Big Mom bu ark gidici...

Bu bölümden sonra herkesin fikrinin yavaş yavaş değişeceğini düşünüyorum.
Başından beri savunduğum gibi big mom düşecek diyorum.

Manganın yayıncısı Shueisha'dan yapılan birkaç hafta önceki açıklamaya göre Big Mom arcı yarılanmış. Ki açıklamanın üzerinden yaklaşık bir ay daha geçti. Yani Big Mom arcının sonuna gelindiğini söyleyebiliriz. Manganın yavaş ve eskisine göre daha sıkıcı ilerlediğine dair tepkiler üzerine de arcktaki kalan bölümleri çok hızlı bir tempoda ilerleteceklermiş. Yani anlaşılan ilerleyen bölümlerde ortalık fena karışabilir. Ayrıca, Big Mom düşmeyecek ve Luffyler adadan bir yolunu bulup kaçarak Wano'ya geçeceklermiş. Op'nin dizi versiyonunun introsunda gösterilen dövüşte, Luffy'nin Mama'ya değil de Kaido'ya daldığını görebiliriz. 2017 yılı Wano arcının yılı olacak gibi duruyor. Burada benim fikrim, Marineford savaşından önce Luffy'nin İmpel Down'dan müttefik toplamasına benzeri bir durum Totland'da var. Yine bir büyük savaştan önce Luffyler, yine girilmesi imkansız (Big Mom'ın bölgesi için derin istihbarat kaynaklarından dolayı gizlice girilmesi imkansız yorumu yapılmıştı) bir yere girerek müttefik toplayacaklar. Bu müttefiklerden birinin Jimbei olduğunu düşünüyorum. Bulunamayan ada Zou'dan zaten Minkleri ittifakı yaptı. Benim sürpriz beklentim Germa 66 olacak. Oda'nın orjinal Germa 66'ya olan hayranlığından dolayı kendi mangasındaki Germa'yı kısa bir süreliğine olaya dahil ettiğini pek sanmıyorum. Ayrıca Dressorosa'dan giden ekip için Manga kapaklarında sürekli Kıvırcık kaş korsanları diye ve Sanji'den Kıvırcık kaş korsanları kaptanı diye bahsedilmesi aklımda farklı bir senaryo canlandırıyor. Sanji'nin babası ve abilerinin ölümü üzerine ordu Sanji'ye sadakat yemini edebilir mi? Sonuçta robotlar ve aileye sadıklar. Sanji bu orduyla tayfadan ayrılıp Luffy'nin filosonun bir komutanı olabilir mi? Yonkouların genelde üç büyük kumandanı var ve Luffy artık büyüyerek Yonkouların karşısına çıkmaya başladı. Wano arcında Kaido'nun karşısına üç büyük kumandan olarak Sanji, Jimbei ve Law ile (müttefik de olsa bu daha çok formalite gibi) çıkabilir mi? Luffy'nin yıkım gücü üçlüsünün hep Zoro, Sanji ve Usopp olduğunu düşünüyordum. Ancak önce Law'ın olaya dahil oluşu, Jimbei'nin Mama'dan isteği ve Wano'ya gelecek olası bir Marco durumu, bende tayfa içindeki dengelerin değişeceği şüphelerini uyandırmaya başladı

Manganın yayıncısı Shueisha'dan yapılan birkaç hafta önceki açıklamaya göre Big Mom arcı yarılanmış. Ki açıklamanın üzerinden yaklaşık bir ay daha geçti. Yani Big Mom arcının sonuna gelindiğini söyleyebiliriz. Manganın yavaş ve eskisine göre daha sıkıcı ilerlediğine dair tepkiler üzerine de arcktaki kalan bölümleri çok hızlı bir tempoda ilerleteceklermiş. Yani anlaşılan ilerleyen bölümlerde ortalık fena karışabilir. Ayrıca, Big Mom düşmeyecek ve Luffyler adadan bir yolunu bulup kaçarak Wano'ya geçeceklermiş. Op'nin dizi versiyonunun introsunda gösterilen dövüşte, Luffy'nin Mama'ya değil de Kaido'ya daldığını görebiliriz. 2017 yılı Wano arcının yılı olacak gibi duruyor. Burada benim fikrim, Marineford savaşından önce Luffy'nin İmpel Down'dan müttefik toplamasına benzeri bir durum Totland'da var. Yine bir büyük savaştan önce Luffyler, yine girilmesi imkansız (Big Mom'ın bölgesi için derin istihbarat kaynaklarından dolayı gizlice girilmesi imkansız yorumu yapılmıştı) bir yere girerek müttefik toplayacaklar. Bu müttefiklerden birinin Jimbei olduğunu düşünüyorum. Bulunamayan ada Zou'dan zaten Minkleri ittifakı yaptı. Benim sürpriz beklentim Germa 66 olacak. Oda'nın orjinal Germa 66'ya olan hayranlığından dolayı kendi mangasındaki Germa'yı kısa bir süreliğine olaya dahil ettiğini pek sanmıyorum. Ayrıca Dressorosa'dan giden ekip için Manga kapaklarında sürekli Kıvırcık kaş korsanları diye ve Sanji'den Kıvırcık kaş korsanları kaptanı diye bahsedilmesi aklımda farklı bir senaryo canlandırıyor. Sanji'nin babası ve abilerinin ölümü üzerine ordu Sanji'ye sadakat yemini edebilir mi? Sonuçta robotlar ve aileye sadıklar. Sanji bu orduyla tayfadan ayrılıp Luffy'nin filosonun bir komutanı olabilir mi? Yonkouların genelde üç büyük kumandanı var ve Luffy artık büyüyerek Yonkouların karşısına çıkmaya başladı. Wano arcında Kaido'nun karşısına üç büyük kumandan olarak Sanji, Jimbei ve Law ile (müttefik de olsa bu daha çok formalite gibi) çıkabilir mi? Luffy'nin yıkım gücü üçlüsünün hep Zoro, Sanji ve Usopp olduğunu düşünüyordum. Ancak önce Law'ın olaya dahil oluşu, Jimbei'nin Mama'dan isteği ve Wano'ya gelecek olası bir Marco durumu, bende tayfa içindeki dengelerin değişeceği şüphelerini uyandırmaya başladı
Bu denge 850 bölüm bozulmadı bundan snra da bozulacağını düşünmüyorum filo kaptanları olarak tayfanın kemik üyeleri değil de diğer elemanların ( law , reiju ve jimbei ) olacağını düşünüyorum. Wb de olduğu gibi bir geminin içinde tüm tayfa arkasında da filolar olacağını düşünüyorum.

Konumu yukarı çıkarıyorum çünkü aklımı karıştıran nokta şu;

Bege taaaa olayların en başında BM'ı indirmeyi planlıyor. BM'ın yanına gidip onun ve adamlarının gücünü gören, şahit olan birisi. Gidip tek başına deneyeceğini sanmıyorum elbet birileriyle müttefiklik yapmıştır.

Bu plandan sonra gerçekleşenleri sayıyorum.
-Pekoms BM tayfasından çıkıyor.
-BM bir komutanını daha kaybediyor.
-BM ayna dünyasını kaybediyor ve içindeki adamları yeniliyor. Hem de tayfanın en zayıfı denilebilecek Çopper'a ve bizim tavşana karşı.
-Luffy ve arkadaşları geliyor adaya BM'a karşı ekstra güç olarak.
-Müttefik Jinbei, BM'a karşı geliyor ve taraf değiştiriyor.
-Müttefik Germa, BM ile düşman oluyor.
-Pedro büyük ihtimalle Tamago'yu alacak.
-Jinbei, bir BM adamını daha devre dışı bırakıyor.

Bunların üzerine bir de kitabın içindeki insanlar ve canlılar var. Üstüne de davetliler gelecek.

Bege'nin planının üstüne BM daha da zayıflıyor ve BM'a karşı olan güçler artıyor adada.

Her şey hazır. Bilemiyorum tüm bu olanlara rağmen kaçmak ne kadar doğru olur? Hem de BM insanlara eziyet çektiriyorken ve Luffy'nin arkadaşları ile arası kötü olmuşken?

Bu kadının düşmesi için bundan büyük fırsat bir daha gelmez.

Kıvırcık Kaş değil Kıvırcık Şapka Korsanları diyorlardı.
http://www.korsanfan.com/konu/810-kıvırcık-Şapka-korsanları-varır.4586/

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık