Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

AdBlock, Gereksiz Reklamlardan Kurtulun!

AdBlock birkaç gün önce keşfettiğim epey faydalı bir Chrome eklentisi, belki haberi olmayanlar vardır diye paylaşmak istedim, eklentinin amacı webde gezindiğiniz sayfalardaki reklamları engellemek ve bunu da tam manasıyla yapıyor, birkaç günlük denemeden sonra söyleyebilirim ki bu eklenti sayesinde tüm siteleri(youtube ve facebook dahil) Korsanfan temizliğinde görüntüleyebiliyorsunuz :),

Eklentinin sayfası:
https://chrome.google.com/webstore/detail/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom

Şimdi eklentinin nasıl çalıştığına dair birkaç ekran görüntüsü paylaşmak istiyorum,

Öncelikle reklamı bol olan bir siteyi deney amaçlı seçtim;

Şimdide aynı sayfanın AdBlock aktifken ki görünümü;

AdBlock çoğu durumda reklamların hepsini engelliyor ama bazen ufak tefek bir reklamı gözünden kaçırabiliyor, peki bu durumda ne yapacağız onuda anlatayım;

Öncelikle adres çubuğunun sağ tarafındaki AdBlock simgesine tıklayıp, açılan seçeneklerden "Bu sayfadaki bir reklamı engelleyin" seçeneğine tıklıyoruz,

Daha sonra bizden engellemek istediğimiz reklamı seçmemizi istiyor, bu aşamada tek yapmanız gereken reklamın üzerine tıklamak(reklamın üzerine geldiğimiz sırada seçimi belirtmek için reklamın rengi hafif mavileşiyor),

Reklamı seçtikten sonra bize bir süzgeç sunarak reklamı ne ölçüde engellemek istediğimizi soruyor, kaydırma çubuğunu sağa sola oynatarak en uygun görüntüyü belirledikten sonra "iyi görünüyor" seçeneğine tıklıyoruz ve işlem tamamlanıyor,

Sonuç, tertemiz bir sayfa:

Umarım işinize yarar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık