Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Amiraller'in Gücü

Sizce?

• Yonkou > Amiral

Kullanılan: 216 79.7%
  • Yonkou = Amiral

Kullanılan: 42 15.5%
  • Yonkou < Amiral

Kullanılan: 13 4.8%

• Kullanılan toplam oy
    271
Tek yonkoular degil hükümeti tehdit eden aynı zaman da devrimciler de büyük bir tehdit. Hükümetin sakladıgı daha derinlerde başka bir yapının var olma olasılıgını ele aldıgımda, denizcilerden başka büyük bir şeyin olabileceği yönünde, denizcileri gücsüz gördüğümden degil ama 800 yıldır varlıgını koruyan bir yapının sadece en güçlüleri denizciler ve onların başlarındaki amiraller degildir gibime geliyor, belki bunlar goroseilerden çıkar yada görmedigimiz baska birileri. Dünya hükümetini hep şöyle görmüşümdür bir halka iyi gözüken tarafı bunlar denizciler, diğer tarafı ise daha derinlerde hükümetin pis işlerini yapan bir yapı bu yapının başındakiler de amirallere denk belki üstü. Böyle bir senaryo çıksa, senaryo açısından da güzel olur gibi tabi olmama ihtimali yüksek olsa da bu ihtimali her zaman bir kenarda tutuyorum :)

Amiral seviyesi bir kaç adamın olması denizcileri belli bir seviyeye çıkarsa da işin içine bir sürü değişken giriyor korsanların tarafı sanki görünen o ki biraz daha ağır basıyor, devrimciler de ilerde sıkıntı yaşatacak gibi onlara.
Devrimciler bana göre 1 yonko oluşumu gücünde falandır.Korsanların tarafının da daha ağır bastığını düşünmüyorum aslında.Hükümet dışındaki en büyük güçler 4 yonko ve devrimciler.Dediğim gibi hükümeti 3 yonko gücünde falan bekliyorum.Hal böyleyken o 5 oluşumdan 3'ü ittifak yapmadığı sürece hükümet için tehdit olamazlar.Ve bize gösterilene göre çok çok extrem bir durum olmadığı sürece ittifak yapmazlar.

BM shanks hadi neysede kaido yu bir amiral nasıl alır?İki meyveli BB yi amiral nasıl alır?.
Aktif zamanda sadece Kaido'yu üstün görüyorum diğer kişilerden.
Her şey meyve olacak olsa Garp diye birisi olmazdı. 2 yıl önceki Teach'i Ace ve Luffy karşısında biliyoruz. Bu adam bana göre gelmiş geçmiş en güçlü kişi olabilir ileride ama ekibi ile Akainu'dan kaçalı da fazla olmadı.
Ortalama olarak bu iki grubu neredeyse denk görüyorum. Bu sebeple eşit diyorum.

Artık iyice görüyoruz ki amiraller rakipsiz adamlar değiller.Sağ kollar çok rahatça amiral olabilirlerdi eğer denizci olsalardı.Bunu şu şekilde kanıtlayayım.Katakuri destekleyici oldu ama ona gerek bile yok.

Mf savaşında amiraller Marco'yu kısa vadede alamadı.Almayı geçtim üstünlük bile kuramadı.Kuzan,Kizaru bunları geçtim Akainu'nun dahi üstünlük kuracak şekilde etkileyecek bir saldırısı olmadı.Kizaru koramiral yardımıyla durdurmak zorunda kaldı.

Bunları geçelim savaş hali diyelim.Teke tek dövüşsünler farz edelim.Şu anki 3 amiralin hiçbiri Marco'yu günlerce dövüşmeden alamaz.Yada vurulması zor Katakuri'yi.Diğerleri de zorlaştıran yeteneklere sahiptir.Ancak 5-6 günden uzun bir dövüşte yenebilirler bence sağ kolları.Hatta Fuji gibi bazıları yenilebilir bile Beckmann gibilerine.

Sonuç olarak bu kadar uzun dövüşecekleri büyük bir ihtimal iken ve elimizde 10 günlük Kuzan vs Aka dövüşü varken bu adamların seviyeleri iyice ortaya çıkmış oluyor.Bir amiralle bu kadar uzun süre dövüşebilecek birisiysen zaten otomatik olarak amiral seviyesi denebilecek bir kıvamda oluyorsun.

Artık iyice görüyoruz ki amiraller rakipsiz adamlar değiller.Sağ kollar çok rahatça amiral olabilirlerdi eğer denizci olsalardı.Bunu şu şekilde kanıtlayayım.Katakuri destekleyici oldu ama ona gerek bile yok.

Mf savaşında amiraller Marco'yu kısa vadede alamadı.Almayı geçtim üstünlük bile kuramadı.Kuzan,Kizaru bunları geçtim Akainu'nun dahi üstünlük kuracak şekilde etkileyecek bir saldırısı olmadı.Kizaru koramiral yardımıyla durdurmak zorunda kaldı.

Bunları geçelim savaş hali diyelim.Teke tek dövüşsünler farz edelim.Şu anki 3 amiralin hiçbiri Marco'yu günlerce dövüşmeden alamaz.Yada vurulması zor Katakuri'yi.Diğerleri de zorlaştıran yeteneklere sahiptir.Ancak 5-6 günden uzun bir dövüşte yenebilirler bence sağ kolları.Hatta Fuji gibi bazıları yenilebilir bile Beckmann gibilerine.

Sonuç olarak bu kadar uzun dövüşecekleri büyük bir ihtimal iken ve elimizde 10 günlük Kuzan vs Aka dövüşü varken bu adamların seviyeleri iyice ortaya çıkmış oluyor.Bir amiralle bu kadar uzun süre dövüşebilecek birisiysen zaten otomatik olarak amiral seviyesi denebilecek bir kıvamda oluyorsun.
Kata'nın bu arcta yaptıkları onu amiral seviyesine taşımıyor.Bu arcın bossu BM değil Kata'ydı.Haliyle Oda adamı en ince ayrıntısına kadar gösterdi.MF de ise Kata seviyesi veya ondan güçlü adam sayısı daha da fazlaydı.Doğal olarak mangaka ne amirallerin,ne Marco'nun ne başka birisinin yeteneklerini en ince ayrıntısına kadar gösteremedi.Yani Kata'yı ayrıntılı görmemiz yanılmamıza neden oluyor bana göre.

Önemli olan Marco'yu kısa sürede almak ya da uzun süre de almak değil.Marco'nun meyvesi zaten günlerce kapışmaya çok müsait bir meyve.Marco ya da herhangi bir sağ kol bir amirali günlerce tutabilir ama o birkaç gün sonunda amiralde çok ciddi hasarlar olucağını sanmıyorum.WB tayfasında saldırı gücüyle ön plana çıkan Jozu Aok'u hazırlıksız yakaladığı halde ne yapabilmiş ? Marco ise savunmasıyla ön plana çıkıyorken Jozu'dan fazla saldırı gücü yoktur.Eşittir desek bile bir amirale verebileceği hasarı Jozu gösterdi.O Jozu'da zaten arkadan dalmasa o kadar kolay vuramazdı.O yüzden Marco'nun bir amirali birkaç gün tutabilecek olması oyalamaktan fazlası değildir bence.Amiraller ve sağ kollar arasındaki tek fark meyve değil.Genel dövüş yetenekleri de daha üstte.

Katılıyorum dediklerinin çoğuna.Fakat Akainunun göstermiş olduğu tek kişilik şov yüzünden akıllar karışık bence.Adam tek başına ayrı bir kulvar gibi duruyor.Sonra onun üstüne Aokiji ile 10 gün dövüşmesi iyice akılları karıştırdı.İlk 3 amiral bence bariz üstün gözüküyor fakat o kadarda fark yok.Diğer yeni 2 amiral ise kıyaslanır her türlü sağ kollarla.Kata Fujiyi alabilir hatta belkide.
@Hakili Yumruk
Dövüş yeteneğinin daha üstün olması tartışmaya açık bir konu.Marco bence gayet üstündü dövüş yeteneği açısından.Meyvesi sayesinde tutabilir demen bence mantıklı değil,çünkü amirallerde meyvesi sayesinde o kadar yıkıcı güce sahipler.Bunun dışında Katanın k hakisi daha güçlü gözüküyor mesela amirallerden.

Son düzenleme:
Kata'nın bu arcta yaptıkları onu amiral seviyesine taşımıyor.Bu arcın bossu BM değil Kata'ydı.Haliyle Oda adamı en ince ayrıntısına kadar gösterdi.MF de ise Kata seviyesi veya ondan güçlü adam sayısı daha da fazlaydı.Doğal olarak mangaka ne amirallerin,ne Marco'nun ne başka birisinin yeteneklerini en ince ayrıntısına kadar gösteremedi.Yani Kata'yı ayrıntılı görmemiz yanılmamıza neden oluyor bana göre.

Önemli olan Marco'yu kısa sürede almak ya da uzun süre de almak değil.Marco'nun meyvesi zaten günlerce kapışmaya çok müsait bir meyve.Marco ya da herhangi bir sağ kol bir amirali günlerce tutabilir ama o birkaç gün sonunda amiralde çok ciddi hasarlar olucağını sanmıyorum.WB tayfasında saldırı gücüyle ön plana çıkan Jozu Aok'u hazırlıksız yakaladığı halde ne yapabilmiş ? Marco ise savunmasıyla ön plana çıkıyorken Jozu'dan fazla saldırı gücü yoktur.Eşittir desek bile bir amirale verebileceği hasarı Jozu gösterdi.O Jozu'da zaten arkadan dalmasa o kadar kolay vuramazdı.O yüzden Marco'nun bir amirali birkaç gün tutabilecek olması oyalamaktan fazlası değildir bence.Amiraller ve sağ kollar arasındaki tek fark meyve değil.Genel dövüş yetenekleri de daha üstte.
Günlerce kapışmaya müsait olabilir.Tabii eğer denk güçte isen olabilir. :) Garp ile günlerce kapışmaya müsait mi ? Çoğu kişi Garp'ı amirallerden çok daha güçlü görüyor.Garp ile Marco arasında belirgin bir fark var.Şayet amirallerde aynı seviyede olmasa çok daha güçlü olsalardı Marco ile aralarında böyle bir fark olurdu.Günlerce kapışmaya müsait meyvenin hiçbir anlamı kalmazdı yani.Fakat böyle olmadığını net biçimde gördük.

Marco aklınızı karıştırmasın.Bütün sağ kollar amiralle günlerce dövüşecek adamlar çıkacak.Yani bu onların seviyesinde oldukları demek.Meyve bahanesini diğerleri için öne süremeyeceğinize eminim.Diğerleri de gözüksün o zaman daha iyi anlayacaksınız.Jozu vurdu ama Kuzan son anda farkedip hasarı azalttı.Ona rağmen adamı çok ciddiye aldı.Sağ kolu ne kadar ciddiye alır artık sen düşün.

Kata luffy yi kendi dengi olarak görüyor. Kata amiral seviyesi olsaydı bu luffy nin de amiral seviyesi olduğunu gösterir ozaman. Amiraller denizcilerin en güçlüleri öyle 2 sene eğitim alıp o seviyeye çıkılamaz. Herkes amiral seviyesi olmuş arkadaş. Neyse bunu bizim hemen gaza gelmemize bağlıyorum. Bu arada kata adamdır yanlış anlaşılmasın sadece objektif bakılması lazım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık