Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Teori] Aokiji'nin konumu

'Tartışma ve İnceleme Arşiv' forumunda Monkey D. Dragon tarafından 30 Nis 2014 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. Monkey D. Dragon If you make God bleed, people cease to believe

Monkey D. Dragon (If you make God bleed, people cease to believe)
    Mesaj Sayısı 14,601
    Üyelik Tarihi2 Nis 2014
    Beni hep anket açan biri olarak biliyorsunuz ama bu sefer ortaya bir teori atacam.

Aokiji bildiğiniz gibi Filo amiralliği için Akainu ile kapışmış 10 gün süren savaş sonucu sol bacağını kaybetmiş ve omzu vs yanmıştır. Bundan sonra ise denizciler ayrıldığı söyleniyor.

Ben ise bundan fazlası olduğunu düşünüyorum. Dünya hükümetinin denizciler dışında başka kurumlarıda var mesela Cp 0-9 arası suikastçi grubunu biliyoruz başkalarıda olduğu kesin denebilir. Nede olsa 2 amiral kaybedince bi çırpıda başka kurumlardan Fujitora ve Ryokugyu gibi adamları bulabiliyorlar. Bu diğer kurumlarında belki denizciler olmasada çok güçlü adamlara sahip olduğunu gösteriyor.
    Bunun Aokijiyle bağlantısına gelirsem. Dünya hükümeti Aokiji gibi bir adamı kaybetmek istemeyecektir. Belki bu adamı bu kurumlardan bence gizli olanlardan birine aktarmış olabilirler. Hem bu Akainu gibi acımasız bir adamın Aokijiyi neden öldürmediğinide açıklamış olur. Bunun ne faydası olur. Filo amiraline bacağını kaybetmiş biri Teach'in tayfasına sızmak için harika bir isim. Ayrıca Teach güç düşkünü bir adam Aokijiyi kabul edeceğini ön görmek zor değil zaten bunun kanıtlarıda var Burgessle konuşurken ufak ipucunu verdi. Burda da bitirmeyeğim 2. kısıma gelirsek Doflamingo var eski kutsal ejder ama hükümete büyük zararı var. Ama hükümet kağıt üstünde dokunamıyor. Çok gizli bir örgütte bulunan Aokiji bu adamın fişini çekmek yada en azından ayağını biraz kaydırmak için kullanılabilecek kadar güçlü ve hükümet bu durumda sorumlu kabul edilmemiş olur. Aokijide hükümet hakkında kuşkularıda olsa seride baş villain'lardan olan Teach ve Doflamingo gibi karakterlere karşı savaş vermekten rahatsız duymayacaktır.
    Biraz aşırı bir teori ama olsun okuduğunuz için teşşekürler :)

2. Bir işi de tam yap.

3. Monkey D. Dragon If you make God bleed, people cease to believe

Mesaj Sayısı 14,601
    Üyelik Tarihi2 Nis 2014
    Resimlerin hatalı olduğunu bende farkettim sakin.

4. Miora Pro-Asosyal

Miora (Pro-Asosyal)
    Mesaj Sayısı 901
    Üyelik Tarihi8 Şub 2011
    Sanmam ben. Bence aokiji kendi adalet anlayışını izleyip kendi başına hareket ediyo. Veya devrimcilere katılmışta olabilir.

5. Monkey D. Dragon If you make God bleed, people cease to believe

Mesaj Sayısı 14,601
    Üyelik Tarihi2 Nis 2014
    Aokiji en başından beri Devrimcilere çalışmıyorsa sonradan katılmaz bence.

6. Alpamis Guest

Alpamis (Guest)
    Mesaj Sayısı 0
    Bence Aokiji'nin artık ne hükümetle ne de denizcilerle bir bağı kalmamıştır.Kafasına göre takılıyordur.

7. YaaTahaa Üye

YaaTahaa (Üye)
    Mesaj Sayısı 60
    Üyelik Tarihi9 Nis 2014
    Teori hoşuma gitti ama Ne Dof'un nede BB'nin emri altına gireceğini sanmıyorum , öyle bir karakteri olsa zaten Sakazuki ile savaşmazdı amiral olarak devam ederdi ? dimi :D

8. ch3rl0b11n (Im)
    Mesaj Sayısı 6,572
    Üyelik Tarihi23 Nis 2012
    İlginç bir teori. Oda bu kadar komplike düşünmüyor maalesef, daima akla ilk gelen seçeneği işliyor. Bizi şaşırtan şeyleri ise sadece ani ve beklenmedik gelişmeler yazması.
    Aokiji hakkında hemen herkesin düşündüğü şey devrimcileri katılmış olmasıydı ve tecrübelerimiz ışığında Oda'nın onu devrimci olarak karşımıza çıkarması da uzak ihtimal değil.
    Tabi ben kendisinin herkesten tamamen bağımsız, kafasına göre takılan ve bir şeyler yapmaya çalışan tehlikeli avare olarak görüyorum. Yapmaya çalıştığı şeyler için gerekli sızıntıları ve ittifakları da ayarlamıştır. Karasakal ile olan ilişkisi Doflamingo üzerinden Kaidou'ya yönelik bir çalışma olabilir.

9. Monkey D. Dragon If you make God bleed, people cease to believe

Mesaj Sayısı 14,601
    Üyelik Tarihi2 Nis 2014
    BB nin emrine casusluk amacıyla girdiğini düşünüyorum. Dofun emrine girmez zaten ne haddine Dof kim :D

10. YaaTahaa Üye

YaaTahaa (Üye)
    Mesaj Sayısı 60
    Üyelik Tarihi9 Nis 2014
    Ahahaha :hhh: Şimdii en son Kuzan'ı Punk Hazard çıkışında gördük Dof,Smoker,Aokiji olayında ondan sonra nereye gitmiş olabilir ne yapmıştır gerçekten merak ediyorum ama umarım dediğin gibi BB'nin emri altına girmemiştir her ne kadar casusluk için olsada :D

Edit : Bu arada en son orda gördük dimi :D

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık