Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Animan

Merhaba. Ben Animan. Mert Kara adıyla ilk olarak 2015’te Aoi Fansub’ta One Punch Man’ı çevirmiştim. Alternatifler gümleyince bölümler kaldırılmış tabii. Aoi Fansub’taki yavaş işleyişi beğenmemiştim. OPM’nin çevirip attığım bölümü, Türkanime’ye 1 hafta sonra anca ekleniyordu. Bu yavaş işleyiş, fansubtan ayrılmama sebep olmuştu. Çok geçmeden Arcadia Fansub’a katılmıştım. Arcadia’da ise türlü türlü animeler çevirmiştim. Arcadia'da yaklaşık 3 yıllık çeviri yapmamın ardından 2018’de ayrılıp tek olarak anime çevirisi yapmaya yöneldim.

Türkanime’de fansub etiketi kuracağım sırada Animansub diye bir fansub olduğundan Animan adıyla bir fansub adı kuramamıştım. Bu nedenle Animansub adını alamayacağımdan yetkililer başka bir ad bulmamı istemişti. İngilizcede çevirmen olarak okunan “Chevirman” adıyla çeviriler yayımlamaya başlamıştım -çevirmen adım her zamanki gibi Animan’dı yalnızca fansub adı Chevirman'dı- ve yaklaşık 2 yıl bu fansub adıyla Türkanime’de çeviriler yayımladım ancak izleyiciler Chevirman’ın bir çeviri grubu olmadığını ve benim tek olarak Animan kimliğiyle çeviri yaptığımı anlayamamışlardı; Chevirman’ı bir grup, Animan’ın da orada bir çevirmen olduğunu sanıyorlardı. Bu karışıklığı gidermek için Türkanime’den rica ederek takma adımla aynı olan yazımla birlikte doğrudan Animan adını aldım. Böylelikle hem adım hem de Türkanime'deki fansub adım artık tek oldu.

One Piece'in animesini çevirmeye 792. Bölümle birlikte yayımlandığı gün olan 11 Haziran 2017'de başladım. 2017'den itibaren yayımlanan dizi bölümleri dâhil; film, ova, özel bölümlerini de çevirdim.
Yapmış olduğum çevirilerimin listesine ve alt yazı indirme bağlantılarına aşağıdaki Google E-Tablosundan ulaşabilirsiniz.
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1syFCXwgDEEIGCkqJNo_9fHzt2vxx2tXKUDHoVszY4Ys/edit?usp=sharing

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık