Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Avrupa Yakası (2004-2009)

Yayınlayan Kanal: atv
Sezon Sayısı:
6
Bölüm Sayısı: 190
Türü: Komedi
IMDb Puanı: 8.6
Yönetmen: Hakan Algül (1-41), Jale Atabey (42-90)
Proje Tasarımcısı: Gülse Birsel
Yapımcı: Sinan Çetin
Konu:

Plato Film tarafından 2004-2009 yılları arasında atv'de yayınlanan, Nişantaşı'nda yaşayan Sütçüoğlu ailesinin etrafındakilerle ve Avrupa Yakası Dergisi çalışanlarını ele alan durum komedisi türünde bir dizidir. 6 sezondan oluşan Avrupa Yakası, 24 Haziran 2009 tarihinde 190. bölümü ile sona ermiştir.

Karakterler hakkında ayrıntıya girmeden (birkaç bölüm görünenler hariç) görüntülerini vererek tanıtmak istiyorum:

Tahsin Sütçüoğlu:
İffet Sütçüoğlu:
Volkan Sütçüoğlu:
Aslı Sütçüoğlu:
Burhan Altıntop:
Cem Onaran:
Bülent Onaran:
Sedef Onaran:
Makbule Kıral:
Sacit Kıral:
Tevfik Kıral:

Hamiyet Kıral:
Fatoş Akın:
Selin Yerebakan:
Sadettin Yerebakan:
Şahika Koçarslanlı:
Dilber Koçarslanlı:
Osman Koçarslanlı:
Şehsuvar Kementoğlu:
Tanrıverdi Ekşioğulları:
Kubilay Peynircioğlu:
Gülenay Peynircioğlu:

Yaprak İzmirli:
Tacettin Antepli:
Sertaç Kırmızı:
Dursun Sarı:

Sabit Aksoy:
Hediye Aksoy:
Nilay Aksoy:
Gaffur Aksoy:
Zeynep Hacer Aksoy:
İzzet Gümüşmeşe:
Makbule'nin eski kocasıdır.
Azim:
Dilber Hala'nın gençlik aşkıdır.
Cesur:
Aksoy ailesinin akrabasıdır.
İmdat Amca:
Tahsin'in üvey kardeşidir.
Azamet Yenge:
İmdat Amca'nın karısıdır.
Meryem:
Osman'ın eski nişanlısı.

Jenerik: İlk iki sezonda müzik daha orta tempoda ve sadedir. Üçüncü sezonda jenerikte yeni sözler, sonraki sezonlarda aynı kalacak şekilde daha alaturka müzik içerir. Dördüncü sezondan sonuna kadar ise önceki sezonda eklenen şarkı sözlerin yerini İffet, Burhan ve Kubilay'ın meşhur repliği almış ve bu sefer jeneriğin sonuna doğru şarkı sözleri eklenmiştir.

Dizi üzerine yazacaklarım şimdilik bu kadar.

Son düzenleme:
Türünün muhtemelen son örneği.Bi daha herhangi bir dizide bu kadar komik karakterin bir arada olduğu bir senaryo göremeyiz artık

Bu diziyi kısa kesitleri haricinde hiç izlemedim de kadroya şöyle bir bakıyorum. Ekip felaketmiṣ önemli oyuncular bir iki bölüm gözüküp gitmemişse şapka çıkarırım sırf kadrosuna

Gülse Birsel'in ustalık eseri.

Her sezon aynı kalitede olmasa da muhakkak kendine göre bir çekiciliği vardı her kısmın. Favorim Volkan'ın son(return'üne kadar) Burhan'ın ilk sezonu olan 3. sezon. Şesu ve Burhan'ı keşke uzun uzun izleyebilseydik ama beraber geçirdikleri bir sezon bile kimyaları müthişti.

Gozum ustunde koylu cocugu....

avrupa yakası'nı o kadar beğenmiyordum ki dizinin yayınladığı dönemde ve dizi bittikten sonraki birkaç yıl boyunca, bu diziyi seven insanlarla her yerde çatıştım. bulunduğum ortamda bu dizi övüldüğünde, öven kişinin gününü elimden geldiğince zehir ettim.

boşa harcayacak çok vaktim vardı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık