Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Beş Kadim'in Seviyesi

Gorosei Hakkında Tahminleriniz?

• Kullanılan toplam oy
    252
Bakın gençler hükümet ne demek? Ülkeyi yöneten ve bu yüzden çeşitli alanlarda işbölümü yapmış kişiler.

Yani ekonomi, diplomasi, bürokrasi vs vs gibi.

Şimdi bunun için neden dövüş gücü bir gereklilik olsun ki? Tamam One Piece evrenindeyiz ama adamların yaptığı işin savaşla da alakası yok. İceburg Water 7'nin en güçlüsü müydü? Cobra Alabasta'daki en güçlü adam mıydı? Wano'da bile bir shogun'un illa en güçlüsü olması gerektiğine dair bir emare yok.

Tabi evren gereği bunlar gene güçlü çıkabilirler. Ama yonkou amiral falan hiç o seviyelerde görebileceğimizi zannetmiyorum.

Gelen gorosei tayfayı tokatlayıp: hala küçük veletsiniz diyecek. Bir de gorosei beceriksiz derler. Adam bizzat nikanın olduğu yere geldi. İş başa düştü diyecek.
Sen yine de emin olma. Gorosei böyle ciddi ciddi gemiye binip Vegapunk'ın yanına geldiğinde kendisi için abdest aldıran robot üretmesi hususunda ricada bulunabilir. Bunca sene Vegapunk da Vegapunk diye zırladık, karşımıza çıkan ne? Her an her şey olabilir artık.

Bu seride yaşlılık gücü eritiyor. Bilinen en yaşlı güçlüler Garp, Sengoku ve Rayleigh. Kadimlerin bunlar kadar bile güçlü olacağını sanmıyorum. Eğer ope ope meyvesiyle ölümsüzlük aldılarsa Dünya Hükümeti'nin ilk zamanlarındaki kutsallarından olabilirler. İlk dönem kutsallarının şimdikiler gibi fanusla gezdiğini sanmıyorum, daha çok toplum içinde olduklarını düşünüyorum. O sıralar kazandıkları güç kadar güçlülerdir ki bu yaşlarında ortalama bir koramiral seviyesini geçmezler bence.

Bleach 0.takım gibi bir şey çıkacak bunlar. Ruh kralının son, özel korumaları. IM samanın önündeki son dönemeç bu adamlar. Aksi halde IM bunlara 4 ışığın resmini verip söndürün demez. Dünyanın kralı figüranlara büyük işleri emanet etmez. Amiral+ oldukları gözümde kesin. Yonkou ya da Yonkou + seviyesi çıkar bu adamlar. İsimleri de zaten gezegen ismi, antik silahlarla da bağdaşıyor. O yaralar, kılıçlar boşuna değil. Yazar bu kadar şeyi gözümüze boşuna sokmuyor diye düşünüyorum.Mini antik silah bile çıkabilir bu adamlar :at:

Bu seride yaşlılık gücü eritiyor. Bilinen en yaşlı güçlüler Garp, Sengoku ve Rayleigh. Kadimlerin bunlar kadar bile güçlü olacağını sanmıyorum. Eğer ope ope meyvesiyle ölümsüzlük aldılarsa Dünya Hükümeti'nin ilk zamanlarındaki kutsallarından olabilirler. İlk dönem kutsallarının şimdikiler gibi fanusla gezdiğini sanmıyorum, daha çok toplum içinde olduklarını düşünüyorum. O sıralar kazandıkları güç kadar güçlülerdir ki bu yaşlarında ortalama bir koramiral seviyesini geçmezler bence.
Klonlara meyve falan yedirmişlerse belki o sayede ope ope nin gücünü üstlerinde kullanmış olabilirler. Fakat ope ope sanki ölümsüzlük değil de sonsuz gençlik veriyordu. Sonsuz gençlikten kasıt hep aynı yaşta kalmak mı yoksa görünüş olarak yaşlı olsa bile bedenen genç kalmaktan mı bahsediyor ondan emin olamadım ben.

Klonlara meyve falan yedirmişlerse belki o sayede ope ope nin gücünü üstlerinde kullanmış olabilirler. Fakat ope ope sanki ölümsüzlük değil de sonsuz gençlik veriyordu. Sonsuz gençlikten kasıt hep aynı yaşta kalmak mı yoksa görünüş olarak yaşlı olsa bile bedenen genç kalmaktan mı bahsediyor ondan emin olamadım ben.
Klon olayı Vegapunk ile başladı yüksek ihtimalle o yüzden göründüklerinden çok yaşlı olamazlar bu ihtimalde. Oper ope'nin verdiği ölümsüzlük bulunduğun yaştan daha fazla yaşlandırmayıp dış müdahale harici ölümleri kapsıyorsa mantıklı. Sonsuz gençlik durumunda aynı şeyi sağlıyorsa da mantıklı olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık