Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Aşırı Fanlar Yüzünden Soğuduğunuz Karakterler

Aşırı Fanlık Yüzünden Soğuduğunuz Karakterler

• Kullanılan toplam oy
    565
Bir zamanlar "aşırıfan gömme" popi olmuş olabilir forumda ama artık popi değil gençler, "hater" diye tabir edilen kitle fazlasıyla göz kamaştırıyor. Hani bakınız sağa sola, olay aşırı fanları iğnelemek değil artık, ortalıkta yoklar sayenizde zaten. Olay haterı olunan karakterin adının geçtiği ortama çöküp fütursuzca saz arkadaşlarıyla karakteri gömmek ve tatmin olmak. Bu hicve veya taşlamaya bile girmeyecek içi boş lafların sanıldığı gibi bir etki yarattığı durum yok. Sadece başarısız trolleme girişimleri olarak algılanıyor, özellikle belirli bi kitle tarafından. Sizler Jinbei vs Doflamingo, Kuma vs Mihawk anketleri açıp Doflamingo - Mihawk rahat alır diyen kitleyi "aşırıfan weqeqeqeq xd" diye trolleme girişiminde bulunan, son derece basit bir kitle haline geldiniz. Hani belki haberiniz yok ama "aşırıfan gömme çekiciliği" ve eğlencesi geride kaldı, son zamanlarda çığ gibi büyüyen "hater iticiliği" olayı var. Ve "aşırıfan" kitlesi ne kadar ciddiyetsizleşiyorsa gözünüzde, "hater" kitlesi on kat daha ciddiyetsiz gözüküyor.
Her fırsatta Sanji'ye fütursuzca saldırarak sen de bu akıma katkıda bulunuyorsun. Gözümden kaçmadı bu huyun. :)

Her fırsatta Sanji'ye fütursuzca saldırarak sen de bu akıma katkıda bulunuyorsun. Gözümden kaçmadı bu huyun. :)
Ne zaman yapmışım? Sanji'ye en fazla "trolleme" sayılabilecek bir yada iki hareketim olmuştur. O da ortamdan dolayı. Geri kalanı karaktere olan eleştiri sadece. Hiç bir şekilde beni fütursuzca sağda solda Zoro gömen kendinle bir tutamazsın.

Ne zaman yapmışım? Sanji'ye en fazla "trolleme" sayılabilecek bir yada iki hareketim olmuştur. O da ortamdan dolayı. Geri kalanı karaktere olan eleştiri sadece. Hiç bir şekilde beni fütursuzca sağda solda Zoro gömen kendinle bir tutamazsın.
Trolleme diyorsan ben de kendim için onu söylerim. Hem sanki hakaret etmişim gibi ne diye "Sen de şöyle şöyle yapıyorsun!" diye girdin ki olaya? Ben zaten Zoro'ya zevkine gömdüğümü belirtiyorum her fırsatta.

Trolleme diyorsan ben de kendim için onu söylerim. Hem sanki hakaret etmişim gibi ne diye "Sen de şöyle şöyle yapıyorsun!" diye girdin ki olaya? Ben zaten Zoro'ya zevkine gömdüğümü belirtiyorum her fırsatta.
Olay şu, bu "hater" denilen kitle mevzuya artık üzerlerine aldıkları bir misyonmuş gibi davranıyor. Adeta bir görev haline gelmiş insanlar için. Ayrıca sen de şöyle yapıyorsun gibi bir çıkışım olmadı, bu akımın bir parçası olarak görüyorsun ya beni, kıyası yapılacak kadar bile bir etkim veya amacım yok benim.

Olay şu, bu "hater" denilen kitle mevzuya artık üzerlerine aldıkları bir misyonmuş gibi davranıyor. Adeta bir görev haline gelmiş insanlar için. Ayrıca sen de şöyle yapıyorsun gibi bir çıkışım olmadı, bu akımın bir parçası olarak görüyorsun ya beni, kıyası yapılacak kadar bile bir etkim veya amacım yok benim.
Benim dikkatimi hep çektin ama Sanji konularında. :) Forumdaki Sanji gömücü tayfa kimler diye düşünsem aklıma ilk sen geliyorsun. Neyse çok da önemli bir konu değil zaten. Uzun süredir gözlemlediğim bir şeydi sadece.

Benim dikkatimi hep çektin ama Sanji konularında. :) Forumdaki Sanji gömücü tayfa kimler diye düşünsem aklıma ilk sen geliyorsun. Neyse çok da önemli bir konu değil zaten. Uzun süredir gözlemlediğim bir şeydi sadece.
Vallahi çok enteresan, özellikle aklına ilk benim gelişim. Gerçekten Sanji'in haterı olsam veya öyle davransam kim bilir neler düşüneceksin. Karakteri argümanlarla eleştirmekle, karakteri yücelten fan kitleyi eleştirmeyi nasıl bir tutuyorsan kafanda, hayret edici.

Sıralama yapalım.
1.Doflamingo ( aslında şaşırtıcı )
2.Zoro ( şaşırtmadı )
3.Mihawk ( hiç şaşırtmadı )
4.Luffy ( çok şaşırttı )
5.Akainu ( sıralama ilk 5'te ama oy farkı çok fazla kötü bir durum değil)
6.Sanji ( Sanji fanları genelde objektif ve mantıklı üyelerdir.Fanlarla alakalı değil karakter sevilmediğindendir oyların çoğu bence)
7.Croco-Ace
8.Teach
9.Kid-Lucci
10.Enel
11.Jinbei
12.Fujitora
13.Marco

Vallahi çok enteresan, özellikle aklına ilk benim gelişim. Gerçekten Sanji'in haterı olsam veya öyle davransam kim bilir neler düşüneceksin. Karakteri argümanlarla eleştirmekle, karakteri yücelten fan kitleyi eleştirmeyi nasıl bir tutuyorsan kafanda, hayret edici.
Argümanlarla eleştirmeden ziyade kendi ağzınla söylediğin trolleme diyelim biz ona. Gerçekten Sanji haterı olsaydın hiçbir şey düşünmezdim. Kimin neyi sevip sevmediğinden bizlere ne? Bunları rahatsız olduğum için yazdığımı sanma sakın ha. Karakterlerin gömülmesi çıkarılması zerre umrumda olmaz. Sadece şikayetçi olduğun konunun bir benzerini senin yaptığını düşündüğüm için yazmıştım.

Not: Yukarıda Zoro hater'ı demişsin belirtmeyi unuttum. Hater mater değilim. :artiz: Gayet de severim kendisini. Zoro konularında sürekli Zoro'nun yerini, mertebesini hatırlattığım için ilgini çekmiştir senin. Bu huy da geçmişten kalma bir alışkanlık. Zoro'dan ciddi manada tiksinilen dönemlerden kalma diyeyim.
Ha bir de ortayı görünce voleyi de çakmamak olmaz diyerekten fırsatları değerlendiriyorum yeri geldiğinde. :/

Hazır uğramışken bi de farklı bi pencere açayım. Aşırı haterlar yüzünden ısındığım veya daha çok sevdiğim karakterler var.
@Wataame Daisuki yüzünden Jinbeiyi eskisinden çok severim.
@Millennium Wizard @Daredewill @RedTeroR yüzünden Fujiye daha çok ısındım.
Küçük görenlerin tamamı yüzünden BigMomı sevmesem de hakettiği övgüleri alması için uğraştım epey.
Bi de Ace sayesinde Ace'in haterlarını sevdim. Ace haterları güzel, iyi insanlardır, sevin onları. :)
Jinbei eskisinden dolayı sevmiş olabilirsin ama bende Ace hateriyim aynı zaman da beni sevmek zorundasın :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık