Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Akainu Hangi Bölgeleri Tek Başına Alabilir?

Sizce?

• Kullanılan toplam oy
    199
Konuyu tam anlamadım? Ufak bir özet geçebilir misiniz?
Saka vs Kuzan avantaj dezavantaj durumu biraz. Tabi sürekli olduğu gibi başka konulara dallandı. Lav üretmek ile soğutmak arasındaki efor/enerji farkına değindim ben. Tabi bunun Op evreniyle doğrudan bir bağlantısı vardır diyemeyiz. Konu biraz kimyaya kaydı haliyle.

Saka vs Kuzan avantaj dezavantaj durumu biraz. Tabi sürekli olduğu gibi başka konulara dallandı. Lav üretmek ile soğutmak arasındaki efor/enerji farkına değindim ben. Tabi bunun Op evreniyle doğrudan bir bağlantısı vardır diyemeyiz. Konu biraz kimyaya kaydı haliyle.
Tartışmanizi bolmeyeyim ama enerji konusuyla fizik ilgileniyor diye biliyorum. Onceki mesajinda ki formül fizik'in tahminimce potansiyel enerji formulu.

Tartışmanizi bolmeyeyim ama enerji konusuyla fizik ilgileniyor diye biliyorum. Onceki mesajinda ki formül fizik'in tahminimce potansiyel enerji formulu.
Bu formül hem fizikte hem de kimyada var aslında. Enerji felan biraz kimyaya kayıyor gibi sadece. Fakat bir fizikçi de açıklayabilir sanırım.

Moleküler düzeyde olduğu için lise kimyasında anlatılıyordu hatırladığım kadarıyla. kelmacid falan diyordu fetöcüler bu formüle. tc ms 2005 falandı.

Moleküler düzeyde olduğu için lise kimyasında anlatılıyordu hatırladığım kadarıyla. kelmacid falan diyordu fetöcüler bu formüle. tc ms 2005 falandı.
Nükleer Fizik'in dalıdır o zaman kimyanın genel olarak maddeyle ve turevleriyle ilgilendiğini biliyorum. He tabi Kimyager veya Fizikci daha iyi bilir.

Belirli bir kütledeki cismi 1 derece ısıtırken veya soğuturken oluşan enerji değişimi birbirine eşittir. Magmanın derecesi yaklaşık 1000°C diye hatırlıyorum, burada durum Aokiji'nin buzunun ne kadar soğuk olduğuna bağlı. -273.15°C olsa bile yine de magmayı soğutması için illa ki bir zaman geçmesi gerekiyor. Bu zaman içerisinde de her iki taraf da ortalama bir sıcaklığa ulaşmaya çalışacağından Aokiji'nin Akainu'yu dondurması biraz zor gibi geliyor bana.

Belirli bir kütledeki cismi 1 derece ısıtırken veya soğuturken oluşan enerji değişimi birbirine eşittir. Magmanın derecesi yaklaşık 1000°C diye hatırlıyorum, burada durum Aokiji'nin buzunun ne kadar soğuk olduğuna bağlı. -273.15°C olsa bile yine de magmayı soğutması için illa ki bir zaman geçmesi gerekiyor. Bu zaman içerisinde de her iki taraf da ortalama bir sıcaklığa ulaşmaya çalışacağından Aokiji'nin Akainu'yu dondurması biraz zor gibi geliyor bana.
Burada magmanın ani soğukla karşılaşma durumundaki davranışı önemli aslında. Geçen biri vidyo da atmıştı. Baya baya buz tarafından bloklanıyordu magma. Tabi işlemi yapan bir yutubır olduğu için ne kadar güvenilir emin değilim.
Bir de Kuzan ataklarında havanın sıcaklığını düşürüyor gibi. Sakanın da lavına demir dersek arada yarı yarıya bir özısı farkı olmasına rağmen aşırı bir kütle farkı var. Amma boş yaptım yalnız.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık