Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Askerlik

Rica ederim.

Komandoluk opsiyonu var bir de, ama onun detaylarına hakim değilim. Yeni gelen kuzenim komandoydu da, ilginç detayları varmış o işin de.
Ben bir bakayım bu sene sonuna kadar 37 bin TL ye bedelli yapılabiliyor mu. Yapılabiliyorsa artık bütün imkanlarımı kullanıp üstüne kredi çekip gitmeye calısayım. Ben otelde çalışıyorum su lanet covid olmasa iyiydi bu yaz 4 ay yattım.

4 yıllık bitirene 2 yıl tecil veriliyor, 2 yıllık bitirene 1 yıl tecil diye aklıma kalmış :confused:

Yedek astsubayları zaten 2 yıllık bitirenlerden seçiyorlar. Senin bölüm neydi, otelcilikle ilgili mi ?
08/22 ye kadar tecilim var kesin bilgi . Evet otelcilik bitirdim sen nerden biliyon :D ?

Yüksek lisans bitirene 1 yıl tecilmiş, yanlış hatırlamışım.

Ajanım olm ben :p 48 kere otelde çalışıyom dedin ya :D

Bence seni orduevlerinde yedek astsubay olarak değerlendirme şansları yüksek. Bi araştır bence otelcilik mezunlarını yedek astsubay yapıyorlar mı falan diye. Sınıf arkadaşlarından ve alt/üst dönemlerinden yapan var mı bi bakın sağa sola.

Akşama kadar Harbiye orduevinde takılır, 17.00'da damlarsın Taksim'e :D
Reis askerlik hakkında hiçbirşey bilmiyorum ama yedek astsubay olunca rastgele bir yere atamıyorlar mı? Taksim dedin kafa karıştı şimdi :D

Erler bakar olm resepsiyona, sen komutanları olacaksın.

Tabi Harbiye, Fenerbahçe ihtimalleri bi yana, memleketin hemen hemen her yerinde orduevleri, misafirhaneler, gazinolar, sosyal tesisler, askeri kamplar(tatil köyleri) falan var. Özellikle pandemi döneminde yarı aktif çalışıyorken bu tarz yerler, rahat bi şekilde askerliğini yapıp gelmen mantıklı olur :D

Ama dediğim gibi, sınıfından/üst/alt dönemlerinden vs. yedek astsubay alınmış mı hiç, bi araştır 1. elden bilgi edin. Askerlik şubeye gidip oradaki komutana da sorabilirsin.
Bu olay şimdi nasıl yani ben askerlik yapıcam ama istanbul orduevinde yoksa tecilime devam edicem diye birşey diyemezsin herhalde ok yaydan çıkınca Harbiye’den Artvin’e ne çıkarsa bahtıma mı ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık