Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Antik krallık-Güneş-Gezegen işgalleri

herkese iyi akşamlar. hazır op araya girmişken fırsat bu fırsat üşenipte bir türlü yazamadığım birkaç saçma fikir vardı onları size aktarayım.

vegapunkun söylediğine göre 900 yıl önce ortadan kaldırılan antik krallık günümüz teknolojisinin 500 sene ilerisindeymiş. peki teknolojik olarak bu kadar ileri de olan bir krallık nasıl yenilmiş olabilir? benim düşünceme göre yıllardır bu konuda tek bir noktaya bakıp başka bir ihtimal daha olduğunu göz ardı ediyoruz. nedir bu? 900 yıl önce bir savaş oldu ve bu savaşta antik krallığı yendiler. savaşı kazananlar şuan ki dünya hükümetini kurdu. genel kanı bu şekilde ve vegapunkun verdiği bilgilerden sonra ben bu düşüncenin tam tersini düşünmeye başladım. antik krallık gerçekten yenildi mi? bence hayır. ne demek istiyorum biraz daha açalım bunu.

çokbilmiş adası aslında geleceğin adası değil geçmişin bir ilüzyonu. yani adada gördüğümüz şeylerden çok daha ileri düzeyde teknolojiyi boş yüzyılda antik krallık icat etmiş ve kullanmış. yani çokbilmiş adasına bakıp antik krallık hakkında fikir edinebiliriz.

bu robot 900 yıl önce yapılmış ve yaklaşık 200 sene önce marijoeye ulaşmak için kızıl hatta tırmanmaya çalışmış. yakıtı bittiği için hurdaya ayrılmış. tersine mühendislik yapsa da yeteneklerini aşan bir şey olduğunu söyleyince franky bu duruma şaşırıyor ve vegapunk asıl meselenin güç kaynağı olduğunu belirtiyor. "geçmişte bizim şimdiki modern bilgilerimizi altüst edecek bir güç kaynakları varmış."

buradan anlaşıldığı üzere varmış dediği güç kaynağı artık yok. bulamamış olabilir, tükenmiş olabilir bu konuya birazdan değineceğim. güç kaynağı mevzusu aklınızda bulunsun. vegapunkların hayalleri ile devam edip ilginç bir yere bağlayacağım.

yaşayan varlıkları tespit edebilir ve havayı kontrol edebilirdik.

bu adayı ateşin beslediğini söyleyebiliriz. sonuç olarak ateşin gücünü her türlü enerjiye dönüştürebilirsin. eğer sonsuz alev diye bir şey olsaydı, o zaman kendi güneşimi yaratabilirdim.

shakanın bahsettiği inanılmaz güç kaynağı, lilithin olsaydı kendi güneşimi yaratırdım dediği sonsuz alev ve atlasın bahsettiği yaşayan varlıkları tespit edip havayı kontrol etme düşünceleri beni çok uzağa değil çok yakın bir zamana, çok yakın bir manga sayısına götürdü. çokbilmiş adasına varmadan önce, 1060.sayı

burada sabonun tespitini yapan donanma tabi ki. gelelim diğer detaylara... hava kararıyor, ve yeryüzüne dik bir şekilde inen ışınlar görüyoruz sonrasında ada yok oluyor. benim tahminim, boş yüzyılda yok edildi denilen antik krallık aslında yok edilmedi. kendi güneşini yarattı. bunun için gereken enerjiyi, sonsuz alevi temin etmek için çok aşağılık bir şey yaptılar ve tarihte böyle bir krallık vardı bu yok oldu denilerek güzel bir senaryo çizdiler hayali bir düşman yarattılar. hayali düşman yarattılar derken tabi ki bu adamların düşmanı da vardı, yok değil. bu isimde joy boyun ta kendisi.

sonsuz alevi elde etmek isteyen antik krallık çareyi diğer gezegenleri işgal etmek ve sömürmekte buldu. diğer gezegenlere fabrikalar kuruldu ve o gezegendeki yaşamı ellerinden alıncaya kadar sömürdüler.

bu gezegenlerin sömürüsü sadece enerji ile sınırlı kalmamış, burada yaşayan canlılarıda dünyaya getirmişler. aydan minkleri, peri dünyasından gökyüzü insanlarını, balık adamları, devleri ve diğerlerini. joyboy bu duruma sessiz kalamamış, bununla mücadele etmeye çalışmış ama gücü yetmemiş yenilmiş.

uzun zamandır teori yazdığım için sürekli sorguladığım ve mantıksız bulduğum bir şey vardı. o da söz verilen güne kadar nuhun gemisinin korunmasıydı. yani tam olarak korunması demeyelim amacı diyelim. nedir bu? verilen söze göre bu gemi korunacak balıkadamlar söz verilen gün geldiği zaman bu gemiyle yüzeye çıkacaklar. ulan buna gerek var mı ki? pullarınız var, su altında zaten mükemmel yüzücüsünüz neden yüzeye yüzerek çıkmıyorsunuz? işte tam da bu sebepten. aslında o gemi yüzeye değil uzaya götürecek bir gemi.

teoriyi fazla uzatmadan kısa ve sade bir şekilde anlatmak istedim. umarım net ve anlaşılır olmuştur ve sizlerde okurken keyif almışsınızdır. kapanışı birkaç ekleme ile yapmak istiyorum.

200 sene önce robot kızıl hatta tırmanmış. ne alaka bilmiyorum ama robin ilginç bir bilgi sıkıştırıyor araya. 200 yıl öncesi... o dönemde balıkadam hakları hareketi kendine zemin kazanmaya başlamıştı. yani bir nevi başka gezegenden getirilen balıkadam ırkının bağımsızlık savaşı vermeye başladığı zamana atıfta bulunuyor diye yorumladım .d araya sıkıştırmak istediğim ufak ekleme tabi ki bu değildi. tüm bunlar bize anlatılırken benzer bir şeyin yaşanıyor olması dikkatimi çekti. aradan 200 sene geçti ve bir insan robot kızıl hatta tırmanmaya başladı. bu robotun bunu bize anlatan adamın elinden çıkmış olması da ayrı bir ilginç.

son bombayı patlatıp gideyim. vegapunk aşırı zeki bir karakter. ama bu zekasının da ötesinde bence mükemmel bir stratejist, taktisyen. parası yok diye dragona köpek çekip wgye yanlamıştı. peki bu kadar zeki olan bir karakter neden icat ettiği seraphimlerin komut hiyerarşisine goroseiyi koyar? tabi ki olta için. bu kadar dahi olunca ne zaman öleceğini de anlıyorsun diyen vegapunk bu günleri görmemiş miydi? şunu demek istiyorum. emir komuta sisteminde en üst yetki goroseiye verilmesinin nedeni aslında onlardan birini ya da birden fazlasını avlamak için.

kizaru-seraphim-cp0-gorosei ve yüzlerce geminin olduğu filonun çokbilmişe doğru yola çıktığını biliyoruz. bu denkleme dragon önderliğinde devrimciler eklenecek ve dünya hükümetini yöneten ihtiyarlardan birisi burada rehin alınacak.

kızıl hatta gönderilen kumada sinyal bozmak, iletişim hatlarını bozmak için gönderilen aygıttan başka bir şey değildi.

huhh. sonunda bitti. sayonara kfc.

Son kısım çok mantıklı benim kafama yattı. Onun dışında okurken şu Nami'nin yürüyen merdivenlere şaşırdığı kısmı görünce aklıma Marijoe'daki kölelerin manuel olarak hareket ettirdiği yürüyen merdivenler geldi. Kutsal ejderler bir şekilde antik krallığı yendi ancak enerji kaynakları olmadığı için teknolojilerini kullanamadılar ama bu teknolojilere hayran kaldıkları için kendi ilkel yöntemleri ile bunları kopyaladılar gibi geliyor bana.

Son kısım çok mantıklı benim kafama yattı. Onun dışında okurken şu Nami'nin yürüyen merdivenlere şaşırdığı kısmı görünce aklıma Marijoe'daki kölelerin manuel olarak hareket ettirdiği yürüyen merdivenler geldi. Kutsal ejderler bir şekilde antik krallığı yendi ancak enerji kaynakları olmadığı için teknolojilerini kullanamadılar ama bu teknolojilere hayran kaldıkları için kendi ilkel yöntemleri ile bunları kopyaladılar gibi geliyor bana.
benim tahminim kendi güneşlerini yarattıktan sonra bilim adamlarını ortadan kaldırdılar. ve ellerindeki tüm enerjiyi bu gücü yaratmak için kullandılar. son kısımdan kastın kuma kısmı mı? yoksa balıkadam kısmı mı?

benim tahminim kendi güneşlerini yarattıktan sonra bilim adamlarını ortadan kaldırdılar. ve ellerindeki tüm enerjiyi bu gücü yaratmak için kullandılar. son kısımdan kastın kuma kısmı mı? yoksa balıkadam kısmı mı?
Vegapunk'ın Gorosei'yi yemlemek için onlara en yüksek emri vermesi kısmı

son bombayı patlatıp gideyim. vegapunk aşırı zeki bir karakter. ama bu zekasının da ötesinde bence mükemmel bir stratejist, taktisyen. parası yok diye dragona köpek çekip wgye yanlamıştı. peki bu kadar zeki olan bir karakter neden icat ettiği seraphimlerin komut hiyerarşisine goroseiyi koyar? tabi ki olta için. bu kadar dahi olunca ne zaman öleceğini de anlıyorsun diyen vegapunk bu günleri görmemiş miydi? şunu demek istiyorum. emir komuta sisteminde en üst yetki goroseiye verilmesinin nedeni aslında onlardan birini ya da birden fazlasını avlamak için.

kizaru-seraphim-cp0-gorosei ve yüzlerce geminin olduğu filonun çokbilmişe doğru yola çıktığını biliyoruz. bu denkleme dragon önderliğinde devrimciler eklenecek ve dünya hükümetini yöneten ihtiyarlardan birisi burada rehin alınacak.

kızıl hatta gönderilen kumada sinyal bozmak, iletişim hatlarını bozmak için gönderilen aygıttan başka bir şey değildi.

huhh. sonunda bitti. sayonara kfc.
Özellikle bu kısım çok hoşuma gitti. Biliyorsunuz Vegapunk hem görüntüsüyle hem de zekasını yeteri kadar yansıtamamasıyla baya bir hayal kırıklığı oldu. Eğer böyle bir şey gerçekleşirse Vegapunk tekrardan insanların hayalindeki o "mastermind" kişiye dönüşebilir ve kaybettiği repütasyonunu toparlayabilir. Umarım ileride en azından dediğine benzer bir olay gerçekleşir.
Vegapunk: Goroseileri sazan niyetine avlayan adam

Teori son kısma kadar çok güzel, aklıma yattı ama Oda'nın bize tanıttığı Vegapank'ın dehası bilim üzerine. Kişiliği nedeniyle plan yapabilecek biri değil. Anca Dragon gelip söyledi ise böyle bir şey yapmıştır yoksa yapmayı akıl edemez. Açık konuşayım, Vegapank'ı strateji oyunlarında tokatlarım.

Teori son kısma kadar çok güzel, aklıma yattı ama Oda'nın bize tanıttığı Vegapank'ın dehası bilim üzerine. Kişiliği nedeniyle plan yapabilecek biri değil. Anca Dragon gelip söyledi ise böyle bir şey yapmıştır yoksa yapmayı akıl edemez. Açık konuşayım, Vegapank'ı strateji oyunlarında tokatlarım.
Tüm gün yiyip içip yatan York klonu bile Gorosei ye kolpa atmaya çalışıyor yani bilemedim şimdi :flaugh:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık