Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Belo Betty

'Devrimciler' forumunda Smoker tarafından 29 Tem 2018 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

1. Çekici.

75 oy
    88.2%
  2. İtici.

10 oy
    11.8%
  1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

Smoker (the White Hunter)
    Mesaj Sayısı 17,602
    Üyelik Tarihi22 Nis 2009

Belo Betty
    (Bero Beti), Devrim Ordusu'nun Doğu Ordusu Komutanı'dır.

Görünümü

Betty uzun boylu, zayıf, kısa ve açık renkte saçlara sahip bir kadındır. Kıyafet namına pek bir şey giymez. Üzerinde önü açık, uzun kollu bir ceket vardır. Boynuna siyah renkte bir kravat bağlar. Önü oldukça kısa, arkası ise oldukça uzun koyu renkte bir etek giyer. Bacaklarında baldırlarına kadar gelen siyah çoraplar vardır. Gözüne güneş gözlüğü, ellerine de siyah eldivenler takar. Kafasında, üzerinde gözlükler olan yuvarlak bir şapka bulunur. Şapkanın arkasından epey uzun bir tüy sarkar. Ayrıca yine şapkanın üzerinde iki adet boynuz vardır. Üzerinde Devrim Ordusu'nun simgesi olan büyük bir bayrak taşır.

Kişiliği

Ölecek misiniz? Yoksa yaşayacak mısınız? Kendi kaderinize, kendiniz karar verin! Kahraman olmak bir başkasının görevi midir? Kendi kendinizin kahramanları olabilirsiniz!
    -Betty, özgürlük savaşı hakkında konuşuyor.

Betty yardım ettiği insanlara karşı oldukça kabadır. Sürekli karşısındaki kişileri aşağılar ve onları alçaltan sözler kullanır. Bu davranışına rağmen insanları Devrim Ordusu'na katılmaları için cesaretlendirir ve onlara kendi seçimlerini yapma imkanı sunar. Kahramanca davranışları kişilerin başkalarından beklememesi gerektiğine inanır. Lulusia Krallığı halkı silahlanıp, saldırıya geçtiği zaman her zamanki kaba halini bir kenara bırakmış ve onların yaptığı girişimi övmüştür.

Yetenek ve Güçleri

Betty, Devrim Ordusu'nun komutanlarından biri olduğu için organizasyon içerisinde güçlü bir pozisyondadır. Doğu Ordusu tamamen onun emrindedir.

Betty son derece karizmatik bir konuşmacıdır. Şeytan Meyvesi'nin gücü ile bir sürü insanı savaşmaya teşvik edebilir. Morley, yeteneklerinden ötürü Betty'nin özgürlüğün sancaktarı olduğunu söylemiştir.

Şeytan Meyvesi
    Betty, Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi olan Cesaretlendirme Meyvesi'ni yemiştir. Gücü sayesinde insanları dövüşmeleri için cesaretlendirebilir, onların azimlerini ve fiziksel güçlerini arttırabilir. Lulusia Krallığı'nda bir avuç çaresiz insanı cesaretlendirerek onların sadece sopalarla Pembesakal Korsanları'nı yenmelerini sağlamıştır.

Ek Bilgiler

- Betty'nin adı yüksek ihtimalle gerçek hayatta bir devrimci olan Betty Zane'den gelmektedir.

- Betty'nin görünümü Eugene Delacroix'in, "Libery Leading the People" eserindeki Marianne isimli karakterin görünümüne benzer. Marianne de tıpkı Betty gibi devrimin sembolü olan bayrağı taşır.

Künye

Adı: Belo Betty
    Okunuşu: Bero Beti
    İngilizce Adı: Belo Betty
    İlk Göründüğü Bölüm: Manga 904
    Bağlantısı: Devrim Ordusu
    Unvanı: Devrim Ordusu'nun Doğu Ordusu Komutanı
    Durumu: Canlı

Şeytan Meyvesi
    Adı:
    Cesaretlendirme Meyvesi (Jap. Kobu Kobu no Mi, İng. Pump-Pump Fruit)
    Anlamı: Cesaretlendirme
    Türü: Paramecia

Hak Sahibi

Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Belo_Betty
    Çeviren: Smoker
    Yayınlandığı Site: http://korsanfan.com

2. Historia Sait Faik’in “Abasıyanık” Kitabı.

Historia (Sait Faik’in “Abasıyanık” Kitabı.)
    Mesaj Sayısı 6,539
    Üyelik Tarihi1 Ağu 2017
    Reise ilk yorumu ben atayım :)
    Gözleri en güzel kadın ve en delikanlısı.
    Avatar olarak en uzun süre kullandığım kişidir bu karakter.

Dediği gibi herkes kahraman olabilir !

3. Will of D. 卐 ϜϓſϞ 卐

Will of D. (卐 ϜϓſϞ 卐)
    Mesaj Sayısı 1,289
    Üyelik Tarihi23 Eki 2014
    Betty-chwan.:utan:
    Favori devrimcim benim.

4. Shankss Red Force

Shankss (Red Force)
    Mesaj Sayısı 519
    Üyelik Tarihi22 Nis 2015
    Enteresan bir hatun
    Acaba Sanji bunu görse ne yapardı:D
    Çeviri için teşekkürler Smoker:good:

5. Kuroro Skill Hunter Site Yetkilisi

Kuroro (Skill Hunter)
    Mesaj Sayısı 4,870
    Üyelik Tarihi16 Kas 2014
    Meyvesi görevine çok uygun. Beğendim bu karakteri.

6. Çörekçioğlu Luffy Shanks >>> Mi''hav''k

Çörekçioğlu Luffy (Shanks >>> Mi''hav''k)
    Mesaj Sayısı 4,306
    Üyelik Tarihi23 Eyl 2017
    Öncelikle ellerine sağlık Smoker.

İddialı bir kadın, devrim yapacaksan önce milletin dikkatini bu yöne çekmen lazım ve bu ablamız onu gayet iyi yapıyor :D Şaka kısmını geçersek bu kadının meyvesi ilginç ve devrimciler açısından bir o kadar kullanışlı bir meyve. Ama eğer hükümet olsaydım ajan olarak devrimcilerin içerisine bu tarz bir meyve kullanıcısını yerleştirmek isterdim. Düşünün devrimci ordusuyla denizciler karşı karşıya geliyor ve sizin bir komutanınız ihanet ediyor. Hem de cesaret meyvesi yemiş bir komutan. Mantıken bu kadın insanların cesaretini yükseltiyorsa, benzer şekilde azaltabilir de. Bu kadının ihanet edip denizci safına geçmesi ve devrimcilerin cesaretini düşürmesi durumunda olabilecekleri hayal bile edemiyorum.

Bir de dikkatimi çeken bir durum var:
    -Bety > gözlük takıyor,
    -Morley > gözlük takıyor,
    -Lindbergh > gözlük takıyor,
    -Karasu > maske takıyor (yanında gözlük olsa şaşırmam). Bu durum bir tesadüf mü, yoksa bir şeyler mi dönüyor?

7. Integrale Mamba Mentality

Integrale (Mamba Mentality)
    Mesaj Sayısı 2,490
    Üyelik Tarihi28 Oca 2011
    Bir tek gözlüğünü sevmedim kendisinin. Çekici ve iyi tasarlanmış bir karakter, Nami'ye benzemeyen her güzel kadın karakterin başımızın üstünde yeri var :D

Meyvesi ilginç, Luffy gibi zaten cesur olan birisinin üstünde kullansa neler olur acaba?

Çeviri için teşekkürler.

8. AntiNewEra (Üye)
    Mesaj Sayısı 784
    Üyelik Tarihi4 Ara 2017
    Smoker'ı devrimci yapıcak.

Ellerine sağlık.

9. Marco So Daro ?

Marco (So Daro ?)
    Mesaj Sayısı 1,441
    Üyelik Tarihi10 Haz 2018
    Favori Devrimcim.Bu arada Doğu bölgesi sanırım bizimkilerin bölgesi.Böyle devrimciye can kurban.

10. Daredewill (Üye)
    Mesaj Sayısı 13,812
    Üyelik Tarihi29 Nis 2015
    Bunu en güzel şekilde kutsallara meze yapacaksın. Meyvesi çok ilginç, her şey için cesaret verebilir mi merak ediyorum. İntihar etmeyi düşünen birine cesaret verip, öldürebilir mi?

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık