Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Arlong vs. Nami

Arlong vs Nami

• Kullanılan toplam oy
    104
Ben bunu genel olarak yazdım, böyle bir mentalite var. 26-27 yaşına kadar Yeni Dünya'da sürtmüş, sonra EB'ye gelip terör estirmiş 41 yaşındaki adam 2 senede öyle ahım şahım power up falan almaz. Hele ki 100'lük heriflerle kapışan Nami'yi yenecek kadar. Adam 39 yaşına kadar her yeri görmüş olsun gücü anca 30 milyon etsin, elalemin elinde esirken bir anda 100 milyonluk adam mı olacak? Hadi oradan canım. Nami dümdüz eder Arlong'u dümdüz.
Yani... Bu senin görüşün saygı duyarım. Zaten oylar 62'ye 24 eksik ya da yanlış düşünen belli ki biziz. Ben sadece " Arlongda gelişmiştir. " lafımı açmak istedim. Kişiye hitaben yazmadıysan sıkıntı yok.

Cp0Lucci

Bellamy bence o ikisinden daha güçlüdür. Luffy'nin kokasını falan aşabiliyordu. Wandayi yendiğinde de Wanda zehirden etkilenmişti biraz sanırım. Nami Vs Bellamy konusuna gelince Bellamy Namiye göre hızlı bir karakter. Nami bir an önce işini bitirirse bir ihtimal kazanabilir. Ama ben içgüdüsel olarak Bellamy'e daha çok şans veriyorum. Namiye bir bakınca hiç Bellamy'i yenecek gibi durmuyor :D Nami bu arcta bir iki yeni hareket gösterirse hakkı rahatlıkla +200 diyebilirim ama şu an için 200 milyon eder diyemiyorum :(
Nami enies lobby'de Kalifa ile savaştıktan sonra gitti Denizci Kaptanlarını çarptı, hemde 1 tane değil baya baya çarptı.

Örnek verecek olursam 190 milyon ödüllü Coribou yanındaki tayfa üyeleri ile birlikte denizci ''Commodore '' u tarafından yeniliyor.Bellamy'nin seviyesi Denizci Commodore'u en fazla.

Koramiral > Tuğamiral > Commodore > Kaptan ( Ve Nami yorgun haliyle dediğim gibi Kaptan çarpıyordu 2 yıl önce )

2 yıl sonra Commodore yener mantıken, 190'lık Coribou'yu indiren Commodore'yi indirir Nami şuan. Buffalo'ya Baby5 ile birlikte onu yapıyorsa.

Bu yüzden Nami'nin 200+ ödül potansiyeli olduğunu düşünüyorum şuan. Önceki mesajımda belirttiğim gibi Ussop hakettiği ödülü aldı, Nami Ussop'tan daha etkili. Şuan 250 milyon ödül alsa şaşırmam yani :good:

Nami enies lobby'de Kalifa ile savaştıktan sonra gitti Denizci Kaptanlarını çarptı, hemde 1 tane değil baya baya çarptı.

Örnek verecek olursam 190 milyon ödüllü Coribou yanındaki tayfa üyeleri ile birlikte denizci ''Commodore '' u tarafından yeniliyor.Bellamy'nin seviyesi Denizci Commodore'u en fazla.

Koramiral > Tuğamiral > Commodore > Kaptan ( Ve Nami yorgun haliyle dediğim gibi Kaptan çarpıyordu 2 yıl önce )

2 yıl sonra Commodore yener mantıken, 190'lık Coribou'yu indiren Commodore'yi indirir Nami şuan. Buffalo'ya Baby5 ile birlikte onu yapıyorsa.

Bu yüzden Nami'nin 200+ ödül potansiyeli olduğunu düşünüyorum şuan. Önceki mesajımda belirttiğim gibi Ussop hakettiği ödülü aldı, Nami Ussop'tan daha etkili. Şuan 250 milyon ödül alsa şaşırmam yani :good:
Tüm argümanlarımı çürüttü ama sen :( Bu mantıkta +200 ödül alabilir sanırım. Son dediğinden sonra ikna oldum :D

Ben Naminin 200 milyon ödül alacağını düşünmüyorum gücüyle. Şimdi Kakuyu yenen Zoro o zaman 120 m ödül almıştı yanlış hatırlamıyorsam.2 sene önce Nami maximum o yüzden 40,50 milyon bir ödülü hakederdi gücüne göre varsayarsak ödül sistemini.
Fakat Kalifayı bırakın o dikenleri çıkartan Croconun elemanı bile daha güçlüydü bence Arlongtan.Ki bizim tayfa serideki bir çok karakterin 2,3 katı daha hızlı gelişiyor bunuda unutmamak lazım.
Bence Nami 100ün üstü bir ödülü hakeder fakat arkadaşın bahsettiği kadar güçlü bir karakter değil,hatta hasır şapkaların en zayıfı.
Fakat arlong kim Allah aşkına.Don Kriege falan aldırsaydınız :(

Ben Naminin 200 milyon ödül alacağını düşünmüyorum gücüyle. Şimdi Kakuyu yenen Zoro o zaman 120 m ödül almıştı yanlış hatırlamıyorsam.2 sene önce Nami maximum o yüzden 40,50 milyon bir ödülü hakederdi gücüne göre varsayarsak ödül sistemini.
Fakat Kalifayı bırakın o dikenleri çıkartan Croconun elemanı bile daha güçlüydü bence Arlongtan.Ki bizim tayfa serideki bir çok karakterin 2,3 katı daha hızlı gelişiyor bunuda unutmamak lazım.
Bence Nami 100ün üstü bir ödülü hakeder fakat arkadaşın bahsettiği kadar güçlü bir karakter değil,hatta hasır şapkaların en zayıfı.
Yeni dünyada ödüller biraz daha şişirilmiş oluyor. Bellamy, Caribou gibi. Namide bunlardan güçlüdür. O yüzden +200 ödülü hakeder dedim ben :)

Cp0Lucci

Önceki mesajlarıma bir bak istersen

2 yıl önceki Nami'yi ezik bir marangozun teklediği 36 m lik Mikazuki denen adamla aynı kulvarda mı düşünüyorsun?

Yeni dünyada ödüller biraz daha şişirilmiş oluyor. Bellamy, Caribou gibi. Namide bunlardan güçlüdür. O yüzden +200 ödülü hakeder dedim ben :)
Bence şişirilmiş değil hakikatten o seviyeyi hakettikleri için öyleler o adamlar.Caribou bir Logia.Haki bilmeden o kadar ilerlemesi çok doğal yeni dünyaya gelmeden.Ciddi ciddi Moria karşısında falan şansı vardır.Şu dandik Bellamynin bile final saldırısı inanılmaz güçlü.Ki kolezyumdaki bir çok kişiyi dümdüz etmişti,kralın yumruğuna gitti yanlış hatırlamıyorsam.

@Cp0Lucci
50 milyonu hakeder işte nami çok fazla değil.İmpel downa düşse mr3ün yanına koyarlardı.30-50 milyon arası korsanlar oradaydı.İşte tam Naminin seviyesi orası. Sen peki mr1 ile eş olabileceğini düşünüyor musun zaman atlamasından önceki Naminin?

Arlong'u alır da Nami öyle ahım şahım güçlü gelmedi. Fiziksel olarak zayıf zaten. O açığı Clima Tact ile kapatıyor. Ödüller de çok mantıklı değil. Sanji 177 milyonluk adam mı?

Cp0Lucci

Bence şişirilmiş değil hakikatten o seviyeyi hakettikleri için öyleler o adamlar.Caribou bir Logia.Haki bilmeden o kadar ilerlemesi çok doğal yeni dünyaya gelmeden.Ciddi ciddi Moria karşısında falan şansı vardır.Şu dandik Bellamynin bile final saldırısı inanılmaz güçlü.Ki kolezyumdaki bir çok kişiyi dümdüz etmişti,kralın yumruğuna gitti yanlış hatırlamıyorsam.

@Cp0Lucci
50 milyonu hakeder işte nami çok fazla değil.İmpel downa düşse mr3ün yanına koyarlardı.30-50 milyon arası korsanlar oradaydı.İşte tam Naminin seviyesi orası. Sen peki mr1 ile eş olabileceğini düşünüyor musun zaman atlamasından önceki Naminin?
Nami 2 yıl önce Oz'a bile yıldırımı çakmış bir karakter, Alabasta Zoro'nun yendiği Mr1'i harcardı yani.

Kalifa feci yamultur mesela Mr1'i, çelik diye ne abarttınız şu karakteri 2 yıl önce, Kalifa hem çelik tekniğini Tekkai ile yapıyor hemde tüm rokushikide uzman.

Mr1 zaten 51 milyonluk bir adam değildi iki yıl önce, level 4'te idi 100 milyona yakın seviyedeki suçluların tutulduğu katta. Nami'nin onu alt edeceğini düşündüğüm için 120 milyon ödül alırdı Nami.

Sana Mikazuki örneğini verdim, ezik marangoz ona tek atar, o ezik marangozdan çok daha güçlü olan as kadrodaki marangozada Kalifa tek atar. Olay örgüsü böyle geliştiğine göre Kalifa'nın dahi 100 m alması kesinleşiyor hemen hemen.

@Cp0Lucci
Hacı şuraya bakarsan Nami baya güçlü aslında. Bellamy'nin final saldırısı ayarında saldırısı olma ihtimali var. Time Up'tan sonra tam gücünü görmedik, o yüzden net bir yorum yapamıyorum ama Saldırmayan Luffye az da olsa hasar verebilecek saldırıları vardır bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık