Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Aokiji-Fujitora Devrimci İlişkisi ve Ryokugyu

Ryokugyu'yu zoan bekliyorum. Fakat diğer amirallerden yola çıkarak Ryo'nun gücünü güzel bir mantığa oturtmuşsun. Son zamanlarda teorilere pek bakmıyorum ama Ryo'nun kristal gücüne sahip biri olabileceği sanırım başka bir yerde yok. Bu yönüyle de orjinal bir buluş olmuş, tebrik ederim.

Devrim ordusunda çok güçlü birinin olduğu Sabo'nun ödülünün de açıklanmasıyla daha da yüksek bir olasılık haline geldi. Zaten ödül açıklanmadan evvel de Sabo'dan güçlü birinin olduğunu düşünüyordum şahsen. Çünkü Sabo yetersiz. Devrimciler için güçlü karakter arayışını amirallerde bulmuşsun. Baktığın zaman Sabo'dan güçlü kaç kişi var bu seride ? Sayılı. O yüzden hazır amirallerden ikisi Sakazuki ile ters düşmüşken Fuji ve Kuzan'ı devrimci adayı olarak göstermen makul. Ayrıca Dragon'un yonkou gücünde olduğu düşünülürse (beklentim bu yönde) emrinde amiral gücünde bir adam olması hem devrimin ciddiyetini ve gücünü önemli ölçüde arttırır hem de bu durum güç dengeleri açısından uyumlu olur (yonkou>amiral) :good:

Teorine sıcak bakmamdaki diğer husus şu.

Tanıdığımız Kuzan, boşalacak filo amirali koltuğuna geçmek isteyecek biri mi gerçekten ? Tembel adalet anlayışını savunan, etliye sütlüye pek karışmayan, keyfinin düşkünü olan Aokiji bir anda neden koltuk sevdasına düşüyor ? Sengoku sırf kendisini önerdi diye Sakazuki gibi ölümüne dövüşeceğini bildiği biriyle karşılaşmayı neden göze alıyor ?

Peki Kuzan'ın devrimci olduğunu düşünelim. Tüm bu soruların anlamlı bir cevabı oluyor ve bu cevaplar sırıtmıyorsa taşlar yerine oturmuş ve ok hedefi bulmuş olmaz mıydı ?

Devrim ordusu hükümetin silahlı gücü olan denizcilerin başında Sakazuki gibi katı birini mi isterdi Kuzan gibi ılımlı birini mi ?

Cevap Kuzan.

Devrim ordusu, vakti zamanı geldiğinde denizci kuvvetlerini devrim ordusuna zarar gelmeyecek şekilde, en az zarar verecek şekilde ya da istediği gibi yönlendirebilecek şekilde idare etmedi için kimi isterdi ?

Cevap Kuzan.

Kuzan'ı devrimci olarak düşünmeye ve olaylara Dragon'un gözünden bakmaya devam edelim. Sengoku'nun boşalacak koltuğuna Kuzan geçseydi ne ala.. Devrimciler kardaydı. Ama geçemedi. Peki bu gelişme Dragon'u denizcilerin içinde sağlam ve güvenilir bir adamı olması isteğinden vazgeçirdi mi ? Hayır :) İşte bu noktada da Fujitora devreye giriyor.

Düşünün ki tam denizciler bir amiral kaybetti derken Fujitora gibi güçlü biri ortaya çıkıyor ve denizcilere katılıyor. Evet, güçlü biri ama görüyoruz ki Sakazuki ve hükümetle tamamen zıt fikirlere sahip biri aynı zamanda. Bu bize mangakanın vermiş olduğu bir ip ucu olabilir. Diğer ip ucu Fujitora'nın kör olması bence. Neden diyecek olursanız.. Kuzan çekirdekten yetişme bir denizci. Lakin öncesinde devrimci tabi ki. Fakat Fujitora denizcilere sonradan dahil olan biri ve sonradan dahil olduğu için bu durum Dragon'un Fujitora'ya yüklediği misyonun köstebek olduğu izlenimini verdi bana. Kör olması ne alaka peki ? Köstebekler de kördür arkadaşlar :oleyo::respect:

Fujitora'nın shicbukai sistemini yok etmek istemesine de biraz değineyim.

Bir amiral, denizcilerin yanında yer alan ve onlara yardım eden bir sistemi neden kaldırmak istesin ? Hoş ne kadar yardım ettikleri de tartışılır lakin kağıt üzerinde bile olsa denizcilerin yanlarında bulundurdukları önemli bir güç shicbukailer. Peki Sakazuki'nin Fujitora'nın bu isteğinden haberi var mıdır sizce ? İki ihtimali de göz önünde bulunduralım.

Sakazuki bu durumdan haberdar ise MF savaşından sonra bir şeyleri görmüş ve shicilerin kendilerine düşündükleri kadar faydalı olmadığına kanaat getirmiş olmalı. Bu durumda Sakazuki Fujitora gibi shicilik sistemini kaldırmayı amaçlayan güçlü bir askerden faydalanmak istemez miydi ? Ee isterdi. Bu durumda, Fujitora'yı devrimci olarak düşünürsek devrimciler denizcilerin içine kaybettikleri adamın (Kuzan) yerini dolduracak bir köstebek sokmuş olur muydu ? Olurdu. Hatta Fuji gerçekten devrimci ise olmuş bile ;)

Sakazuki bu durumdan haberdar değil ise.. Bu ihtimal daha yüksek. Çünkü shicbukai sistemi hala devam ediyor ve hatta boşalan Jinbe koltuğuna Buggy oturdu bile. Denizciler ya da hükümet kaldırmak istediği bir sisteme yeni bir üye katar mı ? Hayır. Bu noktada da Saka'nın Fuji'nin isteğinden haberinin olmaması demek, Fuji'nin denizcilerin yanında yer alan shicbukailerin gücünden denizcileri mahrum bırakması anlamına gelir ki bu en çok kimin işine gelir ? Hükümet ve denizcilerin ezeli düşmanı devrimcilerin tabi ki :good:

Görüyorsunuz ki her iki durumda da devrimciler istediği amaç uğruna adamını denizcilerin içine yerleştirmiş oluyor :)

Kuzan'dan emin olmamakla birlikte bu iki adamdan en az birinin devrimcilerle bir ilgisi ve bağlantısı olduğunu düşünüyorum.

Neyse daha fazla uzatmıyım. Bu yönleriyle bakıldığında teorin tutarsız ve saçma değil. Hee Ryokugyu'nun gücü farklı çıkabilir vs. Zaten o kısma çok girmedim. Daha çok devrimcilerin amaç ve planlarından, fikir ayrılıklarından yola çıkarak denizcilerle karşı karşıya gelebileceği üzerine durdum. Farklı düşündüğün ve düşündüklerimle yazdıkların bakış açısı olarak uyuştuğu için hoşuma gitti konun.

Eline sağlık.

Son düzenleme:
@Densetsu no Samurai

Öncelikle yazı mı beğenmene sevindim.Teşekkürler.:D

Ryokugyu'yu zoan bekliyorum.
Bende önceden böyle bekliyordum ama biliyorsun ki Oda bekleneni yapmıyor genelde.Ryokugyu'yu çoğu kişinin zoan beklediğini biliyordur bence.Yani çok konuşulan zoan,toprak elementi gücüne sahip,doğa ana vs. teorilerinin çıkacağını sanmıyorum.

Tanıdığımız Kuzan, boşalacak filo amirali koltuğuna geçmek isteyecek biri mi gerçekten ? Tembel adalet anlayışını savunan, etliye sütlüye pek karışmayan, keyfinin düşkünü olan Aokiji bir anda neden koltuk sevdasına düşüyor ? Sengoku sırf kendisini önerdi diye Sakazuki gibi ölümüne dövüşeceğini bildiği biriyle karşılaşmayı neden göze alıyor ?
Şu konuyla ilgili 1 sayfa önce yazmıştım.Dediğin gibi etliye sütlüye karışmayan Aokiji neden koltuk sevdasına düşüyor ? Çünkü Akainu gibi bir karakterin düşüncelerini kendine ters buluyor ve eğer Akainu başa geçerse denizcilerin yozlaşacağını düşünüyor.Yani Aokiji filo amirali olmak istediği için değil tamamen Akainu gibi bir karakterin başa geçmesini önlemek için savaşıyor.

Kuzan'dan emin olmamakla birlikte bu iki adamdan en az birinin devrimcilerle bir ilgisi ve bağlantısı olduğunu düşünüyorum.
Aynen.Bende en az 1 en fazla doğal olarak 2'sinin de devrimcilerle bir bağı çıkacağını düşünüyorum.Ama en az biri kesin yani.

Yazımın zaten odak noktası daha çok amirallerin çarpışması ve Ryokugyu'nun yeteneğiydi.Eğer biri devrimcilere katılsa bile diğeri başka bir şekilde denizcilere kafa tutup bir süreliğine devrimcilerle müttefik olup amirallerle çarpışabilir.Yani amirallerin kavgasını mantıklı buluyorum.

Aokiji-Fujitora-Devrimcilerle ilgili yazdığın diğer kısımlar güzel olmuş.Gayet mantıklı.Senin de eline sağlık.

Beğenmene sevindim.:D

Kristal gücünü en kısa tabirle soğuğu olmayan Aokiji olarak tanımlayabilirim.Mesela Aokiji kendine gelen saldırıyı buza dönüştürüp etkisiz hale getirebiliyor.Ryokugyu bu yeteneğe sahipse kendine gelen saldırıyı kristale dönüştürerek etkisiz hale getiricek.Aokiji havayı buza çevirip mızrak vs. yapabiliyor,Ryokugyu havayı kristale dönüştürerek saldırılar yapıcak.Ya da Aokiji birini buz kütlesinin içine hapsedip dondurabiliyor.Ryokugyu ise kristal kütlesinin içine hapseder.Tabii Oda'nın bu yeteneği nasıl işleyeceği ile de alakalı biraz.Eklemeler ve çıkarmalar yapabilir.

İşlerine bırakınca devrim ordusuna geçmeleri kötü gözüküyor olabilir tabii de Aokiji denizcilere önem veren bir insan.Zaten kendisi filo amirali olmak istediği için değil muhtemelen Akainu karakterinde bir adamın başa geçmemesini düşündüğü için filo amiralliği dövüşünü yaptı.Şu anda ise Akainu önderliğindeki denizcilerin yozlaşmış olduğunu düşündüğünden kendince kurtarmaya çalışabilir.
:) Kristal kelimesini hepimiz biliyoruz, ama ben terimsel anlamını pek bilmiyordum biraz araştırayım dedim: https://www.turkcebilgi.com/kristal

Naruto'da, teorin tutarsa OP'de kristal gücü nasıl işlenir bilmiyorum ama kristal, katı haldeki maddelerde görülebilen bir şey. Yani havanın kristalleştirilmesi mümkün değil, ama bu kurala göre, katı olan herşey, buz da dahil kristalleştirilebiliyor. Öyle olursa Aokiji Greenbull'u donduramaz, buz saldırıları kristale dönüştürülür ve Greenbull doğal bir üstünlük elde eder gibi.

Aokiji varolan sistemdeki üst rütbedeki kişiden memnun değil, devrimcilerse sistemin kendisinden. Çok populer bir teori ama bana mantıklı gelmiyor. Ha Baltigo'ya baskın yapmaya niyetlenen Karasakalları önleyebilmek için, devrimcilerle işbirliği yapmış, onları yakından tanımış olabilir son olayda. O daha çok içime siner.

:) Kristal kelimesini hepimiz biliyoruz, ama ben terimsel anlamını pek bilmiyordum biraz araştırayım dedim: https://www.turkcebilgi.com/kristal

Naruto'da, teorin tutarsa OP'de kristal gücü nasıl işlenir bilmiyorum ama kristal, katı haldeki maddelerde görülebilen bir şey. Yani havanın kristalleştirilmesi mümkün değil, ama bu kurala göre, katı olan herşey, buz da dahil kristalleştirilebiliyor. Öyle olursa Aokiji Greenbull'u donduramaz, buz saldırıları kristale dönüştürülür ve Greenbull doğal bir üstünlük elde eder gibi.

Aokiji varolan sistemdeki üst rütbedeki kişiden memnun değil, devrimcilerse sistemin kendisinden. Çok populer bir teori ama bana mantıklı gelmiyor. Ha Baltigo'ya baskın yapmaya niyetlenen Karasakalları önleyebilmek için, devrimcilerle işbirliği yapmış, onları yakından tanımış olabilir son olayda. O daha çok içime siner.

Mesela burda Guren sürekli kristal oluşturabiliyor.Katı,sıvı,gaz vs. farketmiyor.Zaten Oda'da ''Hava kristalleştirilebilir.'' dese çokta takmam açıkçası.Zaten Oda'nın bazen fizik kurallarına uymadığını biliyoruz.Yaptım oldu der.:D Tabii Oda bu elementin kullanma şeklini biraz değiştirebilir.Bazı eklemeler yapar,bazı çıkarmalar yapabilir ama genel olarak Guren'in kristal yeteneklerine benzeyeceğini düşünüyorum.Kristali bende araştırdım.Bir site de sertliği 7 olarak yazılmış ve sert bir şey olarak geçiyor.Cracker'in bisküvileri bile hatrı sayılır miktarda sertken sence de kristal çok daha sert olmaz mı ? Ayrıca katı olmasından dolayı Ryokugyu bu yetenekle tıpkı Jozu gibi kendini kaplayabilir.Hatta Jozu'dan farklı olarak nesneleri,havayı kristale çevireceğini düşünürsek hem yakın dövüş hem de uzak dövüş açısından çok kullanışlı bir meyve.Bunların yanına b.hakiyle de çok uyumlu bir meyve olurdu.Düşünsene Ryokugyu vücudunu kristalle kaplıyor bu +1 defans,üstüne de b.haki ile +1 defans daha ekliyor.Uzak menzilli kristal saldırılarına da haki eklerse yeme de yanında yat.Amirale yakışan bir meyve olmaz mıydı ?

Baltigo-BB-Devrim-Aokiji'yle ilgili bende az buçuk bir şeyler düşünmüştüm.Aokiji'nin haberiyle Dragon adayı boşatmış olabilir vs. vs. diye ama çokta üstünde durmadım gerçi.İhtimal bunlar tabii,olabilir.

Mesela burda Guren sürekli kristal oluşturabiliyor.Katı,sıvı,gaz vs. farketmiyor.Zaten Oda'da ''Hava kristalleştirilebilir.'' dese çokta takmam açıkçası.Zaten Oda'nın bazen fizik kurallarına uymadığını biliyoruz.Yaptım oldu der.:D Tabii Oda bu elementin kullanma şeklini biraz değiştirebilir.Bazı eklemeler yapar,bazı çıkarmalar yapabilir ama genel olarak Guren'in kristal yeteneklerine benzeyeceğini düşünüyorum.Kristali bende araştırdım.Bir site de sertliği 7 olarak yazılmış ve sert bir şey olarak geçiyor.Cracker'in bisküvileri bile hatrı sayılır miktarda sertken sence de kristal çok daha sert olmaz mı ? Ayrıca katı olmasından dolayı Ryokugyu bu yetenekle tıpkı Jozu gibi kendini kaplayabilir.Hatta Jozu'dan farklı olarak nesneleri,havayı kristale çevireceğini düşünürsek hem yakın dövüş hem de uzak dövüş açısından çok kullanışlı bir meyve.Bunların yanına b.hakiyle de çok uyumlu bir meyve olurdu.Düşünsene Ryokugyu vücudunu kristalle kaplıyor bu +1 defans,üstüne de b.haki ile +1 defans daha ekliyor.Uzak menzilli kristal saldırılarına da haki eklerse yeme de yanında yat.Amirale yakışan bir meyve olmaz mıydı ?

Baltigo-BB-Devrim-Aokiji'yle ilgili bende az buçuk bir şeyler düşünmüştüm.Aokiji'nin haberiyle Dragon adayı boşatmış olabilir vs. vs. diye ama çokta üstünde durmadım gerçi.İhtimal bunlar tabii,olabilir.
Ben de zaten belirttim; OP evreninde ne olur bilemem ama bilimsel mantığını söyleyeyim dedim. Zaten Oda bilimi çok takmıyor, kimse de takmıyor, öyle benimsedik bu seriyi. :D

Elmas da zaten kristalleşmiş bir maden aslında. Benim aklıma direk Barto'nun bariyeri geldi, delinmezlik de söz konusu olunca. Ama benim dediğim gibi sadece katılarda etkili olsa bile hala çok güçlü olacak.

Bu arada okuduğum yazıda cam ve plastik kristalleştirilemez diye yazıyordu. Onu görür görmez, gözlerim parladı, yoksa Luffy'nin yeneceği ilk amiral Greenbull mu olacak dedim. :D

Ben de zaten belirttim; OP evreninde ne olur bilemem ama bilimsel mantığını söyleyeyim dedim. Zaten Oda bilimi çok takmıyor, kimse de takmıyor, öyle benimsedik bu seriyi. :D

Elmas da zaten kristalleşmiş bir maden aslında. Benim aklıma direk Barto'nun bariyeri geldi, delinmezlik de söz konusu olunca. Ama benim dediğim gibi sadece katılarda etkili olsa bile hala çok güçlü olacak.

Bu arada okuduğum yazıda cam ve plastik kristalleştirilemez diye yazıyordu. Onu görür görmez, gözlerim parladı, yoksa Luffy'nin yeneceği ilk amiral Greenbull mu olacak dedim. :D
Demek güçlü buldun.Açıkçası bende güçlü buldum.:D Çünkü benim teoriye göre Aokiji'nin yapabildiği her şeyi nerdeyse yapabiliyor ve hatta ona ek olarak vücudunu kaplayarak savunmasını da mükemmelleştiriyor.Ama düşününce bu da çok sorun değil.Çünkü Oda bazı meyvelerde yaptığı gibi meyvenin gücünü bir şekilde kısabilir ya da Ryokugyu'nun hakisi diğer amirallere oranla biraz daha zayıf diyerek bir şekilde denge getirmeye çalışabilir.Bana kalırsa meyvenin gücünü bir yerlerden kısarak denge getirmeye çalışır.

Demek güçlü buldun.Açıkçası bende güçlü buldum.:D Çünkü benim teoriye göre Aokiji'nin yapabildiği her şeyi nerdeyse yapabiliyor ve hatta ona ek olarak vücudunu kaplayarak savunmasını da mükemmelleştiriyor.Ama düşününce bu da çok sorun değil.Çünkü Oda bazı meyvelerde yaptığı gibi meyvenin gücünü bir şekilde kısabilir ya da Ryokugyu'nun hakisi diğer amirallere oranla biraz daha zayıf diyerek bir şekilde denge getirmeye çalışabilir.Bana kalırsa meyvenin gücünü bir yerlerden kısarak denge getirmeye çalışır.
Bekleyip göreceğiz: ben kristal olayını cok tuttum, Oda bir sekilde dengeleri sağlayacaktır. :)

Yazmıştım bi ara çok rağbet görmemişti ama inanıyorum ben bu teoriye.:/

http://www.korsanfan.com/konu/aokiji-fujitora-devrimci-İlişkisi-ve-ryokugyu.6275/

Buyur.Ryo'nun 3 yıldır mı ne yemek yememesi olayı kristal gücüyle alakasız duruyor.O yüzden tutma ihtimali biraz azaldı.Ama BM'de ilk gösterildiğinde ağzından asit gibi şeyler damlıyordu hatta bu yüzden asit meyvesi yediği falan düşünülüyordu.Fakat sonradan o ağzından çıkan asit benzeri şeyle meyvesi çok alakasız çıktı.O yüzden hala tutabilir diye düşünüyorum.Gerçi tutmasa da amirallerin dövüşeceğini hala düşünüyorum.Çünkü teoriyi zaten amirallerin dövüşünden yola çıkarak Ryo'nun meyveyi bulma üzerine düşünmüştüm.
Teorin yarı yarıya tutacak gibi geliyor bana. Devrimciler güçsüz ise bile Luffy ile ittifak yaparak bu açığı kapatırlar bence. Ama Fuji'nin son savaşta veya öncesinde devrimcilere geçme ihtimali var. O potansiyeli görüyorum onda.

Aokiji'nin ise Karasakal tarafından öldürüleceğini sonra da Coby'nin bir şekilde meyvesini bulup yiyeceğini düşünüyorum ben. Coby olayı olmasa bile Karasakal'a ihanet ettiği gerekçesi ile öldürülmesi çok yüksek ihtimal gibi geliyor bana. Dolayısıyla Kristal olayının gerçekleşmesine de gerek yok.

Bir de devrimcilerin komutan gücünde bir adamı daha vardı (Kuma) ama halini gördük. Kuma'yı kurtarırlarsa eski haline gelmese bile, devrimciler için çalışmasını sağlayabilirler belki.

Eline sağlık yine de. Okuması keyifliydi :)

Teorin yarı yarıya tutacak gibi geliyor bana. Devrimciler güçsüz ise bile Luffy ile ittifak yaparak bu açığı kapatırlar bence. Ama Fuji'nin son savaşta veya öncesinde devrimcilere geçme ihtimali var. O potansiyeli görüyorum onda.

Aokiji'nin ise Karasakal tarafından öldürüleceğini sonra da Coby'nin bir şekilde meyvesini bulup yiyeceğini düşünüyorum ben. Coby olayı olmasa bile Karasakal'a ihanet ettiği gerekçesi ile öldürülmesi çok yüksek ihtimal gibi geliyor bana. Dolayısıyla Kristal olayının gerçekleşmesine de gerek yok.

Bir de devrimcilerin komutan gücünde bir adamı daha vardı (Kuma) ama halini gördük. Kuma'yı kurtarırlarsa eski haline gelmese bile, devrimciler için çalışmasını sağlayabilirler belki.

Eline sağlık yine de. Okuması keyifliydi :)
Ya teoriyi yazdıktan bir süre sonra Fuji ve Aok'un illa devrimcilere katılmasına da gerek yok diye düşündüm.Fuji ve Aok aşağı yukarı aynı karakterde adamlar ve Aka önderliğindeki denizcilerin yozlaşacağını düşünecekler muhtemelen.Bu yüzden sistemin değişmesi gerektiğine inanacaklar ve son savaşta resmi olarak devrimci olmasalar bile ortak bir amaç uğruna(sistemi değiştirmek) bir süreliğine beraber savaşacaklardır diyeyim.

Coby'nin meyve yiyeceğini düşünmüyorum ben.Eğitmen olarak Garp'ı verdikten sonra pek sanmıyorum.Aok'un Teach'i öldürmesi evet ihtimal dahilinde.Bu kısım dediğin gibi de olabilir bakalım artık.

Teşekkürler bu arada.:sapkali:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık